118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تئوری موسیقی

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

206,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تئوری موسیقی (صفر تا صد)

آموزش تئوری موسیقی 118فایل با بیش از 19 ساعت ویدئوی آموزشی برای تمام علاقمندانی که قصد دارند برای اولین بار یک ساز ایرانی یا غربی را فرا بگیرند مناسب است. می‌توانند به کمک آموزش تئوری موسیقی نحوه نوشتن ملودی را آموزش ببینند. و به صورت یک فرد حرفه‌ای آهنگ دلخواهشان را نوشته و اجرا کنند.

فرقی نمی‌کند که به چه سازی علاقه دارید در هر صورت باید الفبای اولیه تئوری موسیقی را بلد باشید چرا که در غیر این‌ صورت مشکلات زیادی برای شما به وجود می‌آید و از طرفی یادگیری ساز هم سخت‌تر می‌شود.

این تئوری در حقیقت نظریه‌ای در مورد قواعد، اصطلاحات و نحوه اجرای صحیح موسیقی است که در آینده می‌تواند کمک‌ زیادی به شما کند. یادگیری تئوری موسیقی تقریبا در ۳ ماه ممکن است اما اگر به خوبی آن را یاد بگیرید برای همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تئوری موسیقی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع کار و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش تئوری موسیقی

سرفصل های دوره

6 ساعت

7 ساعت

6 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تئوری موسیقی !

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تئوری موسیقی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تئوری موسیقی را فرا بگیریم؟

آموزش تئوری‌ موسیقی پایه و اساس شروع یادگیری موسیقی محسوب می‌شود. از این رو هر هنرآموز و علاقمند به موسیقی قبل از شروع فراگیری به این مجموعه نیاز دارد. برای نواختن هر قطعه‌ای دانستن نت‌های موسیقی، سکوت‌ها، گام‌ها و… بسیار اهمیت دارد. و موجب می‌شود قطعه‌ای زیبا را اجرا کرده که در این مجموعه به طور کامل این موارد را آموزش داده ایم.

آموزش تئوری موسیقی یکی از لذت‌ بخش‌ترین آموزش‌های موسیقی است چرا که در این تئوری شما به صورت پایه‌ای با تمامی موارد مربوط به موسیقی آشنایی پیدا می‌کنید و قواعد کلی موسیقی را یاد می‌گیرید. تسلط بر این تئوری زمان زیادی لازم ندارد اما بعد از شروع یک ساز تخصصی در بسیاری از جلسات به قواعد تئوری موسیقی نیاز پیدا می‌کنید.

تئوری موسیقی درس روان و بسیار شیرینی است اما برخی مباحث آن کمی حفظی است و باید با تمرین و وقت گذاشتن بر آن‌ها مسلط شد. معمولا تسلط بر این تئوری در حدود ۳ ماه تا ۶ ماه زمان می‌برد اما این موضوع تا هر زمان که ساز می‌زنید به شما کمک می‌کند.

همان طور که می‌دانید تئوری موسیقی صرفا برای یک ساز نیست و شما به دنبال یادگیری هر سازی که باشید با تئوری موسیقی سر و کار دارید و از آن استفاده می‌کنید.

آموزش تئوری موسیقی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تئوری موسیقی چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان آموزش تئوری موسیقی هنر آموزان با نام نت‌های موسیقی و آشنایی با خطوط حامل، ارزش نت‌ها و جهت آن‌ها، ارزش زمانی و آشنایی با مترونوم بیان می‌شود. هم چنین در بخش اول آشنایی با انواع سکوت، نت‌های کامل و نیمه، پرده و نیم‌ پرده، نیم‌ نت‌های کروماتیک و دیاتونیک و نت‌های مترادف، دستگاه‌های اصلیريا، ریتم و… آشنا خواهند شد. در نتیجه قادرند در انتها، آموزش عملی هر نوع سازی را آغاز کنند.

تئوری موسیقی نیاز به صرف زمان زیادی ندارد و صرفا پیش نیازی است مانند جدول ضرب در ریاضیات، در روزهای اول یادگیری توصیه می‌شود روزانه بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت زمان بگذارید و مطمئن باشید که خیلی زود تمامی موارد مربوط به این تئوری را فرا می‌گیرید. تئوری موسیقی می‌تواند بسیار گسترده تدریس شود به طوری که برخی رشته‌های دانشگاهی در خارج از کشور به این تئوری اختصاص دارد اما آن چه نیاز شما برای موسیقی مورد نظرتان است زیاد نیست و صرفا الفبای اولیه‌ است.

 اگر در حال حاضر یک ساز خاص تمرین می‌کنید و بر تئوری موسیقی مسلط نیستید بهتر است هر چه سریع‌تر بر تئوری موسیقی مسلط شوید.

تئوری موسیقی یکی از مهم‌ترین مواردی است که هر موسیقی‌دانی باید بر آن تسلط داشته باشد.

بازار کار تئوری موسیقی در ایران چگونه است؟

بسیاری از افراد در حال حاضر به بازار کار موسیقی آشناییت ندارند. از این رو به دلیل عدم‌ آگاهی کامل از این حرفه فکر می‌کنند که بازار کار این بخش از موسیقی خوب نیست. باید گفت آموزش تئوری موسیقی کمک می‌کند به صورت اصولی موسیقی را یاد بگیرید و به عنوان مربی یا نوازنده موسیقی با خوانندگان مختلف کار کنید و درآمد قابل توجهی را به دست آورید.

آموزش تئوری‌ موسیقی حتی به کسانی که قصد دارند به عنوان مربی فعالیت کنند کمک می‌کند بتوانند سرفصل‌های جامعی را برای آموزش تئوری موسیقی به هنر آموزان خود ارائه دهند.

کسانی که مهارتهای لازم را در بخش های مختلف این رشته بدست آورند بازار کار خوب و مطلوبی در شهرهای بزرگ کشور وجود دارد و علاقمندان باید توجه داشته باشند برای موفقیت در این رشته داشتن استعداد هنری و پشتکار و صبر و حوصله نیاز است.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

از آن جاییکه موسیقی برای خود اصول و قوائدی دارد و نیز یادگیری این قوائد و اصول در فهم روابط بین بخش های مختلف بسیار مهم است ، طبیعی است که در ابتدا باید این قوانین را فرا گرفت و به درستی درک کرد.

هر چند اگر بخواهیم سرسری به موضوع نگاه کنیم می شود بدون برخی قوائد پیش رفت ولی قطعا برای رسیدن به قله موسیقی نمی توان از کنار آن به سادگی رد شد.

 

یادگیری تئوری موسیقی شانه به شانه ی فهم قوانین جهان زبان موسیقی است. با فهم این قوانین و درک کردن آنها، موزیسین ها می‌توانند بهتر یاد بگیرد، اجرا کنند، بسازند، و از موسیقی به نحو احسن لذت ببرند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که یک دانش پایه ی مستحکم از المان های موسیقی برای خود بسازید. این المان ها شامل واژگان موسیقی، کسر میزان، سرکلید ها، ریتم و ملودی نویسی، نُت نویسی، آکورد ها و کلید ها می‌باشد. دانش این عناصر می‌تواند شما را قادر به خواندن اکثر برگه های نُت موسیقی کند.

 

به عنوان یک نوازنده، مثل تمامی جنبه های زندگی واقعیت گریز ناپذیر این است: هرآنچه بکارید، برداشت می‌کنید. اگر می‌خواهید موسیقی کلاسیک بنوازید باید بدانید که چطور وزن خوانی کنید و ضرب ثابت را حفظ کنید.

 

 

از آن جاییکه موسیقی همچون دیگر مقوله ها برای خود اصول و قوائدی دارد و نیز یادگیری این قوائد و اصول در فهم روابط بین بخش های مختلف بسیار مهم است ، طبیعی است که در ابتدا باید این قوانین را فرا گرفت و به درستی درک کرد.
هر چند اگر بخواهیم سرسری به موضوع نگاه کنیم یا این مقوله را سطحی بیاموزیم ، می شود بدون برخی قوائد پیش رفت ولی قطعا برای رسیدن به قله موسیقی نمی توان از کنار آن به ساددگی رد شد.

بر اساس بسیاری از تحقیقات از همان دوره جنینی و نوزادی کودک درک و دربافت ذهنش از موسیقی آغاز می شود و نسبت به اصوات واکنش نشان می دهد . برای شروع کلاس موسیقی ۳ سالگی کودک می تواند بسیار مناسب باشد ، درست است که آموزش در این سن بسیار کند و بصورت غیر مستقیم انجام می گیرد و تلاش میشود برای کودک یادگیری موسیقی همیشه با جذابیت همراه باشد اما تاثیرات بسیاری در درک مفاهیم موسیقی و علاقه مندی فرد به موسیقی دارد .

کودکان با توجه به توانمندی هایی که در یادگیری دارند در اغلب سازها می توانند موفق و مسلط شوند . مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشیم یکی علاقمندی کودک به رنگ صدا ، ساختمان ساز و حتی جنس ساز مورد نظر(چوب ، فلز و…) است. مورد دوم این است که باید در انتخاب ، سازهایی مد نظر باشند که در هنگام یادگیری ذهن کودک را با تمامی جوانب موسیقی در گیر می کنند، مثلا اگر برای کودکی ساز کوبه ای انتخاب شود ایشان در ریتم قوی می شوند اما از شنیدن و درک اصوات مختلف و فرکانس صدا ها محروم می شوند. آخرین نکته اهمیت دادن به آینده ی پیش رو برای نوازندگی ساز انتخاب شده است، تجربه نشان داده ساز هایی که علاقه مند و مخاطب بیشتری دارند و بیشتر در ارکستر ها و یا اجرا های تک نوازی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار زود موجب دلگرمی هنر جو و ایجاد انگیزه در ایشان می شوند .

هرگز نباید در انتخاب ساز به خصوص در کودکان به سختی یا آسانی یک ساز توجه شود و حتی بکار بردن این عبارت در مورد یک ساز بسیار غلط است ، تنها در افراد مسن می توان دقت کرد که سازی انتخاب شود که در آن زودتر بتوان به نتیجه رسید.

خیر هیچ محدودیت سنی در شروع موسیقی وجود ندارد و هر زمان که شما تصمیم بگیرید می توانید شروع به یادگیری ساز مورد علاقه خودتان کنید .

پنج خط افقی روی هم را پنج خط حامل یا خطوط حامل می‌گویند که از پایین به بالا شمرده می‌شوند. نت‌ها روی آن‌ها یا بین آن‌ها نوشته می‌شود. نت‌های روی خطوط از پایین به بالا شامل نت می، سل، سی، ر، فا است. نت‌های بین خطوط از پایین به بالا شامل نت فا، لا، دو، می است.

نت سیاه یک ضرب حساب می‌شود و معادل یک ضربه مترونم است. ضربه‌های مساوی مترونم هر کدام یک ضرب محسوب می‌شوند.

علامتی که در ابتدای هر سطر از نت قطعه قرار دارد کلید یا مبنای اجرای قطعه است. کلید سل که از تغییر شکل G درست شده روی خط حامل شماره 2 تمام می‌شود که همان نت سُل است. این علامت به صورت قراردادی مشخص می‌کند که اگر علامت نت روی خط دوم حامل قرار گیرد نت سل است. بقیه نت‌ها نسبت به آن سنجیده می‌شوند. در پیانو این کلید عموما برای نت‌های وسط تا انتهای سمت راست پیانو استفاده می‌شود. در موسیقی ایرانی نیز این کلید کاربرد بیشتری دارد.
کلید دیگر، کلید فا است که روی خط حامل چهارم قرار می‌گیرد و بقیه نت‌های نسبت به آن سنجیده می‌شوند. این کلید عموما برای نت‌های وسط تا انتهای سمت چپ پیانو استفاده می‌شود. در این حالت نام نتی که روی حامل دوم قرار می‌گیرد سی است. علاوه بر کلید سُل و فا، کلید دو هم در موسیقی استفاده می‌شود.

گامی است که فاصله همه نت‌های آن یک پرده باشد، مگر فاصله سوم تا چهارم و فاصله هفتم تا هشتم که نیم پرده است.

گامی است که فواصل نت‌های آن به ترتیب: فاصله نت دوم تا سوم نیم پرده، فاصله پنجم تا ششم نیم پرده، فاصله نت ششم تا هفتم یک پرده افزوده، فاصله نت هفتم تا هشتم نیم پرده و بقیه فواصل یک پرده است.

هرگاه در ضرب قوی یا قسمت قویِ ضرب، سکوت قرار گیرد ضد ضرب به وجود می‌آید. ضد ضرب حالتی از سَنکُپ در موسیقی است که در آن بجای توالی نت‌های قوی و ضعیف، سکوت جایگزین یکی از نت‌های قوی یا ضعیف شده است.

آکورد: به چند صدا که در یک زمان با هم شنیده شود گویند.
آکورد شکسته یا آرپژ: چند صدا که در یک زمان نباشد و به طور متناوب شنیده شود گویند (اگر روی نت تونیک (اول گام) دو نت دیگر به طور یک در میان (فاصله سوم) قرار دهیم آکورد سه صدایی تونیک به وجود می‌آید (از کتاب مبانی تعلیم گوش و نت خوانی)

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد تئوری موسیقی رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش تمامی تئوری موسیقی را فرا خواهید گرفت و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، یادگیری تئوری موسیقی؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

9 دیدگاه برای آموزش تئوری موسیقی

 1. سعید طاهری

  سلام شما دی وی دی هارو با پست میفرستین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله بسته ها با پست فرستاده می شوند.
   سپاس از همراهی شما

 2. پارادوکس

  میشه این دوره را اقساطی خرید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام احترام
   بله شما می توانید دوره ها را به صورت اقساطی نیز خریداری کنید.
   سپاس از همراهی شما

 3. .kamal.

  هزینه لینک و دی وی دی باهم تفاوت دارن؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام احترام
   خیر هزینه لینک و دی وی دی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارن تنها با خرید دی وی دی مدت زمان 3 تا 7 روز کاری باید صبر کنید تا بسته به دستتون برسد در صورتی که با لینک میتوانید بلافاصله دانلود کنید.
   سپاس از همراهی شما

 4. کژال

  این حرفه خیلی سخت باید باشه نه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   اگر به این هنر علاقه داشته باشید خیر برای شما ساده و لذت بخش هم خواهد بود.
   سپاس از شما همراه گرامی

 5. madgal

  من که در موسیقی مبتدیم میتونم از این دوره استفاده کنم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلامو احترام
   بله می توانید استفاده کنید. زیرا این دوره از صفر تا صد است و برای همه مناسب می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 6. farid.jabar

  اگر لینک دریافت کنیم همون اموزشی که روی دی وی دی هست رو ارسال مکینین یا فرق میکنه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. مجموعه مورد نظرتان را می توانید به یکی از روش های لینک دانلود و دی وی دی دریافت کنید و هیچ تفاوتی در محتوای آموزشی وجود ندارد.
   با سپاس از همراهی شما

 7. صابر اکبری

  در خطوط حامل یازده تایی که از پایین به ترتیب سه کلید فا ُ دو ُ سل روی هم قراردارد . لطفا بعنوان مثال رابطه بین فرکانس دوها یا لاها را در این چند اکتاو بیان بفرمایید.واقعا می توان نت لا را که در روی خطوط با کلید سل است ۴۴۰ یا ۸۸۰ در آواز بوسیله حنجره تولید کرد/اجبار داریم وقتی که مقامی با کلید سل نوشته شده را با همان پرده صوتی بخوانیم.ممنون

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در موسیقی هیچ محدودیتی وجود نداره حتی خود خواننده ها هم در کنسرت هاشون به وفور پیش میاد که بعضی نت ها رو در اکتاو های پایین تر میخونن تا بهشون کمتر فشار بیاد.
   سپاس از همراهی شما

 8. مهرداد

  سلام من یه سوالی دارم درمورد فیزک و موسیقی
  ما توی فیزیک میگیم که تندی یک تار فقط به محیط تار (جنس تار ) بستگی داره و فرکانس هم فقط به چشمه موج که اگر اشتباه نکنم توی آلات موسیقی میشه دست انسان پس چرا توی تار های متفاوت که فقط محیط تغیر میکنه فرکانس هم تغیر میکنه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در موسیقی هیچ محدودیتی وجود نداره حتی خود خواننده ها هم در کنسرت هاشون به وفور پیش میاد که بعضی نت ها رو در اکتاو های پایین تر میخونن تا بهشون کمتر فشار بیاد.
   سپاس از همراهی شما

 9. shimshim

  منظور از تئوری چی هستش؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   منظور از تئوری این است که می‌توانند به کمک آموزش تئوری موسیقی نحوه نوشتن ملودی را آموزش ببینید تا به صورت یک فرد حرفه ای اهنگ دلخواه خود را بنویسید.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 2490

اطلاعات تکمیلی آموزش تئوری موسیقی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد