118فایل 118فایل

آموزش تربیت طوطی

4.7

قیمت محصول

100 تخفیف

325,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تربیت طوطی (صفر تا صد)

آموزش تربیت طوطی 118فایل با بیش از 8 ساعت ویدئو آموزشی، نگهداری و تربیت طوطی را ارائه می دهد.  شما در این مجموعه آموزش های اولیه و لازم برای نگهداری و تربیت طوطی را فرا خواهید گرفت. از آنجا که طوطی ها موجودات بسیار باهوش و با احساسی هستند نگهداری طوطی به عنوان یک حیوان خانگی علاقمندان زیادی دارد.

این مجموعه آموزشی ضمن بیان آموزش های مهم و کاربردی در زمینه نگهداری طوطی‌ سانان از قبیل ساخت قفس و لانه مناسب، بهداشت و اقدامات اولیه برای مقابله با بیماری ها، رژیم غذایی و … به آموزش تربیت طوطی می پردازد.

طوطی ها اغلب پرندگانی با رفتاری دوستانه هستند؛ اما عموما صبر در آنها مشاهده نمیشود. شما با مشاهده ویدئوهای این بخش از این دوره با تکنیک‌ها و روش‌های تربیت‌ طوطی آشنا خواهید شد.

این آموزش‌ها شامل مواردی مانند این که چطور طوطی خود را اهلی کرده تا به شما گوش دهد و با او ارتباط برقرار کنید، همچنین چگونه یک طوطی را آماده سخن گفتن و تکرار کلمات و جملاتی خاص کنید که البته این مورد تنها در برخی از نژادهای طوطی امکان پذیر است. در ادامه می توان اشاره کرد که این مجموعه آموزشی در مورد تشخیص جنسیت طوطی سبز، کاسکو، عروس هلندی و طوطی کوتوله نیز به شما آموزش های لازم را می دهد. همچنین نحوه جفت کردن دو طوطی نر و ماده برای جفت گیری و تولید مثل نیز بیان شده است.

نمونه ویدئو آموزش تربیت طوطی 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تربیت طوطی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع این حرفه و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش تربیت طوطی

سرفصل های دوره

2 ساعت

2 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

2 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تربیت طوطی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تربیت طوطی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تربیت طوطی را فرا بگیریم؟

طوطی ها می‌توانند یک حیوان خانگی مناسب برای انسان‌ها باشند. طبیعتاً این پرندگان نیاز به نگهداری خاص دارند. نگهداری و تربیت طوطی مجموعه ای جامع برای کسب اطلاعات در مورد نحوه نگهداری، شرایط قفس و لانه طوطی، تعیین جنسیت طوطی، تغذیه طوطی، بیماری ها و نحوه درمان آنها و غیره می باشد. از این رو مجموعه آموزش نگهداری و تربیت طوطی برای افرادی که در زمینه خرید و فروش انواع پرندگان و به طور خاص در طوطی سانان فعالیت می کنند نیز می تواند بسیار آموزنده باشد.

آموزش تربیت طوطی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تربیت طوطی چه اتفاقی می‌افتد؟

شما با مشاهده ویدئوها و مطالعه فایل های آموزشی نحوه نگهداری و تربیت طوطی، نگهداری صحیح طوطی در فضای مناسب، تشخیص جنسیت طوطی، بهداشت و درمان بیماری های مربوط به طوطی، نحوه صحیح تغذیه انواع نژادهای طوطی، تکثیر و تولید مثل آشنا خواهید شد. همچنین در بخش تربیت طوطی نحوه اهلی کردن و کمک به سخن گفتن طوطی نیز به طور کامل آموزش داده‌ شده‌ است.

طوطی ها به دلیل حرف زدن یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی هستند و چاشنی مهم برای این کار تکرار می باشد.

بازار کار تربیت طوطی در ایران چگونه است؟

طوطی ها حیوانات باهوش و بااحساسی هستند که نگهداری آنها در خانه به انسان حس و حال خوبی می دهد. به همین جهت نگهداری طوطی طرفداران زیادی دارد. در نتیجه خرید و فروش طوطی سانان از جمله مشاغلی است که می تواند درآمد خوبی داشته باشد. البته فعالیت در این زمینه نیاز به کسب اطلاعات لازم و کافی در مورد نحوه صحیح نگهداری از طوطی‌ سانان دارد.

میانگین درآمد ماهیانه در این زمینه 5 میلیون تومان می باشد. در نتیجه شما از این طریق می توانید کسب و کار راه اندازی کنید و به درآمد مطلوبی برسید. شما در این زمینه با پرورش پرندگان زینتی می توانید به عنوان یک شغل پردرآمد و کم هزینه نگاه کنید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

درآمد این کار متغیر می باشد، و بستگی به میزان فعالیتی که در ماه انجام می دهید دارد. طبق گزارشاتی که هنرجویان ما ثبت کرده‌اند میانگین درآمد ماهیانه 5 میلیون تومان می باشد. توجه داشته باشید با افزایش کار و تبلیغات شما می توانید این عدد را افزایش دهید.

لوازم مورد نیاز خود را برای نوع آموزشی که خواهید داشت جمع آوری کنید. اینها ممکن است شامل مواردی مانند سوف دستی، حوله، کلیک، چوب غذاخوری یا چوب طبل، بند / بند (اگر تمرین در خارج از منزل انجام دهید)، اسپری سیب تلخ باشد.
برخی از طوطی ها برای یادگیری سخن گفتن نیاز به آموزش کمی دارند یا اصلاً آموزش نمی بینند. جملات هیجان‌انگیز مانند فریاد زدن در رویدادهای ورزشی هنگام تماشای تلویزیون و یا آواز خواندن با خوانندگان و … که اغلب توسط طوطی‌ها راحت‌ تر شنیده میشود و آنها بیشتر از آنچه فکر می‌ کنید به آنها گوش میکنند. پس مراقب حرف هایی که می گویید، باشید.

اگر علاقمند به فعالیت در زمینه تربیت حیوانات هستید و همچنین در خانه خود از طوطی نگهداری می کنید می توان گفت این کار شغل مناسبی برای شما خواهد بود.

ابتدا با گفتار شروع کنید _ یک منطقه آموزش مناسب انتخاب کنید _ آهنگی که پرنده شما دوست دارد را انتخاب کنید _ به آرامی شروع کنید _ آواز بخوانید و صبور باشید و تمرین بدهید.

طوطی ها، تنها حیواناتی هستند که جدا از ما انسانها، قدرت تکلم دارند. ویژگی های مسحور کننده و رنگ های فریبنده این پرنده، بسیاری از دوستداران حیوانات را برانگیخته است تا آنها را در اختیار داشته باشند. در میان بسیاری از گونه های طوطی، طوطی خاکستری آفریقایی به دلیل هوش بالایش در درک گفتار انسان و توانایی تقلید صداهای مختلف یکی از پرندگان مورد توجه است.
هنگام آوردن پرنده به خانه، مطمئن شوید که زمان زیادی را با آن سپری کنید و توجه لازم را داشته باشید. اگر پرنده از توجه محروم شود، احتمالاً مشکل کندن پرها را ایجاد می کند. اسباب‌ بازی‌هایی در اختیار پرنده قرار دهید که مشکل بی‌حوصلگی و کندن پرها را برطرف کند. این طوطی ها چون توانایی صحبت کردن و درک زبان انسان را دارند، در صورت تنها ماندن، کسل خواهند شد.
تشویق کردن میتواند بهترین ترفند باشد. از همین رو یکی از گزینه‌ ها برای آموزش دادن به عروس هلندی می‌تواند، استفاده از ارزن یا اسپری او باشد. ارزن را می‌توانید مستقیما به سمت قفس ببرید و احتمالا می‌بینید که پرنده‌ شما هم به سمت شما می آید. نترسید و اجازه دهید پرنده به ارزن ‌ها نوک زده و آنها را بخورد. نکته: از ارزن یا هر وسیله دیگری، فقط برای وقت‌هایی استفاده کنید که زمان آموزش عروس هلندی شما باشد.
“شکل دادن” یک ایدئولوژی آموزشی است که رفتارها را تقویت میکند و نتیجه مثبت خواهد داد. به عنوان مثال، می خواهید به طوطی خود آموزش دهید که خود را در یک ظرف آب کوچک حمام کند، به پرنده باید نگاه کردن به ظرف، حرکت به سمت ظرف و … را یاد داده و در عوض یادگیری به او پاداش دهید.
یک محیط آموزشی مناسب برای پرنده ایجاد کنید. چرا که اگر احساس امنیت، آرامش، راحتی و هوشیاری داشته باشند، احتمالاً آموزش را به طور مؤثری دریافت خواهند کرد. یک فضای آرام پیدا کنید که در آن شما و طوطی بتوانید روی کار در حال انجام، تمرکز کنید. جایی را انتخاب کنید که برای پرنده آشنا باشد تا قبل از شروع تمرین، سطح راحتی داشته باشد. زمانی که طوطی بیش از حد تحریک شده است، سعی نکنید تمرین کنید. منتظر لحظه ای آرام تر باشید. با این حال، تمرین با خوراکی‌ ها زمانی که پرنده گرسنه است بهترین کار را دارد، بنابراین تمرین قبل از غذا معمولا بهترین سناریو است.
جلسات تمرینی را در اتاقی بی سروصدا و ساکت برگزار کنید. کاکادو شما دامنه توجه بسیار محدودی دارد، بنابراین باید حواس پرتی های احتمالی را به حداقل برسانید. کابینت ها، پنجره ها، پرده ها و درها را ببندید. فن بالای سر یا هر چیز دیگری که در حال حرکت یا ایجاد صدا است را خاموش کنید. افراد یا حیوانات دیگر را بیرون کنید. کاکادو خود را طوری آموزش دهید که هر بار یک کلمه یا یک عبارت کوتاه از دو یا سه کلمه را بیان کند. آن را چندین بار مستقیماً در طول جلسات تمرین برای او تکرار کنید. خوراکی‌های دوره‌ای ارائه دهید تا زمان تمرین در زمان شادی بماند. هنگامی که شما شروع به از دست دادن علاقه خود کردید، یا اگر شروع به ناامیدی یا بی حوصلگی کردید، جلسه را متوقف کنید و چند ساعت بعد یا روز بعد از سر بگیرید. از فریاد زدن یا تنبیه طوطی خودداری کنید. چرا که سریع یاد نمی گیرد. در واقع، او از شما خواهد ترسید و کمتر پذیرای آموزش و ابراز محبت خواهد بود.
تصور نکنید که طوطی شما حتما صحبت خواهد کرد. مخصوصاً برای افرادی که تازه صاحب طوطی هستند، احتمالا صحبت کردن، اولین مهارتی است که به آموزش آن فکر می‌کنند و بر این باورند که پرنده ‌شان باید در آن مهارت پیدا کند. اما حقیقت ماجرا این است که هر طوطی متفاوت است و هرگز نباید پرنده ای را خریداری کنید (حتی از نژادی که به حرف زدن معروف است) با این فرض که پرنده صحبت می کند.
خوراکی هایی را انتخاب کنید که طوطی شما از آن لذت می برد و همچنین بتوانید به راحتی به پرنده خود غذا دهید. برای مثال، قاچ‌های نازک سیب می‌توانند یک خوراکی خوب برای یک طوطی باشند.بگذارید از دست شما غذا بخورد. پاداش دادن به پرنده با یک خوراکی از دست شما برای هر نوع آموزش طوطی در آنجا ضروری است. همچنین به ایجاد پیوند بین شما و یک طوطی جدید کمک می کند. فرآیند را با طوطی در قفس خود شروع کنید.
بله. منابع رایگان بسیاری هستند که میتوانند در نقطه شروع انتخاب مناسبی باشند ولی برای حرفه‌ای شدن در این زمینه به طور حتم نیاز به آموزش‌های تخصصی یا کسب تجربه عملی خواهید داشت.
قبل از آوردن یک خاکستری آفریقایی به خانه، قفس مورد نظر را نصب کنید یا مکانی را برای اقامت پرنده ترتیب دهید. قفس مناسب می تواند از پرواز پرنده جلوگیری کند، زیرا طوطی های خاکستری خلق و خوی عصبی دارند و باعث می شود آنها محیط جدید را رها کنند. این پرندگان نیاز به توجه دارند که نقش مهمی در ایجاد پیوند قوی بین شما و پرنده دارد. رابطه خوب بین صاحب و پرنده آموزش را آسان می کند.
زود شروع کنید، اغلب تمرین کنید، اما زیاد فشار نیاورید. همه ما شنیده‌ایم که سگ‌های پیر در یادگیری ترفندهای جدید مشکل دارند، و همین اصل برای تقریباً هر حیوانی، از جمله طوطی‌ها صادق است. روند آموزش پرنده خود را در اسرع وقت آغاز کنید. تا زمانی که طوطی شما به حدی رسیده است که بتواند (اگر هنوز کاملاً مایل نباشد) یک خوراکی از دست شما بخورد، می توانید آموزش را شروع کنید. جلسات تمرینی متعددی را در طول روز برگزار کنید، به طور ایده‌آل در زمان‌های مشابه هر روز برای ثبات، اما مهمتر از آن زمانی است که طوطی آرام است. با این حال، جلسات را نسبتاً کوتاه نگه دارید – نه بیشتر از پانزده دقیقه در یک زمان. هنگامی که پرنده شروع به از دست دادن علاقه خود کرد، بهتر است جلسه را به پایان برسانید و بار دیگر دوباره شروع کنید.

10 دیدگاه برای آموزش تربیت طوطی

 1. mandana moStofi

  الان سفارش بدم کی دستم میرسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   محصول مورد نظر طی 3 الی 7 روز کاری به دست شما خواهد رسید.
   سپاس از همراهی شما

 2. Rostam

  برای تربیت طوطی از تنبیه فیزیکی هم استفاده میشه؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر. به هیچ عنوان. در این آموزش، جدیدترین متدها و طرح های منحصر به فرد آموزش داده شده است.
   سپاس از همراهی شما

 3. شاداب سهرابی

  آموزش چه چیزایی رو داره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خلاصه‌ای از محتویات آموزش تربیت طوطی در بخش توضیحات این محصول در سایت 118 فایل قرار داده شده که می توانید آن را مطالعه فرمایید.
   سپاس از همراهی شما

 4. بهرام توکلی

  این دوره رو کامل یاد بگیرم می تونم برم توی این کار؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. در این آموزش، جدیدترین متدها و طرح های منحصر به فرد آموزش داده شده است که مطمئنا در جهت پیشرفت تخصص شما عزیزان پرکاربرد خواهد بود.
   سپاس از همراهی شما

 5. sohila.abbasi887

  احساس می کنم طوطیم یکم استرسی شده!!!!!!!!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در این دوره، کم کردن استرس طوطی آموزش داده شده است.
   سپاس از همراهی شما

 6. Adib_sani

  طوطی ملنگو رو تو چه سنی آموزش باید داد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بهترین زمان برای یادگیری طوطی ملنگو ۳ ماهگی تا ۶ ماهگی است.
   سپاس از همراهی شما

 7. arshia.gilanpoor

  نمیدونم چه غذاهایی رو نباید به طوطی بدم، میشه شما بگید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   آووکادو، کافئین و الکل، شکلات، قارچ، ریواس، سیب زمینی، برنج خام و پخته، هسته هلو، هسته آلو، هسته گیلاس، سیر و پیاز (خام و پخته)، نمک و کلیه مواد غذایی حاوی نمک (مانند پفک و … ) و بادم زمینی که به مدت طولانی در جای تاریک نگهداری شده است.
   سپاس از همراهی شما

 8. saba.f270

  غذای کاسکو چیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   60 درصد غذای طوطی کاسکو و بیشترین سهم رژیم غذایی سالم برای طوطی در این گونه را آجیل خام که شامل انواع تخمه نیز می‌باشد؛ تشکیل می دهد؛ مابقی سبزیجات؛ غلات و میوه‌ها است.
   سپاس از همراهی شما

 9. /fatima/

  حرف زدنم یاد میده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. کمک به سخن گفتن طوطی نیز به طور کامل آموزش داده‌ شده‌ است.
   سپاس از همراهی شما

 10. AliReza Bzrfshn

  مهارت خاصی ندارم، تازه یه طوطی خریدم، میتونم خودم آموزشش بدم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. این آموزش صفر تا صد می باشد و تمامی نیاز‌های شما را برای متخصص شدن در این زمینه برطرف می نماید.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3220

اطلاعات تکمیلی آموزش تربیت طوطی

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد