118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش والیبال کودکان

آموزش والیبال کودکان-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

291,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش والیبال کودکان (صفر تا صد)

این مجموعه با بیش از 10 ساعت ویدئو آموزشی ارائه می شود. در این آموزش تمامی اصول، مهارتها و قوانین مربوطه به صورت جامع و گام‌ به‌ گام بیان شده است. سپس نکات، مهارت‌ها و تکنیک‌هایی که یک بازیکن حرفه‌ای در رشته ورزشی والیبال باید فرا گیرد را آموزش می‌دهد.

در دنیای مدرن امروز هر ساله ورزش های متنوع و زیادی را در تلویزیون تماشا می کنیم و یکی از مهیج ترین ورزش ها والیبال می باشد. به علاوه والیبال جزو ششمین ورزش بزرگ و گسترده در برخی از کشورهای جهان به شمار می رود.

مهم ترین ویژگی والیبال که در آموزش والیبال نیز مورد توجه هست سازگاری و انعطاف پذیری این ورزش می باشد. آموزش والیبال برای همه گروه های سنی امکان پذیر است و همچنین آموزش والیبال در سالن های ورزشی، پارک ها، زمین های بازی و حتی ساحل هم انجام می شود. حتی آموزش والیبال برای افراد کم سن، ناتوان یا معلول به صورت نشسته داده می شود. همچنین بهتر است آموزش‌های والیبال از همان کودکی‌ و‌ نوجوانی آغاز شود تا کودکان و نوجوانان به‌ صورت پایه‌ای و آکادمیک وارد این عرصه‌ شوند.

نمونه ویدئو آموزش والیبال به کودکان 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه والیبال کودکان تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع آموزش و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش والیبال کودکان

سرفصل های دوره

3 ساعت

1 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش والیبال کودکان !

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث والیبال کودکان آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا کودکان والیبال را فرا بگیرند؟

متخصصان آموزشی معتقدند که بهترین زمان برای تحت آموزش قرار‌ گرفتن و کسب مهارت‌های مختلف در دوران کودکی و نوجوانی می‌باشد. از آنجایی که کودکان در سیستم‌ آموزش‌ و پرورش کشورمان رشته ورزشی خاصی را به شکل حرفه‌ای فرا نمی‌گیرند، تلاش‌ کردیم تا مجموعه آموزش والیبال‌ کودکان را به هموطنان عزیز ارائه‌ دهیم.

فعالیت‌های جسمانی‌ای که با ورزش والیبال همراه هستند، به تقویت بالاتنه، بازوها و شانه‌ها کمک کرده و همچنین در عضلات ران و پایین پا اثر می‌گذارند. این ورزش همچنین باعث تقویت دستگاه‌های قلبی عروقی و تنفسی می‌شود. بهبود گردش خون در بدن نیز باعث اکسیژن‌ رسانی مطلوب به اندام‌های مختلف شده و عملکرد و سلامت کلی بدن را افزایش می‌دهد.

خانواده های عزیز با خیالی آسوده و عدم مشکلات مربوط به حضور فرزندانشان در محیط های آموزشی  غیر حرفه ای می توانند این آموزش‌ها را برای فرزندانشان مهیا کنند.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در حین تمرین مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش والیبال کودکان 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش والیبال کودکان چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان مجموعه آموزش والیبال کودکان، کودک به صورت کاملاً حرفه ای و آکادمیک رشته ی ورزشی والیبال را با تمامی اصول و تکنیک ها و مهارتهای مورد نیاز یاد می گیرد و به یک بازیکن حرفه ای تبدیل می شود.

همچنین توانایی ترکیب حرکات سریع و عکس العمل، مقاومت و تمرکز جسمانی، سازگاری با شرایطی که به طور مداوم تغییر می کند، مهارت های حرکتی خودکار مانند: دویدن، پریدن و غیره، انگیزه برای ادغام، همکاری و کار گروهی، این یک بازی با محتوای اجتماعی بالا است. همچنین او این توانمندی را دارد که در تست‌های ورودی به باشگاه‌های حرفه‌ای شرکت کرده و مورد پذیرش قرار‌ بگیرد.

کودکان اگر بعد از این‌ که تحت آموزش والیبال کودکان مبتدی تا پیشرفته قرار گرفتند، می‌توانند این ورزش پرطرفدار و محبوب را انجام دهند و از این طریق هم باعث سلامت جسمی و روحی خود شوند و همین‌ که برای ورود به مسابقات جدی‌تر آماده شوند. همچنین افراد می‌توانند از طریق آموزش والیبال کودکان کسب درآمد داشته باشند و با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد درآمد خوبی به دست آورند و در این راه موفق شوند. این آموزش‌ها هم می‌توانند به صورت خصوصی باشند و هم می‌توانند به شکل گروهی انجام شوند. برای آموزش کامل والیبال کودکان افراد می‌توانند حتی در آموزشگاه‌های ورزشی یا مخصوص والیبال نیز ثبت نام کنند تا با تدریس آن به دیگران به درآمد خوبی دست پیدا کنند.

همانطور که می‌دانید بهترین زمان برای یادگیری و کسب مهارت، دوران کودکی و نوجوانی است که کودکان در این دوران خواستار یادگیری بهترین حرفه هستند. آموزش والیبال کودکان باعث می‌شود علاوه بر ایجاد تندرستی و سلامتی در کودکان راهی برای یادگیری حرفه‌ای باشد که بتوانند در آینده به عنوان مسیری برای کسب درآمد به آن نگاه کنند. این ورزش باعث می‌شود فعالیت بالاتنه، بازوها و شانه‌ها بیشتر شود و به تقویت و عملکرد بهتر آن‌ها کمک می‌کند.

همچنین این ورزش باعث سلامتی و تقویت دستگاه‌های قلبی عروقی و تنفسی می‌شود. به طور کلی ورزش باعث بهبود عملکرد گلبول‌های قرمز و سیستم اکسیژن رسانی در بدن می‌شود که با سلامتی کل سیستم بدن سرکار دارد. یکی دیگر از دلایل یادگیری و آموزش این ورزش به کودکان داشتن آینده‌ی روشن است که اگر بتوانید به صورت حرفه‌ای کودکتان را به این حرفه تشویق کنید می‌تواند والیبالیست حرفه‌ای شود و درآمد خوبی داشته باشد.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای آموزش والیبال کودکان

برای آموزش والیبال کودکان به دو روش می‌توان عمل کرد یکی این که فرد می‌تواند از طریق تحصیل در رشته‌ی تربیت بدنی و رشته‌ی والیبال و پس از آن دریافت مدرک مربیگری در این حرفه یعنی آموزش والیبال به کودکان مشغول به کار شود. روش دوم اینکه  می‌تواند به صورت تجربی با مدرک حداقل دیپلم در این رشته تبهر به دست آورد و پس از آن با شرکت در دوره‌ها و کلاس‌های مربیگری، مدرک دریافت کند و مشغول به کار شود.

به طور کلی اگر قصد دارد مربی شود در هر دو صورت باید دوره‌های مربیگری را بگذراند، چه از طریق تحصیل و چه تجربه. اما اگر قصد بازیکن شدن دارید می‌توانید با شرکت در کلاس‌های آموزش والیبال از کودکی این حرفه را یاد بگیرید. اما اگر خودتان قصد دارید به کودکتان این رشته ورزشی را یاد بدهید می‌توانید با تهیه پکیج‌های آموزشی معتبر که مخصوص آموزش والیبال کودکان است از این آموزش‌ها استفاده کنید و سپس این ورزش را به کودکتان یاد بدهید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش والیبال کودکان چقدر هست؟

از آنجایی که آموزش والیبال کودکان مخصوص گروه سنی خاصی است، ممکن است مدت زمان یادگیری آن‌ها متفاوت باشد. این موضوع حتی به آمادگی جسمانی کودک نیز بستگی دارد. هر چقدر که کودک علاقه‌مند، مشتاق و دارای آمادگی جسمانی خوبی باشد، می‌تواند زمان یادگیری کمتری داشته باشد. اما به‌طور کلی می‌توان گفت از طریق آموزش‌ کامل والیبال کودکان در کمتر از سه ماه آن‌ها می‌توانند به‌ خوبی با تمامی حرکات و جزئیات ورزش والیبال آشنا شده و در آن پیشرفت کنند.

فواید والیبال کودکان

به دلیل آن که والیبال می‌تواند یک نوع ورزش مفید برای تمامی افراد باشد، این ورزش برای کودکان نیز دارای مزایایی است. از جمله مزایای آموزش والیبال به کودکان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. 

1. والیبال برای کودکان می‌تواند باعث تقویت عضلات و ماهیچه‌ها شود. همچنین این ورزش باعث افزایش سطح انرژی در کودکان شده و حتی باعث تخلیه انرژی اضافی آن‌ها نیز می‌گردد.

2. والیبال باعث بهبود گردش خون در کودکان شده و آن‌ها را به آمادگی جسمانی نزدیک می‌کند.

3. همچنین والیبال کودکان باعث تعادل بهتر در کودکان شده و خواب آن‌ها را تقویت می‌کند.

4. در این نوع بازی سلامت اجتماعی کودک نیز تأمین شده و همچنین ترس او کاهش پیدا می‌کند.

معایب والیبال کودکان

والیبال کودکان علاوه‌بر مزایایی که دارد ممکن است معایبی نیز داشته باشد. از جمله معایب این ورزش می‌توان به آسیب قسمت‌های مختلف بدن مانند شانه، انگشتان، آرنج، ساعد، کمر، آسیب به رباط‌ها، ماهیچه‌ها و پیچ‌خوردگی پا اشاره کرد. البته باید بدانید که با آموزش‌ جامع  و اصولی والیبال کودکان می‌توان از بسیاری از این آسیب‌ها جلوگیری کرد.

والیبال چیست؟

والیبال ریشه در چهار رشته مختلف دارد و توانسته خود را به عنوان یکی از بزرگترین ورزش‌های جهان معرفی کند. تاریخ حاکی از آن است که ویلیام جی مورگان  که بازی والیبال را در سال 1895 اختراع کرد  این ایده را مطرح کرد تا افرادی که ضربه زدن یا تکان دادن بسکتبال را خیلی شدید می‌دانستند، بتوانند یک فعالیت بدنی جایگزین برای بازگشت به آن داشته باشند. ورزش والیبال‌، بازی‌ است که توسط دو تیم معمولا شش نفره انجام می‌شود و یکی از مهیج‌ترین بازی‌ها در ایران و سایر کشورهای خارجی است. آموزش والیبال کودکان می‌تواند از سنین مختلف انجام شود اما بهترین سن برای شروع والیبال برای بچه‌ها 8 تا 10 سالگی است زیرا این ورزش دیرهنگام محسوب می‌شود.

والیبال یکی از ایمن ترین ورزش‌ها برای کودکان است زیرا عدم تماس مستقیم با حریف آسیب را به حداقل می‌رساند. با توجه به این، شما می‎توانید با خیال راحت نه تنها پسران بلکه دختران را نیز به این ورزش علاقه‌مند و هدایت کنید. اگر کودک شما فعال، اجتماعی و عاشق بازی‌های فضای باز است، این ورزش پویا قطعا برای او مناسب خواهد بود.

همان‌ طور که می‌دانید والیبال برای تمامی سنین و افراد می‌تواند مناسب باشد. یکی از این گروه‌های سنی که برای شروع والیبال مناسب است، در سنین کودکی هستند. به والیبال ویژه‌ای که برای کودکان اختصاص پیدا کرده‌ است والیبال کودکان می‌گویند. والیبال کودکان علاوه‌بر این‌ که یک نوع ورزش است نوعی تفریح و سرگرمی خوب برای کودکان نیز محسوب می‌شود. از آنجا که والیبال ورزش گروهی محسوب می‌شود، باعث بهبود رفتار اجتماعی کودک شده و روی روح و جسم آن تأثیر بسزایی دارد.

تاریخچه والیبال

والیبال ورزشی است که با کمترین امکانات و تجهیزات قابل انجام است و حتی با کمترین هزینه می‌توان لوازم و تجهیزات آن را تهیه نمود. برای آموزش والیبال به کودکان باید در یک سالن مجهز به تجهیزات این رشته مشغول به کار شد. همچنین کودکان از همان ابتدا باید با وسایل این حرفه آشنا شوند. وسایلی که در ورزش والیبال مورد استفاده قرار می‌گیرد به شرح زیر است:

1. توپ والیبال: مهمترین وسیله در بازی والیبال توپ آن است که اصلی‌ترین نکته در مورد توپ والیبال وزن استاندارد و جنس رویه آن است که باید از لایه‌ای چرم تشکیل شده باشد. توپ بازی باید استاندارد باشد تا آسیبی به مچ و دست بازیکنان وارد نکند.

2. تور والیبال: تور والیبال نیز از وسایل ضروری این حرفه است زیرا کل بازی روی این تور انجام می‌شود و این تور روی میله‌ای سوار است که متناسب با سن و قد بچه‌ها پایین و بالا برده می‌شود تا کودکان بتوانند توپ را از تور رد کنند یا قوانین بازی را به طور کلی یاد بگیرند و انجام دهند.

3. لباس مناسب: لباس این ورزش باید راحت و سبک باشد تا به راحتی بازیکن بتواند در آن تحرک داشته باشد و بتواند حرکات را به خوبی انجام دهد. همچنین برای مراقبت بیشتر از بدن می‌توان از وسایلی همچون بازوبند، ساق بند، شانه بند، هد بند و… نیز استفاده کرد.

4. از دیگر وسایل و تجهیزات مربوط به این ورزش می‌توان به آنتن تور، دستگاه تقویت پنجه، سبد نگهدرانده توپ، توپ نگهدار فنری، چهار پایه، تیرک والیبال و… اشاره کرد. هم مربی و هم بازیکن والیبال باید به خوبی با این تجهیزات آشنا باشند و قوانین مربوط به هر کدام را به خوبی بدانند.

کلیه این وسایل در مراکز فروش وسایل ورزشی قابل تهیه است و هر کدام از این وسایل متناسب با جنس و مارک و… قیمت‌های مختلفی دارند که متناسب با میزان سرمایه و نیازتان می‌توانید آن‌ها را خریداری کنید.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع والیبال کودکان

برای آموزش والیبال کودکان به سرمایه‌ی زیادی نیاز ندارید و اگر مربی این حرفه هستید سرمایه‌ی مورد نیاز برای تهیه‌ی وسایل توسط باشگاه برگزار کننده‌ی کلاس‌ها پرداخت و تهیه می‌شود. اما اگر می‌خواهید کودکانتان را با این ورزش آشنا کنید و به آن‌ها آموزش دهید آن‌ها برای شرکت در کلاس‌های آموزشی به شهریه نیاز دارند که شهریه این کلاس‌ها به طور میانگین ماهانه ۳۰۰ هزار تومان است.

همچنین یکسری وسایل ضروری مثل لباس مناسب این ورزش و بطری آب و… باید تهیه شود که شاید این تجهیزات به سرمایه‌ای کمتر از ۲ میلیون تومان نیاز دارند. به طور کلی برای اینکه کودکتان با والیبال آشنا کنید و این ورزش را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید به سرمایه‌ای کمتر از ۵ میلیون تومان نیاز دارید.

والیبال یکی از پرطرفدارترین ورزش های گروهی است.

دغدغه‌ها و مشکلات راه اندازی کسب و کار آموزش والیبال کودکان

از مشکلات و چالش‌های شغلی آن نیاز داشتن این رشته به قدرت بدنی بالا، ایجاد مشکل در برخورد با کودکان در سن‌های مختلف و… است و همچنین شرایط کاری و ساعات کاری در این رشته ورزشی را نمی‌توان تعیین کرد، زیرا بسته به ساعتی که مدیر باشگاه، باشگاه خود را در اختیار آن تیم و ورزشکاران قرار می‌دهد متفاوت است. اما به طور میانگین ساعت کاری مربیان ورزشی به طور معمول ۶ الی ۱۰ ساعت در هفته است.

این موارد از مشکلات مربوط به افرادی است که می‌خواهند کودکانشان والیبال شود اما بهتر است این افراد درآمد حاصل از این ورزش و آینده‌ی روشن این حرفه را نیز در نظر بگیرند و با انگیزه بیشتر والیبال را به کودکان آموزش دهند. از مشکلات این دیگر این کار می‌توان مردد بودن خانواده‌ها در یادگیری والیبال به کودکانشان باشد که بهتر است این افراد اگر کودکشان علاقه شدیدی در این زمینه نشان داد و تمامی تکنیک‌ها و نکات را به خوبی یاد گرفت به آموزش بیشتر آن بپردازند و از پکیج‌های آموزشی معتبر برای یادگیری بهتر و حرفه‌ای تر آن‌ها استفاده کنند.

بازار کار والیبال کودکان در ایران چگونه است؟

 بزرگترها می توانند همراه با کودک خود به تماشای ویدئو پرداخته و پس از پایان ویدئو آموزشی تمامی نکات و تکنیک ها را فرا بگیرند. تا بتوانند به عنوان مربی والیبال کودکان در باشگاه ها مشغول به آموزش شوند.

همچنین کودکان با یادگیری این حرفه می توانند آینده درخشانی برای خود رقم بزنند. کودکان شما می توانند در کنار تحصیل این ورزش را به طور حرفه ای آموزش ببینند؛ و در مسابقات شرکت کنند شما به طور چشم گیری شاهد موفقیت آنها باشید.

فرصت شغلی و بازار کار این شغل مناسب است زیرا امروزه توجه خاصی به این رشته شده است و کودکان زیادی تمایل و علاقه به یادگیری این ورزش مهیج دارند. مربی‌گری ورزش والیبال با گرفتن مدرک مربیگری امکان پذیر است و کسی که بتواند این کارت را دریافت کند به راحتی می‌تواند شاگرد تربیت کند و نسبت به تعداد شاگردها و منطقه‌ای که تدریس می‌کند درآمد خوبی داشته باشد.

همچنین بسیاری از خانواده‌ها به سلامتی و نوع رشته ورزشی کودکانشان اهمیت می‌دهند و برای همین آن‌ها را از کودکی با ورزش‌های مختلفی مثل والیبال آشنا می‌کنند. برای همین هم بازار کار این حرفه یعنی آموزش والیبال کودکان پر رونق است و هم آینده‌ی روشنی می‌توان برای این حرفه در نظر داشت.

درآمد مربی والیبال کودکان در ایران

میزان درآمد در این شغل، بسته به تعداد ورزشکاران، ساعات کلاس و مدت زمان کار کردن با آن‌ها متغیر است. اما یک مربی والیبال کودکان در حالت عادی ماهانه حداقل ۳ الی ۶ میلیون تومان درآمد دارد. اما مربیان حرفه‌ای که تیم‌های باشگاهی قوی در لیگ‌ها دارند درآمد بیشتری دارند. همچنین این مربیان حرفه‌ای می‌توانند در دانشگاه و مراکز دولتی نیز مشغول به کار شوند و درکل درآمدی بالغ بر ۵۰ میلیون تومان در ماه کسب کنند.

اگر شما بخواهید به صورت حرفه‌ای این ورزش را دنبال کنید و مربی نشوید و به عنوان بازیکن در زمین باشید با بستن قراردادهای میلیونی و میلیاردی به درآمد خوبی از این راه دست پیدا می‌کنید. بسیاری از والیبالیست‌ها وقتی عضو تیم ملی می‌شوند می‌توانند با لژیونر شدن و عضویت در تیم‌های معروف باشگاهی درآمد بسیار بالایی دریافت می‌کنند که این مبلغ از یک میلیارد شروع می‌شود و به رقم‌های بسیار بالاتر نیز می‌رسد.

به طور کلی درآمد آموزش والیبال کودکان به عوامل مختلفی همچون منطقه‌ای که در آن به آموزش مشغول هستید، تعداد شاگردهایی که دارید و میزان مهارت و توانایی شما بستگی دارد.

درآمد مربی والیبال کودکان در جهان

یادگیری و آموزش والیبال در کشورهای خارجی نیز آینده‌ی روشنی دارد و می‌توان با این ورزش به کشورهای مختلفی مثل آلمان، استرالیا، فرانسه، آمریکا، اتریش و… مهاجرت کنید و در بسیاری از کشورها مثل ترکیه که والیبال بعد فوتبال در جایگاه دوم قرار دارد و از محبوب‌ترین ورزش‌های ترکیه است مشغول به کار شوید. می‌توان به این کشورها مهاجرت کرد و آیند‌ه‌ی روشنی برای خود رقم زد.

همچنین به عنوان مربی این حرفه هم می‌توانید مهاجرت کنید و اقامت دائم بگیرید فقط باید شرایط و قوانین مهاجرت هر کشور را به داشته باشید و رعایت کنید. درآمد این رشته ورزشی در کشورهای مختلف متفاوت است و درآمد مربی و بازیکن می‌تواند از 400 هزار دلار تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار باشد.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات والیبال را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

مجموعه کامل قوانین این ورزش گسترده است، اما بازی اساساً به این صورت پیش می‌رود: یک بازیکن در یکی از تیم‌ها یک «رالی» را با سرویس دادن به توپ (پرتاب کردن یا رها کردن آن و سپس ضربه زدن با دست یا ساعد) شروع می‌کند. سرویس را از پشت خط مرزی زمین می‌زنند و از روی تور رد می‌کنند تا به داخل زمین تیم دریافت کننده برسد. تیم دریافت کننده نباید اجازه دهد توپ در داخل زمین خودشان به زمین بخورد.

طول زمین والیبال 18 متر و عرض آن 9 متر می باشد که دو تیم شش نفره در این زمین شروع به بازی می کنند. هر تیم باید کم کم 3 ست از 5 ست از بازی را ببرد تا بتواند برنده مسابقه والیبال شود. تعداد داوران ورزش والیبال 10 نفر است که هر کدام وظیفه مخصوص به خود را دارا می باشند. وزن توپ والیبال 260 گرم می باشد و تا 10 الی 20 گرم کمتر و بیشتر ایرادی ندارد.

خوردن توپ به زمین
گرفتن و پرتاب توپ( حمل توپ)
زمانی که دو تماس متوالی با توپ توسط یک بازیکن انجام ‌شود.
چهار تماس متوالی با توپ توسط همان تیم.
لمس تور در حین بازی.
خطای پا: هنگام سرویس پا از خط مرزی عبور می‌کند.
توپ معمولا با دست یا بازو بازی می‌شود، اما بازیکنان می‌توانند به طور قانونی با هر قسمتی از بدن به توپ ضربه بزنند.

مهم ترین ویژگی والیبال که در آموزش والیبال نیز مورد توجه هست سازگاری و انعطاف پذیری این ورزش می باشد. آموزش والیبال برای همه گروه های سنی امکان پذیر است و همچنین آموزش والیبال در سالن های ورزشی، پارک ها، زمین های بازی و حتی ساحل هم انجام می شود. حتی آموزش والیبال برای افراد کم سن، ناتوان یا معلول به صورت نشسته داده می شود.

همانطور که ورزش بسکتبال، هندبال و فوتبال بصورت گروهی انجام می‌شود ورزش والیبال نیز یک ورزش گروهی است و با توپ بازی می‌شود. این ورزش در چند سال اخیر رشد بسیار قابل توجهی در کشور ما داشته است. همین پیشرفت هم باعث شده خیلی بیشتر از قبل در تلویزیون، رادیو و فضای مجازی به این ورزش پرداخته شود. این تبلیغات رسانه‌ای و بازی‌های غرورانگیز ملی پوشان والیبال باعث شده طیف بسیار زیادی از خانواده‌ها به این ورزش علاقمند شوند و کودکان خود را در باشگاه‌های والیبال ثبت نام کنند.

بعد از سرویس زدن اولین کاری که تیم مقابل باید انجام دهد پاس دادن است. به بازیکنی که توپ را پاس می دهد، پاسور می‌گویند. معمولاً یک پاس با ساعد بازیکن انجام می‌شود، اما می‌توان آن را با دو دست باز از بالای سر یا پنجه نیز انجام داد. هنگامی که توپ‌هایی را بسیار بالاتر از کمر دریافت می‌کنید، باید مهارت پاس بالای سر را داشته باشید اما باز هم باید بدانید که چگونه باید یک پاس صاف را انجام دهید. نحوه قرار دادن صحیح دست‌ها به کودکان را آموزش دهید. هنگام قرار دادن توپ، بچه‌ها باید با هر دو دست شروع کنند که درست روی پیشانی آنها معلق باشد. انگشتان شست و اشاره باید یک مثلث تشکیل دهند و کف دست‌ها به سمت بیرون باشند.

درآمد یک مربی متغییر می باشد، و بستگی به میزان فعالیتی که در ماه انجام می دهد دارد. طبق گزارشاتی که هنرجویان ما ثبت کرده‌اند میانگین درآمد ماهیانه 2 الی 5 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید با پیشرفت در والیبال و تشکیل تیمی قوی در آمدتان را ماهیانه تا 50 میلیون تومان هم می توانید برسانید.

والیبال یک گزینه ورزشی نسبتا کم هزینه برای خانواده‌ها است. این ورزش به کودکان کمک می‌کند چابکی، هماهنگی عصب و عضله و دست و چشم و آمادگی عمومی ‌ورزشی خود را بهبود ببخشند. والیبال بازی کردن علاوه بر این، کودکان را در معرض چالش و سرگرمی‌ ورزش‌های گروهی قرار می‌دهد. تمرینات والیبال برای کودکان می‌تواند راهی سرگرم کننده و محرک برای افزایش دانش اولیه در مورد بازی‌ها و حرکات مورد استفاده در ورزش باشد. پیشنهاد می‌کنیم که هنگام ایجاد تمرینات والیبال برای کودکان، باید تمرکز خود را بر روی سرگرمی ‌و مهارت‌های اساسی داشته باشید.

خیلی از افراد تا به امروز فقط به تماشای این ورزش هیجانی از طریق تلویزیون یا در نهایت استادیوم اکتفا کرده اند و چیز زیادی در مورد تاریخچه آن یا قوانین و مقررات این ورزش نمی دانند.این ورزش در سال 1385 در کشور آمریکا به وسیله فردی به نام ویلیام مورگان ابداع و با گذشت زمان در جهان فراگیر شد و افراد زیادی به دنبال آموزش والیبال ترغیب شدند.

در آموزش والیبال مبتدی باید به این موضوع اشاره کرد که این بازی از ترکیب بسکتبال، تنیس و هندبال به وجود آمد و هدف اولیه ابداع این ورزش سرگرمی و پر کردن اوقات فراغت با دوستان و اشنایان بود. در حقیقت والیبال به یک تفریح شبیه بود تا یک ورزش پیشرفته اما با رواج این ورزش در سایر کشور ها افراد زیادی شروع به آموزش والیبال مبتدی کردند. حتی توری که در ابتدا برای ورزش والیبال انتخاب شد با ایده از تنیس دو متر و توپ بسکتبالی که شبیه به بازی هندبال بود انجام می شد. در ابتدای شروع این بازی جذاب تنها هدف رد کردن توپ از بالای تور بود و قاعده و قانون خاصی برای بازی وجود نداشت و در سال 1928 اتحادیه والیبال ایالات متحده امریکا تشکیل شد تا به این بازی قاعده و قانون خاصی اعمال کند.

اگر علاقمند به فعالیت در زمینه ورزشی و فعالیتهای گروهی می باشند و یا حتی اگر می خواهید کودکان در اجتماع بیشتر حضور داشته باشد و دوستان بیشتری پیدا کند، و همچنین از دقت بالا و مقاومت جسمانی خوبی برخوردار است؛ قطعا می توان گفت والیبال ورزش مناسبی برای کودک شما خواهد بود.

• والیبال ساحلی : این والیبال همان طور که از نامش پیداست در ساحل و زمین های پیش بینی شده برگزار می شود. در والیبال عادی دو تیم شش نفره بازی می کنند اما والیبال ساحلی با دو بازیکن در هر دو طرف زمین می باشد. زمین بازی والیبال ساحلی نیز از زمین عادی کوچک تر بوده و طول آن 16 و عرض آن 8 متر می باشد.

• والیبال نشسته : والیبال نشسته برای افرادی می باشد که نقص عضو دارند به عبارت دیگر بعضی از افراد مشکلات حرکتی دارند به این منظور والیبال نشسته برای ان ها قرار داده شده که در پارا المپیک به اجرا در می آید. در والیبال نشسته هم تور بازی و هم زمین بازی کوچک تر می باشد. بازیکنان در این نوع والیبال با دستان خود به بازی می پردازند.

حوزه والیبال بسیار گسترده و پیچیده است. منابع رایگان بسیاری هستند که می توانند در نقطه شروع انتخاب مناسبی باشند ولی برای حرفه‌ای شدن در این زمینه به طور حتم نیاز به آموزش‌های تخصصی یا کسب تجربه عملی خواهید داشت.

اگر کودکتان علاقه شدیدی در این زمینه نشان بدهد و تمامی نکات و تکنیک ها را بخوبی فرا گیرد. قطعا می توان گفت می تواند بطور حرفه ای در این رشته ورزشی ادامه بدهد، و با شرکت در مسابقات به مراتب می تواند به پیشرفت چشم گیری دست یابد.

برای این تمرین شما ۶ بازیکن را در هر طرف تور در موقعیت‌های مربوطه قرار می‌دهید. اگر بیش از ۱۲ کودک در حال بازی هستند، اضافه‌ها را بصورت چرخشی به بازی بیاورید. شش توپ را در کنار هر زمین قرار دهید.
اینها همان توپ‌هایی هستند که در حین مسابقه بازی می‌شوند. به جای استفاده از یک سیستم امتیاز، بازیکنان تلاش خواهند کرد تا توپ‌های یکدیگر را بگیرند. با یک طرف شروع کنید، آنها به اولین توپ خود سرویس می‌زنند.
هنگامی که توپ به زمین برخورد می‌کند، تیمی که یک امتیاز کسب کرده است، برنده توپ می‌شود. سپس نوبت تیم دیگر است تا به یکی از توپ‌هایشان سرویس بزند. بازی به این صورت ادامه می‌یابد تا زمانی که یک تیم تمام توپ‌ها را در اختیار بگیرد یا به یک محدودیت زمانی برسد. به عنوان یک امتیاز اضافی، می‌توانید به تیم برنده اجازه دهید تصمیم بگیرد که بعداً چه تمرین سرگرم کننده ای را انجام دهد.

10 دیدگاه برای آموزش والیبال کودکان

 1. 7MOSAVI7

  دخترم 8 سالشه خیلی والیبال دوست داره، این دوره میتونه یادش بده

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ در پایان مجموعه آموزش والیبال کودکان، کودک به صورت کاملاً حرفه‌ای و آکادمیک رشتۀ ورزشی والیبال را با تمامی اصول و تکنیک‌ها و مهارت‌های موردنیاز یاد می‌گیرد و به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 2. _2021farzad_tahri_manesh

  والیبال واسه افزایش قد خوبه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ این ورزش در برخی افراد بسته به ژنتیک آنها می‌تواند به عنوان محرک رشد عمل کرده و باعث افزایش قد شود.
   سپاس از همراهی شما

 3. p.salimi

  حجمش چقدره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این دوره دارای 8970 مگابایت حجم و 12 ساعت فیلم در قالب 3 عدد DVD موجود است.
   سپاس از همراهی شما

 4. MoSALAH

  از توپ بستکتبال و فوتبال میشه استفاده کرد؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ برای هر ورزش باید از توپ مختص به خودش استفاده کرد.
   سپاس از همراهی شما

 5. banooo

  با پست بخام بگیرم چند روزه میرسه دستم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   محصول موردنظر طی 3 تا 7 روز کاری به دست شما خواهد رسید.
   سپاس از همراهی شما

 6. r.shams

  با فلش میشه بفرستین من چیزی ندارم دی وی دی بخونه؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ شما می توانید با پرداخت هزینه فلش، دوره را از طریق فلش دریافت کنید. همچنین از طریق لینک دانلود آن را دریافت کنید.
   سپاس از همراهی شما

 7. نسرین شیخی

  تا چه حد به بچه یاد میده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در پایان مجموعه آموزش والیبال کودکان، کودک به صورت کاملاً حرفه‌ای و آکادمیک رشتۀ ورزشی والیبال را با تمامی اصول و تکنیک‌ها و مهارت‌های مورد نیاز یاد می‌گیرد و به یک بازیکن حرفه‌ای تبدیل می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 8. Masih

  برا افراد بزرگسال هم خوبه؟ میخام مربی گری رو شروع کنم

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ شما می‌توانید با فراگیری تمامی نکات و تکنیک‌ها به طور کامل و گرفتن مدارک مربوطه به عنوان مربی فعالیت کنید.
   سپاس از همراهی شما

 9. fatemeh jabari

  برا چ سنی خوبه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   آموزش والیبال برای تمام گروه‌های سنی امکان پذیر است.
   سپاس از همراهی شما

 10. سینا

  ابزار و وسایل خاصی لازمه؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ آموزش والیبال در سالن‌های ورزشی، پارک‌ها، زمین‌های بازی و حتی ساحل هم انجام می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3225

اطلاعات تکمیلی آموزش والیبال کودکان

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد