آموزش چاپ دستی

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش انواع چاپ دستی-118فایل

قیمت محصول

100 تخفیف

684,000 تومان

تا کنون 105 نفر این محصول را خریداری کردند

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا می‌شود شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و پشتیبانی

تاریخ انتشار: 1401/9/23

تاریخ بروزرسانی: -

زمان آموزش: 13 ساعت

حجم آموزش: 12.85 گیگابایت

سطح آموزش: صفر تا صد

مطمئنا افراد بسیاری را دیده اید که از چاپ روی لباس یا وسایل مختلف و فروش آن‌ها درآمد خوبی دارند. در ادامه می‌خواهیم هنر چاپ دستی را به شما عزیزان معرفی کنیم. چاپ دستی هنری دیرینه است و قدمت بسیار زیادی دارد. برای چاپ هنری روی پارچه یا کاغذ و… از تکنیک و روش‌های خاصی استفاده می‌شود. به این تکنیک‌ها، تکنیک‌های چاپ دستی می‌گویند. چاپ دستی را می‌توان فرآیند نشستن جوهر روی کاغذ نامید به طوری که عکس یا متن روی کاغذ مشخص شود. هنرجویان می‌توانند دوره‌ی آموزش چاپ دستی را با بیش از 13 ساعت ویدئوی آموزشی تهیه کنند.

کسب درآمد از این حرفه بسیار آسان است که در ادامه مقاله به آن اشاره کرده‌ایم. حتی شما می‌توانید با گسترش کسب و کار خود افرادی را استخدام کنید و تمامی این‌ها نیاز به آموزش دارد که آموزشگاه 118فایل آن را ارائه کرده است. دوره‌ی آموزش چاپ دستی 118فایل را می‌توانید مناسب تر نسبت به هر آموزشگاهی تهیه کنید. یکی از نکات مثبت این کسب و کار این است که ابزار مورد نیاز چاپ دستی بسیار ارزان است و  به راحتی قابل دسترسی می‌باشد. در ادامه به معرفی ابزار و تجهیزات مورد نیاز، جهت شروع این حرفه، بازار کار و درآمد آن به صورت مفصل پرداخته‌ایم.

چاپ دستی هنری دیرینه است و قدمت بسیار زیادی دارد به طوری که این هنر از زمان غارنشینان نیز وجود داشته است و آن‌ها با آغشته کردن دستشان به رنگ و زدن روی دیوار این هنر را اجرا و به یادگار گذاشته‌اند. علاوه بر آن در سده چهارم پیش از میلاد مسیح در هند چاپ روی پارچه با قالب‌های چوبی را اجرا می‌کردند و بعد از مدتی این هنر وارد چین شد و رواج پیدا کرد.

برای چاپ کردن هنری روی پارچه یا کاغذ و… از تکنیک و روش‌های خاصی استفاده می‌شود که به تکنیک‌های چاپ دستی معروف هستند و در ادوار مختلف این تکنیک‌ها به شکل‌های مختلفی اجرا و به نمایش گذاشته شده‌اند و به شکل امروزی درآمده است. در حال حاضر چاپ دستی به یک حرفه و شغل مناسب برای افراد علاقمند به این هنر تبدیل شده است و افراد می‌توانند با یادگیری آن کسب درآمد کنند.

چاپ دستی چیست؟

چاپ دستی را جزء هنرهای تجسمی تقسیم بندی می‌کنند که در آن آثار هنری مختلفی روی کاغذ، سطح، پارچه، پلاستیک و… ثبت می‌شود. به بیان دیگر چاپ دستی را می‌توان فرآیند نشستن جوهر روی کاغذ را چاپ گفت به طوری که عکس یا متن روی کاغذ مشخص شود. در هنر چاپ دستی نگارگر یا نقاش یک طرح را به دفعات زیادی تکثیر می‌کند.

چرا آموزش چاپ دستی را فرا بگیریم؟

چاپ دستی را می‌توان بر روی کارتون‌های بسته بندی محصولات، چاپ کردن تصاویر و نقوش روی پارچه و لباس، طراحی کردن روی سرامیک، طراحی روی سطوح برجسته و یا گود و فرورفته، چاپ روی چوب وفلزات و چاپ کردن روی انواع ساک و کیف و… انجام داد. با کاربردهایی که این هنر دارد یاد گرفتن چاپ دستی باعث می‌شود به راحتی وارد بازار کار شد و درآمد خوبی از این طریق به دست آورد.

آموزش چاپ دستی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

خلاصه‌ای از محتویات آموزش چاپ دستی

پیش نیاز و مهارت لازم برای وارد شدن به حرفه چاپ دستی

یکی از رشته‌های کنکور هنر که برای مدرک کارشناسی ارائه می‌شود، رشته چاپ است. پس شما می‌توانید برای وارد شدن به این حرفه از طریق دانشگاه و گذراندن کلاس‌های آموزشی اقدام کنید. راه دیگر برای وارد شدن به این حرفه استفاده از پکیج آموزش چاپ دستی است که صفر تا صد این حرفه را یاد می‌دهد و از این طریق می‌توانید وارد حرفه چاپ دستی یا چاپ روی پارچه شوید.

مدت زمان لازم برای یادگیری چاپ دستی چقدر هست؟

برای یادگیری چاپ دستی می‌توانید از طریق دانشگاه اقدام کنید یا می‌توانید از طریق شرکت در کلاس‌های آموزشی این حرفه را یاد بگیرید. راه دیگری برای یادگیری این حرفه وجود دارد و آن استفاده از دوره آموزش چاپ دستی است که با کمترین هزینه و کمترین زمان امکان پذیر است. با استفاده از این پکیج می‌توانید این حرفه را در کمتر از یک ماه فرا بگیرید و وارد بازار کار شوید.

فهرست ابزار چاپ دستی

1. مغار با دسته های مختلف

2. ورق لینولئوم

3. غلطک دسته فلزی، چوبی، پلاستیکی

4. انواع مختلف پارچه ها(طبیعی، مصنوعی، ترکیبی و …)

5. رنگ یا مرکب مناسب این کار(جوهر اسید، جوهر دیسپرز، جوهر پیگمنت، جوهر سابلیمیشن)

لیست قیمت ابزار و وسایل چاپ دستی

بروزرسانی : 21 بهمن ماه 1401

ردیف ابزار و وسایل چاپ دستی قیمت (تومان)
1 مغار دسته چوبی 90,000
2 مغار دسته پلاستیکی 50,000
3 ورق لینولئوم (در ابعاد مختلف) 30,000-50,000
4 غلطک چاپ دستی و ابری 18,000-50,000

سرمایه لازم برای شروع چاپ دستی

برای وارد شدن به این حرفه باید تجهیزات آن را خریداری کنید و یک دفتر چاپ برای خود راه اندازی کنید. دستگاه چاپ می‌تواند بین 100 الی 150 میلیون تومان باشد و برای تهیه دیگر وسایل و تجهیزات این حرفه نیز باید هزینه‌ای جداگانه‌ای صرف کرد. به طور کلی برای راه اندازی یک کارگاه متوسط چاپ دستی حدودا به ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارید.

در پایان آموزش چاپ دستی چه اتفاقی می‌افتد؟

پس از یادگیری این حرفه می‌توانید چاپ خانه ‌ی کوچکی برای خودتان راه‌اندازی کنید و مشغول به کار شوید. یا اینکه می‌توانید در چاپ‌خانه‌ها یا در صنعت‌های مختلف چاپ کار کنید. همچنین می‌توانید این حرفه را به دیگران آموزش دهید و کسب درآمد کنید.

بازار کار چاپ روی پارچه (چاپ دستی) چگونه است؟

چاپ دستی یکی از هنرهای قدیمی است که هنوز بازار کار آن اشباع نشده و این مسئله نوید بخش کسانی خواهد بود که می‌خواهند وارد این حرفه شوند. از چاپ دستی برای دکوراسیون داخلی و خارجی، روی جعبه یا کارتون‌های بسته بندی محصولات، برای طراحی و چاپ کردن طرح‌های مختلف روی لباس‌های مختلف و… به کار برده می‌شود. از این رو این هنر بازار کار داغی دارد و هر کس که وارد این حرفه می‌شود می‌تواند به درآمد بالای این کار مطمئن باشد. آموزش چاپ دستی راه دیگری برای کسب درآمد از این حرفه است که شما می‌توانید آن را به دیگران آموزش دهید.

درآمد شغل چاپ دستی در ایران

به دلیل انتشار کتاب‌های آموزشی، دانشگاهی و… بازار کار این حرفه خوب است. کسانی که علاقه‌مند به صنعت چاپ هستند و از استعداد و ذوق هنری برخوردارند و مهارت کافی برای این حرفه را دارند می‌توانند وارد آن شوند و درآمد خوبی داشته باشند. حداقل میزان درآمد این حرفه ماهانه چیزی در حدود 4 تا 10 میلیون تومان خواهد بود.

درآمد شغل چاپ دستی در جهان

آمریکا، آلمان، ژاپن، ایتالیا، انگلستان، هند، اندونزی و چین در حال حاضر بیشترین سهم صنعت چاپ جهان را به خود اختصاص داده‌اند. این یعنی بازار کار این حرفه در این کشورها بسیار داغ است و کسی که از مهارت کافی برخوردار باشد می‌تواند بعد از مهاجرت به این کشورها وارد بازار کار شود. میزان درآمد این حرفه در کشورهای مختلف متفاوت است مثلا میزان درآمد این شغل در آمریکا حداقل 40 الی 60 دلار در ماه می‌تواند باشد.

آموزش چاپ چوب تراشی

3 ساعت

آموزش چاپ فرونقش

1 ساعت

معرفی و آموزش انواع مختلف چاپ دستی معرفی و آموزش انواع مختلف چاپ دستی

9 ساعت

آموزشگاه آنلاین 118 فایل با کمک گرفتن از اساتید برتر بین المللی در  این حوزه سعی بر این داشته  تا بهترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها را به صورت زیرنویس تحت لفظی فارسی یا زبان فارسی در اختیار شما قرار دهد.
چاپ دستی را می‌توان روی انواع سطوح انجام داد. از جمله کاربرد های چاپ دستی می‌توان به کارتون های بسته بندی محصولات، چاپ کردن تصاویر و نقوش روی پارچه و لباس، طراحی کردن روی سرامیک، طراحی روی سطوح برجسته و یا گود و فرورفته،چاپ روی چوب وفلزات و چاپ کردن روی انواع ساک و کیف اشاره کرد
1-اینتالیو یا چاپ گود ۲- ریلیف یا چاپ برجسته یا برآمده ۳- پلانوگرافیک یا چاپ مسطح یا چاپ هم سطح ۴-چاپ سیلک اسکرین یا چاپ شابلون
پاسخ دادن به این سوال تقریبا غیر ممکن است. بسته به سلیقه و هدف شما هر یک از این دو نوع چاپ می‌تواند برایتان مناسب باشد. موقع انتخاب کردن شیوه چاپ باید به آبجکت نهایی که می‌خواهید داشته باشید فکر کنید. هر یک از این دو نوع چاپ مزایا و معایبی دارند که باید حتما آن ها را مد نظر داشته باشید.
یکی از موثرترین و بروزترین این روشها در صنعت چاپ پارچه روش چاپ سابلیمیشن یا همان تصعیدی است که این روش چاپ با توجه به مزایای خاص خود توانسته، پیشرفتی چشمگیر در صنعت چاپ روی پارچه و البسه ایجاد کند. سیستم چاپ سابلیمیشن یا همان تصعیدی در قیاس با دیگر روشهای چاپ همچون سیلک تامپو و حتی پرینترهای چاپ مستقیم از مزایای به مراتب بیشتر و کاربردیتری برخوردار است، قیمت دستگاه چاپ روی پارچه و همچنین امکانات فوق العاده در سهولت چاپ، ابعاد بسیار کوچک این دستگاهها و هزینه چاپ بسیار پائینتر موجب شده که این روش چاپی جایگاه ویژهای در این بازار پر مصرف و رنگارنگ باز کند.
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00

کیفیت این آموزش تضمین شده است و در صورت عدم رضایت به انتخاب شما

ثبت‌نام سریع و ورود به سایت

افزودن آموزش به سبد سفارش

ثبت سفارش و شروع یادگیری

 

در صورت ثبت سفارش تلفنی می‌توانید با شماره (10خط) 1240 2222 021  تماس حاصل فرمایید.

تاکنون 4 نظر ثبت شده است

2 دیدگاه برای آموزش چاپ دستی

 1. A❤A

  چاپ سنگی چطور چاپی است؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   چاپ سنگی یا همان لیتوگرافی به یکی از انواع چاپ دستی می گویند که ابتدا کاغذی که عموما پایه آن پلاستیکی می باشد را با مرکبی مخصوص آغشته می نمایند، سپس این کاغذ را بیش از ۲۴ ساعت داخل آب می گذارند.در ادامه با قرار دادن کاغذ بر روی تخته سنگی مسطح تصویر را به سطح منتقل می نمایند.سپس با اسید ریختن بر روی سنگ قسمت های فاقد تصویر تقریبا حدود یک میلی متر خورده می شوند.در این مرحله تصویر مطلوب به حالت برجسته مشخص می گردد.این تکه سنگ اکنون آماده چاپ می باشد.در فرایند این چاپ ابتدا با استفاده از غلطک هایی مخصوص سنگ را به جوهر آغشته می نمایند.سپس با قرار دادن کاغذ بر روی آن سنگ فرایند چاپ انجام می گیرد.
   سپاس از همراهی شما

 2. ماریا

  بعد از سفارش بسته چند روزه به دستمون میرسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   پس از سفارش بین 3 تا 7 روزه کاری بسته تحویل داده خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

وبسایت مرجع

دارای گواهینامه

تضمین کیفیت

دسترسی سریع

105

خریدار

4.5

رضایت

شناسه آموزش: 3377

اطلاعات تکمیلی

درصد تکمیل آموزش

تسلط مدرس

92%

سرعت دانلود

100%

کیفیت ویدئو

85%

کیفیت صوت

85%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش‌های مرتبط

100

14 ساعت آموزش

4.8

795,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
100

23 ساعت آموزش

4.6

380,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش عروسک خمیری-118فایل
100

23 ساعت آموزش

4.7

675,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
39

42 ساعت آموزش

4.8

610,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش ساخت عروسک جورابی-118فایل
100

8 ساعت آموزش

4.9

350,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
100

7 ساعت آموزش

4.9

322,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش عروسک بافی شخصیت های کارتونی-118فایل
100

16 ساعت آموزش

4.8

347,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش معرق کاری چوب-118فایل
30

31 ساعت آموزش

3.6

740,000 تومان

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

مقاله‌های مرتبط

متاسفانه مقاله مرتبطی یافت نشد

عضویت شما با موفقیت انجام شد

کد تخفیف : honaramozan