118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تعمیر جاروبرقی

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

365,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر جاروبرقی (صفر تا صد)

آموزش تعمیر‌ جاروبرقی 118فایل با ارائه بیش از 13 ساعت فیلم آموزشی به معرفی اجزای جاروبرقی، بیان مشکلات و نحوه تعمیر عیوب قسمت‌های مختلف جاروبرقی را برای شما عزیزان از نمای نزدیک آموزش می‌دهد.

قطعات بسیاری در کارکرد صحیح جاروبرقی و مکش قدرتمند آن نقش دارند که مجموعه آموزش تعمیر‌جاروبرقی علاوه‌بر فیلم آموزشی در یک کتابچه‌ی متنی تمامی مطالب مفید و لازم در مورد تعمیر‌جاروبرقی از جمله ابزار مورد نیاز، قطعات الکترونیکی، قطعات مکانیکی، قطعات مصرفی، توضیح عملکرد ریز قطعات جاروبرقی، بیان مشکلات متداول جاروبرقی و پاسخ به آنها را ارائه می‌کند.

مجموعه آموزش تعمیر جاروبرقی سعی کرده مشکلات و عیوب جاروبرقی‌های سامسونگ، ال‌جی، بوش و دایسون را به طور کامل بررسی و نحوه تعمیر و رفع آنها را به شیوه عملی از زوایای مختلف آموزش دهد.

جاروبرقی یکی از لوازم برقی پر مصرف در خانه است که نقش مهمی در نظافت محیط اطراف ما دارد. یک جاروبرقی خوب با مکش مناسب می تواند حتی غبارهایی که با چشم دیده نمی شوند را نیز از لابلای فرش و موکت بیرون بکشد. همه‌ی ما می‌دانیم جاروبرقی یکی از اساسی ترین لوازم منزل است که امروزه در همه منازل وجود دارد و خراب شدن آن ممکن است تا حدی ما را دچار مشکل کند و حتی ممکن است زندگی ما را مختل کند. همانطور که می‌دانید جاروبرقی وسیله‌ای است که توسط مکش آشغال‌ها را از روی سطوح جمع می‌کند. یک موتور الکتریکی فن را که هوا را می‌کشد، به حرکت در می آورد و در نتیجه زباله‌ها را در مخزن به دام می اندازد. در جاروبرقی لوله فنری، فیلترها، کیسه، موتور و … ممکن است دچار نقص شود که باید به سرعت و قبل از هر اقدامی آن را نزد تعمیرکار جاروبرقی ببریم تا مشکل آن را بر طرف کند. اما ممکن است این بازه زمانی بردن و تعمیر کردن کمی اذیت کننده باشد برای همین شما می‌توانید از پکیج آموزش تعمیر جاروبرقی استفاده کنید و خودتان در منزل به راحتی آن را تعمیر کنید.

نمونه ویدئو آموزش تعمیر جاروبرقی 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر جاروبرقی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر جاروبرقی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد تعمیر جاروبرقی

سرفصل های دوره

1 ساعت

4 ساعت

2 ساعت

5 ساعت

1 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر جاروبرقی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر جاروبرقی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیر جاروبرقی را فرا بگیریم؟

جاروبرقی یکی از اساسی ترین لوازم منزل است که امروزه در همه منازل وجود دارد و خراب شدن آن می تواند زندگی روزمره ما را مختل کند. برای همین یادگیری آموزش کامل تعمیر جاروبرقی به شما کمک می‌کند تا مشکلات جزئی در جاروبرقی را به راحتی حل کنید. علاوه بر این یادگیری تعمیر جاروبرقی می‌تواند به راه اندازی کسب و کاری پر رونق بیانجامد و شما از این طریق می‌توانید منبع درآمد ثابتی برای خودتان ایجاد کنید. داشتن مهارت در این حرفه جز الویت‌ها است بنابراین شما می‌توانید با استفاده از دوره‌های آموزش کامل تعمیر جاروبرقی این مهارت‌ها را کسب کنید.

این وسیله برقی مانند سایر وسایل دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود. در این صورت با آگاهی از سیستم جاروبرقی می‌توانید در مدت کوتاهی اقدام به رفع آن کنید.

در بسیاری از مواقع عیوب پیش آمده برای جاروبرقی نیازمند تعمیر تخصصی نمی‌باشد. از این رو آشنایی با تعمیرات جاروبرقی بسیار مفید بوده و در مواقع لازم به کمک افراد می‌آید. بنابراین اگر بخواهیم از هزینه‌های مختلف روزمره کاسته و در کمترین زمان مشکل جاروبرقی را برطرف نماییم بهتر است تا خود نیز دانش کافی در این زمینه را کسب کرده و با تسلط کامل جاروبرقی را تعمیر کنیم.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان تعمیرجاروبرقی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش تعمیر جاروبرقی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیر جاروبرقی چه اتفاقی می‌افتد؟

با مشاهده کامل آموزش تعمیر جاروبرقی، به ساختار انواع سیستم جاروبرقی آشنا می‌شوید. همچنین مشکلات جاروبرقی به همراه علت بروز آن را دانسته و شیوه رفع این موارد را فرا خواهید گرفت. از جمله تعمیرات ارائه‌شده در مجموعه آموزش تعمیر‌جاروبرقی می‌توان به تعمیر مشکلات بخش لوله خرطومی، فیلتر و کیسه زباله، سیم برق و سیم جمع کن، موتور، برد جاروبرقی و دیگر موارد اشاره نمود.

ساختار سیستم جاروبرقی مانند سایر وسایل برقی دارای ساختمان کلی می‌باشد. در برند‌های مختلف تفاوت‌ چندانی نداریم که باعث می‌گردد با مشاهده تعمیر‌ بخشی از جاروبرقی بتوانید همان ‌قسمت از جاروبرقی در برند ‌دیگر را تعمیرکنید.

مجموعه آموزش تعمیر‌ جاروبرقی به نحوه تعمیر‌جاروبرقی‌های آپارتمانی نیز پرداخته ‌است. در این مجموعه بطور جامع تعویض موتور، تعویض فیلتر، عیب یابی و تعمیر سایر قسمت‌های آن را بیان می‌کند. 

پس از یادگیری تعمیر جاروبرقی می‌توانیم به راحتی وارد بازار کار داغ این حرفه شویم و به درآمد خوبی دست پیدا کنیم. ما قادر خواهیم بود به راحتی این دستگاه‌ها را با هر برند و قطعاتی که باشند تعمیر کنیم. از طرفی  کشورهای پیشرفته‌ای مانند کانادا، آلمان ، هند و خیلی از کشورهای توسعه یافته دیگر به دلیل پیشرفت سریع و شکوفایی اقتصادی و صنعتی با کمبود نیروی کار متخصص مواجه شده‌اند و برای تامین نیروی کار خود مجبور به استفاده از نیروهای متخصص کشورهای دیگر هستند. این مسئله یعنی اینکه بعد از یادگیری این حرفه به راحتی می‌توانیم به کشورهای خارجی مهاجرت کنیم و وارد بازار کار شویم. همچنین از دغدغه‌های بزرگی که همیشه در منازل ما وجود دارد، تعمیر لوازم و دستگاه‌هایی است که مدام با آن‌ها کار می کنیم و اگر هر کدام خرابی داشته باشند، وقت و هزینه زیادی از ما، صرف تعمیر آن‌ها می‌شود که جاروبرقی نیز جز همین دستگاه‌ها است پس اگر خودمان بتوانیم این دستگاه‌ها را تعمیر کنیم دیگر با این مشکلات دست و پنجه نرم نخواهیم کرد.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی و لوازم خانگی نیاز به تحصیلات دانشگاهی ندارد و خیلی از افراد بدون داشتن تحصیلات عالیه در این حرفه مشغول به کار هستند و بازار کار بسیار پر رونقی دارند. برای یادگیری این حرفه راه‌های مختلفی از جمله شرکت در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین شاگردی کردن در کنار افراد حرفه‌ای این کار وجود دارد که در هر کدام از این روش‌ها مهارت و توانایی‌های مختلفی را کسب خواهید کرد. اما روش سومی نیز وجود دارد که بدون اتلاف وقت و صرف هزینه گزاف می‌توانید مهارت‌های لازم برای وارد شدن به این حرفه را کسب کنید و آن استفاده از پکیج آموزش صفر تا صد تعمیر جاروبرقی است که صفر تا صد این کار را آموزش می‌دهد.

مدت زمان لازم برای یادگیری تعمیر جاروبرقی چقدر است؟

مهمترین نکته در یادگیری تعمیر جاروبرقی  داشتن علاقه و پشتکار در این حرفه است. افرادی که می‌خواهند این حرفه را به صورت کاملا حرفه‌ای یادبگیرند می‌توانند از دوره آموزش تعمیر جاروبرقی استفاده کنند. این آموزش مدت زمان یادگیری را به حداقل می‌رساند و به این طریق می‌توانید در کمتر از دو ماه این حرفه را یاد بگیرید و وارد بازار کار شوید. ویژگی دیگر این دوره این است که می‌توانید ان را در هر ساعت از شبانه روز تماشا کنید و به تکرار و تمرین بپردازید.

مزایای تعمیر جاروبرقی

تعمیرجاروبرقی می‌تواند راهی برای شغل دوم و کمک کردن به اقتصاد خانواده باشد. امنیت شغلی بالایی دارد. باعث کمک به اقتصاد خانواده و صرفه‌جویی در هزینه‌های گزاف تعمیر لوازم خانگی به خصوص تعمیر جاروبرقی می‌شود.

معایب تعمیر جاروبرقی

تعمیر جاروبرقی و دیگر لوازم خانگی جز مشاغل فنی محسوب می‌شود و برای کسانی که به مشاغل فنی علاقه ندارند ممکن است سخت و کسل کننده باشد. علاوه بر این تعمیر جاروبرقی یک کار فیزیکی است و افرادی می‌توانند در این حرفه دوام بیاورند که از مقاومت و استقامت بدنی خوبی برخوردار باشند.

هزینه تعمیر جاروبرقی چقدر است؟

با توجه به تنوع قطعات این وسیله الکتریکی، هزینه تعمیر بخش‌های مختلف آن نیز متغیر است. برای مثال در صورت سوختن کامل موتور الکتریکی باید هزینه بیشتری پرداخت کرد چرا که نیاز است تا موتور تعویض شود. این هزینه در صورت نیاز به تعویض سیم‌پیچی موتور پایین‌تر است. علاوه بر این هزینه تعمیر جاروبرقی با توجه حرفه‌ای بودن تعمیرکار و شهر و محل کار تعمیرکار نیز می‌تواند متفاوت باشد.

وسایل مورد نیاز برای شروع تعمیر جاروبرقی

ابزار و وسایل مختلفی برای تعمیر جاروبرقی و راه اندازی کارگاه کوچک تعمیر لوازم خانگی و به خصوص جاروبرقی نیاز است که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

ست پیچ گوشتی: برای افرادی که می‌خواهند جاروبرقی تعمیر داشتن پیچ گوشتی سر صاف، فیلیپس و تورکس برای اکثر کارها مهم است.

دریل شارژی: یک مته شارژی معمولا هنگام کار روی لوازم خانگی بخصوص جاروبرقی همه چیز را آسان می کند. این کار می‌تواند کار شما را آسان‌تر و سریع‌تر کند و به شما امکان می‌دهد زودتر به تعمیر جاروبرقی‌های دیگر بپردازید.

مجموعه درایور مهره: داشتن هر دو اندازه امپریال و متریک برای ست درایور مهره مهم است.

ست آچار: برای تعمیر جاروبرقی به یک مجموعه آچار نیز در اندازه‌های متریک و امپریال نیاز دارید.

انبر دست، کاردک، سیم چین، جعبه‌ی کمک‌های اولیه، لوازم ایمنی و… جز ابزارهای ضروری حرفه تعمیرکاری لوازم خانگی است.

لیست قیمت وسایل مورد نیاز برای تعمیر جارو برقی

ردیفابزار و وسایل جارو برقیقیمت (تومان)
1ست پیچ گوشتی(25 عددی)100,000
2دریل شارژی(در مدل های متنوع)900,000-5,000,000
3ست آچار یکسر تخت یکسر رینگ(در مدل های مختلف)100,000-2,400,000
4انبردست(در مدل های متنوع)85,000-200,000
5کاردک 16 سانتی دسته پلاستیکی50,000
6سیم چین(در مدل های متنوع) 90,000-170,000

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع تعمیر جاروبرقی

همانطور که می‌دانید برای راه اندازی هر حرفه و شغلی نیاز به سرمایه دارید که این سرمایه متناسب با نوع شغل می‌تواند ارقام مختلفی باشد. بعضی مشاغل هستند که به سرمایه خیلی کمی نیاز دارند پس راه اندازی کسب و کار با سرمایه اندک امکان پذیر است که یکی از همین مشاغل راه اندازی کسب و کار تعمیر جاروبرقی است. راه انداری شغل تعمیر جارو رقی با کمترین هزینه و استفاده از دوره آموزش گام به گام تعمیر جاروبرقی امکانپذیر است. بعد از کسب مهارت شما به هزینه‌ای بالغ بر 5 الی 10 میلیون تومان برای خرید ابزار و وسایل این حرفه نیاز خواهید داشت. سپس می‌توانید از همان ابتدا مکانی را برای شروع کارتان اختصاص دهید که اجاره و خرید و رهن مکان از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت خواهد بود و یا اینکه می‌توانید به صورت قراردادی با شرکت‌های خدماتی و یا سیار مشغول به کار شوید و بعد از مدتی مغازه تعمیر جاروبرقی خود را راه اندازی کنید.

تعمیر جاروبرقی یکی از محبوب ترین آموزش‌ها در رشته‌های فنی می‌باشد.

بازار کار تعمیر جاروبرقی در ایران چگونه است؟

تعمیر لوازم برقی در ایران همیشه از بازار خوبی برخوردار بوده است. در صورت تسلط در این امر، می‌توانید به صورت‌های گوناگون مشغول به فعالیت شوید. تعمیرکار لوازم برقی با استخدام در مراکز خدمات پس از فروش، نمایندگی برندهای مختلف و حتی با حداقل سرمایه می‌تواند کار خود را آغاز کرده و به صورت خصوصی وارد بازار کار گردد.

شغل‌هایی که جنبه مهارت در آن پررنگ‌تر می‌باشد، اگر افراد بتوانند با کسب تجربه، مهارت لازم و دانش کافی وارد‌شوند. در مدت کوتاهی با استقبال مشتریان زیادی روبرو می شوند. 

با پیشرفت تکنولوژی انواع مختلفی از وسایل وارد زندگی ما شده اند که شاید نتوان بدون وجود آنها زندگی آسوده ای داشت. از جمله این وسایل می توان به یخچال فریزر، ماشین لباسشویی، جاروبرقی، ماشین ظرفشویی و… اشاره کرد که کار تولید و پخش آن در بازار بر عهده شرکت‌ها و برندهای مختلف است. از بین این وسایل جاروبرقی جز وسایل و ملزومات هر خانه و زندگی است که امروزه در همه‌ی خانه‌ها به راحتی پیدا می‌شود. اما چیزی که در این بین مهم است نحوه درست استفاده کردن از این وسیله پرکاربرد است. جاروبرقی تقریبا طول عمر بیش از 10 سال دارد و بعد از این مدت قطعات ان دچار فرسودگی می‌شود، که به دلیل بالا بودن قیمت خرید جاروبرقی نو خیلی از افراد قطعات فرسوده را تعمیر و یا تعویض می‌کنند که این موارد باعث رونق گرفتن بازار کار تعمیر جاروبرقی شده است. همچنین بسیاری از جاروبرقی‌ها با کوچکترین و جزئی‌ترین تعمیر قطعات مجدد شروع به کار می‌کنند که دانستن این موارد باعث شده تا همه‌ی افراد ابتدا به دنبال تعمیر جاروبرقی باشند و اگر جواب نگرفتن جاروبرقی نو خریداری کنند. آموزش اصولی تعمیر جاروبرقی به شما کمک می‌کند که این حرفه را یاد بگیرید و با توجه به دلایل گفته شده از مزایای این کار بهره مند شده و وارد بازار کار شوید.

درآمد شغل تعمیر جاروبرقی در ایران

لوازم خانگی به خصوص جاروبرقی قیمت بالایی دارد و با توجه به تحریم هایی که در سال های اخیر کشور ما با آن رو به رو است قیمت این وسایل به طور چشمگیری  بالا رفته است و امکان خرید این وسایل در صورت خرابی وسایل قدیمی برای بسیاری از افراد وجود ندارد. به همین دلیل است که در صورتی که وسیله‌ای در منزل خراب شود افراد به جای خرید وسیله جدید تلاش می کنند تا به هر نحوی به تعمیر همان دستگاه قبلی بپردازند تا از پرداخت هزینه اضافی جلوگیری نمایند. به همین دلیل است که شغل تعمیر جاروبرقی و دیگر لوازم خانگی شغلی است که مراجعه کنندگان بسیاری دارد و آن را جزء مشاغل پردرآمد محسوب می‌کنند. میزان درآمد شما با توجه به مهارت و حرفه‌ای بودن در کارتان تعیین می‌شود اگر از مهارت بالایی برخوردار باشید مشتری‌های شما زیاد خواهد بود و به طبع درآمد شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای افزایش مهارت می‌توانید از آموزش حرفه‌ای تعمیر جاروبرقی استفاده کنید. میانگین درآمد تعمیرکاران جارو برقی در شهرهای بزرگ ماهیانه بین ۷ الی 15 میلیون تومان است.

درآمد شغل تعمیر جاروبرقی در جهان

شغل تعمیر جاروبرقی یا لوازم خانگی جز مشاغل پر طرفدار در کشورهای خارجی است. این حرفه در کشورهای خارجی نیز بازار کار خوبی دارد و با داشتن حداقل 3 الی 5 سال سابقه کار و همچنین مدرک فنی و حرفه‌ای این شغل و دیگر شرایط کشور مورد نظر می‌توانید مهاجرت کنید و مشغول به کار شوید. تعمیرکاران جزو آن دسته از مهاجرانی هستند که می‌توانند با ویزای کاری به کانادا مهاجرت کنند. برای مهاجرت به کشورهای خارجی باید مهارت خوبی در این حرفه داشته باشید تا بتوانید بعد از مهاجرت وارد بازار کار شوید. کسب مهارت با روش‌های مختلفی امکان پذیر است اما ساده‌ترین روش استفاده از پکیج‌های تصویری آموزش مقدماتی تا پیشرفته تعمیر جاروبرقی است.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

بله، با توجه به این که سرفصل‌های آموزشی این دوره مطابق با نیازهای روز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می‌توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

بله، با تمام قطعات جاروبرقی به صورت صفر تا صد آشنا می‌شود.

برای شروع این کار نیازی نیست زیاد خرج کنید. ابزار‌های موردنیاز این کار رو می‌شود با ۱۶ میلیون تومان خرید. اگر اون قدر سرمایه ندارید که بتوانید این کار رو شروع کنید، نگران نباشید می‌توانید با نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های لوازم خانگی همکاری کنید.

بله،می‌توانید به صورت شیفتی در مراکز تعمیر لوازم خانگی فعالیت کنید.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

آموزش تعمیر جاروبرقی 118فایل حدود 13 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 1 الی 2 هفته زمان نیاز هست.
یادگیری تعمیر جاروبرقی علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

حرفه تعمیر جاروبرقی هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی و تعمیراتی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه تعمیر لوازم برقی خانگی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، تعمیر جاروبرقی یکی از حرفه های تعمیراتی فوق العاده پرطرفدار هست و هر خانه ای به تعمیرکار نیاز دارد و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد جاروبرقی خونه خودتون رو عیب یابی و تعمیر کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز تعمیر جاروبرقی رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به تعمیر انواع برند و مدل های جاروبرقی باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیر جاروبرقی و حتی خرید ابزارآلات تعمیر؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

یکی از رایج‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی، پر شدن بیش‌ازحد کیسه یا مخزن جاروبرقی است. در غیر این صورت می‌تواند به موارد زیر مربوط باشد:
داغ شدن ترموستات، داغ شدن موتور، انسداد لوله‌ها، قطع شدن سیم برق و یا اتصالات برق داخل بدنه، کثیف شدن بیش‌ازحد فیلتر، نیم سوز شدن و یا سوختن جاروبرقی و نیز خرابی کلید روشن و خاموش

داغ شدن موتور جاروبرقی همواره عکس العمل ترموستات و خاموش شدن جاروبرقی را در پی خود دارد؛ مگر اینکه ترموستات خراب شده باشد. مشکلی که موجب داغ شدن دستگاه می‌شود، می‌تواند در میان موارد زیر باشد:
خراب شدن فن_پر شدن کیسه_کثیف بودن فیلتر_لوله مسدود_خرابی ترموستات_کار کردن زیاد و فشار زیاد به موتور_نیم سوز شدن موتور و سوختن برد

اگر صدایی از دستگاه شنیده می‌شود، ممکن است مشکل از یاتاقان باشد. در نهایت حتی ممکن است مشکل از نیم‌سوز شدن موتور باشد. این مورد با توجه به صدای غیرعادی موتور و جریان مصرفی زیاد در اندازه‌گیری‌های انجام‌شده، قابل تشخیص خواهد بود.

کم شدن قدر جمع آور و باصطلاح کم شدن مکش جاروبرقی میتواند بسیار ساده باشد ، یک سرویس دوره ای میتواند باعث افزایش قدرت مکش تا ۷۰% شود .
البته در برخی مواقع با خرابی سیم پیچ موتور و کار نکردن موتور با حداکثر توان آن نیز روبرو میشویم که در این حالت باید موتور تعویض شود .

آب رفتن داخل جاروبرقی میتواند باعث سوختن موتور جاروبرقی یا آسیب به قسمت برد الکترونیکی شود . این اتفاق معمولا ناخواسته یا نا آکاهانه ممکن است برای شما پیش آید .
زمانی که احساس کردید آب داخل جاروبرقی شما رفته است بلافاصله دستگاه را خاموش کنید ، با این کار از آسیب های بیشتر جلوگیری خواهید کرد .

اگر به سرویس جاروبرقی توجه نکرده باشید و فیلتر و پاکت آنرا بموقع تعویض نکرده باشید احتمالا این مشکل برای دستگاه شما بوجود آمده است. معمولا افرادی که از کیسه یا پاکت های دائمی استفاده میکنند بیشتر با این معضل روبرو میشوند ، ما پیشنهاد میکنیم برای سلامت موتور جاروبرقی خود حتما از پاکت های یکبارمصرف استفاده نمایید زیرا پاکت های دائمی بعد از مدتی خاصیت خود را از دست داده و باعث ورود گرد خاک به موتور و سپس پس زدن خاک به بیرون جاروبرقی میشوند .

با توجه به قیمت رو به افزایش لوازم خانگی افراد بیشتری توان خرید لوازم نو را از دست خواهند داد و جایگزینی وسیله قدیمی جای خود را به تعمیر خواهد داد از این روی بازار تعمیرات پیشرفت بسیاری خواهد کرد در صورتی که کارتان را به خوبی یاد داشته باشید، می‌توانید سهم خوبی در این بازار داشته باشید.

10 دیدگاه برای آموزش تعمیر جاروبرقی

 1. mani

  عامل روشن نشدن جاروبرقی چیست؟؟؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   کابل دستگاه، برق ساختمان، دکمه خاموش/ روشن می تواند از عوامل روشن نشدن جارو برقی باشد.
   سپاس از همراهی شما

 2. sanjari_3271

  علت شکستن چرخ جاروبرقی چیست؟ برای تعمیرات و رفع ایراد چه باید کرد؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   شکستن چرخ جاروبرقی ممکن است مشکل حادی به نظر نرسد، اما وقتی شروع به جارو زدن کردید و جاروبرقی جابه‌جا نشد به حاد بودن این قضیه پی می‌برید. چرخ آسیب‌دیده یا شکسته، امر جارو کشیدن را دشوار می‌سازد. برای خرید و یا تعویض چرخ جاروبرقی با نمایندگی آن تماس بگیرید تا قطعات اصلی و باکیفیتی را در اختیار شما قرار دهند. تعویض چرخ بسیار ساده است و با خرید قطعه به راحتی می‌توانید آن را سوار کنید.
   سپاس از همراهی شما

 3. tafti_p

  منشاء بوی سوختگی در جاروبرقی از چیست؟ برای تعمیر چه باید کرد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   استشمام بوی سوختگی از جاروبرقی در بعضی موارد ممکن است طبیعی باشد. ابتدا فیلترهای جاروبرقی را بررسی کنید. فیلتر کوچک پشت کیسه جاروبرقی را که مانع از تماس گرد و غبار با موتور دستگاه می‌شود را بررسی کنید. ممکن است این فیلتر کوچک به درستی جا نرفته باشد و موجب استشمام بوی خیلی کم سوختگی در دستگاه شود. قرارگیری نامناسب آن در طولانی مدت ممکن است آسیب‌های جدی به موتور دستگاه وارد کند. کلکتور، سوییچ‌ها و از همه مهم‌تر خرابی کاسه نمد، ممکن است علت بروز این مشکل باشد.
   سپاس از همراهی شما

 4. saber_sharifi

  عامل بروز صدای زیاد در جاروبرقی چیست!!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بلبرینگ و بوش، فن جاروبرقی می تواند از علت های صدای جاروبرقی باشد.
   سپاس از همراهی شما

 5. maziar.nadi

  عامل گرم شدن بیش از حد جاروبرقی چیست؟ این مشکل قابل حل است؟!/

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   گرمای بیش از حد می‌تواند به موتور جاروبرقی شما آسیب برساند. اگر با گرم شدن بیش از حد جاروبرقی مواجه هستید، آن را از برق بکشید، 30 دقیقه صبر کنید و مجدداً آن را به برق وصل کنید. در صورتی که مشکل برطرف نشد عملکرد فن را بررسی کنید.
   سپاس از همراهی شما

 6. shamim

  دلیل روشن نشدن موتور جاروبرقی چیست؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خرابی زغال دستگاه، یاتاقان، کلکتور و موتور می تواند از علت های روشن نشدن موتور باشد.
   سپاس از همراهی شما

 7. fahimeh.84

  چند روزی میشه که جاروبرقی مکش نداره ممنون میشم علتشو واسم توضیح بدین.

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام احترام
   به‌طورکلی شلنگ، کیسه و فیلتر جاروبرقی با ضعیف شدن مکش آن رابطه مستقیم دارند.
   هرگاه که مکش جاروبرقی شما ضعیف شد این بخش‌ها را به دقت بررسی کنید و مشکل را بیابید.
   کیسه دستگاه شما ممکن است پر شده باشد و موجب کاهش قدرت مکش شود.
   اگر کیسه دستگاه پر باشد توانایی مکیدن زباله بیشتر را ندارد، درنتیجه قدرت مکش آن کاهش می‌یابد.
   کیسه‌های معمولی یا مخزن را خالی کنید.
   اگر از کیسه یک‌بار مصرف استفاده می‌کنید آن را تعویض کنید.
   سپاس از همراهی شما

 8. 68niayesh

  جمع نکردن ذرات ریز گرد و غبار چه راهکاری دارد!!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این روزها تولیدکنندگان، کیسه‌های وکیوم بسیار بزرگی را تولید می‌کنند. درست است که به نظر می‌رسد این کیسه‌ها تا همیشه دوام دارند، اما برای اطمینان از اینکه دستگاه ذرات ریز گرد و غبار را جمع می‌کند، باید آن را تعویض کنید. توصیه می‌شود که چند کیسه اضافه، برای وقتی‌که کیسه فعلی جاروبرقی آسیب می‌بیند، خریداری کنید.
   سپاس از همراهی شما

 9. amirhossein

  علت جمع نکردن پرزها و موها توسط پارویی جاروبرقی چیست؟!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت این مشکل می تواند براش پاروی جاروبرقی و مسدود شدن لوله خرطومی باشد.
   سپاس از همراهی شما

 10. یاسر قربانی

  فیلتر در ضعف در مکش گردو غبار در جاروبرقی موثر است !؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بیشتر اوقات فیلتر جاروبرقی باید تمیز یا تعویض شود.
   این فیلترها باید بر اساس مدت زمان پیشنهادی سازنده و توصیه‌های آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها مورداستفاده قرار گیرند.
   حتی اگر از آن‌‌‌‌‌‌‌‌ها با احتیاط زیاد استفاده می‌کنید، چک کردن به‌موقع بسیار مهم است.
   اطمینان حاصل کنید که جاروبرقی به دلیل مسدود شدن فیلتر، توانایی مکیدن گرد و غبار را از دست نداده است.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3080

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر جاروبرقی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد