118فایل 118فایل

آموزش تعمیر جلوبندی خودرو

5

قیمت محصول

100 تخفیف

644,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر جلوبندی خودرو (صفر تا صد)

جلوبندی خودرو به قسمت جلو و زیر خودرو گفته می شود. این بخش وظیفه تعلیق و حفظ تعادل خودرو در هنگام رانندگی به خصوص زمان حرکت از روی دست اندازها می‌باشد. سیستم جلوبندی و تعلیق خودرو شامل فرمان، میل‌فرمان، کمک فنرها و چرخ های عقب خودرو است که هر یک از این قسمت ها اجزاء مختلفی را شامل می شود.

آموزش تعمیر جلوبندی‌ خودرو 118فایل با بیش از 18 ساعت ویدئو ضمن معرفی سیستم تعلیق و جلوبندی‌ خودرو، نحوه کارکرد سیستم فرمان، ترمز، کمک فنرها، اکسل و غیره را آموزش داده و در ادامه به عیب یابی، تعویض و تعمیر اجزاء مختلف سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو می پردازد.

پس از آشنایی و معرفی کامل اجزاء مختلف سیستم تعلیق و جلوبندی‌ خودرو، آموزش تعمیر جلوبندی‌ خودرو، نحوه تعویض اجزاء جلوبندی خودرو به طورکامل، تعویض طبق (سینی)، تعویض بوش طبق، بررسی خرابی بلبرینگ چرخ، بازکردن کمک فنر و غیره را آموزش داده است. همچنین در بخش پایانی آموزش تعمیر جلوبندی خودرو، تعمیرات اجزاء مختلف جلوبندی‌ پژو 206 را ارائه داده است.

نمونه ویدئو آموزش تعمیر جلوبندی خودرو 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر جلوبندی خودرو تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر جلوبندی خودرو و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش تعمیر جلوبندی خودرو

سرفصل های دوره

2 ساعت

3 ساعت

4 ساعت

2 ساعت

1 ساعت

6 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر جلوبندی خودرو!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر جلوبندی خودرو آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیر جلوبندی خودرو 118فایل را فرا بگیریم؟

چرخ های جلو که بخش مهمی از جلوبندی خودرو به شمار می روند، نقش هدایت خودرو را داشته و سیستم تعلیق هم وظیفه هندلینگ و تعادل خودرو حین رانندگی و هنگام عبور از چاله ها، دست انداز و پیچ های جاده را دارد. از این رو مبحث سیستم تعلیق و جلوبندی‌ خودرو بسیار مهم و حیاتی می باشد.

تنها کوچکترین مشکل در این‌ بخش از خودرو، می‌تواند به عدم‌ تعادل خودرو منجر شده و خسارات جبران ناپذیری را وارد‌ کند. از طرفی هم عیب‌یابی و تعمیرات اجزاء مختلف سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو موضوعی حساس و فنی می‌باشد. از این جهت دانش و مهارت زیادی در این زمینه را می طلبد که وب سایت 118 فایل با تهیه این آموزش تمام مباحث این حرفه را از صفر تا صد به شما عزیزان ارائه می دهد.

آموزش تعمیر جلوبندی خودرو مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیر جلوبندی خودرو چه اتفاقی می‌افتد؟

سیستم جلوبندی خودرو شامل قطعات مختلفی از جمله میل موج گیر، میل تعادل، طبق (سینی)، شغال دست، سگ دست، کمک فنر، سیبک ها، سیستم فرمان، دستگاه تعلیق و اکسل می باشد که شما در پایان آموزش تعمیر جلوبندی‌ خودرو ضمن آشنایی با تمامی قطعات ذکر شده، نحوه کارکرد، عیب یابی، تعویض و تعمیر هر یک را به طور کامل فراخواهید گرفت.

در قسمت پایانی آموزش تعمیر جلوبندی‌خودرو، نحوه عیب‌یابی و تعمیرات اجزاء مختلف جلوبندی خودرو پژو 206 را نیز فرا خواهید گرفت. بعد از اتمام این آموزش، شما به یک فرد متخصص در این حرفه تبدیل  شده اید که می تواند کسب و کار خود را در این زمینه راه اندازی کند.

جلوبندی خودرو از مهمترین بخش های یک خودرو بوده و تعمیرات آن بسیار ضروری است!

بازار کار تعمیر جلوبندی خودرو در ایران چگونه است؟

به طور کلی خدماتی حوزه خودرو جزء پردرآمدترین مشاغل به شمار می رود. چرا که این مشاغل وابسته به دانش، تخصص و مهارت بالایی می باشند. جلوبندی سازی از دیگر مشاغل پردرآمد مرتبط با خودرو است. می توان گفت این حرفه به طور متوسط بین 7تا 20 میلیون در ماه درآمد دارد. البته این مقدار به میزان مهارت، تخصص، دقت و کیفیت کار شما دارد.

شما پس از فراگیری آموزش تعمیر جلوبندی خودرو، می توانید به عنوان جلوبندی کار به فعالیت بپردازید. البته پیشنهاد می‌کنیم که پس از تماشای آموزش ما، مدتی در کنار یک جلوبندی کار حرفه‌ای مشغول به کار شوید تا تجربه کسب کنید. سپس با تخصصی که کسب کرده بودید و تجربه کافی، کسب و کار خود را در زمینه جلوبندی‌ خودرو راه اندازی کنید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

درآمد این حرفه بسته به تعداد مشتری و مهارت و تخصص شما متغیر است. با توجه به اطلاعات موجود درآمد این حرفه بین 7 تا 20 میلیون در ماه است.

از آنجایی که آموزش تعمیر جلوبندی خودرو صفر تا صد بوده و حتی اگر یک فرد مبتدی باشید؛ با تماشای این آموزش به نخصص و مهارت بالایی در این حرفه خواهید رسید. پس مطمئنا شما می توانید بعد از این آموزش، مشغول به کار شوید. با اینحال کار کردن در کنار یک متخصص برای کسب تجربه خارج از لطف نیست.

با توجه به تعداد زیاد خودروهای موجود در کشور و همینطور به این دلیل که بیشتر تصادفات خودرویی منجر به آسیب دیدن جلوبندی خودرو می شود؛ پس می توان گفت این حرفه بازار کار بسیار خوبی دارد.

از این نظر که تعمیرات خودرو به تجهیزات زیاد و تقریبا پر هزینه ای نیاز دارد، باید سرمایه حدود 100 میلیون تومان را در نظر گرفت. البته اگر بخواهید یک مرکز کامل و حرفه ای را راه اندازی کنید باید تا 200 میلیون و بیشتر هزینه کنید.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

آموزش جلوبندی خودرو 118فایل حدود 18 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل یک هفته زمان نیاز هست.
یادگیری جلوبندی خودرو علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

حرفه جلوبندی خودرو هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی و خدمات خودرویی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه صافکاری و تعمیرات خودرو تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، جلوبندی خودرو یکی از حرفه های تعمیراتی فوق العاده پرطرفدار هست و هر خودرو و ماشینی به جلوبندی کار نیاز دارد و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز جلوبندی خودرو رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به اجرای جلوبندی انواع خودرو باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، اجرای جلوبندی خودرو و حتی خرید ابزارآلات و لوازم جلوبندی خودرو؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

سیستم جلوبندی خودرو شامل مجموعه‌ای از قطعات است که با هماهنگی یکدیگر فعالیت می‌کنند. قطعا بروز مشکل در عملکرد هر یک از این قطعات، در کار دیگر بخش‌ها نیز تاثیر گذاشته و حرکت ماشین را از حالت نرم و روان خارج می‌سازد.

خودرو برای حرکت در طول جاده ها و خیابان ها نیاز به سیستم دارد که امکان چرخش راحت‌تر در سر پیچ‌ها و حرکت نرم و روان در مسیرهای ناهموار را فراهم آورد. کاربرد اصلی سیستم جلوبندی ماشین نیز ایجاد همین تعادل و راحتی در زمان رانندگی است. در نتیجه احساس خوبی را برای راننده و سایر سرنشینان ایجاد می‌کند.

جلوبندی خودرو یکی از بخش‌های مهم و حیاتی است که در ارتباط تنگاتنگی با سیستم تعلیق و زیربندی می‌باشد. این سه بخش در عین تفاوتی که با یکدیگر دارند، عملکردشان با هم مرتبط است. در واقع سیستم جلوبندی شامل قسمت جلویی خودرو و فرمان و میل فرمان است. سیستم تعلیق نیز مجموعه کمک فنرها و چرخ های عقب را شامل می‌شود. در نهایت بخش زیربندی ماشین را داریم که در زیر سیستم جلوبندی و تعلیق قرار گرفته و با پیچ شدن به آن، در برابر ضربه های مستقیم، خیس شدن و … از آن ها محافظت می‌کند.
مجموعه سیستم تعلیق و جلوبندی ماشین در کنار هم تعادل را در حالت حرکت و سکون برای خودرو فراهم می‌آورند. سلامت عملکرد این سیستم ها، راحتی و آسایش سرنشینان را به دنبال خواهد داشت. هنگام حرکت در مسیرهای ناهموار و جاده‌های پرپیچ و خم، سیستم جلوبندی موظف است با ایجاد حالت تعادل در خودرو مانع از تکان و لرزش های شدید شده و حرکتی نرم و روان را به وجود آورد.

خودرو برای حرکت در طول جاده ها و خیابان ها نیاز به سیستم دارد که امکان چرخش راحت‌تر در سر پیچ‌ها و حرکت نرم و روان در مسیرهای ناهموار را فراهم آورد. کاربرد اصلی سیستم جلوبندی ماشین نیز ایجاد همین تعادل و راحتی در زمان رانندگی است. در نتیجه احساس خوبی را برای راننده و سایر سرنشینان ایجاد می‌کند.

سیستم جلوبندی ماشین موظف است وزن خودرو و فشار ناشی از نیروهای وارد شده از مسیر را به خوبی تحمل نماید. بنابراین در ساخت آن باید از متریال باکیفیت و مرغوبی استفاده شود تا مقاومت کافی را در برابر فشارهای وارده داشته باشد. امروزه قطعات این سیستم را از جنس فولاد تهیه می‌کنند. علاوه بر این حالتی ارتجاعی در آن ایجاد می‌کنند تا لرزه و نیروهای وارد آمده را تاب آورد.
یک سیستم جلوبندی ارزان قیمت حدودا ۶ ماه به طور سالم کار خواهد کرد. حتی در صورتی که ماشین مورد نظر کم مصرف باشد.

عمر متوسط سیستم جلوبندی در خودرویی که هر روز مسیری را طی می‌کند، حدودا ۶ ماه است. البته این در حالی است که خودرو مورد نظر دائما در مسیرهای بسیار خراب و ناهموار در حال حرکت باشد. اما برای یک خودرو با طی کردن مسیرهای نسبتا کوتاه و هموار در سطح شهر، طول عمر مفید جلوبندی حدود ۱.۵ سال خواهد بود. اما پس از گذشت این زمان باید حتما برای سرویس و حتی در مواقعی تعویض آن به تعمیرکار مراجعه کنید.

به طور معمول پیشنهاد می‌شود، هر ۳ ماه یک‌بار برای چک کردن و آچارکشی سیستم جلوبندی خودرو به تعمیرکار مراجعه نمایید. البته اگر علائمی که در بالا ذکر کردیم را در ماشینتان مشاهده می‌کنید، نباید فرصت را از دست دهید. بلکه در اسرع وقت برای تعمیر و بررسی خودرو اقدام نمایید.

در گذشته سیستم جلوبندی دارای متریال بسیار سختی بود. از این رو با جوشکاری یا چکش کاری امکان رفع مشکل و تنظیم مجدد آن وجود داشت. اما در خودروهای امروزی سیبک های روغنی و سگ دست های بسیار خشک چدنی این امکان را از تعمیرکاران گرفته‌اند. به طوری که حتی با تعمیر جلوبندی لازم است بارها به تعمیرگاه مراجعه نموده و زمان زیادی را صرف آن کنید. بنابراین توصیه می‌شود در صورت خرابی، قطعه معیوب و یا حتی کل سیستم جلوبندی را تعویض کنید.

13 دیدگاه برای آموزش تعمیر جلوبندی خودرو

 1. +989182182913

  سلام و درود
  و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز
  میخواستم از صحت و درستی پکیج های شما اطمینان حاصل کنم
  چون تا به حال از این سایت آموزشی خریدی انجام ندادم
  لطفا راهنمایی کنید سپاس از شما

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام لطفا با شماره 28423118-021 تماس حاصل فرمایید. سپاس از همراهی شما

 2. ندیمیان

  درود،نمونه فیلم آموزش رو کجا میتونم ببینم تا بهتر بتونم تصمیم بگیرم برای خرید پکیج؟چون من در تیزر تبلیغاتی فقط ویدئو فاقد صوت آموزشی رو پیدا کردم و من رو متقاعد نکرد که بتونم خرید کنم.

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام لطفا به شماره 09120165405 پیام بدید تا نمونه ویدئوهای بیشتری برای شما ارسال شود. سپاس از همراهی شما

 3. مهرداد ثابت

  سلام
  من ماشیم فرمان رو سمت راست میچرخونی صدا نمیده اما سمت چپ میچرخونم صدا میده
  صداشم انگار مثلا از صندق عقب میاد
  ناگفته نمونه ک از همون سمتی ک صدا میاد روی ی جدول کم ارتقاع از لاستیک سمت راننده عقب رفتم و صدا از بعد اون شروع شد

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ما در زمینه ارائه پکیج های آموزشی فعالیت داریم.
   سپاس از همراهی شما

 4. hamidekamkar

  چند روزی است که فرمان ماشین به حالت لرزش تکان می خورد و این امر رانندگی را سخت کرده است. علت آن چیست به نظر شما؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   یکی از مهم ترین دلایل ایجاد لرزش و ضربه در فرمان، خرابی سیبک است. سیبک ها قطعاتی هستند که با توجه به شکل کروی شکلشان، در مقابل نیروهای کششی و فشاری مقاومت کرده و حرکت راحت دو قطعه متصل به هم را بدون ایجاد اصطکاک، فراهم می کند. حال اگر این حرکت مفصلی به درستی انجام نگیرد، روی سیستم فرمان خودرو تاثیر گذاشته و عملکرد صحیح آن را مختل می کند. سیبک ها در راستای عمود لقی بسیار کم و ناملموسی دارند و به طور کل نباید حرکت عمودی محسوسی داشته باشند. اگر سیبک ها روغن کاری مناسبی نداشته باشند، به سرو صدا می افتند.
   سپاس از همراهی شما

 5. hasanmahdavi

  در اثر تصادف شاسی ماشین ضربه خورده است ممکنه خطرناک باشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خودرویی که در اثر تصادف، دچار تغییر حالت شاسی شده باشد، فرمان پذیری ضعیفی دارد و خودرو به کناره ها کشیده می شود. عمر مفید پلوس‌هایش کم شده و به سرعت فرسوده می شوند، گردگیرهای پلوس قبل از تمام شدن عمر مفیدشان پاره می شوند و به طور کل خودرو اصلا تعادل مناسبی ندارد.
   سپاس از همراهی شما

 6. keramathbibi

  تعادل خودرو به مشکل برخورده آیا دلیل آن می تواند خراب شدن بوش های میل تعادل باشد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، میل تعادل با توجه به شکل و شمایل و نحوه اتصالش به دیگر بخش‌ها، در زمان پیچیدن خودرو، نیروی پیچشی را بین چرخ ها تقسیم کرده تا از متمایل شدن خودرو به یکی از سمت ها جلوگیری به عمل آید. میل تعادل توسط دو بوش در جای خود بسته شده است. اگر این بوش ها معیوب باشند، خرابی خود را با ایجاد سرو صدا در جلوبندی و سیتم تعلیق نشان می دهند. لرزش فرمان نیز از دیگر نشانه‌های خرابی بوش های میل تعادل است. این نکته را مورد توجه قرار دهید که گاهی مواقع عامل بروز سرو صدا، شل بودن میل تعادل و برخورد آن با دیگر قطعات است.
   سپاس از همراهی شما

 7. salman76

  کیفیت ویدیوها چگونه است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   کیفیت ویدئوهای آموزشی HD (1920×1080) می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 8. آرشام شفیع

  از کجا بفهمیم بلبرنگ خودرو خراب شده است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خرابی بلبرینگ معمولا از دو طریق مشخص می‌شود، اول لرزش فرمان و دومین نشانه که قابل اطمینان‌تر است، صداست. وقتی بلبرینگ معیوب باشد، به بیان عامیانه، خودرو صدای تانک می‌دهد. سالم بودن بلبرینگ چرخ های خودرو امری واجب است. در برخی شرایط پیش آمده که خرابی این قطعه باعث قفل شدن چرخ ها شده و حوادثی جبران ناپذیر را رقم زده است.
   سپاس از همراهی شما

 9. hafez fazli

  آیا پرداخت درب منزل هم دارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله، بعد از دریافت و اطمینان از سالم بودن محصول امکان پرداخت وجود دارد.
   سپاس از همراهی شما

 10. bahador

  ماشین سر پیچ تعادل ندارد مشکل از کجاست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   عواملی که سبب بر هم خوردن تعادل خودرو در سر پیچ ها می شوند، عبارتنداز تنظیم نبودن زوایای فرمان، تنظیم نبودن باد لاستیک ها، ساییدگی نابرابر آج لاستیک‌ها، تغییر شکل شاسی در اثر ضربه، گیر کردن ترمزها در یک سمت، معیوب بودن میل تعادل، خرابی میل فرمان و جعبه فرمان، بالانس نبودن چرخ ها و…
   سپاس از همراهی شما

 11. بهرادکمالی

  ممنون که در این دوره نحوه تعویض قطعات جلوبندی نیز آموزش داده شده است.

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ممنون از لطفتان
   سپاس از همراهی شما

 12. توفیق سلمابادی

  ماشین من لاستیک سابی دارد به نظر شما مشکل از چه چیزی می تواند باشد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   مشکلاتی که در شاسی و سیستم تعلیق خودرو وجود دارند که باعث لاستیک سابی می شوند.
   سپاس از همراهی شما

 13. mehrzad.tabati

  در این مجموعه چگونگی باز و بسته کردن جلوبندی خودرو هم آموزش داده می شود؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله در این دوره صفر تا صد تعمیر جلوبندی خودرو آموزش داده می شود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3287

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر جلوبندی خودرو

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد