118فایل 118فایل

آموزش نقاشی کودکان

4.7
پخش ویدیو

قیمت محصول

100 تخفیف

222,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش نقاشی کودکان (صفر تا صد)

مجموعه آموزش نقاشی‌ کودکان 118فایل با ارائه بیش از 19 ساعت ویدئوی آموزشی نحوه نقاشی تصاویر مختلف را با استفاده از مداد رنگی، ماژیک و راپید بیان کرده است. و همچنین سعی داشته تا به شیوه ای آسان نحوه کشیدن خطوط و ترسیم اشکال مختلف را آموزش دهد، و ترتیب رنگ آمیزی تصاویر را به خوبی بیان کند.

در این مجموعه آموزشی ، کودکان می آموزند چیزهایی را که می بینند، تجزیه و تحلیل کنند، سپس آن را بکشند؛ در این هنر کودکان ، مهارت بینایی و دقت آنها، با مهارت حرکتی شان، همزمان با هم تقویت می شود. نقاشی کمک می کند که کودک همزمان با افزایش قدرت عضلانی، رشد ذهنی اش نیز افزایش یابد؛ به عبارتی، نقاشی کودک، تقویت و ارتقاء چندین مهارت را با هم در خود دارد و ابزار نقاشی، چون چوب جادو برای خلق ذهنیات دلبندتان عمل می کند.

هدف نقاشی کودکان، ایجاد مهارت هماهنگی میان دست و چشمان کودک است.

خوب است بدانید که آموزش نقاشی به کودکان کار دشواری نیست. چون آن‌ها ذاتاً دوست دارند خطوط ناخوانا رسم کنند و نقاشی بکشند. هنگامی‌که شما بتوانید استعداد و مهارت ذاتی کودک خود را به‌درستی تشخیص دهید و آن را در مسیر مناسبی بگذارید حتما در آینده فرزندی هنرمند و ماهر در نقاشی خواهید داشت. روش‌های آموزش نقاشی به کودکان بسیار زیاد است که شما می‌توانید از هر یک از آن‌ها جهت پرورش استعداد هنری کودک خود استفاده کنید.

بهترین راه برای آموزش نقاشی به کودکان فراهم کردن فرصتی است که در آن کودکان بتوانند استعداد و مهارت و خلاقیت خود را شکوفا کنند. در واقع آن‌ها باید بتوانند اشتیاقی که به نقاشی کشیدن دارند را بدون هیچ محدودیتی نشان دهند. حتما می‌دانید که اگر کودکان را از سنین کم به نقاشی کشیدن ترغیب کنید و به آن‌ها آموزش دهید، احتمالاً در آینده آن‌ها را به هنرمندانی خلاق تبدیل خواهید کرد. البته در این زمینه باید جهت بالا بردن استعدادهای آن‌ها از آموزش‌های لازم و مربی‌های ماهر و مجرب استفاده کنید.

نمونه ویدئو آموزش نقاشی کودکان 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه نقاشی کودکان تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع نقاشی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش نقاشی کودکان

سرفصل های دوره

11 ساعت

3 ساعت

1 ساعت

3 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش نقاشی کودکان !

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث نحوه ماساژ آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا کودکان نقاشی را فرا بگیرند؟

نقاشی هنر زیبا و مورد علاقه تمامی کودکان می‌باشد که از همان سنین پایین تمایل زیادی به فراگیری آن دارند. این هنر همراه با رنگ های شاد و گوناگونی است که باعث افزایش روحیه در نقاشان می شود.

کودکان همیشه تمایل به نوشتن و گرفتن قلم دارند و پس از کشیدن خطوط و اشکالی مانند دایره، سعی دارند تا نقاشی را به صورت هدفمند انجام دهند. اگر بتوانیم از سنین پایین با آموزش صحیح به کودکان، نقاشی را به آنها بیاموزیم. در آینده ای نه چندان دور کودکان نیز به نقاشان ماهری تبدیل خواهند شد.

مهم ترین فوایدی که با این هنر سحر آمیز، عجین و آمیخته شده اند و تاثیر شگرفی بر رشد فرزندانتان دارد، این است که فرصتی را به کودکان می دهد تا احساسات و عواطفش را با کشیدن خطوط بیان کند؛ بدون اینکه نیازی به کلمات داشته باشد. و همچنین نقاشی برای کودکان یک بستر آموزش هیجان انگیز و سرگرم کننده فراهم می کند که علاوه بر لذت روحی، باعث رشد بعدهای دیگر شخصیتی اش می شود.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان انجام ماساژ سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن. پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش نقاشی کودکان 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش نقاشی به کودکان چه اتفاقی می‌افتد؟

ویدئوهای مجموعه آموزش نقاشی‌ کودکان بسیار گسترده و جامع است. به طوری که سعی شده در آنها نقاشی های گوناگون و متنوع را به ساده ترین روش آموزش دهد. به عنوان مثال در بخش آموزش نقاشی پرندگان، حیوانات و ماهی ها از نقاله استفاده می‌شود. در نتیجه باعث می‌گردد تا نحوه رسم خطوط و زوایای مختلف کشیدن تصاویر بسیار آسان شود.

در این مجموعه نحوه کشیدن شخصیت های کارتونی محبوب کودکان با ماژیک در طی ویدیوهای متعدد ارائه شده است. از این رو کودکان در مدت کوتاهی در زمینه نقاشی مهارت زیادی را به دست می‌آورند.

بنابراین با توجه به این توضیحات، کودکان طی مشاهده کامل مجموعه آموزشی می‌توانند به خوبی از روش‌های ساده و مختلف نقاشی تصاویر گوناگون مطلع شوند و نقاشی‌های زیبایی را ترسیم کنند.

خوشبختانه در ایران اکثر خانواده ها نسبت به آموزش نقاشی برای فرزندانشان تمایل دارند. حتی حاضر به پرداخت هزینه کلاس‌های آموزشی این هنر زیبا می باشند. علاقمندان به فعالیت در زمینه آموزش نقاشی برای موفقیت در این رشته و داشتن هنر آموزان زیاد، باید دارای ذوق هنری، شناخت صحیح رنگ‌ها و همچنین خلاقیت در نحوه آموزش نقاشی باشند.

و همچنین شما می توانید با دیدن این مجموعه آموزشی در کنار آموزش نقاشی به کودک خود، به عنوان مربی در مهد کودک ها، آموزشگاه های هنری، کانون های پرورش ، مدارس وسایر مراکز آموزشی مشغول به فعالیت شوند.

شما پس ‌از گذراندن این دوره‌ها می‌توانید بعد از این‌ که روش‌های اصولی آموزش گام‌ به‌ گام نقاشی به کودکان را یاد گرفتید به فعالیت بپردازید.

در صورتی‌ که شما والد کودک هستید و قصد دارید از طریق این آموزش‌ها نقاشی را به کودکان خود آموزش دهید می‌توانید بعد از یادگیری به‌ راحتی این کار را انجام دهید و اگر تمایل دارید که در این رشته درآمد داشته باشید می‌توانید با مراجعه به آموزشگاه‌ها که به‌ صورت کلاس‌های خصوصی در این زمینه فعالیت می‌کنند به کسب درآمد بپردازید. از آنجایی‌ که این رشته دارای بازار کار خوبی است می‌تواند درآمد بسیار خوبی برای شما داشته باشد.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل آموزش نقاشی به کودکان

اگرچه برای آموزش نقاشی به کودکان نیاز به تحصیلات خاصی و مدرک خاصی نیست. اما بهترین کار این است که برای ورود به این رشته مخصوصاً اگر به‌صورت یک شغل یا منبع کسب درآمد باشد، آموزش‌های لازم دیده باشید. بنابراین لازم است قبل‌از انجام هرگونه آموزش نقاشی به کودکان شما ابتدا در این زمینه آموزش ببینید. همچنین می‌توانید با تحصیل در رشته هنر و گرایش مرتبط به طراحی و نقاشی نیز مدرک معتبر و دانشگاهی مرتبط کسب نمایید.

آموزش‌هایی که در این زمینه وجود دارند به‌صورت پکیج‌های آموزشی هستند که به شما کمک می‌کنند تا در این زمینه مهارت‌های خود را افزایش دهید و بتوانید با کودکان ارتباط مؤثرتری برقرار کنید. با این کار یادگیری را در آن‌ها افزایش خواهید داد. جالب است بدانید که این پکیج‌های آموزشی برای همه افراد مناسب هستند و تمام معلمان، مربیان، حتی مادرانی که علاقه‌مند به آموزش نقاشی به فرزند خود هستند، می‌توانند از این پکیج‌ها استفاده کنند.

علاوه‌ بر یادگیری و آموزش که یکی از مهم‌ترین عوامل در آموزش نقاشی به کودکان است، کسی که این کار را انجام می‌دهد باید دارای مهارت‌هایی نیز باشد. داشتن این مهارت‌ها از آن جهت مهم هستند که این ویژگی‌ها باعث می‌شود کودک ذهن فعال و خلاقی داشته باشد. از جمله این مهارت‌ها می‌توانیم به توانایی ایجاد برقراری ارتباط، توانایی کمک به کودکان برای درک محیط اطراف خود، تمرکز، توانایی ارتباط موثر با والدین، دقت و افزایش خلاقیت در کودک اشاره کنیم.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش نقاشی به کودکان چقدر هست؟

بر اساس نوع روشی که شما برای آموزش نقاشی به کودکان انتخاب می‌کنید، این مدت زمان یادگیری می‌تواند متفاوت باشند. از جمله روش‌های یادگیری و آموزش نقاشی به کودکان انتخاب روش به‌ صورت ویدیوهای آموزشی است. در صورتی‌ که شما علاقه داشته باشید می‌توانید با خریداری این پکیج در زمینه آموزش اصولی نقاشی به کودکان به مهارت دست پیدا کنید.

دقت داشته باشید که این آموزش‌ها به‌ صورت ساده هستند و بنابراین شما می‌توانید در کمتر از یک ماه با تمامی مباحث و انواع روش‌های آموزش نقاشی به کودکان آشنا شده و در این زمینه به مهارت کافی دست پیدا کنید تا بتوانید بعد از کمی تمرین به فعالیت بپردازید.

مزایای آموزش نقاشی به کودکان

اگر شما به‌ عنوان پدر یا مادر کودک قصد دارید با آموزش دیدن در زمینه نقاشی این مهارت را در خود افزایش بدهید تا بتوانید این رشته را به کودکتان نیز بیاموزید، مزایایی برای کودک خود خواهید داشت .از جمله این مزایا می‌توان به افزایش خلاقیت در کودک اشاره کرد. همچنین در هنگام نقاشی، کودکان و شادی و تفریح زیادی خواهند داشت.

نقاشی باعث افزایش عزت‌ نفس در کودک می‌شود. همچنین او را از اضطراب و استرس‌هایی که در طول روز ممکن است داشته باشد رها می‌کند. نقاشی کمک می‌کند که رشد مغز در کودک به‌ خوبی شکل بگیرد .از آنجایی‌که نقاشی هنر محسوب می‌شود باعث درک هنری در کودک نیز می‌گردد.

علاوه‌بر موارد ذکر شده در صورتی‌ که شما قصد داشته باشید از طریق آموزش کامل نقاشی به کودکان درآمد کسب کنید، این کار برای شما می‌تواند مناسب باشد. زیرا که این رشته یک شغل پاره وقت خواهد بود و به‌ عنوان شغل دوم نیز می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه‌بر آن با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد و همچنین کاربرد و استفاده زیادی که از آن می‌توان کرد دارای درآمد خوب است. همچنین این کار نیاز به کار فیزیکی و فکری زیادی ندارد، شغلی آسان است و نیاز به سرمایه چندانی ندارد.

معایب آموزش نقاشی به کودکان

دقت داشته باشید که علاوه‌بر مزایایی که ذکر شد آموزش نقاشی به کودکان می‌تواند مانند هر رشته دیگری دارای معایبی نیز باشد.از جمله این‌ که شما قرار است در این کار بیشتر وقت خود را برای کودکان بگذارید بنابراین به صبر و حوصله زیادی احتیاج است.همچنین کار با کودکان دارای اصولاً کاری پیچیده است و نیاز به دانش و اطلاعات دارد.اگر نتوانید در این کار به مهارت خوبی دست پیدا کنید ممکن است دچار مشکل شوید.

البته برای تمامی معایب راه‌حل‌هایی وجود دارد و آن افزایش مهارت و انگیزه در این شغل است که تا حد زیادی باعث کاهش مشکلات می‌شود. در راستی حل این مشکلات می‌توانید از پکیج آموزش مبتدی تا پیشرفته نقاشی به کودکان استفاده کنید و در این کار به مهارت برسید.

وسایل مورد نیاز برای شروع آموزش نقاشی به کودکان

برای آموزش نقاشی به کودکان به یک سری تجهیزات و لوازم ویژه احتیاج دارید. در ابتدا بهتر است از چند مداد ساده و یک جعبه مداد رنگی مخصوص نقاشی شروع کنید. همان‌طور که مشخص است نیاز به تراش پاک‌کن و جامدادی نیز هست.

یکی دیگر از وسایلی ضروری که حرف اول را می‌زند، دفتر نقاشی است. آبرنگ، گواش و مداد شمعی هم ازجمله مواردی هستند که می‌توانند به کودک در یادگیری بیشتر نقاشی کمک کنند. همچنین کسی که آموزش نقاشی به کودکان می‌دهند نیز نیاز به ابزارهای ویژه‌ای دارد که بتواند آموزش نقاشی را برای کودک ساده‌تر کند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع نقاشی به کودکان

همان‌طور که می‌دانید برای شروع فعالیت در هر شغلی نیاز به سرمایه اولیه است. این سرمایه اولیه اغلب جهت خرید تجهیزات و زیر ساخت‌های آن شغل است. اما باید بدانید که سرمایه اولیه که برای شغل آموزش نقاشی در نظر گرفته می‌شود، کاملاً به میزان فعالیت فرد بستگی دارد و این حجم می‌تواند کم یا زیاد باشد.

اما عموماً به این صورت است که سرمایه لازم برای شغل آموزش نقاشی نسبت‌ به مشاغل دیگر نمره خوبی دریافت می‌کند و این یعنی این شغل جزء مشاغلی است که سرمایه اولیه کمی دارد. همان‌طور که قبلاً نیز اشاره کردیم بخش مهمی از سرمایه اولیه این کار مربوط به آموزش و یادگیری است و پس‌ از آن افراد می‌توانند تجهیزات و امکانات ثابت و مورد نیاز کار خود را تهیه کنند.

در ادامه باید بگوییم که اگر شما بعد از سال‌ها کار در این رشته قصد حرفه‌ای‌تر کردن و تخصصی‌تر کردن کار خود را داشتید، می‌توانید با کنار گذاشتن مقداری از سرمایه برای خود آموزشگاه دائر کنید و افراد مختلفی را استخدام کنید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. البته در این صورت حتما به سرمایه بیشتری نیاز خواهید داشت‌.

به طور کلی سرمایه مورد نیاز برای آموزش نقاشی اگر تنها مربی یک موسسه یا آموزشگاه باشید به خرید لوازم نقاشی و آموزشی ختم می‌شود که حدود ۲میلیون تومان است. اگر قصد دارید خود یک آموزشگاه نقاشی تاسیس کنید هزینه رهن و اجاره یا خرید ملک و سایر لوازم مثل میز و صندلی و… نیز به عهده شما است که بیش از ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

نقاشی یکی از سرگرم کننده ترین و جذاب ترین کارها برای اوقات خالی کودکان می باشد.

بازار کار آموزش نقاشی به کودکان

امروز شاهد این ‌موضوع هستیم که رشد فکری کودکان به‌ شدت افزایش‌ یافته است. درنتیجه والدین آن‌ها نیز درصدد هستند که به کشف استعداد و پرورش آن در کودکان بپردازند. یکی از کارهایی که والدین در این رابطه می‌توانند انجام دهند آموزش نقاشی به کودکان است. والدین کودکان می‌توانند هم خودشان به این کار بپردازند و هم این‌ که از مربی آموزشی برای آموزش نقاشی به کودکان استفاده کنند.

در نتیجه افرادی که به آموزش نقاشی به کودکان علاقمند باشند می‌توانند با کسب آموزش‌های لازم و ضروری به ‌صورت مستقل در منازل مستقیماً با کودکان یا از طریق مهدکودک با آن‌ها نقاشی کار کنند. هر چقدر یک معلم آموزش نقاشی به کودکان مهربان‌تر و خوش‌اخلاق‌تر باشد و بتواند برنامه خود را مدیریت کند، در بین کودکان و خانواده‌شان محبوبیت بیشتری جذب کرده و از این طریق بازار کار بهتری خواهد داشت.

به‌طور کلی امروزه بیشترین توجه خانواده‌ها در راستای کشف مهارت‌ها و استعدادهای ذاتی کودکان است. در واقع خانواده‌ها سعی می‌کنند که در همان سنین کم به کودکان انواع مهارت‌های هنری را بیاموزند تا خلاقیت و استعدادهایشان را افزایش دهند. یکی از این مهارت‌های هنری نقاشی است.

البته این رشته نسبت‌ به رشته‌های دیگر طرفداران بیشتری دارد و کودکان بیشتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. در نتیجه این‌ موضوع به این معنی است که برای این شغل فرصت‌های کاری بسیار زیادی وجود دارد. و بازار کار آن برای متقاضیان مناسب است. در آخر می‌توان این‌طور بیان کرد که بازار کار آموزش نقاشی به کودکان داغ و پررونق است. البته این‌ موضوع تا حد زیادی به سطح کار و معلومات و اطلاعات خود شخص بستگی دارد.

درآمد آموزش نقاشی به کودکان در ایران

آموزش نقاشی به کودکان یک نوع مهارت فردی محسوب می‌شود. در واقع شما با این کار سعی می‌کنید هنر خود را به کودکان نیز آموزش دهید. آموزش نقاشی به کودکان گاهی توسط والدین انجام می‌گیرد. اما بسیاری از والدین نیز هستند که این کار را به دست یک مربی ماهر می‌سپارند. در واقع این افراد ترجیح می‌دهند آموزش نقاشی به کودکان را به یک فرد متخصص و حرفه‌ای بسپارند. اگر بخواهیم درباره‌ی میزان درآمد آموزش نقاشی به کودکان صحبت کنیم، ابتدا باید بدانید که این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد.

از جمله این عوامل می‌توان به تجربه، تکنیک، سابقه، عملکرد و محبوبیت مربی نقاشی اشاره کرد. همانطور که گفته شد یکی از عوامل مهم در میزان درآمد فردی که آموزش نقاشی کودکان را انجام می‌دهد، تکنیک کار او است. این مسئله مشخص می‌کند که هر چقدر فرد تکنیک حرفه‌ای‌تر و به‌روزتری داشته باشد می‌تواند درآمد بیشتری نیز دریافت کند. دومین مسئله میزان سطح کاری فرد است. هر چقدر شما سعی کنید که سطح خود را بالاتر ببرید قطعا درآمد بالاتری نیز کسب خواهید کرد.

زیرا که والدین حاضر هستند برای آموزش پیشرفته‌تر نقاشی به کودکانشان هزینه‌ی بیشتری بپردازند. در ضمن سطح حرفه‌ای‌تر موجب مهارت بیشتر در شما می‌گردد که این مورد خود در بالاتر رفتن دستمزد شما موثر خواهد بود. همچنین در صورتی که بتوانید به صورت خصوصی به کودکان آموزش نقاشی بدهید، قطعا درآمد بیشتری نیز کسب خواهید کرد.

طبق نکاتی که ذکر شد بسته به زحمت و تلاش فرد، نمی‌توان دقیقا مشخص کرد که میزان حقوق افرادی که آموزش نقاشی به کودکان می‌دهند چقدر است. اما معمولا می‌توان اینطور بیان کرد که تقریبا متوسط حقوق کار آموزش نقاشی به کودکان برای افراد چیزی در حدود دو میلیون تا ده میلیون تومان در ماه است.

درآمد آموزش نقاشی به کودکان در جهان

همانطور که در کشور ایران میزان حقوق مربیان آموزش نقاشی به کودکان متفاوت است. این تفاوت در کشورهای مختلف بیشتر به چشم می‌خورد. زیرا در هر کشور نیز بسته به مهارت‌های فردی مربی و یا زیرساخت‌ها و بازار کار این شغل، درآمد آن می‌تواند متفاوت باشد. اما نکته‌ی مهم اینجا است که با وجود این موارد باز هم این مهارت‌های فردی و میزان اطلاعات خود شخص است که میزان درآمد او را در کشورهای مختلف مشخص می‌نماید.

در واقع اگر شما میزان تجربه، مهارت، هنر و تحصیلات خود را در نظر بگیرید، تقریبا می‌توانید متوجه شوید که تا چه میزان درآمد در هر کشور خواهید داشت. دقت داشته باشید که در هر کشوری که قرار است در آن به آموزش نقاشی کودکان بپردازید ابتدا باید مدارک و تحصیلات لازم داشته باشید. گاهی حتی در بعضی موارد ممکن است به نمونه کار نیز نیاز داشته باشید.

اگر بخواهیم در مورد میزان درآمد آموزش نقاشی به کودکان در کشورهای خارجی صحبت کنیم می‌توانیم بگوییم به‌طور میانگین میزان درآمد آموزش نقاشی به کودکان ساعتی بین 8 تا 20 دلار است و این میزان درآمد سالانه بین 15 هزار تا 45 هزار دلار خواهد بود.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات نقاشی کودکان را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

از ۲ سالگی می‌توان آموزش رنگ‌ها را به کودکان آغاز کرد زیرا کودک از لحاظ روانی و جسمی رشد می‌کند، ماهیچه‌هایش قوی می‌شود و از نظر بینایی چشمش توانایی دنبال کردن و هدایت دست به هر سمتی را که می‌خواهد دارد. نقاشی یک زبان بین‌المللی است؛ زبانی برای گفتن ناگفته‌ها. بهتر است کودک تا ۳ سالگی از گواش، آبرنگ و مداد شمعی برای نقاشی استفاده کند و از 4.5 سالگی به بعد از مدادرنگی استفاده کند. می‌توانید پایین دیوار اتاقش را سرتاسر مقوا بچسبانید و او را توجیه کنید که فقط در آنجا مجاز است نقاشی کند.

کودکانی که در سن ۷ سالگی اصول نقاشی و رنگ آمیزی کودکانه را به درستی یاد بگیرند، مطمئنا در زمان ورود به مدرسه آن ها نسبت به سایر هم کلاسی های خود در امر نقاشی بسیار خلاق تر خواهند بود. 

آموزش نقاشی یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین فعالیت ها برای کودکان محسوب می شود چرا که کودک می تواند احساسات خود را در نقاشی بیان کرده و به نوعی آزادانه با رنگ ها و طرح ها بازی کند و آثار هنری خلق کند.به عنوان مثال در حین نقاشی کودک تصمیم می گیرد برای قسمت های مختلف نقاشی اش از چه سبک و رنگ قلمی استفاده کند، و همین امر قدرت تصمیم گیری و استقلال کودک را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد.

شرکت در کلاس های آموزش نقاشی برای کودکان مخصوصا در ایام تعطیلات تابستانی بسیار سرگرم کننده و مفید خواهد بود و کودکان در عین حال که تجربه ای لذت بخش و شاد در کنار دوستان و هم سالان خود خواهند داشت، موجب بهبود مهارت های عمومی کودکان نظیر قدرت تمرکز، خلاقیت، تصمیم گیری، استقلال و… خواهد شد.

نقاشی کودکانه ساده و آسان باعث می شود فرزند شما علاوه بر مهارت های تمرکزی و حل مسائل، بتواند به راحتی چشم و دست خود را باهم همراه کنند و با دیدن یک تصویر به ذهن خود دستور دهند تا آن نقاشی ساده و آسان را با دست بکشد. در این مورد آموزش نقاشی کودکانه به بچه ها از طریق فیلم نقاشی و ویدیوهای آموزش نقاشی نیز تاثیر زیادی دارد؛ چراکه از این طریق کودک می تواند ترتیب مراحل نقاشی کودکانه را نیز از طریق ویدیو دنبال کند و تمرینی برای هماهنگی اعضای بدن خود داشته باشد.

کودک با کشیدن نقاشی جدید آسان می تواند به نوعی خود را به شما ثابت کند و تخیلاتی که در نقاشی جدید قشنگ خود به نمایش گذاشته را به شما نشان دهد. کشیدن نقاشی های کودکانه زیبا برای کودکان به آن ها حس اعتماد به نفس می دهد و ایجاد انگیزه می کند و تایید شما باعث می شود این انگیزه و اعتماد به نفس در او افزایش یابد. تشویق یک نقاشی زیبا از کودک به معنای پذیرفتن توانایی و کمک به خودباوری اوست.

هیچگاه کودک خود را وادار نکنید تا در چارچوب شما نقاشی های جدید بکشد زیرا کودک با کشیدن نقاشی جدید کودکانه خود، در واقع تخیلاتش را پرورش داده و با نقاشی کودکانه ساده و آسان خود فضایی بای رشد ذهنی خود مهیا کرده است.
نشان دادن فیلم نقاشی کودکانه در این زمینه به کودکان، به گونه ای متنوع که به آن ها ایده های خلاقانه نیز برای کشیدن نقاشی آسان القاء کند، می تواند موثر و مفید واقع شود.اما وادار کردن آنها به کپی دقیق از روی طرح نقاشی بزرگترین اشتباه در کور کردن ذوق کودک برای تفکر و نوآوری پیرامون نقاشی های کودکانه اش خواهد بود.

کودک شما وقتی شروع به کشیدن نقاشی می کند در واقع هماهنگی حرکات دست و چشم خود را تقویت می کند. کودک شما هنگامی کشیدن نقاشی از روی عکس نقاشی ساده و عکس نقاشی کودکانه در واقع سعی می کند تا چیزی را که مشاهده می کند با حرکات دست خود هماهنگ کند و این کار به هماهنگی و تقویت عملکرد جسمی و ذهنی کودک شما به طور همزمان کمک می کند.

کشیدن نقاشی قدرت تمرکز کودک شما را افزایش می دهد به خصوص اگر کودک شما تلاش کند تا از روی یک طرح برای نقاشی، نقاشی بکشد. نقاشی کشیدن از روی عکس نقاشی ساده و عکس نقاشی زیبا باعث می شود تا قدرت تمرکز و دقت به جزئیات و موارد کوچک در فرزند شما تقویت شود.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند تماشای مجموعه؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شما را با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد. میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی قسمت های مربوط به کشیدن نقاشی را در آموزش گردآوری کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش کودک شما کشیدن نقاشی را با تماشای این مجموعه آموزشی به راحتی فرا خواهند گرفت و در نهایت اگر موردی بود که با آن به مشکل بر خوردید، پشتیبانان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

کودکان معمولا از سن 18 ماهگی، کشیدن نقاشی کودکانه ساده را شروع می کنند و به همین خاطر برای این که با دست باز این کار را شروع کنند شما باید ابزار های متنوعی را در اختیارشان بگذارید؛ مثل مداد، گچ، مداد شمعی، آبرنگ یا گواش و قلم‌مو. البته همراه با کاغذی که بدون خط باشد تا کودک برای کشیدن نقاشی جدید قشنگ خود در ابتدا با خطوط ذهن خود را درگیر نکند و فضای باز تری داشته باشد. ابزار های متنوع میتوانند منجر به کشیدن نقاشی زیبا متنوع و خلاقیت بیشتر کودک در ترکیب تکنیک های نقاشی برای خلق یک نقاشی قشنگ است.
در سنین کمتر، شاید یک مداد و یک کاغذ ساده برای شروع نقاشی ساده کودکانه، کافی باشد، اما با آشنایی بیشتر کودکان با نقاشی و افزایش مهارت آن ها، ابزار های حرفه ای تر نیز در کشیدن نقاشی های کودکانه برای آن ها اهمیت می یابد.

نقاشی کشیدن فعالیتی است که کودکان شما با دست های خودشان انجام می دهند و جز اولین فعالیت هایی است که می توانند به تنهای از پس آن بربیایند همچنین انجام مکرر نقاشی توسط کودکان از استرس آن ها می کاهد همچنین این سرگرمی و هنر می تواند در ادامه حرفه ای تر دنبال شود. کشیدن یک نقاشی ساده می تواند یک گزینه سرگرمی و در حین حال آموزشی برای کودکان شما باشد. نقاشی کشیدن کودکان شما را برای مدرسه رفتن آماده می کند زیرا به طور مثال کودکان می توانند با کشیدن نقاشی اندازه ها، طرح ها و رنگ ها را درک کنند. به طور کلی آموزشی نقاشی به کودکان مزیت ها و فواید بسیار زیادی دارد؛ بنابراین این که علاقه کودک خود به نقاشی را می توانید با راه های مختلفی مثل گذاشتن فیلم نقاشی کودکانه یا طرح نقاشی های مختلف تقویت کنید، یکی از راه های کمک به تربیت هر چه بهتر کودک شما است.

همانطور که گفتیم کودکان ذاتی به نقاشی کشیدن علاقه دارند چون در این سن و سال نیاز دارند که از قوه تخیل خود استفاده کنند و از طریق کشیدن اشکال و طرح های مختلف، قدرت تخیل و تصویرسازی خود را تقویت می کنند. نقاشی کشیدن و آموزش نقاشی به کودکان باعث تقویت قدرت ارتباط آن ها با محیط و افراد اطراف می شود. کودکان با نقاشی کشیدن قدرت ابراز وجود را در خود تقویت می کنند. کودکان شما به وسیله کشیدن نقاشی های کودکانه احساسات و عواطف خود را به شما نشان می دهند. به طور مثال اگر کودک شما امروز به پارک رفته باشد با کشیدن یک نقاشی کودکانه جدید، احساسات خود را از رفتن به پارک به شما نشان می دهد. کودکان با استفاده از نقاشی کشیدن، دنیایی را که در ذهن خود ساخته اند به تصویر می کشند.

هنر می تواند نقش مهمی بر سلامت و رشد پایدار جسمی و روحی کودک داشته باشد. ثابت شده است که هنر یک راه طبیعی برای درمان افسردگی و اضطراب در بزرگسالان و کودکان است. جالب است بدانید کودکانی که در یکی از زمینه های هنری فعالیت می کنند، کم تر از همسن و سالان خود بیمار خواهند شد.
برخی از روانشناسان معتقدند آموزش نقاشی به کودکان می تواند به رشد سریع و بهتر مغز کمک کند. هنر همچنین یک روش شناخته شده برای کمک به روند درمان کودکان مبتلا به اوتیسم و سایر بیماری ها است. نقاشی همچنین می تواند یک عامل موثر برای کمک به کودکانی باشد که دارای مشکلات یادگیری هستند. البته لازم به ذکر است که نقاشی را نمی توان به طور جداگانه یکی از شاخه های هنر درمانی دانست، اما می تواند به عنوان یک ابزار برای کمک به درمان کودکان مفید باشد.

نکات مهمی را برای آموزش نقاشی به کودکان در سنین مختلف بیان خواهیم کرد. در نظر داشته باشید که هنگام آموزش نقاشی به کودکان باید به آن ها فضا و ابزار کافی برای کشف هنر و نبوغ در او بدهید. کودکان خردسال کنجکاو هستند و دوست دارند خود را به شیوه های منحصر به فردی ابراز کنند. نکته مهم در آموزش نقاشی به کودکان آن که آن قدر آموزش برای آن ها باید جذاب باشد که کودک کاملا درگیر آن شده و تا خود را در دنیای آن آزادانه رها کند.

کودکان در این سنین بیش از هر چیز دیگری به تایید خانواده خود نیاز دارند. بنابراین مهم ترین مساله که باعث علاقه کودک شما به نقاشی شود آن است که شما نتیجه کار او را تایید کنید. به جای تشویق های بیش از اندازه و اغراق آمیز، بر روی جنبه های مثبت و خاص نقاشی او تاکید کنید. به او بگویید که نقاشی که کشیده است طبیعی است و واقعا شما چیزی که کشیده است را احساس می کنید.
همان طور که در بالا نیز اشاره شد، نقاشی های او را به نمایش بگذارید. می توانید یک نمایشگاه خانگی کوچک آماده کنید و با این کار به کودک خود بها و ارزش دهید. همچنین حتما نقاشی های کودک خود را در یک دفتر نگه داری کنید. به جای انتقاد از نقاشی از او سوال بپرسید تا فرزند شما خودش ایرادهای احتمالی کار را متوجه شده و آن را تغییر دهد.
آموزش نقاشی را مرحله به مرحله و با برنامه ریزی آغاز کنید. سعی کنید ابتدا از نقاشی هاس ساده تر شروع کرده تا مطمئن شوید که فرزند شما توانایی کشیدن آن را دارد.
نکته مهم دیگر آن که نقاشی نباید چیزی باشد که باعث افزایش فشار و تنش بر کودک شود. نقاشی را بدون توجه به نتیجه آن انجام دهید و آن را به عنوان یک سرگرمی برای او تعریف کنید.

10 دیدگاه برای آموزش نقاشی کودکان

 1. آناهید

  لازمه آموزش نقاشی کودک چیست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   اول اینکه باید روحیه فرزندتان را شناسایی کنید. اینکه او دوست دارد در یک فضایی نقاشی بکشد، در داخل اتاق یا روی پله و یا در حیاط! در نظر گرفتن فضای درست با توجه به سلیقه کودک سبب می شود تا نقاشی اثربخشی درستی داشته باشد.
   بر اساس سن کودک، نحوه دست گرفتن مداد، نوع نشستن و آنچه که نقاشی می کند متفاوت است. کودکان در سنین پایین دوست دارند که نقاشی را با خط خطی شروع کنند. به طور کلی دو سالگی سنی است که خط خطی کنترل می شود و یک سری اشکال تکراری اجرا می شود. معمولاً در این سن کودک روی انگشت شست خود تکیه می دهد.
   کودکان در برخی از سنین علاقه زیادی به نقاشی با گل یا گچ دارند پس بهتر است که بستر لازم برایشان فراهم شود. بررسی ها نشان می دهد که استفاده از قیچی های مخصوص کودکان گزینه خوبی برای شروع کار است.
   کودکان با خط خطی کردن یاد می گیرند که مداد را چطور باید در دست خود نگه دارند و همینطور مهارت های حرکتی شان افزایش می یابد و پرورش داده می شود و سبب خلاقیت و نوآوری می شود. اشکالی ندارد که کودک شما چمن را بنفش نقاشی می کند او می تواند هر آنچه در ذهن خود دارد وارد صفحه نقاشی نماید.
   سپاس از همراهی شما

 2. کیوان نائمی

  لازمه آموزش نقاشی کودک چیست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بهتر است دو مداد ساده و یک جعبه مداد رنگی مخصوص نقاشی روزانه برای کودک در نظر بگیرید. همین طور نیاز به تراش و پاکن بوده و کیفی که همه این ابزار داخل آن جا شود. دفتر نقاشی نیز باید از نظر ابعاد مناسب باشد.
   کسی که مسئول آموزش است هم نیاز به ابزارهایی دارد که الگوبرداری را برای کودک آسان تر کند. در صورتی که نقاشی با آبرنگ صورت می گیرد باید فضایی مهیا شود که موجب ایجاد کثیفی برای محیط نشود و به طور کلی ابزارهای به کار رفته باید از نظر کیفیت بسیار قابل قبول باشد.
   نیاز به صرف هزینه زیاد و عجیب و غریب برای آموزش نقاشی کودک نبوده و کودک می تواند به واسطه وسایل محدود نیز پروسه آموزش را دنبال کند. یک سری الگوهای آماده نقاشی نیز وجود دارد که یادگیری را برای کودک آسانتر می کند.
   از یاد نبرید که الگوهای نقاشی به طور کلی مهارت های آموزش را بهتر کرده و سبب مصورسازی یا طراحی بهتر در کودک می شود. گاه برای آموزش تخته وایت برد گزینه خوبی است و نگاه کودک را به خود جلب می کند و فضا را رسمی تر نشان می دهد و بسیار عالی است.
   سپاس از همراهی شما

 3. nadi.s3629

  آیا این مجموعه دوبله شده؟!!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر، اما دارای زیرویس تحت الفظی است.
   سپاس از همراهی شما

 4. mahshid

  آیا شیوه های آموزش هنر کودک بر اساس آخرین یافته های روز مد نظر قرار گرفته است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. مجموعه های ما صفز تا صد کار را آموزش می دهند و با گذر زمان این مجموعه ها بروزرسانی می شود.
   سپاس از همراهی شما

 5. fariborz_m

  آیا دستکاری در نقاشی‌های آنها کار صحیحی است؟؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   نقاشی‌های کودکان معمولا کمی دور از حقیقت است. ممکن است آدمک نقاشی او 4 انگشت و خورشیدش قرمز باشد. دلیل آن هم این است که کودکان آنچه را می‌دانند می‌کشند نه آنچه را می‌بینند. برای آنها خانه همیشه سقف تیز مثلثی دارد. سعی نکنید حقیقت را به آنها بفهمانید. دست‌شان را آزاد بگذارید تا آنچه را می‌خواهند بکشند. اگر خودشان موافق‌اند شما می‌توانید به نقاشی آنها گل یا خانه بیفزایید. اگر بخواهید حقیقت را به آنها نشان دهید ممکن است از نقاشی زده شوند.
   سپاس از همراهی شما

 6. سیما حیایی

  آیا شما آموزش دوره های موسیقی و خلاقیت را هم دارید !؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، برای اطلاعات بیشتر به بخش دوره های آموزشی در همین سایت مراجعه کنید .
   سپاس از همراهی شما

 7. jalil.mahdavi73

  آیا همیشه باید نقاشی کودکان را تحسین کرد!!!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   توصیه روان‌شناسان به شما این است که همیشه با گفتن این جمله که چه نقاشی زیبایی، کودک‌تان را تشویق کنید اما به او دروغ نگویید زیرا کودکان می‌توانند متوجه تشویق بی‌جا شوند.
   نظر خود را صادقانه در مورد انتخاب رنگ‌ها و محل قرار گرفتن آدم‌ها و اشیا بیان کنید و به او بگویید که می‌تواند بهتر نقاشی کند.
   سپاس از همراهی شما

 8. porya.mokhtari

  چقدر طول میکشه این محصول بدستمون برسه!؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بسته آموزشی شما بین 3 تا 7 روز کاری تحویل داده خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 9. setii

  آیا کشیدن اشکال هندسی به کودکان اموزش داد می شود؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، شکل های هندسی و ایده های ریاضی در این زمینه اثربخشی خوبی داشته باشد. در این مرحله از آموزش کودک وارد دنیای تفسیر نقاشی می شود به طوری که ارتباط بین خطوط را شناسایی می کند.
   سپاس از همراهی شما

 10. ELMIRA 80

  اینکه کودکی همیشه تصویر یک چیز را بکشد طبیعی است؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برخی کودکان تنها به خانه کشیدن یا کشیدن درخت علاقه دارند. دلیل این امر آن است که آنها تنها به مسایل روزانه یا علایق خود دارند فکر می‌کنند. تکرار یک نقاشی کار غیرطبیعی نیست. اتفاقا این کار سبب افزایش مهارت در آنها می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3122

اطلاعات تکمیلی آموزش نقاشی کودکان

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

ورود / ثبت‌ نام

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد کنید.

عضویت شما با موفقیت انجام شد