118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش برق کشی ساختمان

آموزش برق کشی ساختمان-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

550,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش برق کشی ساختمان (صفر تا صد)

در دوره آموزش برق کشی ساختمان افراد به‌ صورت گام ‌به‌ گام از مبتدی تا پیشرفته با برق کشی ساختمان آشنا می‌شوند و نحوه سیم ‌کشی برق، لوله گذاری، نصب کلید پریز و غیره را آموزش می‌بینند. پکیج دیگری که در این زمینه به شما کمک خواهد کرد آموزش برق کشی ساختمان با زبان ساده است که از طریق مربیان مجرب فراهم شده‌ است و به‌ صورت دی وی دی‌های آموزشی ارائه می‌شود و شامل موضوعات زیادی می‌‌باشد. دوره آموزش برق کشی ساختمان 118فایل با بیش از 16 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه برق کشی ساختمان خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه برق کشی ساختمان تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع برق کشی ساختمان و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد برق کشی ساختمان

سرفصل های دوره

6 ساعت

3 ساعت

11 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش برق کشی ساختمان

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث برق کشی ساختمان آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا آموزش برق کشی ساختمان را فرا بگیرم؟

1. در حال حاضر برای انجام برق کشی هر ساختمان به یک برق ‌کار احتیاج است.

2. علاوه‌ بر آن بسیاری از مشکلات برق ‌کشی ساختمان را افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، برطرف می‌کنند.

3. شما با یادگیری این رشته می‌توانید آن را به دیگران نیز آموزش داده و از این طریق به کسب درآمد بپردازید.

4. سیم کشی ساختمان یک نوع مهارت محسوب می‌شود و برای کاربردهای شخصی نیز می‌توان از آن استفاده کرد.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان برق کشی ساختمان سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش برق کشی ساختمان 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش برق کشی ساختمان چه اتفاقی می‌افتد؟

شما بعد از یادگیری این دوره‌ها و با آموزش نحوه سیم کشی برق ساختمان قادر خواهید بود که برق کشی ساختمان را انجام دهید و انواع سیستم‌های مربوط به برق را تعمیر یا نصب کنید. همچنین می‌توانید با یاد دادن این رشته به سایرین نیز به کسب درآمد بپردازید.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل برق کشی ساختمان

برای شغل برق‌ کشی ساختمان افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این حوزه داشته باشند، می‌توانند در رشته برق به تحصیل بپردازند. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که بدون هیچ مدرک و تحصیل خاصی نیز می‌توان در این رشته فعالیت کرد. تنها کافی‌ است طی آموزش‌هایی که در این زمینه وجود دارد افراد تمامی نکات و ترفندهای برق کشی را یاد گرفته و در آن به کسب تجربه بپردازند تا بتوانند در بازار کار به موفقیت برسند.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش برق کشی ساختمان چقدر هست؟

به‌ طور کلی برای یادگیری این رشته شما یک الی دو ماه زمان احتیاج خواهید داشت و بعد باید در این زمینه تجربه کسب کرده و به‌ عنوان کارآموز فعالیت کنید. سپس بعد از طی کردن دوران آموزشی می‌توانید وارد بازار کار شوید.

مزایای برق کشی ساختمان

شغل برق‌ کار ساختمان یک شغل مستقل است بنابراین شما در آن آزادی عمل خواهید داشت. با توجه به کاربردی که این رشته دارد و فرصت‌های شغلی که فراهم می‌کند شما می‌توانید در آن به درآمدهای بیشتری دست پیدا کنید. علاوه‌ بر انجام کار برق‌ کشی شما حتی می‌توانید با آموزش تصویری برق کشی ساختمان به دیگران نیز کسب درآمد کنید. راه‌اندازی این شغل بسیار آسان بوده و تنها با یادگیری یک دوره آموزش برق کشی ساختمان از صفر تا صد شما می‌توانید وارد بازار کار شوید.

معایب برق کشی ساختمان

اگر نتوانید مشتریان خود را داشته باشید یا این‌ که رضایت آنان را جلب کنید ممکن است سرمایه اولیه خود را از دست بدهید. این کار نیاز به مهارت زیادی دارد، بنابراین فشار کاری در آن نسبتاً زیاد است. با توجه به این موضوع که شغل برق‌ کار ساختمان به‌ صورت سفارشی انجام می‌گیرد مشتریان مدت زمان خاصی را برای انجام این کار در نظر می‌گیرند که ممکن است شما نتوانید در آن مدت زمان کار را تحویل بدهید.

البته همه این موضوعات در صورتی آزاردهنده هستند که شما یادگیری درستی نداشته باشید و آموزش‌های لازم را در این‌ باره ندیده باشید، اما با شرکت در دوره‌های آموزشی برق ساختمان مناسب و کافی می‌توانید مشکلات را تا حد زیادی برطرف کنید.

برق کشی ساختمان چیست و چرا برق کشی انجام دهیم؟

تأمین برق انواع ساختمان‌ها و انجام مراحل سیم کشی از طریق برق کشی اجرا می‌شوند. برق کشی باعث فراهم شدن برق بخش‌های مختلف ساختمان می‌شود. شغل برق‌ کشی ساختمان جزو مشاغل کاربردی است که همیشه و همه ‌جا مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین بسیاری از افراد هستند که تمایل به آموزش برق کشی ساختمان دارند تا بتوانند هم برای خود از آن استفاده کنند و هم این‌ که از طریق آن به درآمد برسند.

مبانی پایه برق کشی ساختمان

برای‌ این که بتوانید به‌ خوبی سیم کشی ساختمان را انجام دهید، باید با یک سری مبانی رشته برق کشی آشنا شوید. از جمله این اصول می‌توان به نکات لوله ‌گذاری برق ساختمان، تکنیک‌های برق کشی، اندازه کابل‌ها، ظرفیت فیوزها، میزان فاصله در برق‌ کشی و نقشه ‌خوانی اشاره کرد که تمام این مباحث در پکیج‌های آموزشی ما قابل دسترسی و یادگیری هستند.

تکنیک‌های برق کشی ساختمان

برق کار ساختمان می‌تواند سیم‌ کشی یا برق‌ کشی را با کمک تکنیک‌های مختلفی انجام دهد. از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به برق‌ کاری روکار، توکار ساده، یا با جعبه تقسیم، استفاده از قوطی کلید و پریز اشاره کرد. با استفاده از پکیج آموزش برق کشی ساختمان می‌توانید با تمام این مباحث و نحوه انجام آن‌ها آشنا شوید.

فهرست ابزار برای شغل برق کشی ساختمان

در شغل برق‌ کشی ساختمان شما به ابزار و تجهیزات ضروری نیاز خواهید داشت که در ادامه برخی از آن‌ها معرفی خواهیم کرد.

1. متر

2. چسب نواری

3. سیم لخت کن

4. ولتاژ متر

5. انبردست

6. چراغ قوه

7. قیچی مخصوص

8. تراز

9. سیم چین

10. پیچ گوشتی

11. جعبه تقسیم

12. فنر

13. سیم کشی

14. دریل

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع برق کشی ساختمان

در ابتدای کار شغل برق‌ کشی ساختمان شما نیاز به یک سری دوره‌های آموزشی برق ساختمان جهت یادگیری تمامی موضوعات مربوط به این کار دارید تا بتوانید در این شغل حرفه‌ای شوید. سپس باید به تهیه ابزار و وسایل مورد نیاز این کار بپردازید. در این صورت برای شروع کار برقی کشی ساختمان حدودا به ۵ الی ۱۰ میلیون تومان سرمایه اولیه نیاز دارید.

برق کشی ساختمان نیز یکی از مواردی است که به شدت در صنعت ساختمان سازی رونق داشته و روز به روز روند رو به رشدی را تجربه می کند.

بازارکار شغل برق کشی ساختمان در ایران و دنیا

همان‌ طور که می‌دانید برای تمامی ساختمان‌ها، سیم‌ کشی و برق ‌کار احتیاج است. از طرف دیگر کسی که برق‌ کشی ساختمان را یاد می‌گیرد علاوه‌ بر این کار می‌تواند انواع آیفون‌ها، دوربین‌ها و سیستم‌های برقی را نیز تعمیر یا نصب کند. به‌ این‌ ترتیب فرصت‌های شغلی کسی که برق ‌کاری ساختمان را انجام می‌دهد بسیار زیاد است و بازار کار این رشته بسیار مناسب است.

درآمد شغل برق کشی ساختمان در ایران

درآمد برق کشی ساختمان بسته به نوع حوزه‌ی کاری‌ که فرد انتخاب می‌کنند می‌تواند متفاوت باشد. همچنین میزان درآمد آن به مواردی چون مهارت، تجربه‌ و سابقه فرد نیز بستگی دارد. به‌ طور کلی سیم کشی کل یک ساختمان چیزی حدود ده میلیون تومان برای یک فرد درآمد دارد و میزان درآمد ماهیانه این شخص به میزان سفارشات او بستگی دارد.

سوالات متداول

در برق‌کشی ساختمان به روش روکار کلیه سیم‌های برق ساختمان از روی دیوار رد شده و قابل‌ مشاهده هست. برای پوشیده‌شدن سیم‌های برق در این روش از داکت استفاده می‌شود ولی در برق‌کشی به روش توکار برخلاف روش روکار کلیه سیم‌های برق از داخل دیوار ساختمان و از زیر گچ و سیمان‌ها رد می‌شود. در این روش هیچ‌ یک از سیم‌های برق دیده نمی‌شود و نسبت به روش روکار متداول‌تر است.
یکی از سوالات مهمی که متقاضیان رشته برق در تمام شاخه‌ها (اعم از برق ساختمان، صنعتی، خودرو به دنبال جواب آن هستند، میزان درآمد بعد از ورود به شغل برقکاری است. در حقیقت میزان درآمد برقکاری ساختمان به پارامترهای مهمی مانند میزان مهارت، تجربه، سابقه کار و حتی حوزه کاری فرد بستگی دارد. علاوه بر میزان تخصص، مواردی مانند خوش قولی، سرعت عمل، برخورد خوب، ارتباط اجتماعی و غیره در درآمد برق تاثیرگذار است. بعد از اینکه تخصص کافی را در این حوزه کاری به دست آوردید، بدون شک می‌توانید پروژه‌های بزرگتری را دریافت کرده و به دنبال آن درآمد بیشتری کسب کنید.
برق‌کشی ساختمان یکی از مهم‌ترین مراحل از مراحل ساخت ساختمان هست. نحوه برق‌کشی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا سیم‌کشی اشتباه برق در ساختمان مشکلات بسیاری را به همراه آورده که بسیاری از آنها خطرناک بوده و ممکن است خسارات جانی و مالی بسیاری را به همراه بیاورد، بنابراین برای پیشگیری از خسارت‌های فوق برق‌کار ساختمان می‌بایست از مهارت لازم و کافی برخوردار باشد.

برق‌کار حرفه‌ای ساختمان می‌بایست با اصول برق‌کشی در ساختمان آشنا بوده و آنها را اجرا کند. رعایت اصول سیم‌کشی ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. ﻧﺴﺒﺖ ﻗﻄﺮ داﺧﻠﻲ ﻟﻮﻟﻪ ﺑﻪ ﻗﻄﺮ دﺳﺘﻪ سیم‌ها حداقل ۱.۳ باشد.

لوله‌ها ﺑﺎﻳﺪ در ﻫﻨﮕﺎم ﻧﺼﺐ ﺧﺎﻟﻲ ﺑﺎﺷﻨﺪ. ﻓﻘـﻂ ﺑـﺎ اﺳـﺘﻔﺎده از لوله‌های ﻓﻮﻻدی ﻳﺎ ﭘﻼﺳﺘﻴﻜﻲ ﻣﺪارﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ در زﻳﺮ کف‌ها ﻗﺮار می‌گیرند ﺑﺎﻳـﺪ ﺻﻠﺐ اﺟﺮا ﺷﻮﻧﺪ. نباید بیش از چهار خم ۹۰ درجه در ﻃﻮل ﻫﺮ قسمت از لوله‌کشی ﻛﻪ ﺑﻴﻦ دو جعبه‌تقسیم ﻳـﺎ وسیله‌ای ﻣـﺸﺎﺑﻪ قرار دارد وجود داشته باشد. اﺳﺘﻔﺎده از ﻟﻮﻟﻪﺑﺮ در لوله‌کشی‌ها ﻣﻤﻨﻮع اﺳﺖ.

 ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻧﻮع ﻟﻮﻟﻪ ﺑﺪون ﺗﻌﺒﻴﻪ ﻧﻮﻋﻲ ﺟﻌﺒـﻪ در ﻣﺤﻞ ﺗﻐﻴﻴﺮ ﻣﻤﻨﻮع اﺳﺖ. سیم‌های استفاده‌شده در سیم‌کشی‌ها باید تا مقطع ۱۰ میلی‌متر مربع از نوع تک مفتولی با عایق‌بندی پی‌وی‌سی باشد. ﭘﻴﭽﻴﺪن سیم‌ها ﺑﻪ دورهم ﺑﺮای اﻳﺠﺎد اﺗﺼﺎل اﻟﻜﺘﺮﻳﻜﻲ ﻣﻤﻨﻮع اﺳﺖ.

این لوله‌ها نام دیگر لوله‌های خرطومی فلزی است که امروزه در سیم کشی سیستم دوربین مدار بسته ومواردمشابه بسیار کاربرد دارد.

نصب و راه‌اندازی دستگاه‌های برقی و روشنایی ساختمان بررسی و نگهداری از سیستم‌های الکتریکی و مطمئن شدن از ایمنی آنها نصب و سیم‌کشی سیستم برقی دزدگیر، دوربین مداربسته و دستگاه‌های اعلام آتش‌سوزی نصب و راه‌اندازی تجهیزات حفاظتی

بعد از کف سازی و کاشی‌کاری و سفیدکاری دیوا ر_تمیز کردن قوطی کلیدها _ سیم گذاشتن در لوله پولیکاها _ گذاشتن کابل شیلد دار برای بلندگوها_ کابل‌کشی برق، کابل‌کشی تلفن، آنتن، ماهواره و آیفون _ انجام اتصالات سر سیم‌ ها _ قلع اندود و عایق‌کاری کل اتصالات
بستن کلیه کلید و پریزها _ بستن ترمینال بر روی سر سیم‌ها _ نصب دتکتورهای دود و شستی _ نصب آیفون تصویری، آنتن مرکزی، نور مخفی‌ها و غیره _ نصب پایه سینی برق بر روی دیوار _ نصب لوله زیرسینی برق
پیش از کف سازی و کاشی‌کاری و سفیدکاری دیوار_ نقشه برق ساختمان را بکشید_ تراز کردن قوطی کلیدها و شیار زدن مسیر لوله‌ها_ کندن قوطی کلیدها و سوراخ کردن محل روشنائی سقفی_ اجرای لوله برق گذار_ یپوشاندن لوله‌های برق_ نصب جعبه‌فیوز، آنتن، ماهواره و تلفن_ تامین ارتینگ ساختمان _ گذاشتن لوله فولادی
یکی از مهم‌ترین موضوعات در برق کشی ساختمان انتخاب روش برق‌کشی هست. به طور کلی برق‌کشی در ساختمان به دو روش برق‌کشی ساختمان به روش روکار و برق‌کشی به روش تو کار وجود دارد.
سیم لخت کن:برای باز کردن عایق روی سیم از این ابزار استفاده می‌شود که در انواع مختلفی موجود است. انبردست:اگر می‌خواهید سیم‌ها را برش دهید یا به هم بپیچید، این ابزار مناسب است. متر و مولتی‌متر:این ابزار برای اندازه‌گیری جریان، مقاومت و ولتاژ استفاده می شود. تستر ولتاژ القایی:نوع اتوماتیک و دکمه‌ای این وسیله وجود دارد و عموما برای اندازه گرفتن ولتاژ، بدون اینکه به مدار متصل باشد، استفاده می‌شود. فازمتر: از این ابزار برای باز و بسته کردن پیچ‌ها و تشخیص فاز یا نول بودن سیم استفاد می‌شود. فنر سیم‌کشی: این وسیله سیم‌ها را در لوله‌های برق انتقال می‌دهد.
علت مربوط به کلید است. در کلید‌هایی که دارای چراغ هستند این مشکل به وجود می‌آید. در برخی موارد برقکار از قوطی مخصوص کلید استفاده نمی‌کند و بدنه آهنی کلید با دیوار برخورد می‌کند که در این شرایط اگر دیوار دارای نم خفیفی باشد باعث جریان برگشتی شده و چراغ چشمک خواهد زد.
علت این است که مدار روشنایی با مدار پریز یکی است. باید طبق استاندارد برای مدار روشنایی ومدار پریز‌ها مسیر‌های جداگانه با فیوز‌های مجزا ایجاد کرد.
علت می‌تواند وارد شدن یک بار قوی در شبکه باشد. این بار قوی یا در مدار داخلی ساختمان ویا در بیرون از ساختمان ودر شبکه وارد شده است. افت ولتاژ ناشی از این بار سبب قطعی لحظه‌ای برق شده است. علت را با اداره برق در میان بگذارید.
سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

2 دیدگاه برای آموزش برق کشی ساختمان

 1. پرهام خزایی

  فاصله بین خطوط سیم کشی چقدر باید باشد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   دست کم بین خطوط سیم کشی بایستی ۶ اینچ فاصله وجود داشته و به هیچ عنوان از یک جعبه اتصال یکسان برای آن ها استفاده نشود. سیم های با ولتاژ متفاوت بایستی در جعبه های جداگانه قرار داده شوند.
   سپاس از همراهی شما

 2. mhmd_gh

  سروصدایی که از لامپ های مهتابی شنیده می شود به خاطر چیست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت می‌تواندابتدا از اتصالات شل باشد وسپس از ترانس مهتابی باشد که باید آن را تعویض کرد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3376

اطلاعات تکمیلی آموزش برق کشی ساختمان

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد