118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزشی سوارکاری

آموزش سوارکاری-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

1,400,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش سوارکاری (صفر تا صد)

در پکیج آموزش سوارکاری ۱۱۸ فایل، طی ویدیوهای آموزشی که در اختیار هنرجویان قرار می‌گیرند، افراد می‌توانند با انواع روش‌ها و تکنیک‌های سوارکاری آشنا شوند و تعلیمات آن را به‌ خوبی یاد بگیرند. افراد پس‌ از طی کردن این دوره‌های آموزشی می‌توانند خود را برای سوارکاری و کسب درآمد از آن آماده کنند. این آموزش‌ها آسان بوده و همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. دوره آموزش سوارکاری 118فایل با بیش از 10 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه سوارکاری خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه اسب سواری تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع اسب سواری و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد سوارکاری

سرفصل های دوره

2 ساعت

2 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

3 ساعت

خلاصه محتویات آموزش سوارکاری

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث سوار کاری آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا آموزش سوارکاری را فرا بگیریم؟

1.رشته سوارکاری به‌ عنوان یک ورزش می‌تواند تأثیرات مثبتی روی بدن داشته باشد. 

2. فرصت‌های شغلی برای این رشته بسیار زیاد است و با توجه به محبوبیتی که در بین مردم دارد می‌تواند بازار کار خوبی داشته باشد.

3. احتیاج به هیچ پیش‌ نیاز خاصی ندارد و تنها به آموزش و تکرار احتیاج دارد. 

4. پس‌ از یادگیری این رشته می‌توانید با آموزش آن به دیگران به کسب درآمد بپردازید.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان اسب سواری سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش اسب سواری 118 فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش سوارکاری چه اتفاقی می‌افتد؟

شما پس از این که تحت آموزش سوارکاری قرار گرفتید می‌توانید اسب سواری و سوارکاری را با خیال راحت انجام دهید. پس از آن حتی می‌توانید از این طریق کسب درآمد کرده و به سود خوبی برسید. برای مثال می‌توانید مربی سوارکاری شوید و یا در مسابقات مختلف به عنوان سوارکار شرکت کنید یا حتی مرکزی جهت آموزش سوارکاری تاسیس کنید و از این راه‌ها کسب درآمد کنید.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل سوار کاری

در شغل سوارکاری افراد می‌توانند بسته به نوع فعالیتی که انجام می‌دهند مدرک تحصیلی بگیرند. اما باید بدانید که در این زمینه هیچ اجباری در زمینه دریافت مدرک تحصیلی نیست و افراد می‌توانند تنها با آموزش‌های کوتاه‌ مدتی که در این زمینه می‌بینند به سطح مهارت خوبی در این شغل دست پیدا کنند و مهارت خود را افزایش دهند.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش سوارکاری چقدر هست؟

به‌طور کلی در صورتی که از طریق دوره‌های آموزشی شروع به یادگیری سوارکاری کنید، می‌توانید در کمتر از یک ماه تمامی مباحث مربوط به این کار را یاد بگیرید و در کنار این آموزش‌ها تمرین و کار عملی انجام دهید. البته میزان سرعت این یادگیری در انواع آموزش سوارکاری مثل آموزش سوارکاری بانوان متفاوت است.

مزایای سوارکاری

1.سوارکاری یک نوع ورزش محسوب می‌شود و فوائد بسیار زیادی برای سلامتی بدن دارد.

2. همچنین سوارکاری باعث کاهش استرس و اضطراب در فرد می‌شود و یک فعالیت مهیج و سرگرم ‌کننده است. 

3. فضای کاری جهت سوارکاری بسیار آرام است. 

4. فرصت‌های شغلی از این طریق فراهم می‌شود.

5. با یاد دادن این رشته به سایر افراد می‌توان به کسب درآمد پرداخت.

معایب سوارکاری

جهت سوارکاری در صورتی‌ که آموزش و مهارت کافی نداشته باشید ممکن است دچار مصدومیت و حادثه شود. همچنین در صورت نداشتن اطلاعات کافی ممکن است به اسب خود نیز آسیب بزنید. علاوه‌ بر آن باید بدانید که بعضی از باشگاه‌ها هزینه‌های زیادی  برای تمرین سوارکاری دارند. همچنین اگر به شغل سوارکاری علاقه دارید باید بدانید که درآمد این رشته ثابت نیست. دقت کنید که با آموزش‌های کافی و مناسب شما می‌توانید بر تمامی این معایب و خطرات اسب سواری غلبه کنید و مشکلات را کاهش دهید.

سوارکاری چیست؟

سوارکاری یک رشته ورزشی قدیمی است که در آن به تربیت و پرورش اسب و همچنین مهار کردن آن می‌پردازند. سوارکاری از آن‌ جایی‌ که یک ورزش محسوب می‌شود، هم سرگرم‌ کننده و مهیج است و هم می‌توان از آن به درآمد رسید. همچنین این رشته از آنجا که نوعی ورزش است برای بدن و سلامتی بسیار بسیار مفید خواهد بود.

تمرینات کلیدی آموزش سوارکاری

همان‌ طور که می‌دانید برای این‌ که یک سوارکاری خوب داشته باشید، باید تمرینات بسیار خوبی انجام دهید. در ادامه به برخی از این تمرینات اشاره خواهیم کرد:

1.یک مرکز آموزش سوارکاری اسب خوب پیدا کرده و در آن ثبت نام کنید.

2. اسب خود را مجهز و آماده کنید.

3. روی اسب سوار شوید و تعادل خود را حفظ کنید.

4. آموزش درجا زدن اسب و یورتمه زدن را یاد بگیرید و چهارنعل رفتن را بیاموزید.

تکنیک‌های آموزش سوارکاری

1.در هنگام سوارکاری باید تکنیک‌های مؤثر زیادی را یاد بگیرید. در ضمن باید بدانید که ابتدا باید هوشیاری خود را حفظ کنید.

2. آموزش اصولی اسب سواری و نحوه مهار کردن آن را بیاموزید

3. راه رفتن با اسب و آموزش یورتمه سوارکاری را خوب انجام دهید.

4. پرش با اسب را بیاموزید و اشتباهات خود را کاهش دهید.

5. از پای خود محافظت کنید.

لیست باشگاه‌های سوارکاری در ایران

در ادامه چندین باشگاه‌ اسب سواری را معرفی کنیم:

1.باشگاه سوارکاری زجاجی 

2. باشگاه سوارکاری میلاد نصر 

3. باشگاه سوارکاری ایران‌ زمین

4. باشگاه سوارکاری نوروزآباد 

5. باشگاه سوارکاری امیران 

6. باشگاه سوارکاری پیام 

نحوه درآمدزایی و ایجاد شغل با سوارکاری

اگر به شغل اسب سواری علاقه دارید باید بدانید که در این زمینه فرصت‌های شغلی بسیار زیادی برای شما فراهم است. از جمله این مشاغل می‌توان به سوارکاری اشاره کرد. درواقع شما می‌توانید با انجام مسابقات یا آموزش سوارکاری مبتدی در مدارس و آموزشگاه‌های حرفه‌ای به کسب درآمد بپردازید. همچنین شما می‌توانید با مراقبت از اسب و پرورش آن نیز که جزئی از سوارکاری است به درامد برسید.

لیست تجهیزات لازم برای یادگیری سوارکاری

در ادامه برخی از تجهیزات و ابزارهایی که در هنگام سوارکاری به آن‌ها نیاز دارید را همراه با قیمت آن‌ها معرفی خواهیم کرد:

1. شلوار سوارکاری ۳۵۰ هزار الی ۱ میلیون تومان

2. جوراب سوارکاری ۷۸ الی ۲۰۰ هزار تومان

3. بانداژ ۲۵۰ الی ۵۰۰ هزار تومان

4. کلاه سوارکاری ۳۰۰ هزار الی ۱ میلیون تومان

5. سوهان نعل‌بندی ۱ میلیون و بیشتر

6. کله گیر ۹۵۰ هزار تومان

7. شلاق ۴۷۵ هزار تومان

8. برس بدن ۸۰ الی ۵۰۰ هزار تومان

9. انبر نعل‌بندی ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

10. سینه‌بند تعلیمی ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

11. چکمه سوارکاری ۶ میلیون تومان

12. طناب ۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع سوارکاری

برای اینکه مقدار سرمایه لازم برای شغل سوارکاری را در بدانید، لازم است سطح کاری که قرار است انجام دهید را در نظر بگیرید. در ابتدا لازم است قسمتی از سرمایه را صرف آموزش سوارکاری کنید و سپس برای خرید تجهیزات سوارکاری اقدام کنید. در صورت تمایل حتی می‌توانید برای خرید اسب یا اجاره‌ی آن هم سرمایه‌ای در نظر بگیرید. خرید تجهیزات لازم جهت ورود به این حرفه به حدود ۱۰ الی ۱۵ میلیون تومان سرمایه نیاز دارد. هزینه خرید اسب نیز بسته به نژاد و سن و… و سرمایه مورد نیاز برای اجاره یا خرید اسطبل نیز بسیار متغیر است.

سوارکاری ورزشی بسیار قدیمی است که از دیرباز به منظور جنگیدن یا پیام‌رسانی به افراد آموزش داده می‌شد.

درآمد سوارکاری در ایران

درآمد و شغل سوارکاری بسته به نوع فعالیتی که فرد انجام می‌دهد و میزان مهارت و تجربه او می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌ طور کلی می‌توان گفت هزینه آموزش سوارکاری جلسه‌ای ۲۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان است.

درآمد سوارکاری در خارج از کشور

شغل سوارکاری نیز مانند هر رشته مربیگری ورزشی دیگری در کشورهای خارجی دارای رونق و بازار کار بسیار مناسبی است. اگر به‌ دنبال مهاجرت کاری از این طریق به کشورهای مختلف هستید باید بدانید که این رشته‌ها در کشورهای خارجی مورد تقاضا هستند و شما می‌توانید از این طریق ویزای اقامت دائم را با پیشنهادهای شغلی‌ای که در این زمینه دریافت می‌کنید داشته باشید. البته درآمد شما در این حالت با توجه به سن، توانایی‌های شما، مهارت‌ها و سابقه کاری که دارید می‌تواند متفاوت باشد.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

قیمت یک اسب، با نژاد، سن، سلامتی، جنسیت و مهارت‌های آن ارتباط مستقیم دارد. جالب است بدانید اسب‌های ماده به خاطر قدرت بارداری، گران‌قیمت تر و پرطرفدارترند. در ایران، اسب‌ها از ۲۰ میلیون تا ۸۰۰ میلیون تومان، معامله می‌شوند.

اسب‌ها به طور میانگین ۳۰ سال عمر می‌کنند و تا ۲۶ سالگی، یک مَرکب حرفه‌ای به حساب می‌آیند؛ البته شرایط نگهداری، مراقبت، تغذیه و بهداشت مناسب در این زمینه نقش زیادی دارد.

در صورتِ رعایت اصول ایمنی، سوارکاری به هیچ وجه ورزش خطرناکی نیست و اتفاقاتی که در گذشته‌های دور افتاده، به علت عدم رعایت این اصول بوده. طی سال گذشته در کلاس‌های سوارکاری مشهد، تنها دو مورد شکستگی اتفاق افتاده است.

وسایل ضروری این ورزش: کلاه، شلوار، چکمه و کتِ سواری و البته اسب است. اما برای شروع، یک کلاه و شلوار سوارکاری که قیمتشان از ۱۵۰ هزارتومان شروع می‌شود و یک اسب معمولی، کافی است.

آمادگی جسمانی بالا، مهم ترین پیش‌نیاز سوارکاری است. سوارکاری سن خاصی ندارد و جالب اینجاست که قهرمانان سوارکاری در دنیا، بیشتر از ۴۵ سال سن دارند؛ یعنی هرچه سن بالاتر برود، تجربه و مهارت هم بیشتر می‌شود. با این حال به دلیل این که کنترل اسب به قدرت ذهنی و جسمی نیاز دارد، سوارکاری به کودکان زیر ۷ سال توصیه نمی‌شود.

آموزش سوارکاری 118فایل حدود 10 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 1هفته زمان نیاز هست.

یادگیری علاوسوارکاری بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

اولین و مهم‌ترین گام یادگیری سوارکاری، فرا گرفتن مهارت برقراری ارتباط با اسب است. سوارکار باید بتواند خلق‌وخوی اسبی را که قرار است سوار شود بشناسد و با اسب به خوبی ارتباط برقرار کند تا اسب هم، فرمان‌های سوارکار را بهتر درک کند و انجام دهد.

طبق آیین‌نامه مصوب، هزینه آموزش و تفریح برای هر یک ساعت سوارکاری، ۴۰ هزارتومان است. برای آموزش اصول اولیه و صحیح سوارکاری باید ۱۰ جلسه یک ساعته زیر نظر مربی آموزش دید و حق بیمه هم پرداخت کرد. یکسان بودن هزینه آموزش و تفریح سوارکاری به این خاطر است که حتی در زمان تفریح هم، مربی باید مراقبِ شما باشد؛ درست مثل ورزش شنا که حتی در مسابقات حرفه ای هم در کنار استخر نجات غریق حضور دارد.

مسابقه «یورتمه» که هدف، رسیدن به خط پایان است به شکل یورتمه (قدم‌های سریع). مسابقه «تاخت» که باز هم هدف، رسیدن به خط پایان است اما این بار با تاخت(دویدن). مسابقه «ارابه‌رانی»، مسابقه «درساژ» یا حرکات نمایشی با اسب‌های تربیت شده، مسابقه «پرش با اسب»، مسابقه «استقامت»، مسابقه «ولتیژ» یا انجام حرکات ژیمناستیک روی اسب و مسابقه «چـوگان» که جزو قدیمی‌ترین مسابقات سوارکاری است.

در میان اسب‌های ایرانی، بیشترین گرایش به سمت نژادهای «ترکمن» و «آخال‌تکه» است اما اگر فردی بخواهد در رشته پرش با اسب فعالیت حرفه ای داشته باشد، نژادهای هلندی بهترین انتخاب هستند.

هر سال در مشهد، ۲۵ مسابقه شامل رشته‌های پرش با اسب، استقامت، درساژ و این اواخر ولتیژ برگزار می‌شود که بیشترین استقبال از مسابقات پرش است. در سطح کشور هم هر سال جام ثامن مشهد، نقش جهان اصفهان، هگمتانه همدان و مسابقات قهرمانی کشوری برگزار می‌شود.

2 دیدگاه برای آموزشی سوارکاری

 1. پرستو

  سوارکاری کار راحتیه یا سخته؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   با توجه به علاقه و پشتکار شما می توان به این سوال پاسخ داد هر رشته سختی مخصوص خود را دارد اما تلاش و علاقه زیاد به یادگیری سوارکاری می تواند شما را در یادگیری و حرفه ای شدن کمک کند.
   سپاس از همراهی شما

 2. کامران نجاتی

  سفارش ها چند روزه به دستمون میرسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   پس از سفارش بین 3 تا 7 روزه کاری بسته تحویل داده خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3375

اطلاعات تکمیلی آموزشی سوارکاری

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد