118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تعمیرات دوربین عکاسی

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

669,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیرات دوربین عکاسی (صفر تا صد)

آموزش تعمیرات دوربین عکاسی 118فایل با بیش از 26 ساعت ویدئو آموزشی در دو پارت مجزای “آموزش تعمیر دوربین‌ عکاسی حرفه ای” و “آموزش تعمیر دوربین کامپکت” ارائه شده است. آموزش تعمیرات دوربین‌ عکاسی به تعمیر و رفع ارورهای دوربین های مختلفی از برندهایی چون سونی، پاناسونیک، کانن، نیکون و سامسونگ پرداخته شده و نکات مهمی در ضمن آموزش تعمیرات دوربین عکاسی گفته می شود.

پارت اول آموزش تعمیرات دوربین‌ عکاسی ابتدا دوربین دیجیتال تک لنزی و بدون آینه را معرفی می کند، سپس تفاوت بین آن ها را بیان می کند. پنج مشکل رایج دوربین های سونی، نیکون و کانن، نکات احتیاطی برای تعمیر لنز، گیر کردن فلش، تمیز کردن سنسورهای دوربین دیجیتالی و تعمیرات سایر بخش های مختلف دوربین حرفه ای در این پارت از آموزش گفته شده است.

پارت دوم آموزش به مشکلات کلی دوربین های کامپکت دیجیتال نظیر مشکلات رایج دوربین های دیجیتالی (روشن نشدن، مشکل فلاش، مشکل زمان و تاریخ)، تعمیر مشکلات لنز (ارور لنز، گیر کیردن لنز و غیره) و طریقه تعویض جک ها روی بورد اشاره دارد.

همچنین تعویض ال سی دی سونی، سامسونگ و پاناسونیک پرداخته شده که علاوه بر این رفع عیب ها و تمیز کردن بخش های گوناگون دوربین در این پارت از آموزش تعمیرات دوربین عکاسی به صورت دقیق توضیح داده می شود.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیرات دوربین تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیرات دوربین عکاسی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های آموزش صفر تا صد تعمیرات دوربین عکاسی

سرفصل های دوره تعمیرات دوربین عکاسی حرفه ای

2 ساعت

2 ساعت

6 ساعت

6 ساعت

سرفصل های دوره تعمیرات دوربین عکاسی کامپکت

1 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

5 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیرات دوربین عکاسی حرفه ای!

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیرات دوربین عکاسی کامپکت!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیرات دوربین عکاسی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیرات دوربین عکاسی 118فایل را فرا بگیریم؟

این مجموعه تعمیرات را به صورت مرحله به مرحله برای ورژن های مختلفی از برندهایی چون سونی، پاناسونیک، نیکون، کانن و سامسونگ به صورت عملی آموزش می دهد. آموزش تعمیرات دوربین عکاسی برای کسانی که می خواهند تعمیرات دوربین را به عنوان یک شغل آغاز کنند مفید است.

نکات و اصولی که در ضمن آموزش تعمیر دوربین عکاسی ارائه می شود به هنرجویان کمک می کند تا بتوانند تعمیر و تعویض بخش‌های بسیاری از دوربین‌های‌ دیجیتال، از نمونه ساده گرفته تا پیشرفته، را انجام‌ دهند. به همین دلیل این مجموعه علاوه‌ بر کسانی که هیچ دانشی از تعمیرات دوربین‌ عکاسی ندارند، برای افراد حرفه‌ای هم مفید خواهد بود.

آموزش تعمیرات دوربین عکاسی مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیرات دوربین عکاسی چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان هر پارت آموزش تعمیرات دوربین عکاسی هنرجویان مهارت خاصی در زمینه تعمیر و رفع ارورهای دوربین‌های دیجیتالی را فرا می گیرند. در نتیجه می توانند در بازار کار به خوبی فعالیت داشته باشند.

درانتهای پارت اول هنرجویان قادرند تعمیرات دوربین‌های حرفه‌ای برندهایی مانند سونی، پاناسونیک، نیکون، کانن و سامسونگ را به خوبی انجام‌ دهند. این تعمیرات شامل تعمیر شاتر، سوئیچ توالی، تشریح اجزا دوربین، تعمیر دکمه های گیر کرده، نحوه تمیز کردن سنسورها، تعویض ال سی دی و غیره می شود.

آموزش تعمیرات دوربین عکاسی در پارت بعدی به آموزش تعمیر دوربین کامپکت می پردازد. در این پارت مواردی از قبیل حل ارور، تعویض لنز، حل مشکل دوربین پاور، گیر کردن لنز، رفع لکه های سیاه عکس، بررسی اجزای دورنی لومیکس، تعمیر گیر کردن دکمه زوم و غیره اشاره شده است. هنرجویان پس از پایان می توانند به طور کامل پس از پایان هر دو پارت تعمیرات دوربین عکاسی را انجام دهند.

تعمیرات دوربین عکاسی یک حرفه پرطرفدار در زمینه عکاسی و فیلمبرداری است!

بازار کار تعمیرات دوربین عکاسی در ایران چگونه است؟

کسانی که آموزش تعمیرات دوربین عکاسی را مشاهده می کنند می توانند با سرمایه کم وارد بازار کار شوند. هرچند شاید با روی کار آمدن گوشی‌های هوشمند با دوربین‌های باکیفیت به نظر برسد که این کار درآمد چندانی نداشته‌ باشد. ولی عکاسان حرفه‌ای برای گرفتن عکس‌هایی با ویژگی‌ها و متدهای خاص نیازمند دوربین‌های مجهزتری هستند. به همین دلیل بازار کار تعمیرات دوربین عکاسی برخلاف آن چه که به نظر می رسد خوب است.

کسانی که در زمینه تعمیرات فعال هستند با فراگیری آموزش تعمیرات دوربین عکاسی می‌توانند درآمد خوبی را کسب کنند. کسانی که تمایل دارند با سرمایه جزئی وارد بازار کار شوند پیشنهاد می‌کنیم ویدئوهای آموزش تعمیرات دوربین عکاسی 118 فایل را ببینند. با کمک این ویدئوها می‌توانند در کمترین زمان، کار پرسودی را آغاز کنند.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

این مجموعه به صورت صفر تا صد آموزش مدل های مختلف دوربین مانند کانن، سامسونگ، سونی و … را بیان کرده است.

در آموزش تعمیرات دوربین عکاسی به صورت کامل تعمیر قطعات الکترونیکی دوربین توضیح داده شده است.

این آموزش صفر تا صد است و تمام مطالب لازم برای تعمیر دوربین های حرفه ای و کامپکت را بیان کرده تا هر فرد با هر میزان مهارت بتواند این تعمیرات را فرا بگیرد.

اگر مشکلات و تعمیرات به تجهیزات تخصصی نیاز نداشته باشد، می توانید مشکلات دوربین عکاسی را در خانه رفع کنید.

پیکسل سوختگی یکی از ایرادات شایع دوربین عکاسی مخصوصا بین افراد تازه کار است.نور شدید،حرارت، و یا حتی روشن بودن طولانی مدت دوربین بدون استفاده، میتواند منجر به داغ شدن و آسیب دیدن سنسور دوربین شود. (توصیه می شود در صورتی که عکاسی بطور متوالی انجام نمی شود دوربین خاموش شود تا سنسور داغ نشود).
پیکسل سوخته معمولا به صورت نقطه ای با حاشیه سیاه رنگ به دور آن بر روی عکسها دیده می شود.
برای اطمینان از اینکه آسیب دیدگی مربوط به سنسور است یا لنز،می توان یک عکس بدون لنز از صفحه ای سفید گرفت تا مشخص شود که ایراد از سنسور است یا مربوط به لنز می باشد.

اگر دوربین کانن شما نیز دچار این اشکال شده و لنز آن کامل جمع نمی شود پیشنهاد می کنیم موارد درج شده در این بخش را امتحان کنید. مورد اول اینکه مطمئن شوید درب محفظه باتری دوربین شما کاملا بسته شده است. ممکن است در حین کار با دوربین، درب محفظه باتری را ناخواسته باز کرده باشید. سعی کنید دوربین را روشن و خاموش کنید تا مطمئن شوید که لنز در وضعیت جمع شدن قرار گرفته است.
تمیز بودن لنز را نیز بررسی کنید. یک پارچه خشک بردارید و زمانی که لنز کاملا کشیده شد آن را تمیز کنید. به این نکته توجه کنید که محفظه لنز نیز می تواند سبب گیر کردن لنز در زمان جمع شدن شود. بنابراین محفظه لنز را نیز بررسی کنید. اگر با امتحان کردن این موارد، مشکل شما برطرف نشد، بهتر است دستگاه توسط تکنسین تعمیر دوربین کانن بررسی شود. این احتمال وجود دارد که لنز، آسیب دیده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

اگر در عکس های گرفته شده توسط دوربین، نقاط سفید ریزی را می بینید احتمالا این مشکل ناشی از نوری است که توسط گرد و غبار یا سایر ذرات موجود در هوا منعکس شده است. در این شرایط بهتر است فلاش دوربین خود را خاموش کنید یا صبر کنید تا هوا برای عکاسی پاک و تمیز شود. البته این احتمال نیز وجود دارد که لکه هایی روی لنز ایجاد شده باشند و شما آنها را تمیز نکرده باشید.
بنابراین لنز دوربین را هم بررسی کنید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید. در غیر این صورت، ممکن است مشکلی در سنسور تصویر وجود داشته باشد که باعث ایجاد نقاط سفید روی عکس ها می شود. برای اطمینان از این موضوع دستگاه خود را به تکنسین تعمیر دوربین کانن نشان دهید و مشکل مربوطه را با او درمیان بگذارید.

علت تار شدن دوربین های عکاسی، آلودگی لنز، خرابی شاتر یا پایین بودن سرعت آن، بهم ریختن تنظیمات دوربین و شاتر، بهم ریختن تنظیمات فوکوس و خرابی لنز است. بنابراین اول این موارد را چک کنید و اگر مشکل حل نشد، با تیم تعمیرات دوربین در نمایندگی مجاز کانن مشورت کنید. ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعاتی همچون شاتر و لنز باشد.

روشن نشدن دوربین کانن، هم در دوربین های عکاسی دیده می شود و هم کاربران دوربین های فیلمبرداری از بروز آن شکایت می کنند. خرابی دکمه پاور، درست جا نگرفتن باتری یا خرابی آن، آلودگی اسلات های باتری و مشکلاتی از این قبیل، معمولا دلایل اصلی هستند که مانع از روشن شدن دوربین می شوند. برای تعمیر دوربین کانن در این شرایط، تمام موارد ذکر شده بررسی و ترمیم، تعویض و یا پاکسازی می شوند.

فوکوس نکردن دوربین هم مشکل دیگری است که کاربران بعضا با آن مواجه می شوند. اگر دوربین عملیات فوکوس را به درستی انجام ندهد، نقاط مورد نظر در تصویر فوکوس لازم را ندارند و عکسها از حالت حرفه ای خارج می شوند. آلودگی یا خرابی لنز و سنسورها از جمله دلایل اصلی فوکوس نکردن دوربین کانن هستند. تنظیم نور محیط و غیر فعال کردن اتوفوکوس، بهترین اقداماتی هستند که به برطرف شدن این مشکل کمک می کنند.

آموزش تعمیر دوربین عکاسی 118فایل حدود 26 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل چند روز زمان نیاز هست.
یادگیری تعمیر دوربین عکاسی علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد تعمیر دوربین عکاسی رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به تعمیر انواع برندهای دوربین عکاسی باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، یوگا و حتی خرید لوازم تعمیر دوربین عکاسی؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شما را با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارا راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

به زبان ساده هر مگاپیکسل برابر است با یک میلیون پیکسل. مگاپیکسل در واقع مربع‌های کوچک و ریزی هستند که یک عکس را شکل می‌دهند.
تعداد مگاپیکسل بیشتر به این معنی است که تصویر از مربع‌های بیشتری تشکیل شده است. خیلی از تولیدکننده‌ها دوربین‌های خودشان را براساس تعداد مگاپیکسل می‌فروشند اما در حقیقت مگاپیکسل فاکتور خیلی مهمی نیست.

سرعت شاتر، دیافراگم و ایزو اضلاع مثلث نوردهی هستند.

به هرکدام از این اضلاع به چشم یک متغیر نگاه کنید. مثلث نوردهی روش متداولی برای مرتبط کردن این سه متغیر و تعیین نوردهی یک عکس است.
در اینجا هدف متعادل کردن هر سه متغیر است تا بتوانید به بهترین نوردهی ممکن در یک عکس برسید. نگران نباشید، با تمرین کافی تنظیم این سه متغیر برای شما خیلی ساده خواهد بود.

 

10 دیدگاه برای آموزش تعمیرات دوربین عکاسی

 1. CMOS

  تعمیر و تمیز کردن سنسور CMOS و لنز (DMc-FS16)رو دارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، در این مجموعه تعمیر دوربین های پاناسونیک ارائه شده که می توانید به کمک آن سنسور و لنز این نوع دوربین عکاسی را تعمیر کنید.
   سپاس از همراهی شما

 2. هومن سیدی

  من تعمیر کارم به ارور Turn Off and Then ON Againبرخوردم آموزشتون داره رفع این ارور رو؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، آموزش تعمیرات دوربین عکاسی به صورت حرفه ای نحوه رفع Turn Off and Then ON Again را آموزش می دهد.
   سپاس از همراهی شما

 3. نصیر

  چقدر بعد خرید بسته به دستم می رسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بعد از 3 تا 7 روز کاری بسته آموزشی خریداری شده به دست شما خواهد رسید.
   سپاس از همراهی شما

 4. ماهان

  رمز فایل های فشرده چیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برای دریافت رمز عبور و رفع هر گونه مشکل فنی با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.
   شماره واحد پشتیبانی: 02122221240
   سپاس از همراهی شما

 5. دوربین دیجیتال علی

  میشه با کمک مجموعتون وارد این شغل شد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، آموزش ها به صورت کاربردی و علمی بوده و می توانید پس از اتمام دوره وارد شغل تعمیرات دوربین عکاسی شوید.
   سپاس از همراهی شما

 6. mmm

  عیب یابی هم یاد میدین مثلا چطور ارورهای دوربین رو بگیریم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله در این دوره جامع رفع ارور های دوربین های محبوب مانند سونی، کانن و نیکون را فرا خواهید گرفت.
   سپاس از همراهی شما

 7. 23587980

  میشه آموزشتون رو دوبله کنین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در صورت تقاضای بالای مجموعه برای دوبله تدوین خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 8. مِهراب دوربین

  میشه فقط یه پارت آموزش رو خرید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، برای خرید پارت خاصی از دوره آموزش روبیک می توانید با واحد فروش تماس بگیرید.
   شماره واحد فروش: 02122221240
   سپاس از همراهی شما

 9. samira

  تعمیر چه قطعاتی از دوربین سونی رو دارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   تعمیر اسلات کارت حافظه، گیر کردن فلاش دوربین، مشکل گیر کردن شاتر و… در آموزش تعمیرات دوربین عکاسی ارائه می شود.
   سپاس از همراهی شما

 10. دوربین کانن

  تعمیر چه مدلایی رو دارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در این مجموعه به طور جامع تعمیرات دوربین های سونی، کانن، نیکون و… آموزش داده شده است.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 112

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیرات دوربین عکاسی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد