118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش گلدوزی روی پارچه مقدماتی تا پیشرفته

آموزش مقدماتی تا پیشرفته گلدوزی روی پارچه-118 فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

2,400,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش گلدوزی (مقدماتی تا پیشرفته)

باستان شناسان تاریخ گلدوزی را به 30000 سال قبل از میلاد مسیح نسبت می‌دهند. آن‌ها بقایای فسیل‌ شده از لباس‌ها، کفش‌ها و کلاه‌های تزئین‌ شده را پیدا کرده‌اند که همگی با دست دوخته شده و به نوعی گلدوزی محسوب می‌شوند. گفته می‌شود سوزن دوزی و گلدوزی از شرق خاورمیانه منشا گرفته است. تاریخ ثبت ‌شده، مجسمه‌ها، نقاشی‌ها و گلدان‌هایی که ساکنان تمدن‌های مختلف باستانی را به تصویر می‌کشند، افرادی را نشان می‌دهند که لباس‌های نخ ‌دوزی ‌شده به تن دارند. برای اینکه با این هنر تاریخی آشنا شوید و آن را یاد بگیری و از این طریق به درامد برسید می‌توانید از پکیج آموزش مقدماتی تا پیشرفته گلدوزی روی پارچه استفاده کنید. دوره آموزش گلدوزی روی پارچه 118فایل با بیش از 60 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه گلدوزی روی پارچه در دو پارت “آموزش مقدماتی گلدوزی روی پارچه” و “آموزش پیشرفته گلدوزی روی پارچه” خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه گلدوزی روی پارچه تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع این حرفه و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد گلدوزی روی پارچه

سرفصل های دوره

2 ساعت

8 ساعت

9 ساعت

4 ساعت

21 ساعت

3 ساعت

10 ساعت

3 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش مقدماتی گلدوزی روی پارچه

خلاصه‌ای از محتویات آموزش پیشرفته گلدوزی روی پارچه

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث گلدوزی روی پارچه آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا باید آموزش گلدوزی را فرا بگیریم؟

گلدوزی از آن جهت که یک هنر خانگی محسوب می‌شود می‌تواند برای خانم‌های خانه‌دار  منبع مناسبی برای درامد و سرگرمی باشد. این هنر با سرمایه اندکی راه‌اندازی می‌شود و در پایان سود خوبی به دنبال دارد.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان گلدوزی روی پارچه سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش گلدوزی روی پارچه 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل گلدوزی

هنر گلدوزی تحصیلات خاصی را نمی‌طلبد ولی می‌توانید برای یادگیری این حرفه از هنرستان وارد این کار شوید. بسیاری از آموزشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای یا صنایع دستی این هنر را به صورت تخصصی آموزش می‌دهند. علاوه بر این اگر نتوانید این هنر را از این آموزشگاه‌ها یاد بگیرید و بخواهید برای یادگیری این کار هزینه و وقت کمتری صرف کنید می‌توانید از پکیج آموزش مقدماتی گلدوزی با دست استفاده کرده و با کمترین هزینه بهترین آموزش را داشته باشید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش مقدماتی تا پیشرفته گلدوزی روی پارچه چقدر هست؟

اگر از پکیج آموزش آشنایی با اصول گلدوزی استفاده کنید این هنر را کمتر از یک ماه به صورت حرفه‌ای یاد خواهید گرفت. هنر گلدوزی جز هنرهایی است که به علاقه و پشتکار نیاز دارد و اگر شما این دو اصل را داشته باشید در کمترین زمان در این کار حرفه‌ای می‌شوید.

گلدوزی چیست؟

در تعریف بسیار ساده هنر گلدوزی را می‌توان  کاری آمیخته از علم و هنر دانست که در آن با استفاده از سوزن و نخ طرح‌های مختلفی روی پارچه پیاده می‌شود. این هنر از هنرهای لطیف است که طرح‌های برجسته‌ای روی لباس ایجاد می‌کند. همه می‌توانند این هنر زیبا را یاد بگیرند فقط کافی است از پکیج آموزش گلدوزی استفاده کنند.

هنر گلدوزی روی پارچه

گلدوزی روی پارچه هنری است که به زمان‌های بسیار دور بر می‌گردد و ابتدا جنبه تفریحی داشته ولی امروزه بیشتر جنبه تجاری نیز به خود گرفته است. این هنر به دو روش دستی و کامپیوتری انجام می‌شود که هر کدام باید با ابزار و وسایل خاصی باشد تا نتیجه مطلوب به وجود آید. این هنر برای زیباتر کردن لباس‌ها و از سادگی دراوردن  آن‌ها روی البسه مختلف مثل مانتو، شال شلوار و… انجام می‌شود. برای یادگیری این هنر می‌توانید از دوره آموزش گلدوزی با دست روی پارچه نیز استفاده کنید.

مراحل گلدوزی به صورت گام به گام

کارگاه وسیله‌ای است که در گلدوزی با دست بسیار پرکاربرد بوده و برای فیکس کردن پارچه استفاده می‌شود. کارگاه گلدوزی غالبا چوبی است. برای نصب آن ابتدا این کارگاه را تهیه کنید و سپس پارچه‌ مناسب این کار را تهیه نمایید. پارچه باید متناسب با کارگاه انتخاب شود. توجه کنید پارچه‌ای که انتخاب می‌کنید بزرگ‌تر از سایز کارگاه باشد و حداقل از هر طرف 10 سانتی‌متر بیرون بیاید. حالا برای نصب کارگاه و پارچه پیچ کارگاه را باز کنید تا به راحتی دو قسمت پارچه از هم جدا شوند.

آموزش گلدوزی با دست به شما این امکان را می‌دهد که با مراحل گام به گام گلدوزی آشنا شوید و این کار را به خوبی یادبگیرید. ما در ادامه به توضیح مختصری در این باره می‌پردازیم.

برای این کار ابتدا پارچه و کارگاه گلدوزی را انتخاب کنید و نخ متناسب با پارچه را انتخاب نمایید. سپس الگوی مورد نظر خود را طراحی کرده یا از سایت و یا از الگوهای آماده در بازار استفاده کنید. همچنین می‌توانید از پکیج طرح گلدوزی روی پارچه استفاده کنید تا طرح‌های مختلف را یادبگیرید. سپس با مداد طراحی آن را روی پارچه گلدوزی پیاده کنید. سپس با استفاده از نخ این طرح‌ها را روی پارچه اجرا کنید. برای این کار باید نیاز است که انواع دوخت‌های پایه را بلد باشید.

آموزش نصب کارگاه و کارکردن با آن

در مرحله بعد حلقه بدون پیچِ کارگاه را روی یک سطح صاف و محکم قرار دهید. سپس پارچه را روی آن بیندازید. دقت کنید که پارچه صاف باشد و حلقه زیر‌ دقیقا وسط پارچه باشد. سپس حلقه پیچدار را روی پارچه بگذارید. برای این کار ابتدا پیچ را کمی باز کنید تا حلقه به راحتی باز شود. بعد حلقه را باز کنید و روی پارچه قرار دهید و به آرامی فشار دهید تا روی حلقه زیرین قرار گیرد. بعد پیچ را کمی سفت کنید در حدی که دو قسمت کارگاه از هم جدا نشوند.

سپس پارچه را از اطراف بکشید تا از تمامی جهات سفت شود و هنگام گلدوزی شل نشود. وقتی پارچه را محکم کردید پیچ را تا آخر سفت کنید، می‌توانید از انبردست برای این کار استفاده کنید. یکی از بهترین راه‌های یادگیری گلدوزی و نصب صحیح پارچه روی کارگاه استفاده از دوره‌های آموزشی ۱۱۸ فایل است. پکیج آموزش گلدوزی از پایه تا پیشرفته راهی برای آشنا شدن با هنر گلدوزی و نحوه دوخت و کار کردن با آن است که شما با استفاده از می‌توانید با صفر تا صد این حرفه را یاد بگیرید.

نحوه انتخاب نخ و پارچه در گلدوزی

در هنر گلدوزی نخ و پارچه مهم‌ترین اصل هستند که در انتخاب آن‌ها باید دقت کافی را داشته باشید. نخ‌هایی که برای این کار استفاده می‌شود در دو نوع نخ ابریشمی شش لا و نخ پنبه‌ای مرواریدی در دسترس هستد. این نخ‌ها در ضخامت‌های مختلفی وجود دارند که شما می‌توانید متناسب با نوه طرح و پارچه آن‌ها را انتخاب و استفاده کنید. انتخاب پارچه هم با توجه به مبتدی و حرفه‌ای بودن شما متفاوت است که اگر در هنر گلدوزی حرفه‌ای باشید می‌توانید هر نوع پارچه‌ای را برای ایجاد طرح انتخاب کنید اما برای افراد مبتدی بهتر است از پارچه کتان، پاناما استفاده نمایید. از این پارچه‌ها معمولا برای تهیه الگوهای پیش نویس و برای آستر زیر لحاف استفاده می‌شود.

از دیگر پارچه‌هایی که می‌توانید در هنر گلدوزی استفاده کنید پارچه پنبه‌ای، پشمی و… است. آموزش گام به گام گلدوزی این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید با نخ‌ها و پارچه‌های مورد استفاده در این هنر اشنا شوید و به راحتی نحوه دوخت روی آن‌ها را یادبگیرید.

آموزش انواع گل در گلدوزی

در گلدوزی گل‌های متنوعی را با دوخت‌های مختلف می‌توانید طراحی و اجرا کنید. برای مثال گل رز پرچم دار، گل شبیه غنچه، گل چند شاخه و… جز گل‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را طراحی و اجرا کرد. برای درست کردن و دوخت گل چند شاخه ابتدا شاخه‌ی گل را رسم كنید و سر هر شاخه چند نقطه‌ی منظم بگذارید سپس دوخت را از ساقه گل شروع کنید. می‌توانید از آموزش گلدوزی برجسته برای الهام گرفتن و ایجاد گل‌های مختلف استفاده کنید.

آموزش انواع دوخت پایه در گلدوزی

دوخت‌های مختفی در گلدوزی استفاده می‌شود برای مثال دوخت شلال ساده از ابتدایی‌ترین انواع دوخت در گلدوزی با دست است. همچنین دوخت بخیه، دوخت میانه دوخت زنجیره و… نیز جز دوخت‌های پرکاربرد در هنر گلدوزی هستند. برای مثال برای انجام دوخت میانه ابتدا سوزن را از پشت پارچه بیرون بیاورید و یک کوک بزنید، از میانه نخ‌های کوک اول، سوزن را بیرون بیاورید و مجدد یک کوک به اندازه قبلی بزنید. جهت یادگیری انواع دوخت‌ها از پکیج‌ آموزش گلدوزی از مبتدی تا پیشرفته استفاده نمایید.

معرفی ابزار و وسایل گلدوزی

هر هنری برای اجرا شدن به وسایل و ابزارهای خاصی نیاز دارد که هنر گلدوزی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کارگاه گلدوزی: کارگاه‌های گلدوزی از جمله وسایل گلدوزی است که در دو جنس چوبی و پلاستیکی در بازار موجود است.

نخ: از نخ‌های مختلفی برای گلدوزی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها نخ ابریشمی، نخ معمولی، نخ نامرئی و… است.

پارچه: پارچه‌ای که دارای الیاف ساده است برای گلدوزی استفاده می‌شود اما به طور کلی از هر پارچه‌ای با توجه به حرفه‌ای و مبتدی بودنتان می‌توانید استفاده کنید.

سوزن گلدوزی: هر پارچه و نخی را نمی‌توان با یک سوزن، گلدوزی کرد. از همین رو باید متناسب با پارچه و نخ مورد استفاده، سوزن مورد نظر خود را انتخاب کنید. سوزن دوقلو، سوزن سه گوش، سوزن ژوردوزی و… از جمله سوزن‌های مورد استفاده در این هنر هستند.

لیست قیمت ابزار گلدوزی

همه‌ی این وسایل و ابزار گلدوزی که در بالا اشاره شد با قیمت‌های مختلفی در بازار وجود دارند برای مثال نخ گلدوزی قیمت تقریبی از 18 هزار تومان تا 280 هزار تومان و کارگاه گلدوزی از 12 هزار تومان تا 600 هزار تومان در بازار وجود دارد. همچنین قیمت سوزن‌های گلدوزی از 5 هزار تومان تا 2 میلیون 800 هزار تومان در بازار وجود دارد. به طور میانگین برای تهیه وسایل گلدوزی بسته به نوع و گستردگی کار شما به ۱ الی ۵ میلیون تومان سرمایه نیاز است.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع گلدوزی

برای انجام این هنر باید وسایل مخصوص به خودش را داشته باشید. از این رو اگر بخواهید به صورت حرفه‌ای و تخصصی این کار را شروع کنید باید حداقل 5 الی 7 میلیون تومان سرمایه داشته باشید. اگر بتوانید بازار فروش خوبی برای هنرتان داشته باشید این هزینه در کمتر از چند ماه به شما برگشت داده می‌شود.

هنر گلدوزی یکی از هنرهایی هست که از خیلی قدیم تر ها توی کشورمون رواج داشته، یاد گرفتنش هم اصلا کار سختی نیست و کافیه تصمیم بگیریم که شروع کنیم .

بازار کار و درآمد گلدوزی در ایران

امروزه مشاغل خانگی به یکی از پرطرفدارترین کسب و کارها در تمام دنیا تبدیل شده‌اند و هر ساله بر تعداد علامندان به این کارها افزوده می‌شود. بازار کار این حرفه بسیار پر رونق و پرسود است فقط باید شما علاقه و پشتکار کافی برای وارد شدن به این حرفه را داشته باشید و بتوانید بازار کار ثابتی برای خود مهیا کنید. اگر پشتکار داشته باشید و به تازگی می‌خواهید وارد این حرفه شوید می‌توانید درآمدی از چند صد هزارتومان در ماه تا حدود ۱ میلیون و بیشتر از ۴ میلیون تومان در ماه نیز داشته باشید به شرط آنکه صبر داشته باشید و رفته رفته تکنیک‌های بیشتری بیاموزید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز گلدوزی روی پارچه رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به گلدوزی انواع مدل ها باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

شایان ذکر است که امروزه مشاغل خانگی به یکی از پرطرفدارترین کسب و کارها در تمام دنیا تبدیل شده اند و هر ساله بر تعداد علامندان به این کارها افزوده خواهد شد، چرا که مزایای این کار زیاد بوده و می توان به مواردی از جمله در منزل بودن و خوردن غذای گرم با خانواده ، دلخواهی بودن ساعات کاری، نداشتن رییس و بالاسری و هم چنین عدم وابستگی به زمان و مکان اشاره نمود و شما حتی می توانید در سفر و مواقعی که حوصله ندارید به گلدوزی بپردازید . انتخاب این هنر به عنوان کار به هیچ وجه عیب و عار نمی باشد چرا که سال هاست که گلدوزی با دست حتی با ساده ترین طرح ها یکی از مشاغل خانگی شیرین برای بانوان است.

یکی از روش های کسب درآمد گلدوزی می باشد و اگر پشتکار داشته باشید می تواند در این حرفه موفق باشید . دلایل زیادی وجود دارد که گلدوزی را به عنوان یک هنر برای کسب و کار تبدیل کرده است . شما می توانید با کمترین دردسر یک سود قابل توجه داشته باشید . شما می توانید گلدوزی روی لباس، کیف و کفش و یا هر پارچه ای که دارید استفاده کنید . همانطور که دیده اید بیشتر تی شرت ها بر روی سینه شان دارای طرح های گلدوزی جدید هستند یا حتی خیلی از وسایل برای تبلیغ برند خود را بر روی پارچه که برای لباس و یا کاور استفاده می شود گلدوزی می کنند .

حرفه گلدوزی روی پارچه  هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای هنری و خیاطی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه دوخت و دوز تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

در وب‌سایت 118فایل اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ  شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، و حتی خرید لوازم گلدوزی روی پارچه؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

آموزش گلدوزی روی پارچه 118فایل حدود 60 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 3 الی 4 هفته زمان نیاز هست.

یادگیری گلدوزی روی پارچه  علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد در خانه گلدوزی روی پارچه را تمرین کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

یادگیری هر هنر و حرفه ی جدیدی نیاز به تمرین و مکررات دارد، تا زمانی که شروع به گلدوزی روی پارچه نکنید و مشکلاتی که در تعمیر به آن برمیخورید رو حل نکنید، همه ی موارد آموزش داده شده در ذهن شما نخواهد موند.

با تمرین و تکرار گلدوزی روی پارچه یک حرفه ای خواهید شد.

این موضوع کاملا بستگی به خودتان دارد اما پیشنهاد ما به شما این هست که اگر حدود یک ماه حتی شاگردی کنید، میتونید کاملا همه موارد رو فرابگیرید، به علت اینکه زمینه آموزشی در شما پدیدار شده است و با گلدوزی روی پارچه آشنایی کافی را دارید و فقط نیاز به تمرین خواهید داشت.

2 دیدگاه برای آموزش گلدوزی روی پارچه مقدماتی تا پیشرفته

 1. Pariii77

  ویدیوها بدون زیرنویس هم قابل فهم هستن؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   کارهای هنری که نیاز به معرفی مقدار و اندازه مواد مورد نیاز را ندارند اکثر ویدیوها بدون زیرنویس قابل فهم هستند. از نظر کیفیت تصویر و آموزش شما می توانید با اطمینان کامل این مجموعه را خریداری نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 2. _FeReShTe_

  سلام وقت بخیر
  دوخت برزیلی هم در این دوره آموزش داده شده است؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، در این مجموعه انواع مختلف دوخت ها به شما آموزش داده می شود که یکی از انواع دوخت ها دوخت حرفه ای و جذاب برزیلی می باشد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 115

اطلاعات تکمیلی آموزش گلدوزی روی پارچه مقدماتی تا پیشرفته

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد