118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته

آموزش کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

2,500,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش کچه دوزی (مقدماتی تا پیشرفته)

کچه پارچه محکمی است که قدمتی طولانی دارد و قدیمی‌ترین شکل پارچه شناخته شده است و در بسیاری از نقاط جهان به عنوان ماده اولیه در صنعت پوشاک، کفش، فرش و حتی چادر استفاده می شود. حتی چادرهای سنتی یورد هم از همین کچه‌ها تولید می‌شوند. به طور کلی کچه یک نوع پارچه‌ی سنتی است که از پشم گوسفند درست می‌شود. کچه دوزی یکی از هنرهای نوین و در عین حال بسیار جذاب است که دارای قاعده و قانون و الگو نیست. برای وارد شدن به این هنر باید علاقه زیادی به این نوع پارچه داشته باشید. کچه دوزی را می‌توانید با استفاده از آموزش‌های مختلف فرا بگیرید و بازار پر رونقی برای خود ایجاد کنید. یکی از راه‌های مناسب برای یادگیری این هنر استفاده از پکیج‌های آموزش مقدماتی تا پیشرفته کچه دوزی است. دوره آموزش کچه دوزی 118فایل با بیش از 64 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه کناف در دو پارت “آموزش کچه دوزی مقدماتی” و “آموزش کچه دوزی پیشرفته” خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع این حرفه و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد کچه دوزی

سرفصل های دوره مقدماتی کچه دوزی

1 ساعت

1 ساعت

10 ساعت

10 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش کچه دوزی مقدماتی

سرفصل های دوره پیشرفته کچه دوزی

4 ساعت

17 ساعت

9 ساعت

5 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش کچه دوزی پیشرفته

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آموزش کچه دوزی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان اجرای کچه دوزی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

در پایان آموزش کچه دوزی چه اتفاقی می افتد؟

کچه دوزی یکی از هنرهای جدید و جذاب عروسک سازی است که در آن بدون استفاده از الگو می‌توانید بهترین اشکال و عروسک‌ها را برای خودتان درست کنید. می‌توانید بعد از یادگیری این حرفه برای خود کارگاه کوچکی بپا کنید و همچنین می‌توانید این هنر را به دیگران آموزش دهید و از این طریق منبع درآمدی برای خود دست و پا کنید. علاوه بر این می‌توانید از این هنر برای پر کردن اوقات فراغت خود و اطرافیانتان نیز استفاده کنید.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل کچه دوزی

برای وارد شدن به این حرفه نیاز به تحصیلات آکادمی نیست و با شرکت در کلاس‌های برگزار شده در آموزشگاه معتبر می‌توانید این حرفه را یاد بگیرید. یک راه ساده و آسان که با کمترین هزینه و وقت می‌توانید به خوبی این هنر را یاد بگیرید استفاده از پکیج  آموزش مقدماتی تا پیشرفته کچه دوزی است که به شما امکان می‌دهد خیلی سریع و کامل صفر تا صد این حرفه را یاد بگیرید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش مقدماتی تا پیشرفته کچه دوزی چقدر هست؟

برای اینکه بتوانید این حرفه را یاد بگیرید و سریع ‌تر وارد بازار کار شوید ابتد باید علاقه و بعد پشتکار داشته باشید و سپس از پکیج آموزش کچه دوزی صفر تا صد استفاده کنید. می‌توانید این حرفه را در کمتر از یک ماه یاد بگیرید و بعد از یک ماه به راحتی وارد بازار کار شوید.

کچه دوزی یکی از هنرهای نوین و در عین حال بسیار جذاب است که دارای قاعده و قانون و الگو نیست در این هنر باید از خلاقیت بالایی برخوردار باشید.

مراحل کچه دوزی به صورت گام به گام

کچه دوزی هنری است که با آن می‌توانید هم عروسک‌های مختلف بسازید و هم می‌توانید روی لباس‌های مختلف طرح و اشکال مختلفی را پیاده کنید که به آن هنر کچه دوزی روی لباس می‌گویند. در ادامه به آموزش گام به گام این هنر می‌پردازیم.

برای این کار ابتدا لازم است ابزار و وسایل کچه را آماده کنید، در این صورت به به سوزن کچه، فرچه کچه دوزی، لباس بافتنی، الیاف کچه، اب، صابون و.. نیاز دارید. بعد مقداری از صابون را درون آب رنده کنید و اجازه دهید تا صابون درون آب حل شود بعد این محلول را درون اسپری آب ‌پاش بریزید. در مرحله بعد طرح دلخواهتان را روی لباس قرار دهید و آن را روی لباس کوک بزنید تا ثابت بماند.

سپس الیاف را روی طرح بگذارید و زیر لباس فرچه کچه دوزی را قرار دهید. حالا اسپری محلول آب و صابون را بردارید و کمی روی الیاف اسپری کنید و بعد با سوزن کچه شروع به ضربه زدن کنید. بعد از اینکه الیاف به صورت کامل به خورد لباس رفت بقیه قسمت‌های خالی طرح را به همین روش پر کنید. سپس می‌توانید اضافات الیاف را با قیچی برش دهید.

مدل‌های کچه دوزی بسیار متفاوت و زیبا هستند که می‌توانید با الهام گرفتن از آن‌ها طرح‌های مختلفی را روی لباس ایجاد کنید یا عروسک‌های مختلفی را بسازید. برای این کار می‌توانید از آموزش گام به گام کچه دوزی استفاده کنید و طرح‌های مختلفی را بسازید و اجرا کنید.

هنر کچه دوزی چیست؟

کچه دوزی یکی از هنرهای دستی بسیار جذاب و نزدیک به نمد دوزی است. این هنر قدیمی با سوزن زدن به الیاف و فشرده سازی آن اشکال مختلفی را تولید می‌کند. به طور کلی برای تهیه کچه، الیاف را حرارت می‌دهند و سپس با فشرده سازی و جوش دادن الیاف کچه را تولید می‌کنند. کچه پارچه محکمی است که قدمتی طولانی دارد و قدیمی ‌ترین شکل پارچه شناخته شده است. برای وارد شدن به این حرفه می‌توانید از آموزش مقدماتی کچه دوزی استفاده کنید.

قیمت لوازم کچه دوزی

هنر زیبای کچه دوزی با استفاده از ابزار خاصی صورت می گیرد که سوزن، الیاف، پانچ و… جز این وسایل هستند و بسته به تعداد و نوع این وسایل با قیمت‌های مختلفی در بازار به فروش می‌رسند. برای مثال سوزن کچه با تعداد 5 تایی تا 7 تایی از 80 هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. از دیگر وسایل مورد نیاز این هنر الیاف است که با توجه به طبیعی و مصنوعی بودن قیمت‌های مختلفی دارد برای مثال الیاف کچه 30 گرمی 16 هزار تومان و الیاف 50 گرمی با 30 هزار تومان به فروش می‌رسد. قیمت الیاف بر حسب گرم و کیلو محاسبه می‌شود.

لیست ابزار کچه دوزی

هنر کچه دوزی با ابزار و وسایل خاصی انجام می‌شود که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

سوزن کچه: مهم‌ ترین و اصلی‌ترین ابزار کچه دوزی سوزن است. این سوزن با سوزن‌های معمولی تفاوت دارد، به گونه‌ای که این سوزن روی خود یک سری حفره و برآمدگی‌هایی دارد که با ضربه زدن به الیاف باعث فشرده شدن آن می‌شود. سوزن کچه دوزی در انواع مختلف و در سایزهای متنوعی وجود دارد که متناسب با نوع کار می‌توانید آن‌ها را انتخاب و استفاده کنید، مثلا برای کارهای ظریف می‌توانید از سوزن‌های ظریف استفاده کنید.

پانچ: پانچ دستگاهی است که در آن چند سوزن در کنار هم قرار گرفته شده است. از پانچ برای کارهای بزرگ ‌تر و بالا بردن سرعت کار استفاده می‌شود.

فرچه: فرچه وسیله مورد نیاز بعدی در کپه دوزی است که به عنوان زیر کار استفاده می‌شود. به این صورت که پارچه یا الیافی که می‌خواهید روی آن کچه کار کنید را روی فرچه می‌گذارید و سپس با سوزن روی آن کار انجام می‌دهید.

الیاف پشمی: برای شروع کچه کاری به الیاف پشمی نیاز است. این الیاف‌ها در رنگ‌های مختلف و در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار وجود دارند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

بازارکار و درآمد کچه دوزی

هنر کچه دوزی جز هنرهایی است که می‌توان آن را هم به صورت کسب و کار خانگی و هم به صورت راه اندازی کارگاه کوچک انجام داد. از انجایی که با کچه می‌توان عروسک و چیزهای متنوع دیگری ساخت می‌توان به این هنر به عنوان شغلی با بازار کار پر رونق نگاه کرد. وسایل و عروسک‌هایی که با این هنر ساخته می‌شوند با قیمت‌های مختلفی به فروش می‌رسند. اگر بازار فروش ثابتی داشته باشید حداقل درآمد ماهیانه این کار بیش از 5 میلیون تومان برای شما خواهد بود. برای اینکه بتوانید عروسک‌های مختلفی بسازید می‌توانید از پکیج‌های آموزش کچه دوزی حیوانات و همچنین آموزش کچه دوزی عروسک استفاده کنید و با ساخت عروسک‌های مختلف به کار خود تنوع دهید و فروش بیشتری داشته باشید.

درآمد شغل کچه دوزی در ایران چطور هست؟

کچه دوزی جز هنرهای پرطرفدار است که بازار کار خوبی دارد. از این هنر برای ساخت عروسک‌های حجمی و اشکال مختلف استفداه می‌شود که اگر بازار فروش دائمی داشته باشید می‌توانید به درآمد خوبی دست پیدا کنید. حداقل میزان درامد این حرفه با توجه به میزان فروش شما می‌تواند چیزی در حدود 5 الی 7 میلیون تومان در ماه باشد. به طور کلی می‌توان گفت شما با ساخت این عروسک‌ها می‌توانید به درآمدهای بالایی دست پیدا کنید، کافیست هنر و خلاقیت خود را با این آموزش ترکیب کنید و بستری را برای فروش آماده کنید.

سوالات متداول

یکی از جدیدترین و زیباترین هنر های صنایع دستی، کچه دوزی یا کچه کاری است. این هنر زیبا، نیازمند ابتکار و نوآوری است. با کچه بافی میتوانیم عروسک های زیبای کچه ای خلق کنیم یا آن را با هنر های دیگر مثل گلدوزی و خیاطی ترکیب کنیم.

این سوزن مخصوص کچه بافی است و اندازه های مختلفی دارد. با استفاده از این سوزن، به الیاف پشمی ضربه های مداوم می زنیم. این ضربه ها باعث فشرده شدن الیاف می شود. درنهایت، الیاف پشمی به شکل دلخواه شما می رسد.

پانچ مخصوص کچه کاری، وسیله ای است که از چندین سوزن تشکیل شده و باعث بالا بردن سرعت کار می شود.
کچه دوزی دو روش دارد که با آن میتوان به الیاف کچه حالت داد:در روش اول با استفاده از سوزن های مخصوص کچه دوزی، به الیاف کچه برای حال دادن به آن سوزن می زنند.در روش دوم که همان نمد مالی است، با استفاده از محلول آب و صابون، به الیاف کچه حالت میدهند.در روش دوم که همان نمد مالی است، با استفاده از محلول آب و صابون، به الیاف کچه حالت می دهند.
هنر کچه دوزی یا کچه کاری در واقع زیرمجموعه هنر نمدکاری(نمدمالی)است. نمد از دیرباز در کشور ما بوسیله روستائیان از پشم گوسفند یا شتر درست می شده ودر ساخت زیرانداز و لباس کاربرد داشته. در نمد مالی با فشرده کردن الیاف پشم با رطوبت و ایجاد فشار ،باعث درهم رفتن الیاف پشمی و درست شدن نمد می شوند.با اینکار می توانند نقش های زیبایی را در نمد ایجاد کنند.نمد ضد رطوبت وسرما است ودر مناطق سرد بسیار کاربرد دارد.
یکی از کاربردهای بسیار مهم و جذاب کچه کاری در ساخت عروسک است. در صنعت عروسک سازی برای ساخت لباس عروسک ها از الیاف کچه استفاده می کنند، در این صنایع الیاف کچه را با رنگ های اسیدی، رنگ می کنند و پارچه ای را تولید می کنند که از مرغوبیت خوبی برخوردار است و به آسانی هم از هم باز نمیشود. نگران بچه ها نباشید!! از آن جایی که کچه ها تنوع رنگی خوبی دارند، کودکان آن ها را خیلی دوست دارند و می توانند در ساخت انواع لباس عروسک ها بکار برده شوند.

الیاف پشمی مناسب کچه بافی در انواع گوناگون طبیعی و مصنوعی و در رنگ های مختلف در بازار موجود می باشند. بسته به نیاز و خلاقیتتان می توانید این الیاف را در رنگ های گوناگون تهیه کنید

با استفاده از کچه دوزی می توانیم آثاری زیبا خلق کنیم. مثلاً از آن برای ساخت گل، عروسک های کچه ای یا تابلو های کچه دوزی استفاده کنیم یا آن را برای تزیین لباس ها و به خصوص پالتو های زمستانی استفاده کنیم. حتی میشود این هنر را با نقاشی و نمد دوزی ترکیب کرد و آثار نابی خلق کرد. اگر علاقه مند به شروع این هنر زیبا هستید، به صبر و حوصله و ذهنی خلاق نیاز دارید.

تاریخچه کچه دوزی به سال ۱۹۸۰ میلادی برمیگردد. زمانی که النور و دیوید استانوود با نمدسازان بلژیکی شروع به کار کردند. النور متوجه شد که اگر به گلوله پشمی سوزن بزند، میتواند آن را به شکل دلخواه درآورد. ادامه دهنده های این هنر جذاب، آیالا تالپایی و بیرجیت کراگ هانسنت بودند. در واقع کچه کاری نوعی نمد مالی است اما تفاوت آن در تنوع رنگ و جنس الیاف است.

نمد یا همین پشمی که به صورت نمد در آمده، یکی از منسوجات باستانی محسوب می‌شود، که حدود 5000 تا 4000 سال پیش از میلاد مسیح ظهور پیدا کرد.

یعنی تقریباً یک تا دو هزار سال پس از اینکه انسانها اهلی‌سازی گوسفندهای پشمی را شروع کردند. (قبل از این کار آنها تنها از گوشت‌، چرم و شیر گوسفندان استفاده می‌کردند)

در حقیقت، گوسفندان اولین حیواناتی بودند که توسط انسانها اهلی شدند و گوسفندانی که امروزه می شناسیم برای زنده ماندن به آدمها وابسته‌اند.

سوزنها و قیچی مخصوص
پشم های رنگی
علاوه بر سوزن و قیچی و پشم که از ابزارهای اصلی این هنر دستی هستند، به چیزهای دیگری هم نیاز خواهید داشت. از جمله: دستگاه پانچ کچه دوزی – فرچه کچه دوزی

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

2 دیدگاه برای آموزش کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته

 1. yalda

  برای کچه دوزی نیاز به مهارت خاصی است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر، شما می توانید با دیدن ویدیوهای این مجموعه صفر تا صد کچه دوزی را فرا بگیرید.
   سپاس از همراهی شما

 2. لیلی

  سلام از سوزن عادی برای کچه دوزی می توان استفاده کرد؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله می توانید از سوزن ساده نیز استفاده کنید اما استفاده از سوزن مخصوص کچه کار را برای شما راحتتر خواهد کرد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 116

اطلاعات تکمیلی آموزش کچه دوزی مقدماتی تا پیشرفته

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد