118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش چرتکه

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

205,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش چرتکه (صفر تا صد)

آموزش چرتکه 118فایل با بیش از 10 ساعت ویدئوی آموزشی به صورت گام به گام و با زبان ساده توسط مربیان با تجربه به تمامی مباحث و سرفصل های آموزشی چرتکه پرداخته تا در عین سادگی به راحتی تمامی مباحث را فرا بگیرند.

چرتکه یکی از اولین وسایل حساب و کتاب و شمارش اعداد می باشد.  یادگیری آن تاثیر چشمگیری بر افزایش عملکرد قدرت مغز و محاسبات ذهنی می گذارد. امروزه از چرتکه بیشتر برای تقویت حافظه و محاسبات ذهنی برا کودکان و حتی بزرگسالان استفاده می شود و آموزش چرتکه صرفا برای افزایش هوش و عملکرد های ذهنی کودکان داده می شود.

در این روش آموزشی،  بعد از مدتی کار کردن با چرتکه،  یک تصویر مجازی از چرتکه در ذهن شکل می گیرد. در واقع می توان گفت کودکان و دانش آموزان می توانند برای انجام محاسبات ریاضی از چرتکه مجازی ساخته شده در ذهن خودشان کمک گرفته  و به سرعت اعمال محاسباتی مانند: جمع،  تفریق،  ضرب و  تقسیم  را به صورت ذهنی و با سرعت بسیار بالا انجام دهند.

نمونه ویدئو آموزش چرتکه 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه چرتکه تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع محاسبات و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این سرگرمی جذاب آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش چرتکه

سرفصل های دوره

4 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش چرتکه !

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث چرتکه آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا چرتکه را فرا بگیریم؟

از آنجایی که به تازگی آموزش‌ چرتکه رواج پیدا کرده، فرزند شما می تواند با فراگیری کامل علم چرتکه و محاسبات ریاضی با چرتکه بسیار جلوتر از سایرین باشد. شما با آموزش‌ چرتکه به فرزند خود کمک فراوانی در شکوفا شدن استعداد او در علم‌ ریاضی و همچنین تقویت ضریب‌ هوشی او خواهید کرد.

به طور کلی می توان از مزایای علم چرتکه، افزایش تخیل و خلاقیت، تقویت عملکرد نیمکره چپ و راست مغز، بهبود حافظه و انتقال مفاهیم با سرعت و دقت بیشتر، درک بهتر و سریع تر مسائل ریاضی ( جمع، تفریق، ضرب، تقسیم ) و… نام برد.

کشف شده که هوش انسان را تا حد زیادی محیط خارجی تعیین می کند نه عوامل ژنتیکی! در سن ۱۰ سالگی مغز به ۹۹ درصد رشد نهایی خود می رسد لذا می توان نتیجه گرفت دوران کودکی نقش تعیین کننده و مهمی در رشد مغزی افراد دارد و بعد از این دوره شانس بلوغ و رشد مغزی بسیار کم خواهد بود! پس یادگیری چرتکه در سن کم توصیه می شود.

آموزش چرتکه 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش چرتکه چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان آموزش چرتکه، فرزند شما قادر به چرتکه زدن، گرفتن آن در دست، شیوه خواندن چرتکه، آموزش جمع و تفریق اعداد مکمل، تمرین زدن اعداد 1 تا 100 برای سریع کار کردن با چرتکه، آموزش ضرب و تقسیم که شامل مواردی از قبیل ضرب اعداد ساده تا اعداد اعشاری و گویا، تقسیم اعداد چند رقمی و گویا، آموزش چرتکه زدن اعداد رادیکالی که شامل نحوه خواندن آن و طریقه بدست آوردن ریشه های اعداد خواهد بود.

این مجموعه شامل آموزش خانواده برای هدایت فرزند در، نحوه جمع و تفریق اعداد با رقم های بالا، ضرب و تقسیم اعداد سه رقمی با چرتکه و یا به صورت ذهنی به فرزند شما می باشد.

همچنین نمونه سوالاتی دارد تا کودک شما بتواند تمریناتی مبنی بر یادگیری داشته باشند. علاوه بر آن با گذشت زمان، با علاقه و تمرین مداوم به موسسات محاسبات ذهنی آی کیو مس (IQMAS) و یو سی مس (UCMAS) پیوسته و در مسابقات چرتکه برای کودکان در سطح شهر و کشور شرکت و افتخار آفرینی کند.

چرتکه یکی از قدیمی ترین ابزارها برای محاسبات ریاضی بوده است

بازار کار چرتکه در ایران چگونه است؟

خوشبختانه در ایران اکثر خانواده ها به کلاسهای آموزشی برای هوش فرزندانشان تمایل زیادی دارند. که حتی حاضر به پرداخت هزینه برای کلاسهای آموزشی می باشند؛ که آموزش چرتکه را می توان یکی از بهترین آموزشها در این زمینه دانست.

در این صورت شما می توانید با تماشای ویدئوهای آموزشی به عنوان مربی در آموزشگاه های مربوطه مشغول به کار شوید. در آمد ماهیانه این کار بین 2 الی 5 میلیون تومان می باشد.

همچنین شما می توانید به صورت خصوصی به پرورش هنر آموزانی با استعداد و هوشمند بپردازید و برای گسترش کار خود با تشکیل کلاس های آنلاین و غیر حضوری در سراسر ایران به درآمدی بالای 5 میلیون تومان برسید. که این مبلغ بسته به فعالیت و افزایش تبلیغات می تواند متغیر باشد.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

عملیات های ریاضی مختلفی می توانند با چرتکه انجام شوند که شامل شناسایی اعداد نشان داده شده در چرتکه و درک چگونگی تغییر مقدار این اعداد بسته به تغییر موقعیت مهره های چرتکه می شود. به طور مشابه، می توان از آن برای تجزیه اعداد استفاده کرد که موجب تقویت فرآیندهای محاسبه ذهنی در کودکان و  کمک به آن ها در درک عملیات جمع ، تفریق ، ضرب و تقسیم اشاره کرد.

بهترین سن برای شروع یادگیری چرتکه 5 سالگی پیشنهاد می شود. چرا که مغز کودک در سنین 5 تا 7 سال در بهترین حالت یادگیری قرار دارد و با یادگیری چرتکه قدرت حافظه، تمرکز و مهارت استدلال کودک در مسیر جهش فوق العاده قرار می گیرد.

در قسمت مزایای آموزش چرتکه برای کودکان بیان گردید که هدف از آموزش چرتکه تنها تقویت درس ریاضی کودکان نیست و این یکی از کم اهمیت ترین اهداف شرکت در کلاس چرتکه است در آموزش چرتکه ، چرتکه تنها وسیله ای (بهانه ای) است برای تقویت مهارت های ذهنی کودکان ، مهارت های تمرکز ، دقت ، افزایش سرعت عمل و … که به طور کامل در قسمت مزایای آموزش چرتکه تشریح گردید.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، حل چرتکه؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد. میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد حل چرتکه رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به حل مسائل ریاضی با چرتکه باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

بله، انجام محاسبات ساده با چرتکه توانایی حل مسئله کودک را تقویت می کند. با تمرین می توان این مهارت را فرا گرفت و سریع به پیشرفت رسید.

کار روی چرتکه با مهره هایی که باید شمارش و به خاطر سپرده شوند به بهبود قدرت حافظه کمک می کند. همچنین باعث افزایش قدرت یادداری (یادسپاری) در طولانی مدت می شود.

چرتکه می تواند برطرف کننده استرس باشد و به آزاد کردن استرس های غیر ضروری کمک کند. شبیه سازی مغز می تواند سطح اضطراب را آرام کند و به فرد کمک کند با چند بار استفاده از چرتکه عاری از استرس شود.

با استفاده از چرتکه می توان توانایی انجام ریاضیات ذهنی را به طور قابل توجهی تقویت کرد. این یکی از مزایای چرتکه است که باعث بهبود مهارت های تجسمی می شود.

با استفاده از چرتکه می توان توانایی انجام ریاضیات ذهنی را به طور قابل توجهی تقویت کرد. این یکی از مزایای چرتکه است که باعث بهبود مهارت های تجسمی می شود.

گفته می شود که “یادگیری هیچ سن و سال مشخصی ندارد”، اما وقتی صحبت از چرتکه می شود، آنقدرها هم دقیق نیست. شما می توانید چرتکه را در هر سنی بیاموزید، اما برای رسیدن به سرعت و مهارت های محاسبه ذهنی مورد نظر، باید آن را در سنین کودکی شروع کنید.
قبل از یادگیری چرتکه، کودک باید بتواند تا 100 بشمارد. با توجه به این پیش شرط، چرتکه معمولا از سن 5 یا 6 سالگی آموزش داده می شود. در این سن، کودکان مهارت های حرکتی لازم برای انجام حرکات مهره ها را در اختیار دارند.

هدف از آموزش چرتکه، آشنا کردن کودکان به محاسبات از طریق روش های ذهنی ست. آموزش چرتکه به کودکان همچنین باعث بهبود فعالیت مغز می شود. مغز انسان از رشته های عصبی در هم تنیده تشکیل شده که مانند یک کامپیوتر عمل می کنند. هنگام کار با چرتکه هر دو نیمکره مغز همزمان با هم عمل می کنند. در نتیجه تکرار این روش باعث تقویت سلول های مغزی می شود.

وقتی دو نیمکره مغز فعال شود و تمرین و تکرار مداوم صورت گیرد، به مرور سرعت محاسبات افزایش می یابد. اما آموزش چرتکه فقط محدود به افزایش سرعت محاسبات نیست.

نداشتن تمرکز یکی از مشکلات عمده در طول زندگی است. شاید تصور کنید افزایش تمرکز در سنین اولیه امکان پذیر نیست، در صورتی که چرتکه می تواند در این زمینه تأثیرگذار باشد. وقتی از دانش آموزان سوالی پرسیده می شود آنها ابتدا به آن گوش فرا داده، سپس با تمرکز، محاسبه را انجام می دهند. اگر چند سال پیاپی تمرین چرتکه انجام دهید به این افزایش تمرکز پی خواهید برد. تحقیقات نشان داده دانش آموزان پیش دبستانی که از چرتکه استفاده می کنند در مقابل سایر دانش آموزان تمرکز بیشتری دارند. تمرکز چیزی ست که با تمرین و تکرار از طریق فعالیت های دیگر دریافت می شود. یادگیری چرتکه یکی از روش های موثر جهت افزایش تمرکز است.

10 دیدگاه برای آموزش چرتکه

 1. jasem._.t

  چند دی وی دی؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   مجموعه آموزش چرتکه در قالب 3 دی وی دی ارائه شده است.
   سپاس از همراهی شما

 2. p.o.32.o.l

  مجموعه آپدیت هم میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ از تاریخ خرید شما به مدت 6 ماه آپدیت های دوره به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد.
   سپاس از همراهی شما

 3. tavakoli

  چقدر طول میکشه پست بفرسته؟؟ نمیتونم دانلود کنم به جاش؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بسته سفارشی بین 3 تا 7 روز کاری به دست شما خواهد رسید.
   سپاس از همراهی شما

 4. jafar

  درسته که پرداخت درب منزل صورت میگیره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله کاربر محترم؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.
   سپاس از همراهی شما

 5. raz_rk

  خیلی عالی بود. دخترم خیلی علاقه مند به یادگیری چرتکه شده و بیشتر از قبل پیگیرشه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سپاس از همراهی شما

 6. ضامن آهو

  چند ساعت آموزشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مجموعه دارای 10 ساعت آموزش است.
   سپاس از همراهی شما

 7. farshid.daliri

  میتونم کسب و کار راه بندازم؟؟ آخه احساس میکنم چرتکه خیلی متقاضی نداشته باشه!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   امروزه در بسیاری از مؤسسات و آموزشگاه ها، کلاس آموزش چرتکه تشکیل می‌شود و متقاضیان این حرفه اغلب کودکان هستند. شما با راه اندازی چنین کسب و کاری می‌توانید روز به روز به درآمد بالاتری برسید.
   سپاس از همراهی شما

 8. Ali_reze

  تاریخچه این آموزش به کجا برمیگرده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   حدود2300 تا 2700 سال پیش از میلاد مسیح اولین چرتکه توسط سومری ها مورد استفاده قرار گرفته است.
   سپاس از همراهی شما

 9. کامیار رستمی

  اعداد رادیکالی رو هم میشه با چرتکه انجام داد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   آموزش چرتکه 118 فایل اعداد رادیکالی، اعداد مکمل 10، ضرب های مقدماتی و اعشاری و….. را به شما آموزش می دهد.
   سپاس از همراهی شما

 10. پاتریک😃

  یادگیری چرتکه چه کمکی بهمون میکنه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   یادگیری آن تاثیر چشمگیری بر افزایش عملکرد قدرت مغز و محاسبات ذهنی می گذارد. امروزه از چرتکه بیشتر برای تقویت حافظه و محاسبات ذهنی برا کودکان و حتی بزرگسالان استفاده می شود و آموزش چرتکه صرفا برای افزایش هوش و عملکرد های ذهنی کودکان داده می شود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3248

اطلاعات تکمیلی آموزش چرتکه

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد