118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تعمیر دستگاه فر

آموزش تعمیر دستگاه فر-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

365,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر دستگاه فر(صفر تا صد)

در تمدن‌های مختلف، از سنگ برای پخت غذا استفاده می‌شد. دستگاه فر گونه‌ای کوره یا اجاق دربسته برای گرمایش، پخت ‌و پز یا خشک کردن است. در بسیاری از مناطق جهان، از جمله نواحی مدیترانه و سراسر امپراطوری روم، از سنگ برای مهار آتش و تامین گرما برای پخت غذا استفاده می‌کردند. مهم‌ترین پیشرفت فر در قرن هجدهم به کنت رامفورد انگلیسی نسبت داده شده است و بعد از این زمان دستگاه فر تا به امروز خودش را با دنیای مدرنیته و تکونولوژی وفق داده است. اما ممکن است این دستگاه نیز مانند سایر لوازم خانگی دچار ایراداتی شود و نیاز به تعمیر پیدا کند برای همین منظور شما می‌توانید از آموزش تعمیرات لوازم خانگی استفاده کنید. دوره آموزش تعمیر دستگاه فر 118فایل با بیش از 6 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه تعمیر دستگاه فر خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر دستگاه فر تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر دستگاه فر و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره آموزش تعمیر دستگاه فر

سرفصل های دوره

1 ساعت
1 ساعت
1 ساعت

1 ساعت

1 ساعت
1 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر دستگاه فر

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر دستگاه فر آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آموزش تعمیر دستگاه فر 118فایل مناسب چه افرادی است؟

در این پکیج آموزش‌ها به گونه‌ای است که افراد مبتدی و حتی افراد یک خانواده هم می‌توانند آن‌ها آن را یاد بگیرند و در صورت امکان خرابی‌های جزئی خودشان دستگاه را تعمیر کنند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش دستگاه فر چه اتفاقی می‌افتد؟

بعد از یادگیری این حرفه به راحتی می‌توانید دستگاه فر خودتان و دیگران را تعمیر کنید و با راه اندازی یک مغازه برای خود و چند نفر دیگر کسب و کار ایجاد کنید و همچنین می‌توانید این حرفه را به دیگران نیز آموزش دهید.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان اجرای تعمیر دستگاه فر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای تعمیر دستگاه فر

شغل تعمیر دستگاه فر و دیگر لوازم خانگی جز مشاغلی محسوب می‌شود که بسیار درآمدی خوبی دارد. این مشاغل جز رشته‌های فنی و حرفه‌ای محسوب می‌شوند که در آموزشگاه‌های معتبر برای اخذ مدرک آموزش داده می‌شوند. این شغل در هیچ دانشگاهی تدریس نمی‌شود و برای دریافت مدرک معتبر این حرفه باید به صورت تخصصی و حرفه‌ای آموزش‌های لازم گذارنده شود. برای این شغل داشتن مدرک و تحصیلات دیپلم نیز کافی است و با این مدرک یا حتی بدون داشتن این مقطع از تحصیلات هم می‌توان وارد این حرفه شد و تعمیرات فر را انجام داد.

برای اینکه یک تعمیر کار حرفه‌ای شوید باید با قطعات مختلف این دستگاه آشنا باشید و همچنین مهارت فنی بالایی در این زمینه کسب کنید. برای بالا بردن سطح توانایی و مهارتتان می‌توانید از آموزش تعمیر برد مایکروفر و آموزش تعمیر مایکروفر استفاده کنید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش تعمیر دستگاه فر چقدر است؟

مدت زمانی که می‌توانید برای یادگیری این حرفه خرج کنید چیزی در حدود یک الی دو ماه است که با صفر تا صد این حرفه آشنا شوید.

دستگاه فر چیست؟

دستگاه فر یکی از لوازم آشپزی است که معمولا برای پختن، داغ کردن، کبابی کردن، سرخ کردن یا گرم کردن خوراک و غذا به کار می‌رود. امروزه فر یکی از اجزای اصلی و آشنای آشپزخانه‌ها است.

آموزش گام به گام تعمیر دستگاه فر

فر یکی از وسایلی است که امروزه محبوبیت بسیار زیادی در آشپزخانه‌ها پیدا کرده است. دستگاه فر دارای قسمت‌هایی است که برای تعمیر به تخصص کافی نیاز دارند اگر دانش فنی کافی در این زمینه را ندارید به هیچ وجه خودتان آن را تعمیر نکنید. جهت یادگیری این حرفه می‌توانید از آموزش تعمیر دستگاه فر استفاده کنید تا با گام به گام تعمیر این دستگاه آشنا شوید. در ادامه با مراحل گام به گام تعمیر این دستگاه بیشتر آشنا می‌شویم.

اگر بخواهید فر را تعمیر کنید ابتدا باید متوجه مشکل اصلی این دستگاه باشید که علت خرابی یا  عدم کار کرد درست این دستگاه چیست. بعد از عیب یابی اگر مشکل از المنت یا برد الکتریکی و… باشد می‌توانید این قطعات را جدا کنید و اگر قابل تعمیر بد  تعمیر کنید و اگر نبود با قطعه دیگری جایگزین نمایید. برای بهتر تعمیر کردن و دچار مشکل نشدن در هنگام تعمیر می‌توانید از دوره آموزش تعمیر مایکروفر و… استفاده کنید.

آموزش عیب یابی دستگاه فر

فرهای گازی مکانیسم نسبتا ساده‌ای دارند. مانند دیگر لوازم خانگی پرکاربرد، فر نیز ممکن است درست کار نکند. این قطعات ممکن است بعد از مدتی دچار شل شدگی فرسودگی و… ‌شوند. اگر فری گرم نشود ممکن است ایرادات مختلفی داشته باشد مثلا جرقه زن گاز معیوب باشد و یا اینکه سیستم برق رسانی مشکل پیدا کرده باشد. یک حالت دیگر که از مشکلات دستگاه فر می‌باشد این است که اگر سنسور دمای داخل فر چنان که انتظار می‌رود کار نکند، باعث می‌شود که فر تا دمای مورد نظر گرم نشود. این ایراد ممکن است به دلیل وجود یک سنسور دمای معیوب یا سنسور دمایی که به دیواره‌ی فر متصل شده رخ دهد. آموزش تعمیر فر گاز به شما کمک می‌کند تا عیب‌های دستگاه فر را به خوبی شناسایی و تعمیر کنید.

مشکلات متداول دستگاه‌های فر

از مشکلات متداول دستگاه‌های فر می‌تواند خرابی سسنسورها و فیوزها، برد الکتریکی و.. باشد. در ادامه به معرفی این قطعات می‌پردازیم که در هنگام تعمیر مشکلی نداشته باشید. سنسور دمای فر بخشی است که دمای داخل فر را مانیتور می‌کند و سیگنال‌هایی را به برد الکترونیکی می‌فرستد تا المنت‌ها خاموش یا روشن شوند. با خراب شدن این قطعه فر خطا نشان می‌دهد. فیوز قطعه دیگری است که ممکن است در دستگاه فر دچار مشکل شود. اگر فیوز بپرد نشان دهنده این است که قسمتی از فر دچار اتصال کوتاه و خرابی شده است.

وظیفه بردها خاموش و روشن کردن المنت‌ها بر اساس برنامه ویژه‌ای است. خطا در بردهای الکترونیکی موجب بروز کدهای خطا می‌شود و اگر این قسمت به کل روشن نشد، مشکل می‌تواند از برق ورودی باشد. برای اینکه این مشکلات رایج دستگاه فر را پیدا کنید می‌توانید از آموزش تعمیرات مایکروفر استفاده کنید.

لیست ابزار و وسایل تعمیر دستگاه فر

از ابزار و وسایل مورد نیاز برای تعمیر دستگاه فر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیچ گوشتی، انبردست، المنت، فیوز، برد الکتریکی  و…  که با توجه به خرابی هر قطعه برای تعمیر این دستگاه‌ها استفاده می‌شود. برند و مدل اجاق گاز، قیمت قطعات مورد استفاده برای اجاق گاز نیز روی وسایل فر می‌تواند موثر باشد. به طور کلی  به هر اندازه کیفیت تعمیر اجاق گاز بالاتر باشد، هزینه تعمیرات نیز بیشتر خواهد شد. به طور کلی جهت تهیه ابزارها و قطعات مورد نیاز دستگاه فر حدود ۱تا ۵ میلیون تومان سرمایه نیاز دارد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع تعمیر دستگاه فر

اولین سرمایه‌ای که برای این حرفه باید بپردازید وقت و انرژی برای آموزش دیدن و به اصطلاح شاگردی کردن کنار افراد حرفه‌ای و کار بلد این حرفه است. ممکن است هزینه‌ای که برای آموزش و یادگیری این حرفه می‌پردازید چیزی در حدود 1 تا 2 میلیون تومان باشد. کار بعدی که باید انجام بدهید این است که وقتی این حرفه را به طور کامل یاد گرفتید یک مغازه کوچک ایجاد کنید که ممکن است برای رهن و اجاره آن هم نیاز به سرمایه داشته باشید. بهتر است جایی که برای راه اندازی تعمیرگاهتان در نظر می‌گیرید  مکانی پر رفت و آمد باشد.

مرحله سوم و سرمایه لازم برای تهیه لوازم و ابزارهای مخصوص برای تعمیر دستگاه فر است. تمام این موارد اعم از آموزش، خرید ابزار و قطعات و اجاره مغازه به سرمایه ای حدود ۱۰۰ میلیون تومان و بیشتر (مربوط به اجاره و خرید مکان تعمیرگاه) نیاز دارد. آموزش تعمیر ترموکوپل فر و نحوه روشن کردن فر گاز و  قفل شدن گاز برقی و… آموزش‌هایی هستند که باعث موفقیت شما در این حرفه خواهند شد.

تعمیر دستگاه فر یکی از تعمیرات اساسی لوازمات آشپزخانه به حساب می آید.

بازار کار تعمیر دستگاه فر اجاق گاز

با پیشرفت تکنولوژی وسایل هم متناسب با آن‌ها پیشرفت می‌کنند و کارهای انسان را به راحتی هرچه تمام‌تر انجام می‌دهند. فر از قطعات مختلفی درست شده است که اگر هر کدام از این قطعات دچار ایرادی شوند کل عملکرد سیستم را مختل می‌کنند. اگر دستگاه فر معیوب شود خریدن دستگاه جدید بسیار گران قیمت خواهد بود و هزینه زیادی را ایجاد خواهد کرد. برای همین بهتر است در صورت امکان قطعه مورد نظر را تعمیر کرد یا آن را تعویض نمود. زیرا تعمیر فر اجاق گاز  به صرفه‌تر از خرید آن خواهد بود. بنابراین به خاطر همین عوامل میزان تقاضا برای تعمیر فر بیشتر خواهد بود و همین باعث می‌شود بازار کار تعمیر‌کاران فر رونق زیادی داشته باشد.  

درآمد شغل تعمیر دستگاه فر در ایران

شغل تعمیر دستگاه فر اجاق گاز به نوع خرابی و ایرادی که در آن ایجاد شده هزینه متفاوتی خواهد داشت و بسته به نوع قطعه‌ای که خراب شده این هزینه می‌تواند بین 100 هزار تومان تا 2میلیون تومان متغیر باشد. بنابراین درآمد تعمیرکاران این حرفه متغیر خواهد بود. تنها چیزی که باعث افزایش درامد این افراد می‌شود داشتن تجربه و مهارت کافی برای تعمیر فر است که شما می‌توانید برای بالا بردن تجربه و مهارت خودتتان از آموزش تعمیر فر اجاق گاز استفاده کنید.

درآمد شغل تعمیر دستگاه فر در جهان

این شغل در تمامی کشورهای دنیا تقاضا دارد و اگر مدرک این حرفه با سابقه کاری 3 تا 5 سال  و سایر مدارک درخواستی کشورهای خارجی را داشته باشید می‌توانید به راحتی در این حرفه مشغول به کار شوید. کشوری پیشرفته همانند آلمان علاقه زیادی به استفاده از وسایل قدیمی و تعمیر آن‌ها دارد برای همین شغل تعمیر دستگاه فر و دیگر لوازم خانگی در این کشور درآمد خوبی دارد. همچنین تعمیرکاران فر و دیگر لوازم برقی و خانگی در ایالت متحده حداقل ۳۰۰۰ دلار در ماه برای تعمیر دریافت می‌کنند. در کانادا نیز چنین فردی می‌تواند درآمدی بین ۶۵۰۰۰ تا ۱۰۴۰۰۰ دلار در سال داشته باشد.

سوالات متداول

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز تعمیر دستگاه فر رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به رفع تمام مشکلات دستگاه فر باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.
قیمت تعویض شیشه فر 100,000 الی 170,000 تومان قیمت تعویض سیم برق فر برقی 120,000 الی 150,000 تومان قیمت تعمیر و تعویض شاستی روشن خاموش کن یا لامپ و… 100,000 الی 200,000 تومان قیمت تعمیر یا تعویض ترموکوپل فر گازی 80,000 الی 150,000 تومان قیمت تعمیر و تعویض موتور جوجه گردان فر برقی 100,000 الی 250,000 تومان

در وب‌سایت 118فایل اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ  شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

آموزش تعمیر دستگاه فر 118فایل حدود 6 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 1 هفته زمان نیاز هست. یادگیری تعمیر دستگاه فر علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.
حرفه تعمیر دستگاه فر هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی و تعمیراتی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه تعمیر لوازم خانگی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.
پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیر دستگاه فر و حتی خرید ابزارآلات و لوازم تعمیر دستگاه فر؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.
پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.
قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد دستگاه فر خونه خودتون رو تعمیر کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.
هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، تعمیر فر یکی از حرفه های تعمیراتی فوق العاده پرطرفدار هست و تعمیر لوازم خانگی به تعمیرکار نیاز دارد و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.
یادگیری هر هنر و حرفه ی جدیدی نیاز به تمرین و مکررات دارد، تا زمانی که شروع به تعمیر دستگاه فر نکنید و مشکلاتی که در تعمیر به آن برمیخورید رو حل نکنید، همه ی موارد آموزش داده شده در ذهن شما نخواهد موند. با تمرین و تکرار یک تعمیرکار حرفه ای خواهید شد.
این موضوع کاملا بستگی به خودتان دارد اما پیشنهاد ما به شما این هست که اگر حدود یک ماه حتی شاگردی کنید، میتونید کاملا همه موارد رو فرابگیرید، به علت اینکه زمینه آموزشی در شما پدیدار شده است و با تعمیر دستگاه فر آشنایی کافی را دارید و فقط نیاز به تمرین خواهید داشت.
سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

2 دیدگاه برای آموزش تعمیر دستگاه فر

 1. T6_P9

  فر بیش از اندازه داغ میشه بطوری که غذا می سوزه مشکلش چیه؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   وصل شدن یا قطع کردن جریان برق به المنت ها با قطعه ای به نام ترموستات انجام می شود در واقع این قطعه ترموستات است که باعث می شود که دما به خوبی تنظیم شود و سوختن غذا، داغ شدن زیاد فر برقی از جمله دلایل و نشانه های خرابی ترموستات فر برقی است که باید نسبت به بررسی و عیب یابی آن اقدام کنید.
   سپاس از همراهی شما

 2. mehdi__vaseghi

  فر برقی روشن نمیشود علت آن چیست؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ابتدا مطمئن شوید که برق در پریز وجود دارد و می توانید دو شاخه دستگاه را به پریز دیگر بزنید یا از فازمتر برای بررسی این مشکل اقدام کنید و اگر مطمئن شدید که برق دارد و هیچ مشکلی هم در دوشاخه و سیم های فر برقی نیست باید نسبت به عیب یابی قطعات زیر اقدام کنید چون این قطعات باعث روشن نشدن فر برقی می شود.

   خراب شدن المنت های دستگاه
   خرابی برد الکترونیکی دستگاه
   خرابی فیوزها
   خرابی دریچه اطمینان
   خراب شدن سنسور دما
   خرابی ترموستات
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3356

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر دستگاه فر

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد