118فایل 118فایل

آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی

4.9
آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی-118فایل

قیمت محصول

100 تخفیف

745,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی (صفر تا صد)

مجموعه آموزشی پرورش گل و گیاه آپارتمانی 118فایل با بیش از 44 ساعت ویدئو آموزشی، به پرورش و نگهداری بسیاری از انواع گیاهان آپارتمانی می پردازد. این مجموعه آموزشی شامل هشت بخش می باشد. در این بخش‌ ها گیاهان بوستون فرن، پر سیاوش، دیفن باخیا، زاموفیلیا، کاج مطبق، گیاه بامبو، گیاه آگلونما، گیاه پیرومیا در کنار موارد زیادی از گیاهان آپارتمانی معرفی می‌شود. سپس شیوه تکثیر، هرس، کود دهی و قلمه زدن را به همراه شرایط نگهداری توضیح می دهد. همچنین در این مجموعه ابزار مورد نیاز برای کاشت گیاهان، اسامی گیاهان آپارتمانی و نحوه نگهداری آنها و موارد کلی نگهداری از گیاهان آپارتمانی برای شما هنرجویان عزیز ارائه شده است.

نمونه ویدئو آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه پرورش گل و گیاه آپارتمانی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع این حرفه و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان آموزش دهد.

خلاصه‌ای از محتویات آموزش گل و گیاه آپارتمانی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث پرورش گل و گیاه آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا پرورش گل و گیاه آپارتمانی 118فایل را فرا بگیریم؟

زیرا با انجام این کار شما احساس ایجاد آرامش در خود خواهید کرد، روحیه‌تان بالاتر می‌رود و استرس و اضطراب تان تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد این کار دارای درآمد مناسبی است. از شغل پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی در هر فضا و مکانی می‌توان استفاده کرد و محدودیت ندارد. نیاز به تحصیلات و مدرک و مجوز خاصی ندارد. آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی ساده بوده و به‌ آسانی صورت می‌گیرد. مدت زمان یادگیری آن بسیار کوتاه است نیاز به کارآموزی و پیش نیاز خاصی ندارد و افراد با آموزش در این زمینه مستقیما می‌توانند مشغول به کار شوند. هزینه‌های آموزش مربوط به رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی نسبت‌ به هزینه آموزش رشته‌های دیگر بسیار کمتر است.

امروزه افراد برای زیباتر‌کردن محیط زندگی و بالا‌بردن روحیه خود، به طور جدی به پرورش و نگهداری گیاهان آپارتمانی روی آورده‌اند. این گیاهان اغلب در نور‌ کم و محیط بسته به خوبی رشد‌ می‌کنند، که در اکثر مکان‌ها شاهد انواع‌ مختلفی از آن‌ها می‌باشیم.

گیاهان آپارتمانی مانند سایر گیاهان، برای ماندگاری و طراوت نیاز به مراقبت دارند. به همین منظور بهتر‌ است تا با آگاهی کامل از نحوه پرورش در شرایط متفاوت محیطی آنها را حفظ‌ نماییم. در نتیجه با دانستن کلیه موارد مربوط به این آموزش در منزل، خودتان می توانید، بدون نگرانی و مراجعه به عزیزان متخصص در این زمینه، مشکلات و بیماری های گیاهان آپارتمانی را رفع کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان پرورش گیاهان آپارتمانی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن. پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

این آموزش مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی چه اتفاقی می‌افتد؟

شما پس‌ از گذراندن دوره آموزش پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی می‌توانید با انواع گل‌های آپارتمانی آشنا شده، روش پرورش و رشد آن‌ها را بیاموزید و با شرایط مراقبت و نگه‌داری آن‌ها آشنا شوید. همین‌ طور یاد می‌گیرید که این گیاهان را چگونه بکارید یا تعویض کنید. بعد از این کارها با تکثیر این گیاهان و فروش آن‌ها می‌توانید به درآمد برسید. از طرف دیگر شما این امکان را خواهید داشت که با آموزش این رشته به افرادی که علاقه‌ مند به این رشته هستند نیز درآمد داشته باشید.

با مشاهده کامل این مجموعه علاقمندان با طیف وسیعی از گیاهان آپارتمانی آشنا خواهند شد. همچنین ضمن فراگرفتن نام آنها و شرایط نگهداری، از بیماری ها و سم های مرتبط، کاشت بذر، میزان آبیاری، تکثیر، تعویض گلدان و خاک، طریقه هرس، تقسیم یا پیوند گیاه مطلع می شوند.

انواع گیاهانی که در این مجموعه به پرورش آنها پرداخته شده گیاه زاموفیلیا، دیفن باخیا، دراسنا مارگنینا، چتر پاپیروس، پیله آ، پر سیاوش، پالور پالم، بوستون فرن، شاه بلوط، کاج مطبق، کالاتهیا، گیاه بامبو، برگ انجیری، برگ بیدی، گل ارکیده، افوربیا میلی، آگلونما، آلوورا، بگونیا، آناناسیان، پوتوس، پیرومیا، زیپیلین، شمعدانی، فیکوس، سانسوریا، یوکا، نخل شامادورا، سرو کوهی، کاکاتوس، بونسای اژدها، بونسای کویری، بونسای گل کاغذی، گیاه شفلرا، گیاه گندمی، بونسای پرتقال، بونسای سرو، بونسای سریسا، بونسای شفلرا ، بونسای فیکوس، بونسای کاج، بونسای کاکتوس و بونسای لیمو می باشد.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل پرورش گل و گیاه آپارتمانی

برای ورود به رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی افراد می‌توانند در رشته‌های مختلفی چون پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی، باغبانی و کشاورزی تحصیل کنند و از این طریق مدرک خود را به دست بیاورند و بعد اقدام به کار نمایند. اما توجه داشته باشید که بدون تحصیلات نیز می‌توان در این رشته فعالیت نمود.

البته لازم به ذکر است که برای ورود به هر شغلی نیاز است که افراد در آن زمینه آموزش‌های لازم را دیده باشند. بنابراین در صورتی‌ که شما تمایل به ادامه تحصیل در رشته‌های مربوط به شغل پرورش گیاهان آپارتمانی نداشته باشید، می‌توانید با گذراندن دوره‌های آموزش کامل پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی و کسب مهارت در آن فعالیت نمایید.

مهارت‌های مورد نیاز

اما علاوه‌بر آموزش‌هایی که برای این رشته وجود دارد شما برای فعالیت در این زمینه باید دارای مهارت‌هایی باشید. از جمله مهارت‌های مورد نیاز برای این شغل می‌توان به علاقه‌ مند بودن به گل‌ و گیاه، داشتن اطلاعات در مورد نحوه نگهداری و پرورش گیاهان، مشتری مداری، آمادگی جسمانی، تمرکز و توجه زیاد، داشتن ظرافت اشاره کرد.

مدت زمان لازم برای یادگیری پرورش گل و گیاه آپارتمانی چقدر هست؟

 در پاسخ به این سوال باید گفت که بسته به روشی که فرد برای آموزش گام به گام پرورش گل و گیاه آپارتمانی در نظر می‌گیرد این مدت‌ زمان متغیر است. به‌ عنوان مثال برای فردی که به‌ صورت کارآموز این رشته را می‌آموزد چند ماه زمان احتیاج است تا با اطلاعات و دانش مربوط به این کار آشنا شده و بعد اقدام به کار نماید‌.

این حالت برای فردی که از طریق کلاس‌های حضوری فنی‌ حرفه‌ای اقدام به یادگیری می‌کند ممکن است متفاوت باشد. در این حالت افراد به چیزی حدود دو ماه زمان برای یادگیری احتیاج خواهند داشت. اما بهترین روش یادگیری پرورش این گیاهان از طریق دوره‌ و پکیج‌های آموزش مبتدی تا پیشرفته پرورش گل و گیاه آپارتمانی است. افراد در این حالت می‌توانند در منزل و بدون حضور در کلاس یا جلسات خاصی بسته به توانایی فردی خود آموزش‌ها را فرا بگیرند. آن‌ها می‌توانند در کمتر از یک ماه با تمامی مباحث مربوط به این رشته آشنا شده و بعد خود را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

مزایای یادگیری پرورش گل و گیاه آپارتمانی

1. پرورش گل باعث پاکسازی هوا می‌شود.

2. این موجودات باعث ایجاد احساس شادی و نشاط در فضاهای مختلف می‌شوند.

3. گیاهان برای کمک به درمان استرس و عصبانیت و برای ذهن کاملاً مفید هستند ودر افراد ایجاد احساس آرامش می‌کنند.

4. گیاهان باعث افزایش تمرکز می‌شوند.

5. از دیگر مزایای پرورش گل و گیاه آپارتمانی این است که می‌توان از این رشته برای کسب درآمد نیز استفاده کرد و با توجه به محبوبیتی که این رشته در بین مردم دارد می‌توان بازار کار آن را بسیار مناسب در نظر گرفت.

6. این رشته نیاز به ساعت‌های کاری طولانی ندارد و به‌ صورت پاره وقت صورت می‌گیرد.

7. نیاز به فضا و مکان خاصی ندارد و در هر کجا می‌توان از این رشته استفاده کرد.

معایب پرورش گل و گیاه آپارتمانی

رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی علاوه‌بر مزایایی که دارد ممکن است دارای معایبی نیز باشد. البته باید این نکته را در خاطر داشته باشید که معایب پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی را با آموزش‌های لازم و یادگیری و بالا بردن سطح آگاهی در این زمینه می‌توان تا حد بسیار زیادی کاهش داد. از جمله معایب پرورش گل ‌و گیاه آپارتمانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

در این رشته امکان ضرر مالی و ریسک مالی وجود دارد. زیرا شما قرار است در این رشته سرمایه‌ای را کنار بگذارید، بنابراین در صورتی‌ که از اطلاعات خوبی در این زمینه برخوردار نباشید ممکن است این میزان سرمایه را از دست بدهید. علاوه بر آن از انجایی‌ که مشکلات اقتصادی در کشور ما وجود دارد ممکن است بازار خرید و فروش گل تا حد بسیار زیادی دچار نوسان باشد. همچنین فشار کاری در شغل پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی نسبتاً زیاد است و بنابراین باید دارای آمادگی جسمانی باشید.

پرورش گل و گیاه آپارتمانی چیست؟

پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی در واقع روش‌هایی هستند که از طریق آن‌ها می‌توان گیاهان آپارتمانی را نگهداری کرد و به آن‌ها کمک کرد تا رشد بهتری داشته باشند. بسیاری از افراد از این رشته برای کاربردهای شخصی و برای تغییر روحیات خود استفاده می‌کنند.

افراد مختلف برای تأمین نیازهای مالی خود از راه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند. در این زمینه شاهد آن هستیم که بسیاری از افراد از طریق پرورش گل و گیاه آپارتمانی کسب درآمد خود را شروع می‌کنند. بسیاری از افراد هستند که از طریق پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی به درآمد نسبتاً خوبی دست پیدا کرده‌اند. باید بدانید که این کار تنها برای تغییر خلق ‌و خو و افزایش روحیه نیست، زیرا این افراد به‌ دنبال راهی برای کسب درآمد از این رشته هستند. جالب است بدانید که درصد بسیار بالایی از این افراد نیز به موفقیت دست پیدا می‌کنند. به‌طوری‌ که این رشته یکی از شغل‌های اصلی آن‌ها شده‌ است.

اما همان‌ طور که می‌دانید برای فعالیت در یک رشته ابتدا لازم است که در آن رشته آموزش و یادگیری صورت بگیرد. در غیر این صورت افراد حتماً با شکست مواجه خواهند شد. زیرا که این افراد با جزئیات کار آشنایی ندارند و نمی‌توانند بر مشکلاتی که ممکن است در این رشته وجود داشته باشد غلبه کنند. در این زمینه دوره آموزش پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی می‌تواند برای افراد بسیار سودمند باشد.

وسایل مورد نیاز برای شروع شغل پرورش گل و گیاه آپارتمانی

شما برای فعالیت در رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی نیاز به ابزار و وسایل مخصوصی دارید که در ادامه برخی از آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

1. سینی نشاء

2. چسب زرد

3. کیت سنجش پی اچ متر

4. آب‌پاش

5. کپسول نگه‌داری بذر

6. چسب باغبانی

7. کیسه کشت نهال

8. نوار پیوند و بیل

9. گیره پتوس و شن کش

لیست قیمت وسایل مورد نیاز پرورش گل و گیاه آپارتمانی

ردیفابزار و وسایل مورد نیاز گل و گیاه آپارتمانیقیمت (تومان)
1سینی نشاء (2 حفره یکبار مصرف)4,000
2چسب زرد جذب کننده حشرات25,000
3چسب باغبانی60,000
4کیسه کشت نهال (10 عدد)9,000
5نوار پیوند (10 سانتی متری)70,000
6گیره پتوس (10 عدد)17,000
7شن کش40,000

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع پرورش گل و گیاه آپارتمانی

میزان سرمایه لازم برای شغل پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی کاملاً به نوع و سطح کاری که شما انجام می‌دهید وابسته است‌. در کمترین حالت شما به میزانی از سرمایه برای آموزش و خریداری تجهیزات مربوط به کار احتیاج خواهید داشت. باید دقت داشته باشید که بدون آموزش‌های لازم و نگذراندن دوره آموزش پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی شما نمی‌توانید در این رشته فعالیت کنید. زیرا که این کار نیاز به اطلاعات و دانش بسیار بالایی دارد و فردی که از آن برخوردار نباشد نمی‌تواند به موفقیت دست پیدا کند.

همچنین شما در صورت تمایل می‌توانید برای خود مکانی اجاره یا خریداری نمایید که در آن‌ها به پرورش گل‌ و گیاه بپردازید. اما در صورتی‌ که تمایل به انجام این کار نداشته باشید حتی می‌توانید در منزل و در فضای کوچک نیز این کار را انجام داده و از سود خوب آن استفاده کنید.

وجود گیاهان آپارتمانی در فضای خانه به انسان حس خوب و شادابی می دهد.

بازار کار پرورش گل و گیاه آپارتمانی در ایران چگونه است؟

با توجه به گسترش روزافزون آپارتمان‌ نشینی و دوری از طبیعت تمایل افراد به نگه‌داری از گل‌ و گیاه آپارتمانی به‌ شدت افزایش پیدا کرده‌ است. علاوه‌بر این در عرصه‌های بین ‌المللی و بازارهای خارجی نیز تقاضا برای پرورش گل و گیاهانی اقلیمی مناسب ایران به‌ شدت گسترش پیدا کرده‌ است. در این حالت سهم کشور در بازار تجارت محصولات گیاهی بسیار بیشتر شده و این مورد خود باعث درآمد ارزی برای اقتصاد کشور گشته است. با توجه به موارد ذکر شده اگر به مشاغل کشاورزی، باغبانی و پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی علاقه‌ مند هستید و قصد دارید در این زمینه وارد بازار کار شوید، باید بدانید که این کار می‌تواند برای شما مناسب باشد. زیرا که هم باعث ایجاد احساس آرامش و نشاط شده و هم درآمد خوبی دارد.

افراد در هر رشته‌ای می‌توانند با تکیه بر تفکر و ایده‌های نو و با کمترین تجهیزات به درآمد بالایی برسند. در‌سال‌ های اخیر به‌ دلیل مشکلات‌ شغلی که گریبان‌ گیر جوانان شده، اغلب به کارهایی با سرمایه‌ شخصی روی آورده‌اند و بسیار هم‌ موفق می‌باشند. در بین این مشاغل، پرورش گل و گیاه آپارتمانی این روز ها دارای بازار خوبی بوده‌ است. به طوری که در مناطق خارج از شهر، داخل‌ شهر و حتی منازل، شاهد گلخانه‌ های کوچک و بزرگی هستیم.

در واقع می توان گفت این امر نشان از وجود بازاری پر رونق دارد. البته برای شروع کار توقع چندان زیادی از کسب درآمد و سود نداشته باشید زیرا هزینه های اولیه به مراتب زیاد خواهد شد.

درآمد پرورش گل و گیاه آپارتمانی در ایران

برای پیدا کردن جواب این سوال که درآمد پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی چه میزان است، باید واقع‌بین باشید. باید بدانید که میزان درآمد این شغل نسبی است و برای هر فرد با فرد دیگر کاملاً متفاوت است. در این حالت به‌ صورت قطعی نمی‌توان میزان درآمد مناسبی برای این شغل پیدا کرد. به‌طور کلی میزان درآمد شغل پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد‌.

از جمله این عوامل نوع گیاهی است که شما پرورش می‌دهید. در واقع شما باید برای کسب درآمد بیشتر از این رشته گیاهی پرورش دهید که مورد نیاز جامعه و تقاضای مشتریان باشد. تعداد مشتریانی که برای خود به دست می‌آورید و رضایت آن‌ها در میزان درآمد شما تا حد بسیار زیادی مؤثر است. باید بدانید که کیفیت گل‌ و گیاه از تعداد پرورش آن‌ها اهمیت بیشتری دارد. علاوه‌بر موارد ذکر شده توانایی و مهارت‌های فردی شما و نحوه آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی نیز بر روی میزان درآمد شما تا حد بسیار زیادی مؤثر است. با وجود این موارد به‌طور کلی می‌توان درآمد حاصل از رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی را چیزی حدود ۱۰ میلیون تومان به بالا در نظر گرفت.

درآمد پرورش گل و گیاه آپارتمانی در جهان

همان‌ طور که در ایران بازار کار رشته پرورش گل‌ و گیاه آپارتمانی بسیار پررونق و مناسب است، در کشورهای خارجی نیز این رشته دارای محبوبیت بسیار زیادی است. زیرا که در این کشورها نیز شهرنشینی و آپارتمان نشینی بیشتر شده و تمایل افراد برای پرورش گیاهان آپارتمانی تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا کرده‌ است. در این حالت افراد می‌توانند با کسب آموزش‌های لازم در این زمینه و مدرک‌های مورد نیاز در کشورهای خارجی این شغل را انجام داده و از سود خوب آن استفاده کنند.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

درآمد این حرفه بستگی به میزان فعالیتی که در ماه انجام می دهید دارد. میانگین درآمد ماهیانه 5 الی 10 میلیون تومان میباشد. توجه داشته باشید با افزایش کار و تبلیغات شما می توانید این عدد را افزایش دهید.

اگر علاقمند به فعالیت در زمینه پرورش گل و گیاه هستید و حس خوب و شادابی به شما می دهد، قطعا می توان گفت این حرفه شغل مناسبی برای شما خواهد بود.

بله. منابع رایگان بسیاری هستند که میتوانند در نقطه شروع انتخاب مناسبی باشند ولی برای حرفه‌ای شدن در این زمینه نیاز به آموزش‌های تخصصی یا کسب تجربه عملی خواهید داشت.

آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی 118فایل حدود 41 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل چند روز زمان نیاز هست.
یادگیری پرورش گل و گیاه آپارتمانی علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز پرورش گل و گیاه آپارتمانی را در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به پرورش انواع گل و گیاه آپارتمانی باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، پرورش گل و گیاه آپارتمانی و حتی خرید لوازم پرورش و نگهداری گل و گیاه؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شما را با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شما را راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

حرفه پرورش گل و گیاه آپارتمانی هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای مربوط به نگهداری و پرورش گل و گیاه میباشد و مطمئنا اگر در زمینه پرورش گل و گیاه آپارتمانی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، پرورش گل و گیاه آپارتمانی یکی از حرفه های فوق العاده پرطرفدار هست و در این زمینه هرچه حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد در خونه خودتون پرورش گل و گیاه را تمرین کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

برای اینکه بدانیم سود پرورش گل و گیاه چقدر است بهتر است واقع بین باشیم. چرا که این میزان نسبی است و کسی نمی تواند به طور قطع بگوید پرورش دهندگان گیاهان 10 درصد سود برای شما به دنبال دارد. به طور کل کسب درآمد از پرورش گل و گیاه بستگی به عوامل بسیاری دارد.
1. نوع گیاهی که پرورش می دهید، میزان نیاز افراد به آن و وسعت کسب و کارتان.
2. مشتریانی که برای خود در نظر گرفته اید.
3. کیفیت محصولاتی که برداشت می کنید یا پرورش می دهید.
4. میزان و نحوه نگهداری و مراقبت از گیاهان.

برای انجام هر کار و راه اندازی کسب و کارهای مختلف باید با فوت و فن های آن به طور کامل آشنا شوید. به همین دلیل باید مدتی به تحقیق در مورد آن بپردازید و با متخصصان و افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید. اگر سوال شما نیز این است که چگونه با پرورش گل و گیاه پولدار شویم کسب درآمد با پرورش گل و گیاه نیز از جمله مشاغلی است که به تحقیق زیادی نیاز دارد. بنابراین قبل از اینکه بدون دانش و بررسی دست به انجام این کار بزنید و با ضرر زیاد و روحیه بد شاهد خراب شدن محصولات یا نبودن مشتری برای آن ها باشید.

برای اینکه کاری که راه انداخته اید به شما سود بدهد و به ضرر ختم نشود، باید در آن متخصص باشید. اما برای بسیاری از افراد مقدور نیست که تحصیلاتی در زمینه پرورش گل ها و گیاهان داشته باشند یا در کلاس های آموزشی در این زمینه شرکت کنند. اما باز هم این دلیل نمی شود بدون علم اقدام به کسب درآمد با پرورش گل و گیاه کنید. لازم است حتما با یک مشاوره آنلاین گل و گیاه در این زمینه مشورت کنید.
حتی شاید بهتر باشد با یک شرکت خدمات گل و گیاه در منزل صحبت کنید و از آن ها بخواهید از مکان راه اندازی گلخانه، باغچه های آپارتمانی یا باغچه حیاطتان دیدن کنند و مشاوره لازم در این زمینه را به شما بدهند. چرا که آن ها بهتر می توانند به شما بگویند چه گیاهی را پرورش بدهید و چگونه از آن ها مراقبت کرده و چه میزان کود به آن ها بدهید تا بهترین محصول را داشته باشید.

یکی از اصلی ترین مسائلی که برای کسب درآمد با پرورش گل و گیاهان باید در نظر گرفته شود انتخاب گیاه مناسب است. به طور کلی نمی توان پاسخ مشخصی به کسانی که می پرسند چه گیاهی بکاریم که سود زیادی داشته باشد داد. چرا که بهترین گیاه برای کسب درآمد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد:
اگر از گلخانه استفاده نمی کنید گیاهی را انتخاب کنید که با آب و هوای محل زندگیتان سازگار باشد. به طور مثال پرورش گیاهان زینتی در شمال کشور بسیار مناسب است. اما در شهرهای کویری پرورش گیاهانی مانند کاکتوس بیشتر جواب می دهد.
گیاهانی را انتخاب کنید که مشتری خود را داشته باشد تا بتوانید آن ها را به راحتی بفروشید.
در ابتدای کار و جهت کسب درآمد از پرورش گل و گیاهان آپارتمانی، گیاهانی که احتمال آفت زدگیشان زیاد است و به تغییرات محیطی و شرایط نگهداری بسیار حساس هستند را به دلیل کم تجربه بودنتان و امکان خراب شدن محصول انتخاب نکنید.

اگر گلخانه ای برای کسب درآمد با پرورش گل و گیاه راه اندازی کرده اید باید بدانید نیاز به تجهیزاتی دارید که محیط را برای رشد گیاهان فراهم کند. دستگاه های تهویه هوا، دماسنج، سیستم آبیاری اتوماتیک، فراهم آوری خاک گلدان عمده و خاک برگ عمده با کیفیت، شناسایی و خرید انواع سموم و قارچ کش گیاهان برای انواع آفات و بیماری های گلدان، کودهای شیمیایی مناسب بر اساس محصولتان، از جمله مواردی هستند که باید نسبت به بزرگ یا کوچک بودن گلخانه، باغچه های حیاط یا تراس و پشت بام اقدام به خرید آن ها کنید.

حتی الامکان قبل از اقدام به کاشت محصولات یا قبل از برداشت محصول برای کسب درآمد بهتر با پرورش گل و گیاه، باید به دنبال بازار فروش برای گیاهان و فروشندگانی باشید که مشتری ثابت شما باشند. حتی اگر می خواهید محصولاتتان را در بین آشنایان خود بفروشید باید خیلی زود تبلیغات را آغاز کنید. برای این کار لازم است به سراغ گلخانه های بزرگ سطح شهرتان بروید و از آن ها بخواهید محصولات شما را بخرند. یا به فروشگاه های مجموعه های بزرگ گل و گیاه سر زده و با آن ها صحبت کنید. اگر محصولات شما مصرفی و خوراکی است بهتر است به سراغ میوه و سبزی فروشی ها و سوپری ها بروید یا در شبکه های مجازی تبلیغات را آغاز کنید. برای کسب درآمد حاصل از پرورش گل ها و گیاهان زینتی نیز گلخانه ها بهترین خریداران هستند.

 

15 دیدگاه برای آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی

 1. عرفان منصوری

  سلام آموزش تصویری و بدون توضیح استاد و آموزش دهنده هست ؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر همراه توضیح اساتید هست و با زیرنویس تحت الفظی فارسی ارائه شده .
   سپاس از همراهی شما

 2. عرفان منصوری

  چرا برای این آموزش نمونه ای قرار نداده اید؟ تخفیف ها قبلا بیشتر بود قیمت ها را لطفا کمتر .

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله نمونه ویدئو افزوده شد. جهت اطلاع از طرح های تخفیفی با شماره 28423118-021 تماس حاصل فرمائید. سپاس از همراهی شما

 3. فرهاد نجم الدین

  سلام اگر بخواهیم به صورت حرفه ای در زمینه ی پرورش گل وگیاه حالا هر شاخه ای کار کنیم بهترین راه برای شروع و ورود به این کار چه چیزهایست ؟؟ ممنون

  • مبینا زینلی

   با سلام و احترام
   برای شروع هر کاری ابتدا می بایست اطلاعات خود را در این زمینه با شرکت در دوره ها، آموزش دیدن از طریق مجازی و تجربی و تحقیق و خواندن مقاله ها در سایت های مختلف و … افزایش دهید.
   سپاس از همرای شما

 4. نجم الدین

  سلام لطفا نمونه هایی از آموزش ها را در سایت قرار بدید

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام بله . به زودی نمونه ویدئوهایی در سایت قرار خواهد گرفت . سپاس از همراهی شما

 5. نجم الدین

  با سلام زیرنویس تحت اللفظی چی هست دیگه ؟ دوبله فارسی قرار بدید یا زیرنویس عالی .
  تشکر

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام ممنون از نظر شما همراه گرامی

 6. danyal

  خاک گلدان گیاهان آپارتمانی چه ترکیبی باید داشته باشد؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بهترین ترکیب برای خاک گلدان در گیاهان آپارتمانی، شامل یک قسمت ماسه و دو قسمت خاک برگ یا همان پیت موس می‌باشد.
   سپاس از همراهی شما

 7. mhmd.amin.sigari

  آیا فراهم کردن تهویه مناسب برای گیاه ضروری است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، در زمان‌هایی که دمای هوای بیرون بیشتر از ۱۸ درجه سانتی‌گراد باشد؛ تعویض هوای اتاق با بازگذاشتن پنجره‌ها ضروری است. اکسیژن تازه سبب تقویت ساقه گیاه شده و از بیمار شدن آن جلوگیری می‌کند. همچننی باز کردن پنجره‌ها باعث می‌شود که گازهای آلوده که برای سلامت گیاه مضر هستند از اتاق خارج شوند. در نظر داشته باشید گیاه نباید در معرض مستقیم وزش باد و همچنین باد کولر قرار بگیرد.
   سپاس از همراهی شما

 8. eli.k.72

  گیاه را برای رشد بهتر زیر نور آفتاب قرار داده ام اما برگ های آن پژمرده شده است علت آن چیست!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   نور مستقیم آفتاب برای گیاهان آپارتمانی و به خصوص برگ‌های تازه جوانه زده مضر است و نباید آن‌ها را در معرض نور مستقیم قرار داد. اگر قصد دارید گیاه خود را در کنار پنجره قرار دهید بهتر است نور از یک پرده توری یا کرکره‌ای عبور کند و بعد از آن به گیاه بتابد.
   سپاس از همراهی شما

 9. ماه رخ

  کدام گیاهان اپارتمانی سمی هستند؟!!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برخی گیاهان آپارتمانی در عین پرفروش و زیبا بودن، سمی هم هستند و نباید توسط کودکان یا حیوانات خورده یا گاهاً حتی لمس شوند. گیاهان آپارتمانی سمی عبارت‌اند از: فیلودندرون پوتوس اسپاتی فیلوم دیفن باخیا سر نیزه‌ای کالادیوم خرزهره سانسوریا پاپیتال (یا عشقه)
   سپاس از همراهی شما

 10. Nora.H

  آیه باید نوک قهوه ای برگ گیاهان را چید و جدا کرد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. برگ‌های قهوه‌ای، خشک یا در حال مرگ را در اسرع وقت از گیاهان جدا کنید. البته این کار را فقط وقتی انجام دهید که بیش از نصف برگ آسیب دیده باشد. جدا کردن برگ‌های بیمار باعث می‌شود تا شاخ و برگ‌های سالم گیاه مواد مغذی بیشتری دریافت کنند و شاداب باقی بمانند. بعلاوه، ظاهر گیاه نیز زیباتر خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 11. سمیرا اسحاقی

  راه های افزایش رطوبت اطراف گیاهان آپارتمانی چیست؟؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بهترین راه برای افزایش رطوبت هوای اطراف گیاه انتخاب یک زیر گلدانی مناسب است. بدین صورت که زیر گلدانی را اندکی بزرگتر از قطر دهانه گلدان انتخاب کنید و حدود ۱۰ سانتی‌متر به آن عمق دهید. در ادامه کف آن را شن درشت پر کرده و بر روی شن‌ها آب بریزید. دقت کنید به اندازه‌ای بر روی شن‌ها آب بریزید که با کف گلدان تماس نداشته باشد. حال گلدان را روی شن‌ها قزاز دهید. تبخیر مداوم آب درون شن‌ها باعث افزایش رطوبت هوای اطراف گیاه می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 12. BeHnAz75

  این مجموعه چند روزه به دستمون میرسه؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بسته آموزشی شما بین 3 تا 7 روز کاری تحویل داده خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 13. taraneh_shadi

  درجه حرارت و رطوبت محیط برای گیاهان آپارتمانی مهم است!!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، کمبود رطوبت محیط زیست گیاه موجب سوختگی نوک و حاشیه برگ‌ها و ایجاد لکه‌های قهوه‌ای رنگ در نقاط مختلف برگ‌ها می‌شود. همچنین اگر می‌خواهید گیاهتان از طراوت و شادابی خاصی برخوردار باشد؛ درجه حرارات محیط آنان نباید از ۲۰ درجه سانتی‌گراد کمتر باشد. برخی از گیاهان دمای کمتر از این را نیز تحمل خواهند کرد ولی افسرده و کسل می‌شوند همچنین تغییر ناگهانی دمای محیط ریست گیاه موجب ریزش برگ‌های آن می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 14. فرشته حسن زاده

  این مجموعه دارای چند دی وی دی می باشد؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مجموعه دارای 9 عدد دی وی دی و در مجموع دارای 41 ساعت آموزش است.
   سپاس از همراهی شما

 15. yasaman

  نور مورد نیاز برای رشد گیاهان آپاراتمانی چه مقدارع؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   نور مورد نیاز گیاهان آپارتمانی از نوع نور غیر مستقیم می‌باشد. توجه داشته باشید که در محیط‌های بدون نور هیچ گیاهی رشد نمی‌کند. دیوارهایی به رنگ روشن سبب رشد بهتر گیاهان می‌شود. دیوارهای سفید نور خورشید را به خوبی منعکس می‌کنند.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 2970

اطلاعات تکمیلی آموزش پرورش گل و گیاه آپارتمانی

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد