118فایل 118فایل

آموزش ساخت آکواریوم گیاهی

4.5

قیمت محصول

100 تخفیف

770,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش ساخت آکواریوم گیاهی (صفر تا صد)

آموزش ساخت آکواریوم گیاهی یکی از جذاب ترین مجموعه‌های 118فایل هست که در بیش از 17 ساعت ویدئو آموزشی ارائه شده است.  معمولا از آکواریوم هایی در ابعاد کوچک و بزرگ در خانه ها، فروشگاه ها، هتل ها، اداره ها و… برای زیباسازی محیط استفاده می شود.

نگهداری آکواریوم و پرورش ماهی در منزل و محل کار، شادابی، نشاط، سرزندگی و تلاش را به افراد منتقل می کند، گذر زمان را دلنشین تر کرده و برای محیط های شلوغ و استرس زا مانند مراکز درمانی و بیمارستان ها بسیار مناسب است. راه اندازی آکواریوم در همه فضاهای کوچک و بزرگ امکان پذیر بوده و شما می توانید با توجه به فضای خانه و یا محل کار خود اقدام به ساخت آکواریوم مورد نظر خود کنید.

آکواریوم ها به دسته کلی آکواریوم آب شیرین، آب شور و پلنت (گیاهی) تقسیم می شوند. نگهداری و راه اندازی آکواریوم آب شیرین راحت تر و کم دردسرتر از آکواریوم آب شور است اما ماهیان آکواریوم آب شور بسیار زیباتر و رنگارنگ هستند به همین دلیل بسیاری آکواریوم آب شور را ترجیح می دهند.

نمونه ویدئو آموزش ساخت آکواریوم گیاهی 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه ساخت آکواریوم تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع ساخت آکواریوم و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش ساخت آکواریوم گیاهی

سرفصل های دوره

3 ساعت

2 ساعت

8 ساعت

4 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش ساخت آکواریوم گیاهی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث ساخت آکواریوم آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا ساخت آکواریوم گیاهی 118فایل را فرا بگیریم؟

سبک نوین زندگی شهری و آپارتمانی مردم را از طبیعت و آرامش موجود در آن محروم کرده و بسیاری به دنبال این هستند که گوشه ای از آرامش طبیعت را با خرید و پرورش گل و گیاه، حیوانات خانگی و البته داشتن یک آکواریوم با ماهیان زینتی جذاب به خانه خود بیاورند.

در این بین داشتن آکواریوم و نگهداری از ماهیان زینتی به نسبت طرفداران بیشتری در بین مردم به خصوص ایرانیان دارد چرا که نگهداری از آکواریوم و ماهیان زینتی از نگهداری و پرورش یک حیوان خانگی و یا گل و گیاه های آپارتمانی به زمان و دردسر کمتری نیازمند است.

آکواریوم علاوه بر استفاده در منازل، در هتل ها، بیمارستان ها، مراکز تفریحی و… نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با فراگیری دانش و مهارت ساخت و راه اندازی آکواریوم آب شیرین، آب شور و یا آکواریوم پلنت شروع به فعالیت در این زمینه کنید و از این راه کسب درآمد داشته باشید.

آموزش ساخت آکواریوم گیاهی مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش ساخت آکواریوم گیاهی چه اتفاقی می‌افتد؟

مجموعه آموزش ساخت آکواریوم گیاهی در ابتدا اصول و نکات مقدماتی نگهداری صحیح از آکواریوم و شرایطی که باید برای نگهداری از آکواریوم و ماهیان زینتی فراهم کنید را به شما ارائه می دهد. سپس در بخش بعدی مجموعه به آموزش ساخت آکواریوم پرداخته می شود.

همچنین نحوه ساخت آکواریوم آب شیرین، آب شور و پلنت (گیاهی) به صورت مرحله‌ به‌ مرحله آموزش داده‌‌ شده‌ است و شما با مشاهده هر بخش از آموزش ها می توانید آکواریوم مورد نظر خود را راه اندازی کنید. در قسمت آموزش راه اندازی آکواریوم گیاهی با نحوه کاشت و نگهداری انواع گیاهان دریایی آشنا خواهید شد. با مشاهده این بخش از مجموعه می توانید آکواریوم گیاهی با گیاهان مورد نظر خود را بسازید.

ساخت آکواریوم یک از حرفه های پردرآمد در ایران است!

بازار کار ساخت آکواریوم گیاهی در ایران چگونه است؟

همانطور که پیش از این گفته شد استفاده از آکواریوم در منازل، هتل ها، مراکز تفریحی، مراکز خرید و… زیاد بوده و بسیاری به دنبال داشتن یک آکواریوم زیبا و جذاب می باشند. همچنین در حال حاضر خرید و فروش ماهیان زینتی رونق بالایی داشته است. به گونه‌ای که بسیاری به دنبال پرورش گونه خاصی از این ماهیان زینتی هستند.

طبیعتا برای پرورش، نگهداری و فروش، نیازمند آکواریوم مخصوص آن ماهی می‌باشند. با فراگیری دانش‌ و مهارت ساخت انواع آکواریوم از قبیل آکواریوم آب‌شیرین، آب‌شور و آکواریوم‌ پلنت می‌توانید درآمد خوبی را کسب‌ کنید.

هزینه و درآمد‌های حاصل ازساخت و راه‌اندازی آکواریوم متغیر بوده؛ چرا که آکواریوم آب‌ شیرین نسبت به سایر آکواریوم‌ها ارزان‌تر تمام می‌شود. هزینه های راه اندازی و نگهداری از آکواریوم های آب شور مرجانی بسیار بالاتر می باشد. البته لازم به ذکر است که اندازه و ابعاد آکواریوم و جنس‌ شیشه استفاده شده هم بسیار تاثیرگذار می‌باشد. بازار کار ساخت، راه‌ اندازی آکواریوم به همراه پرورش و خرید و فروش ماهیان زینتی جزء تجارت‌های پردرآمد می‌باشد.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

در بازار سه نوع آکواریوم وجود دارد که عبارتند از: آکواریوم آب شیرین، آکواریوم آب شور و آکواریوم پلنت(گیاهی) که بعد از تماشای این آموزش می توانید هر نوعی را بسازید.

وجود نور مناسب در آکواریوم در تولید غذا و خوش رنگ شدن اکثر ماهی ها مثل گوپی، رزی بارب، دیسکوس و… موثر است، اما نور شدید و مستقیم خورشید باعث تولید بیش از حد زی شناوران گیاهی می شود و چون مصرف کننده ای در حد میزان تولید وجود ندارد، این زی شناوران محیط آکواریوم را سبز و خزه ای می کنند و باعث آلودگی آکواریوم می شوند و برای حل این مشکل بهتر است آکواریوم در محلی قرار گیرد که در معرض نور مستقیم خورشید نباشد و برای فراهم کردن نور مورد نیاز آکواریوم از لامپ های مهتابی مخصوص این کار استفاده شود.

درآمد ساخت آکواریوم متغیر است و به نوع آکواریوم و همینطور ابعاد آن بستگی دارد. به طور کلی می توان گفت درآمد این حرفه در ماه بیشتر از 5 میلیون است.

از موادی مثل رزین (برای سبک کردن آب)، ذغال فعال (برای رفع کدورت و بوی آب و همچنین تنظیم PH) و زئولیت (برای تعادل PH) استفاده می شود.
برای از بین بردن آمونیاک تولید شده توسط ماهیان نیز از بیوفیلترها استفاده می شود. این فیلترها به وسیله باکتری های تجزیه کننده ویژه ای طی فرآیند تصفیه شیمیایی، آمونیاک سمی را به نیترات که سمیت کمتری دارد تبدیل می کنند. باید توجه داشت باکتری های موجود در بیوفیلتر زنده بوده و در صورت خاموشی فیلتر و کمبود اکسیژن و غلظت های بیش از حد مجاز مواد ضدعفونی کننده و آنتی بیوتیک ها در آب آکواریوم از بین خواهند رفت.

۱-محل اختفا برای ماهیها ایجاد میشود. این کار باعث کاهش استرس ماهیها میشود.
۲-تولید اکسیژن میکند که در صورت اختلال در کار پمپ هوا از احتمال مرگ و میر ماهیانتان میکاهد.
۳-دی اکسید کربن آب را جذب میکند و به ایجاد چرخه اکسیژن کمک میکند
۴- در صورت قابل خوردن بودن مقداری غذا برای ماهینتان ایجاد میکند و به ایجاد چرخه کربن کمک میکند.
۵-نیترات آب را جذب میکند و به ایجاد چرخه ازت کمک میکند. با این کار مقدار سیفون آب شما کاهش می یابد و حتی میتواند تا میزان ۰ هم برسد.

این دو تفاوت های زیادی دارند که شامل تفاوت در ساخت، راه اندازی، نوع ماهی و همینطور هزینه ساخت می شود. هزینه ساخت و راه اندازی آکواریوم آب شور تقریبا دو برابر آب شیرین است.

راه‌اندازی این نوع آکواریوم‌ها اگر اصولی باشد، بسیار پایدار است. وگرنه موجب ازبین رفتن گیاه و دلسرد شدن شما می‌شود. در حال حاضر پیشرفت‌های چشمگیری در علم آکواریوم‌های گیاهی به دست آمده که نگهداری از آن‌ها را بسیار راحت کرده است. در این خصوص لوازم و وسایل حرفه‌ای آکواریوم در کشور وجود دارد که با استفاده از آن‌ها و با علم صحیح، راه‌اندازی و نگهداری آکواریوم بسیار ساده شده است.

با تهیه و تماشای آموزش ساخت آکواریوم گیاهی شما می توانید انواع آکواریوم ها از قبیل آکواریوم آب شور، آب شیرین و پلنت را در هر ابعادی بسازید.

دمای بالا باعث تحریک بیشتر ماهی ها و افزایش متابولیسم آنها می شود ماهی ها در این دما نیاز غذایی بیشتری پیدا می کنند و در نتیجه محیط آکواریوم با فضولات و یا اضافات مواد غذایی، آلوده می شود. دمای بالا در رشد باکتری ها و دیگر میکروارگانیسم ها نیز موثر است و اگر توده ای از غذا(به صورت اضافه) در آکواریوم باقی بماند، محل تکثیر سریع باکتری ها می شود و عوامل بیماری زا را در آب افزایش می دهد که برای رفع این مشکل دمای آب را همیشه باید کنترل کرد.

توجه کنید که هرچه اندازه مخزن بزرگ‌تر باشد، نورپردازی و دسترسی به کف آن مشکل‌تر بوده و نگهداری آن هزینه بیشتری می‌خواهد. توصیه می‌شود ارتفاع آکواریوم گیاهی به دلیل مشکلات نورپردازی و سلامت گیاهان بیشتر از 60 سانتی‌متر نباشد.

دمای مناسب و متعادل برای اکثر گونه های ماهیان زینتی ۲۹-۲۷ درجه سانتی گراد است و در آکواریومی که سیستم فیلتراسیون آن قوی نباشد دما را باید به صورت تدریجی و مناسب در حد پایین نگه داشت تا نیاز غذایی ماهی ها کم شود. با این کار دوره رشد ماهی ها طولانی تر می شود اما به یاد داشته باشید که رعایت بهداشت آکواریوم عمر متوسط ماهی ها را افزایش خواهد داد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی آکواریوم گیاهی:
– مخزن
– نور
– فیلتر ro (اسمز معکوس)
– کود و بستر
– بخاری و چیلر
– آب
– سیستم فیلتراسیون
– لامپ
– سیستم co2
– محلول‌ها
– تزئینات و گیاهان
– کیت‌های تست
– ماهی

یکی از مهم‌ترین موارد در راه‌اندازی آکواریوم گیاهی استفاده از لامپ مناسب است. بسیاری از افراد به صورت کاملاً اشتباه از لامپ‌های مهتابی یا لامپ‌های کم مصرف استفاده می‌کنند. این لامپ‌ها فقط سیستم روشنایی را برای آکواریوم شما فراهم می‌کنند. اما یه هیچ‌وجه طیف نوری کاملی را برای گیاهان ندارند.
لامپ‌های مخصوص آکواریوم پلنت توسط شرکت‌های تولیدکننده لوازم آکواریوم عرضه می‌شود که متناسب با نیاز گیاهان است و بیشترین بازدهی را به شما می‌دهد. طبیعتاً قیمت نسبتاً بالایی هم دارد.
لامپ‌ها مخصوص فتوسنتز یکی از لامپ‌های لازم وبسیار مهم برای آکواریوم گیاهی است که تعداد و جایگاه آن‌ها با توجه به سایز آکواریوم، جایگاه گیاهان و تراکم آنها، مشخص می‌شود. این نوع لامپ‌ها نور صورتی رنگ دارند.

شما می‌توانید با یک طراحی ساده، مخزن مناسب برای آکواریوم پلنت خود را به دست آورید. انواع مخزن‌ها هم با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف برای خرید در بازار موجود است. شکل مکعب مستطیل، پرکاربردترین نوع آکواریوم است. برای شروع می‌توانید از مخزن 55 گالنی استفاده کنید که در همه فروشگاه‌ها موجود است و بسیار پرطرفدار می‌باشد.

میزان غذا ثابت و تعداد وعده های غذایی افزایش یابد. (غذا را به ماهی بدهیم نه به آب)
میزان غذا در وعده های ابتدایی (صبح) بیشتر و هر چه به وعده های آخر (عصر) نزدیک می شویم به نسبت کاهش یابد.
آخرین وعده غذا دهی بین ۳-۲ ساعت قبل از خاموشی کامل باشد.
هر چه تکه های غذا بیشتر باشد (غذاهای منجمد) تأثیر بیشتری در رشد ماهی ها و رعایت بهداشت آکواریوم دارد البته تا جایی که شکل غذا تغییر نکرده و در آب پخش نشود.
غذا را به صورت پراکنده در آب وارد کنیم نه به صورت توده ای زیرا ماهی ها با حمله به توده غذا باعث پراکندگی و پخش شدن غذا و در نتیجه آلودگی محیط می شوند.
غذاهای زنده به عنوان مکمل غذایی پیشنهاد می شوند.

10 دیدگاه برای آموزش ساخت آکواریوم گیاهی

 1. parnian.2002

  چه نوع گیاهانی بهتر است داخل اکواریوم قرار دهیم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   گیاهانی با رشد کم مانند علف مویی، چمن ، چمن سبز روتالا
   گیاهانی با رشد سطحی مانند عدس ابی، نیلوفر
   و گیاهانی با رشد شاخه ای مانند گیاه علف بلوری ف خزه جاوا و …. می توانند مناسب باشند.
   سپاس از همراهی شما

 2. نعیم صادق پور

  اندازه آکواریوم ها چقدر باشه خوبه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   افراد تازه کار بهتر است از اکواریوم های کوچکتر شروع کنند هر چند که کار با اکواریوم های کوچک سخت تر است اما آکواریوم های بزرگتر این امکان را به شما می دهد تا بتوانید چندین گونه مختلف داشته باشید.
   سپاس از همراهی شما

 3. tehran68

  چرا میگن که باید به آکواریوم های گیاهی Co2 بشه و اینکار چجوری انجام میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   گیاهان برای انجام عمل فتوسنتز به Co2 نیاز دارند. به دلیل تراکم بالای گیاهان در آکواریوم به میزان بیشتری از این گاز نیاز دارند به همین دلیل باید به گیاه این گاز اضافه شود. رایج ترین کار استفاده از قرص های co2 است که به گیاه داده می شود.
   سپاس از همراهی شما

 4. ye.80

  دمای آب هم باید تنظیم باشه ؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برای گیاهان آکواریومی دمای بین 26 تا 28 درجه مناسب است.
   سپاس از همراهی شما

 5. @P00RY

  چه نوع نوری برای این نوع آکواریوم ها استفاده میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   نور مهتابی به رشد گیاه کمکی نخواهد ولی نور فلورسنت می تواند برای این کار مناسب باشد.
   سپاس از همراهی شما

 6. همتا حاجی آبادی

  برای راه اندازی این نوع به چه وسایلی نیاز داریم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برای شروع این کار شما به یک مخزن، فیلتر ، کود و بستر ، آب و سیستم فیلتراسیون و ….نیاز دارید.
   سپاس از همراهی شما

 7. حامد

  این نوع آکواریوم ها با نوع آبی فرقی داره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این نوع آکواریوم ها نسبت به نوع آبی پرهزینه تر هستند و به تجهیزات پیشرفته تری هم نیاز دارند.
   سپاس از همراهی شما

 8. ARASH.FARIBA

  تزئین اکواریوم آموزش داده میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در آموزش ساخت آکواریوم گیاهی تزئین داخلی آکواریوم پلنت، راه اندازی یک آکواریوم کوچک، راه اندازی ساده آکواریوم آب شور و …. آموزش داده می شود.
   سپاس از همراهی شما

 9. SARA

  میشه هر جایی این اکواریوم رو درست کرد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   راه اندازی آکواریوم در همه فضاهای کوچک و بزرگ امکان پذیر بوده و شما می توانید با توجه به فضای خانه و یا محل کار خود اقدام به ساخت آکواریوم مورد نظر خود کنید.
   سپاس از همراهی شما

 10. D.A.R.Y.A

  در چه جاهای بیشتر استفاده میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   معمولا از آکواریوم هایی در ابعاد کوچک و بزرگ در خانه ها، فروشگاه ها، هتل ها، اداره ها و… برای زیباسازی محیط استفاده می شود.نگهداری آکواریوم و پرورش ماهی در منزل و محل کار، شادابی، نشاط، سرزندگی و تلاش را به افراد منتقل می کند، گذر زمان را دلنشین تر کرده و برای محیط های شلوغ و استرس زا مانند مراکز درمانی و بیمارستان ها بسیار مناسب است.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3249

اطلاعات تکمیلی آموزش ساخت آکواریوم گیاهی

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد