118فایل 118فایل

آموزش تعمیر موتور تویوتا VVTI

4.8
آموزش تعمیر موتور vvti-118فایل

قیمت محصول

100 تخفیف

1,491,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر موتور تویوتا VVTI (صفر تا صد)

در آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) 118فایل با بیش از 40 ساعت ویدئو سعی شده به طور جامع نحوه باز و بستن، تعمیر، تعویض موتور خودروهای تویوتا توضیح داده شود تا تعمیرکاران بتوانند با کمک آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) دانش فنی و تخصصی خود را در تعمیرات این نوع موتور افزایش دهند.

vvti یا سیستم هوشمند زمانبندی متغیر سوپاپ‌ها، دارای یکی از به‌روزترین تکنولوژی بوده و در خودروهای تویوتا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آموزش اجزا و کارکرد موتور vvti بیان می‌شود تا با‌شناخت کامل از این نوع‌موتور، برای شروع یادگیری تعمیر‌موتور vvti آماده‌ شوید. همچنین در آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti)، تمیز کردن قطعاتی از قبیل پوسته موتور، پیستون و رینگ پیستون و غیره مرحله به مرحله به صورت عملی نشان داده شده است.

اندازه گیری فاصله انتهایی تحمل حلقه پیستون، جهت و نشانه‌های پیستون‌ها در میله اتصال، نصب میل لنگ و غیره از مواردی به شمار می‌رود که هنگام بستن موتور باید به آن‌ها توجه شود، زیرا اشتباه در زمان بستن به خصوص زنجیر تایم و تسمه تایم موجب کاهش عملکرد موتور می‌شود.

عیب‌یابی و تعمیر درست اصلی‌ترین بخش آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) است که به صورت گام‌به‌گام مراحل عیب‌یابی و تعمیر قطعات را آموزش می‌دهد. به طور کلی می‌توان گفت با آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) به یک فرد متخصص تبدیل می‌شوید و می توانید به صورت حرفه‌ای وارد این شغل شوید.

نمونه ویدئو آموزش تعمیر موتور تویوتا (VVTI)

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر موتور تویوتا (vvti) تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر موتور تویوتا (vvti) و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش موتور خودرو تویوتا vvti

سرفصل های دوره

1 ساعت

9 ساعت

11 ساعت

19 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti)!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر موتور تویوتا (vvti) آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیر موتور تویوتا (vvti) 118فایل را فرا بگیریم؟

اگر به تعمیرات خودرو و کارهای فنی علاقمند هستید، این آموزش برای شما بسیار مناسب خواهد بود. در آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti)، قبل از تعمیر‌موتور، نحوه باز کردن قطعاتی چون کوئل، قرقره تسمه، واترپمپ، سوزن‌های انژکتور، کابل‌های برق موتور، مانیفولد، ترموستات، سنسور ضربه، کلاچ و غیره آموزش داده می‌شود. 

همینطور، عیب‌یابی و تعمیر قطعاتی مانند زنجیر تایمینگ، باتری، شمع‌ها، سر شم و غیره را آموزش می‌دهد. در واقع شما با آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) به تمام مباحث این حرفه مسلط شده و به یک متخصص در این زمینه تبدیل خواهید شد.

آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) چه اتفاقی می‌افتد؟

در انتهای آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) علاقمندان پس از بررسی و معرفی سیستم vvti نحوه تمیز کردن و بستن قطعات از جمله کوئل، قرقره تسمه، واترپمپ، سوزن‌های انژکتور، کابل‌های برق موتور، مانیفولد، ترموستات، پوسته موتور، پیستون و رینگ پیستون، سطح و صفحه یاتاقان‌ها و غیره را فرا می‌گیرند.

تعمیرکاران تازه کار پس از تماشای آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) قادرند سرعت عمل و مهارت خود را بالا ببرند. در پایان آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) حتی عیب‌یابی و تعمیر قطعات مهم مانند تسمه‌تایم و زنجیر‌تایم را نیز یاد می‌گیرید.

تعمیر موتور تویوتا (vvti) از تخصصی ترین و پردآمد ترین حرفه ها در زمینه خدمات خودرو می باشد!

بازار کار تعمیر موتور تویوتا (vvti) در ایران چگونه است؟

تعمیرات خودرو یکی از مشاغل فنی و تخصصی درآمدزاست که دارای بخش‌های مختلفی می‌باشد. با ورود به تنها یک بخش از تعمیرات خودرو می‌توانید درآمد قابل توجهی را کسب کنید. آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) یکی از بهترین مجموعه‌های 118 فایل محسوب می‌شود.

در آموزش تعمیر‌موتور تویوتا (vvti) به تعمیر و‌تعویض یکی از مدرن‌ترین سسیتم‌های به کار رفته در خودروهای‌ تویوتا پرداخته شده است. به دلیل پیچیدگی vvti، تعمیرکاران کمتری مهارت لازم برای تعمیر این موتورها را دارند. از این‌رو با آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) می‌توانید تعمیر و تعویض قطعات موتور vvti را به انحصار خود درآورید. در نهایت درآمدی بیش از 10 میلیون تومان در ماه را برای خود ثبت کنید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز را در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به تعمیر موتور VVTI باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یاد نگرفتید، پشتیبانان ما شمارا راهنمایی خواهند کرد.

بعضی از مدل های سیستم VVT فقط در دو حالت کار می کنند، یکی دور موتورهای پائین که سیستم هیچگونه عملکردی ندارد و هیچگونه تاخیری در باز و بست سوپاپ به وجود نیامده است و حالت دوم در وضعیتی می باشد که دور موتور از حدی بالاتر رفته است و شیر برقی بطور کامل باز شده و سوپاپ هوا در دیرترین زمان باز و در دیرترین زمان بسته می شود، شیر مربوط به این سیستم فقط دارای دو حالت باز و بسته می باشد.

بله! آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti) صفر تا صد بوده و یک فرد مبتدی با تماشای این آموزش ها به یک متخصص با مهارت بالا تبدیل خواهد شد. در این آموزش ها تمام مباحث لازم با جزئیات کامل و مرحله به مرحله، به صورت عملی نشان داده شده است.

با توجه به ابزار های لازم برای این حرفه و مدل و جنسی که انتخاب می کنید، باید سرمایه ای بین 80 تا 150 میلیون را در نظر بگیرید.

تصور کنید یک خودرو در یک جاده با سرعت حدود 50 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت است. در این حالت دور موتور حدودا 1500rpm می‌باشد، یعنی میل لنگ در هر دقیقه 1500 دور می‌چرخد. اگر عدد 1500 را بر 60 تقسیم کنیم، عدد 25 بدست می آید که سرعت چرخش موتور در هر ثانیه است و با توجه به اینکه سرعت چرخش میل سوپاپ نصف سرعت گردش میل لنگ می باشد، با تقسیم عدد 25 بر دو، سرعت چرخش میل سوپاپ محاسبه می گردد. یعنی در این شرایط میل سوپاپ ها در هر ثانیه 12.5 دور می‌چرخند و سوپاپ های دود و هوا هر کدام حدود 12 بار در هر ثانیه باز و بسته می شوند.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست،تعمیر موتور VVTI را تمرین کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیر و حتی خرید ابزارآلات و لوازم ؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما با صبر و حوصله شما را کاملا راهنمایی خواهند کرد.

در موتورهای احتراق داخلی چهار زمانه فرآیند مکش، تراکم، احتراق و تخلیه موجب ایجاد گشتاور در میل لنگ می شود. مهندسین این حوزه با توجه به نوع کاربرد، شرایط، محدودیت ها و استانداردهای موجود، همواره اقدام به طراحی و نوآوری‌های جدید نموده و هدف آنها ارتقاء عملکرد و رسیدن به موتوری است که حداکثر بهره وری (Efficiency)، حداقل مصرف سوخت(Fuel Consumption) و کمترین آلایندگی (Pollution) را داشته باشد.

سیستم VVTI فقط روی موتورهای دو میل سوپاپ مورد استفاده قرار می گیرد و باعث بهبود چشمگیر عملکرد موتور میشود. در حال حاضر نیز این سیستم بر روی موتور ملی تولیدی ایران خودرو وجود دارد که بر روی سمند ال ایکس نصب میشود.

وقتی از روند افزایش بهره وری صحبت میکنیم، بدین معناست که کاهش مصرف سوخت و به حداقل رساندن میزان آلایندگی به مرور زمان و بطور مستمر انجام شده است. یکی از کارهایی که در این زمینه صورت گرفته است – و صد البته تحولی عظیم در افزایش قدرت و گشتاور موتور به وجود آورده است – استفاده از سیستمی به نام VVT است که موجب افزایش راندمان حجمی در دورهای بالا می شود.

به طور کلی سوپاپها دارای یک ریتارد و آوانس در زمان باز و بسته شدن هستند، که تحقیقات نشان میدهد میزان اوانس و ریتارد در دورهای مختلف موتور کارایی یکسانی ندارند و برای هر دور موتور آوانس و رستارد خاصی لازم است.

این حرفه در بین خدمات خودرو جزء پر درآمد ترین ها به حساب می آید. درآمد این شغل متغیر است اما شما با تخصص یافتن در این زمینه، می توانید درآمدی بین 10 تا 30 میلیون و بیشتر را بدست آورید.

خیر دقت کنید که این سیستم فقط زمان باز و بسته شدن سوپاپ ها را به تاخیر می اندازد، در بعضی متون عنوان شده است که این سیستم، زمانِ باز ماندنِ سوپاپ های هوا را بیشتر می کند و بیشتر باز ماندنِ سوپاپها به لحاظ زمانی، منجر به ورود بیشتر هوا و سوخت به سیلندر می شود. باید دقت نمود که این مطلب به هیچ عنوان صحیح نمی باشد و سیستم VVT فقط می تواند زمان باز و بست شدنِ سوپاپ را به تاخیر بیندازد.

13 دیدگاه برای آموزش تعمیر موتور تویوتا VVTI

 1. محمد حسین زارعی

  سلام باتوجه به ۰ تا صد بودن این بسته آموزشی ما دیگه نیازی به دوره یا کلاس آموزشی مبنی به تعمیر موتور تویوتا vvti نداریم؟و میتونیم کارمونو شروع کنیم ؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، این مجموعه آموزشی به صورت جامع و تخصصی ارائه شده به گونه ای که پس از تماشای این مجموعه به آموزش دیگری نیاز نخواهید داشت و می توانید در کمترین زمان وارد بازار کار شوید.
   سپاس از همراهی شما

 2. محمد حسین زارعی

  سلام و وقت بخیر لطفا یک فیلم حدودا ۵ دقیقه ای از آموزش نهایت ده دقیقه ای داخل سایت بزارید ما خواهان خریدیم و مطمئنن با گذاشتن یک نمونه از آموزش میسه کیفیت آموزشو بهتر فهمید و فهمید که بدرد بازار میخوره یا نه ممنون از شما اگر هم میزارید فیلمو که بگید تا چه تاریخی چون ما فقط منتظر یه نمونه فیلم هستیم تا خرید کنیم ممنونم

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   شما می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا نمونه ویدئوهای مجموعه مورد نظرتان را از طریق واتساپ برای شما ارسال کنند.
   شماره واحد پشتیبانی: 02122221240
   سپاس از همراهی شما

 3. محمد حسین زارعی

  این پکیج که اموزش میده دقیقا شامل چه مدا از خودرو های تویوتا در ایران است و روی چه خودرویی فیلمبرداری شده

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در آموزش تعمیر موتور تویوتا VVTI مدرس به طور دقیق روی موتور کار می کند ودر ایران خودورهایی نظیر تویوتا هایلوکس 2،تویوتا پرادو وغیره موجود است
   با سپاس از همراهی شما

 4. خزایی

  میشه تعمیر موتور های ماشین های دیگه رو هم بزارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   شما می توانید آموزش مورد نظر خود را به واحد پشتیبانی در خواست دهید
   شماره واحد پشتیبانی:01222221240
   سپاس از همراهی شما

 5. احمد

  ممنون از مجموعه خوبتون بسیار عالی بود.

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سپاس از همراهی شما

 6. mahmood

  کلمه VVTI که روی بعضی از خودروها نوشته شده چه معنی دارد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   VVT مخفف Variable Valve Timing است که زمان بالا و پایین رفتن سوپاپ‌ها در پیشرانه را کنترل می‌کند.
   سپاس از همراهی شما

 7. امیررضا

  سلام
  گواهی هم بهمون میدن؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله در انتهای دوره گواهی داده خواهد شد برای اطلاعات بیشتر با پشتیبانی 118fileتماس بگیرید.
   شماره واحد پشتیبانی:02122221240
   سپاس از همراهی شما

 8. soheil.mk76

  یعنی تو این آموزش با نحوه باز کردن کامل موتور ماشین آشنا میشیم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در آموزش تعمیر موتور تویوتا (vvti)، قبل از تعمیر‌موتور، نحوه باز کردن قطعاتی چون کوئل، قرقره تسمه، واترپمپ، سوزن‌های انژکتور، کابل‌های برق موتور، مانیفولد، ترموستات، سنسور ضربه، کلاچ و غیره آموزش داده می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 9. منصوره

  سلام وقتتون بخیر
  من چند وقتی هستش تسمه تایم ماشینم صدا میده میتونید کمکم کنید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سلام خدمت شنا دوست عزیز صدای تسمه تایم می تواند چندین علت داشته باشد.1- ممکن است طول عمر تسمه تایم به پایان رسیده باشد.2- ممکن است به علت خرابی یاتاقان فولی باشد.3- می تواند به دلیل سفتی تسمه تایم است.4- تراز نبودن فولی ها هم علت دیگر آن است.
   سپاس از همراهی شما

 10. noora

  سابقه فعالیت مجموعه تون چقدره ؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مجموعه بیش از هفت سال سابقه فعالیت در حوزه آموزشی را دارد.
   سپاس از همراهی شما

 11. peyman87

  واقعا ممنونم عالی بود دستتون درد نکنه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سپاس از همراهی شما

 12. mommdaligr

  با اجزا مختلف موتور هم آشنا میشیم یا نه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله در این آموزش با بررسی اجزا و کارکرد سیستم موتور تویوتا vvti آشنا می شوید.
   سپاس از همراهی شما

 13. oveys.jh

  سلام روزتون بخیر در این آموزش عیب یابی هم گفته شده یا نه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سلام خدمت شما بله دراین مجموعه با عیب‌یابی و تعمیر قطعاتی مانند زنجیر تایمینگ، باتری، شمع‌ها، سر شم و غیره آشنا می شوید.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3314

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر موتور تویوتا VVTI

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد