118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

624,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی (صفر تا صد)

مجموعه آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی 118فایل با دربرداشتن پانزده بخش به بیان نحوه تعمیر ماشین‌ ظرفشویی با برندهای مختلف می‌پردازد. همچنین این مجموعه اسامی اجزای مختلف ماشین ظرفشویی را به همراه معرفی خطاهای احتمالی در قالب عکس و فایل متنی برای شما ارائه می کند.

این مجموعه حاوی فایل پی دی اف کتاب عیب‌یابی و تعمیر ماشین‌های ظرفشویی شاخه کار و دانش می‌باشد که در آن اجزا، نحوه نصب، راه اندازی، نکات ایمنی و طرز کار ماشین‌های ظرفشویی را به صورت جزء به جزء همراه با تصویر آموزش می‌دهد.

مجموعه آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی حاوی بیش از 2400 دقیقه فیلم آموزشی می‌باشد. این‌مجموعه در زوایای مختلف و از نمای‌نزدیک نحوه باز‌کردن قطعات و تعمیر آنها را به همراه ابزار مورد‌نیاز ارائه می‌کند. در این مجموعه ضمن مشاهده روند ‌تعمیر، نکات حائز اهمیت توسط تعمیرکاران مجرب برای آموزش هر‌چه بهتر تعمیر ماشین‌ ظرفشویی بیان می‌شود.

ماشین ظرفشویی یک دستگاه مکانیکی برقی است که برای شستن و تمیز کردن ظرف‌ها و وسایل خوردن و آشامیدن به کار می‌رود. از ماشین ظرفشویی در رستوران‌ها و آشپزخانه‌های منازل استفاده می‌شود و کمک می‌کند تا بدون زحمت، حجم بالایی از ظروف را با سرعت بالا شسشت و شو داد. در اصل ماشین ظرفشویی قدمت طولانی ندارد و این دستگاه مفید در چندین سال اخیر به دست یک خانم آمریکایی اختراع شد  و زحمت شست و شو را کم کرد. تعداد قطعات ماشین ظرفشویی زیاد و ساختار آن‌ها پیچیده است و برای همین منظور بهتر است در مراقبت از آن بسیار کوشا باشید. اما اگر در مراقبت از آن نقصی نیز نداشته باشید ممکن است بعد از مدتی به دلیل کاهش عمر مفید دستگاه دچار ایراداتی شود. از آنجایی که این قطعات پیچیده و ساختار متفاوتی نسبت به دیگر وسایل برقی دارند بهتر است خودتان بدون داشتن اطلاعات تعمیراتی به آن دست نزنید. بهتر است قبل از هر چیزی با صفر تا صد اصول این کار آشنا شوید که برای این منظور می‌توانید از پکیج آموزش صفر تا صد تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

نمونه ویدئو آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر ماشین ظرفشویی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

سرفصل های دوره

1 ساعت

22 ساعت

4 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

3 ساعت

1 ساعت

3 ساعت

2 ساعت

6 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی !

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر ماشین ظرفشویی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیر ماشین ظرفشویی 118فایل را فرا بگیریم؟

ماشین ظرفشویی از لحاظ تعداد دفعات استفاده دارای رتبه بالایی در میان سایر لوازم خانگی است. از این رو تعمیر ماشین ظرفشویی از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. به گونه‌ای که با فراگیری طرزکار و رفع عیوب ماشین‌ظرفشویی می‌توانیم در وقت و هزینه به مقدار زیادی صرفه‌جویی کنیم.

ماشین‌های ظرفشویی مانند هر وسیله برقی دیگری دچار مشکلات و عیب‌ هایی می‌شوند که احتیاج به تعمیر و یا تعویض قطعه دارند. ساختار داخلی ماشین ‌های ظرفشویی بسیار پیچیده بوده و دارای قطعات ضروری زیادی است که خرابی هر یک از این قطعات بر عملکرد دستگاه تأثیر می‌گذارد. برای همین هرکسی نمی‌تواند این دستگاه‌ها را تعمیر کند و نیاز به نیرو  و فرد مختصص دارد که شما با یادگیری این حرفه می‌توانید به راحتی ماشین ظرفشویی خود و دیگران را تعمیر کنید و نیازی به هزینه اضافی به دلیل تعمیر و حمل آن تا محل تعمیر را نداشته باشید و حتی می‌توانید  از این طریق منبع درآمدی برای خود ایجاد کنید. زیرا شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی یکی از شغل‌های قابل اتکا و مورد نیاز در بازار کار خدمات و تعمیرات است. در اماکن مختلف از جمله هتل، بیمارستان و مراکز مختلف به عنوان تعمیرکار تخصصی ماشین ظرفشویی حضور پیدا کنید.  همچنین با یادگیری این حرفه می‌توانید مهارت و تجربیات خود را در اختیار دیگران قرار دهید. برای کسب مهارت و افزایش توانایی و حرفه‌ای در این کار بهترین گزینه استفاده از دوره آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی است.

بسیاری از اشکالات وسایل‌برقی با اندکی توجه و آگاهی از سیستم ساختاری دستگاه قابل ‌حل بوده و نیاز به تعمیرکار نمی‌باشد.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان انجام تعمیر ماشین ظرفشویی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی چه اتفاقی می‌افتد؟

افراد با مشاهده کامل این مجموعه آموزشی از نمای کلی ماشین ظرفشویی و قسمت‌های مختلف آن، ابزار لازم برای تعمیر لوازم خانگی همراه با تصویر، کتاب عیب یابی و تعمیر ماشین های ظرفشویی شاخه کار و دانش و سپس تعمیر ماشین ظرفشویی با برندهای سامسونگ، فریجیدر، ال جی، جنرال الکتریک، کنمور، کیچن اید، بوش و ویرپول مطلع می‌گردند.

بنابراین فراگیری کامل آموزش‌های این مجموعه می تواند به یاری بسیاری از افراد به هنگام نبودن خدمات پس از فروش آمده و آنها را هنگام نصب و راه اندازی و رفع عیوب احتمالی کمک کند.

پس از یادگیری و آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی ما قادر خواهیم بود به راحتی این دستگاه‌ها را با هر برند و قطعاتی که باشند تعمیر کنیم. می‌توانیم به راحتی وارد بازار کار داغ این حرفه شویم و به درآمد خوبی دست پیدا کنند. از طرفی  کشورهای توسعه یافته مانند استرالیا، کانادا و خیلی از کشورهای توسعه یافته دیگر به دلیل پیشرفت سریع و شکوفایی اقتصادی و صنعتی با کمبود نیروی کار متخصص مواجه شده‌اند و برای تامین و تغذیه بازار کار تشنه خود مجبور به استفاده از نیروهای متخصص کشورهای دیگر هستند و این مسئله یعنی اینکه بعد از یادگیری این حرفه به راحتی می‌توانید به کشورهای خارجی مهاجرت کنید و وارد بازار کار شوید. همچنین از دغدغه‌های بزرگی که همیشه در آشپزخانه‌ها وجود دارد، تعمیر لوازم و دستگاه‌هایی است که مدام با آن‌ها کار می کنند و اگر هر کدام خرابی داشته باشند، وقت و هزینه زیادی، صرف تعمیر آن‌ها می‌شود که ماشین ظرفشویی نیز جز همین دستگاه‌ها است پس اگر خودتان بتوانید این دستگاه‌ها را تعمیر کنید دیگر هیچکدام از این مشکلات و دغدغه‌‌ها را نخواهید داشت.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای تعمیر ماشین ظرفشویی

برای ورود به بازار کار شغل تعمیرات ماشین‌های ظرفشویی روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها تحصیل در رشته تعمیرات لوازم خانگی در هنرستان‌ها است. همچنین برای ورود به دانشگاه نیز می‌توان رشته برق یا الکترونیک را انتخاب کرد و به عنوان یک مهندس وارد بازار کار تعمیرات شد. به غیر از تحصیل راه دیگری برای یادگیری این حرفه وجود دارد و  برخی به عنوان شاگرد در کنار افراد متخصص در حوزه تعمیرات ماشین‌های ظرفشویی مشغول به کار می‌شوند تا صفر تا صد کار را یاد بگیرند. راه سوم که هم کم هزینه است و هم کسب مهارت در آن راحت‌‌تر است استفاده از پکیج آموزش مقدماتی تا پیشرفته تعمیر ماشین ظرفشویی ۱۱۸ فایل است که در این آموزش بدون اتلاف وقت و در کمترین زمان ممکن وارد بازار کار خواهید شد و مهارت‌های لازم را فرا خواهید گرفت.

مدت زمان لازم برای یادگیری تعمیر ماشین ظرفشویی چقدر است؟

استفاده از ماشین های ظرفشویی در سال های گذشته بسیار رایج شده است و هنوز هم در حال گسترش است و روز به روز تقاضا برای آن زیاد است. بنابراین یادگیری تعمیر ماشین ظرفشویی می‌تواند انتخابی درست و به صرفه باشد. برای یادگیری هر حرفه و هنری شرط اول داشتن علاقه و پشتکار است و بعد از آن برداشتن قدم در راه اصولی و درست برای یادگیری آن شغل است. برای همین اگر می‌خواهید تعمیر ماشین ظرفشویی را در کمتر از دو ماه یاد بگیرید بهتر است از پکیج آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی استفاده کنید. این آموزش در هر ساعت از شبانه روز در دسترس شما خواهد بود و به راحتی می‌توانید با این آموزش تکرار و تمرین داشته باشید و مهارت‌های لازم برای این حرفه را یاد بگیرید.

مزایای ماشین لباسشویی

شغل تعمیرات ماشین ظرفشویی یک شغل تخصصی و دارای تقاضای بالا است. درآمد بسیار خوبی دارد. امکان کار به صورت آزاد و خود اشتغالی وجود دارد. با یادگیری این حرفه امکان مهاجرت کاری وجود دارد. بازار کار آن اشباع نشده و نیاز به نیرو متخصص و کاربلد زیاد است. به طور کلی ماشین‌های ظرفشویی کار را بسیار راحت کرده‌اند. به همین دلیل استفاده از این دستگاه‌ها بسیار گسترده شده و همین نیز باعث شده بازار کار سرویس این دستگاه‌ها نیز پرتقاضا باشد.

معایب ماشین لباسشویی

این حرفه یک شغل فیزیکی و با فعالیت بدنی تقریبا بالا است از این افرادی که به پشت میزنشینی و کارهای ساده علاقه دارند بهتر است وارد این حرفه نشوند. از طرفی عیب اصلی اینکار این است که امروزه شرکت‌ها و برندهای مختلفی دست به تولید لوازم خانگی به خصوص ماشین ظرفشویی زده‌اند از این رو لازم است یک تعمیر کار ماشین ظرفشویی با قطعات و تجهیزات مختلفی که برندهای مختلف در ساخت ظرفشویی خودشان استفاده می‌کنند آشنا باشند. به طور کلی یک تعمیرکار ظرفشویی باید اطلاعات به روزی نسبت به وسایل و قطعات داشته باشد.

ماشین ظرفشویی از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ماشین ظرفشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا در کنار هم و با همکاری هم کار شستشو را انجام می‌دهند. اجزاء مختلف ماشین های ظرفشویی عبارتند از:

برد الکتریکی ماشین ظرفشویی، فیلتر یا صافی ظرفشویی، سنسور ماشین ظرفشویی، تایمر و درخت سیم کشی، کیت تنظیم کننده قفسه، موتور شست و شوی، شیر برقی شیلنگ دار، هیتر لوله‌ای ‌و ترموستات، غلطک قفسه ظروف و محورها، هیدروستات ماشین ظرفشویی، دستگیره درب ظرفشویی، مخزن مایع ماشین ظرفشویی، سوئیچ فلوتر ماشین ظرفشویی، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و… .

یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی باید نحوه عملکرد و عیب یابی تمام این قطعات را بداند تا کارش را به درستی انجام دهد. تنها راه جهت این امر آموزش کامل و اصولی تعمیر ظرفشویی خواهد بود.

وسایل مورد نیاز برای شروع تعمیر ماشین ظرفشویی

هر حرفه و شغلی برای رشد یافتن و گسترش پیدا کردن به یکسری وسایل خاص نیاز دارد که مشاغل تعمیراتی مخصوصا تعمیر ماشین ظرفشویی از این قاعده و اصول مستثنی نیست. از این رو  در ادامه به معرفی وسایل مورد نیاز برای راه‌اندازی شغل تعمیر ماشین ظرفشویی می‌پردازیم.

مجموعه پیچ‌ گوشتی‌ها، مجموعه پیچ‌ گوشتی‌های مهره‌گیر، مجموعه آچارها، آچار فرانسه یا آچار قابل تنظیم، مولتی‌متر، انبردست، کاردک، دستکش ایمنی، عینک ایمنی، نوار آب‌بندی و… برای وارد شدن به شغل تعمیر ظرفشویی لازم است.

لیست قیمت وسایل مورد نیاز تعمیر ماشین ظرفشویی

ردیفابزار و وسایل تعمیر ماشین ظرفشوییقیمت (تومان)
1آچار فرانسه کرسنت(مدل kpt-12)سایز 12 اینچ850,000
2آچار قابل تنظیم(مدل D86934)3,000,000
3مولتی متر ویکتور(مدل VC_97)500,000
4انبردست(در مدل های متنوع)85,000-200,000
5کاردک 16 سانتی دسته پلاستیکی50,000
6نوار چسب آب بندی 5 سانتی متری48,000

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای شروع تعمیر ماشین ظرفشویی

شغل تعمیرات ماشین‌های ظرفشویی بر خلاف سایر مشاغل نیاز به سرمایه اولیه بالایی ندارد و مهم ترین فاکتور برای ورود به بازار کار مهارت است. برای کسب مهارت و تجربه باید هزینه بسیار کمی را پرداخت کنید تا بتوانید در آموزشگاه‌ها شرکت کنید یا پکیج آموزش کامل تعمیر ماشین ظرفشویی را تهیه کنید. بعد از آن به مغازه‌ای برای رهن یا اجاره اگر خودتان مکانی برای این کار ندارید نیاز خواهید داشت که سرمایه مورد نیاز برای این کار از شهری به شهر دیگر و از محلی به محل دیگر متفاوت خواهد. سرمایه سومی که برای ورود به این شغل نیاز خواهید داشت خرید وسایل و تجهیزات لازم برای تعمیر است. بعد از تهیه و گذارندن این سه مرحله به راحتی می‌توانید وارد بازارکار این حرفه شوید. به طور کلی هزینه آموزش و تهیه لوازم کمتر از ۲۰میلیون تومان خواهد بود.

تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از کاربردی‌ترین آموزش‌ها در زمینه فنی می‌باشد.

بازار کار تعمیر ماشین ظرفشویی در ایران چگونه است؟

بازار کار مشاغل فنی و تعمیرات لوازم خانگی بسیار داغ است و با مراجعین بسیاری رو به رو هستند زیرا خانم‌ها به دلیل مشغله‌های کاری که درگیر آن هستند زمان و انرژی کافی برای انجام کارهای منزل ندارند در نتیجه استفاده از لوازم خانگی مدرن و کاربردی بسیار گسترش پیدا کرده است. ماشین‌های ظرفشویی در حال حاضر جایگاه ویژه‌ای در خانه‌ها پیدا کرده‌اند و خرابی این دستگاه افراد را با مشکل مواجه می‌کند. زیرا زمان زیادی برای شست و شو و آبکشی ظروف باید صرف شود. برای همین خیلی از افراد بعد از خرابی این دستگاه آن را به دست تعمیرکار می‌سپارند. از طرفی به دلیل بالا بودن قیمت ماشین طرفشویی که چیزی بیش از 20 میلیون تومان است. همین امر باعث رونق گرفتن بازار کار تعمیرکاران این حرفه شده است.

از آنجایی که عملکرد لوازم خانگی و وسایل برقی به علت‌های گوناگون از جمله تغییر ولتاژ برق، خرابی یک قطعه و … دچار اشکال می‌شود، تعمیر آن ها در مقایسه با سایر وسایل در دفعات بیشتری انجام می‌گیرد. در نتیجه افراد با داشتن مهارت کافی و تسلط به ساختار سیستم مورد نظر می‌توانند با توجه به علت پیش آمده در برطرف کردن آن گام بردارند.

همچنین تعمیرکاران با‌عضویت در خدمات پس‌از فروش برند‌های مختلف و ‌یا بطور خصوصی درمکان‌های مورد‌نظر قادرند لوازم‌خانگی معیوب را تعمیر‌کنند. درآمد حاصل از این شغل قابل توجه بوده و بسته به نوع دستگاه متفاوت می‌باشد.

تعمیرکاران بدون در نظر گرفتن مدت زمان تعمیر، پس از پایان کار هزینه خدمات ارائه شده را دریافت می‌کنند. حتی اگر کار در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام گیرد. بنابراین با توجه به همه موارد ذکر شده می‌توان برای شغل تعمیرات لوازم خانگی درآمد بالایی را در نظر گرفت.

درآمد شغل تعمیر ماشین ظرفشویی در ایران

 داشتن درآمد بالا در هر شغلی رابطه مستقیمی با میزان توانایی و مهارت فرد در ان حرفه دارد. اگر شما به عنوان یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی وارد این حرفه شده‌اید باید از مهارت و توانایی بالایی در تعمیر دستگاه‌های مختلف ظرفشویی برخوردار  باشید تا به درآمد بالایی دست پیدا کنید. از طرفی داشتن یک تبلیغات درست از محل کار و شیوه کارتان نیز می‌تواند در بالا بردن میزان درآمد شما در این حرفه موثر باشد. اما به طور کلی اگر در شهرهای بزرگ در این حرفه مشغول به کار شوید از درآمد خوبی برخوردار خواهید بود و حداقل درآمد این افراد در ماه چیزی بین 10 الی 15 میلیون تومان است. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید از درآمد خوبی برخوردار شوید بهتر است مهارت خودتتان را در این زمینه افزایش دهید که برای این کار می‌توانید از پکیج آموزش گام به گام تعمیر ماشین طرفشویی استفاده کنید.

درآمد شغل تعمیر ماشین ظرفشویی در جهان

ماشین ظرفشویی جز لوازم خانگی محبوب در سرتاسر جهان است و این دستگاه منحصر به فرد کار شستشوی ظرف را در رستوران‌ها، منازل و… راحت کرده است. از این رو این شغل یعنی تعمیر ماشین ظرفشویی در جهان نیز از درآمد خوبی برخوردار است. در خیلی از کشورها به خصوص کانادا، آلمان و… برای مشاغل فنی جایگاه و کد مخصوصی تعریف کرده‌اند که از مزایا و حقوق‌های خوبی برخوردار هستند. اگر قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارید این شغل برای مهاجرت می‌تواند گزینه بسیار خوبی باشد. شما برای مهاجرت به مهارت و توانایی در این حوضه دارید و با داشتن حداقل سابقه کاری در حدود 3 الی 5 سال به راحتی بعد از مهاجرت می‌توانید مشغول به کار شوید و درآمد خوبی داشته باشید. برای افزایش توانایی و مهارتتان ما استفاده از دوره‌های آموزش حرفه‌ای تعمیر ماشین ظرفشویی را پیشنهاد می‌کنیم.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

در آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی نحوه تعویض، عیب یابی و تعمیر را مرحله به مرحله آموزش داده می‌شود.

بله، تعویض مخزن مواد شوینده در بخشی از این آموزش به صورت جامع بیان شده است.

تعویض المنت سیستم گرمایش در این مجموعه صفر تا صد به صورت کامل آموزش داده شده است.

آموزش تعویض کیت موتور، کیت پمپ و کیت پروانه‌ای موتور به صورت مفصل بیان شده است.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی 118فایل حدود 46 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 2 هفته زمان نیاز هست.
یادگیری تعمیر ماشین ظرفشویی علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

حرفه تعمیر ماشین ظرفشویی هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی و تعمیراتی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه تعمیر لوازم خانگی و برقی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، تعمیر ماشین ظرفشویی یکی از حرفه های تعمیراتی فوق العاده پرطرفدار هست و هر خونه ای برای تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز یه یک تعمیرکار دارد و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد ماشین ظرفشویی خونه خودتون رو عیب یابی و تعمیر کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز تعمیر ماشین ظرفشویی را در آموزش به صورت دقیق بیان کرده است به صورتی که در پایان آموزش قادر به تعمیر انواع برند های ماشین ظرفشویی باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیر ماشین ظرفشویی و حتی خرید ابزارآلات تعمیر ظرفشویی؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شما را با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شما را راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

با توجه به اینکه ماشین ظرفشویی برای این امر به آشپزخانه شما راه پیدا کرده است که دیگر نیازی به صرف وقت برای شستشوی ظروف نداشته باشید. از این رو نیازی نیست همپای ماشین ظرفشویی شما نیز مشغول ظرف شستن شوید! همین که خرده ها و باقی مانده غذایی را از روی ظروف تمیز کنید، کافی می باشد. باید توجه داشته باشید که علت تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن در ماشین ظرفشویی این است که تکه های غذا سبب انسداد بازوهای آبپاش و یا مسدود کردن مسیر شناور نشوند.
علت دیگر تمیز کردن باقی مانده های غذایی از ظروف این است که مواد غذایی خشک شده با یک آبکشی ساده، کمی نم دار شوند و پس مانده ها به راحتی پاک شوند. در برخی از مدل های جدید ماشین ظرفشویی، پیش شستشو و برنامه ویژه ای برای تمیز کردن پس ماند غذایی در نظر گرفته شده است. در نتیجه با فعال کردن این برنامه دیگر آسیبی به ماشین ظرفشویی وارد نمی شود.

با توجه به اینکه بوی بد ساطع شده از ماشین ظرفشویی می تواند بسیار ناخوشایند باشد. از این رو باید اقدام به رفع بوی بد نمود تا بوی بد به فضای آشپزخانه منتشر نشود.
از دلایلی که سبب می شود ماشین ظرفشویی، بوی بدی را ساطع کند، پس ماندهای غذایی گیر کرده در مخزن ماشین ظرفشویی است.
زمانی که پس ماندهای غذایی در فیلتر و همچنین بین بازوی آبپاش و یا در سمت شناور گیر می کنند، باعث ایجاد بوی نامطبوعی می شوند.

1. فیلتر ماشین ظرفشویی را در آورید.سپس با کمک آب داغ و ماده شوینده اقدام به تمیز کردن آن نمایید. همچنین در صورتی که ماده غذایی در بازوهای آبپاش گیر کرده است، را خارج کنید.
2. در صورت انسداد شلنگ خروجی، اقدام به رفع انسداد نمایید تا آب در یک محل ساکن نماند.
3. برای شستشوی مخزن می توانید از سرکه استفاده کنید. برای این امر کافیست، ماشین ظرفشویی را بدون ظروف در حالت شستشوی معمولی با آب داغ قرار دهید. سپس مقداری سرکه درون فنجان ریخته و در سبد بالای دستگاه قرار دهید.ماشین ظرفشویی را روشن کرده و اجازه بدهید، سیکل برنامه تمام شود.سپس بعد از اتمام برنامه، بوبی ماشین ظرفشویی از بین می رود.همچنین می توانید با دستمالی نم دار که آغشته به سرکه است، سبدهای ماشین ظرفشویی را شسته و مخزن را تمیز کنید. سپس آبکشی نمایید.

1. در بیشتر مواقع این مشکل به این علت است که ممکن است مدل ماشین ظرفشویی شما، قبل از شروع زمانی را برای گرم کردن آب صرف کند.
2. در صورتی که ماشین ظرفشویی به آب گرم وصل نباشد نیز ماشین ظرفشویی مدتی را برای گرم کردن آب با کمک المنت باید صرف کند.
3. همچنین در صورتی که میزان دمای آبگرمکن یا پکیچ یا شوفاژ کم باشد، آنگاه باید با افزایش دما، به شستشوی ماشین ظرفشویی کمک کرد تا زودتر کار خود را شروع کند.
4. همچنین مشکلات فنی می تواند سبب طولانی تر شدن برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی شود که در مطلب زیر به طور کامل در مورد آن اطلاعاتی جمع اوری کرده ایم.

موارد زیر را به ترتیب در ماشین ظرفشویی باید هر چند وقت یکبار و به صورت دوره ای تمیز نمایید:
1. تمیز کردن قسمت داخلی
2. تمیز کردن قسمت بیرونی
3. تمیز کردن فیلتر
4. تمیز کردن شیلنگ خروجی

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان انجام ماساژ سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

10 دیدگاه برای آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

 1. fati_zangane

  چرا درب ماشین ظرفشویی قفل نمی شود ؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   احتمالا قفل درب و سوئیچ قفل و بعد از این دو برد اصلی دستگاه دچار مشکل شده است.
   سپاس از همراهی شما

 2. shahin.y76

  چرا ماشین ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت این امر معمولا خرابی پمپ تخلیه ظرفشویی است. از یک مرکز معتبر و مجهز برای بررسی های بیشتر و انجام تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.
   سپاس از همراهی شما

 3. d.rezvani2850

  چرا چرخه شستشوی ماشین ظرفشویی بیش از حد معمول و یا کمتر است !!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در این مشکل ممکن است تایمر ماشین ظرفشویی، ترموستات یا خازن حرارتی دچار ایراد شده باشد.
   سپاس از همراهی شما

 4. khatoon

  چرا قفسه های ماشین ظرفشویی نمی چرخه ؟!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   احتمالا غلطک های چرخ های قفسه ها خراب شده اند.
   سپاس از همراهی شما

 5. سمیه ماهی72

  چرا روی ظرف لکه باقی می ماند!!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برنامه ریزی غلط و عدم استفاده از مواد شوینده مناسب در این مشکل دخیل است. برنامه صحیح را به کمک دفترچه راهنمای دستگاه با توجه به ظروف خود اجرا کنید و از مواد شویند با کیفیت استفاده کنید.
   سپاس از همراهی شما

 6. شهرام نعمتی

  چرا ظرفشویی صدا می دهد ؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مشکل ممکن است از پمپ ماشین ظرفشویی ناشی شود. گاهی نیز مشکل از اسپری ماشین ظرفشویی است که ممکن است به قفسه یا ظروف برخورد کند و ایجاد صدا کند.
   سپاس از همراهی شما

 7. hana.98

  چرا کلید یا کلیدهای ظرفشویی کار نمی کند؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مشکل برد الکتریکی دستگاه دچار ایراد و اختلال شده است.
   سپاس از همراهی شما

 8. zohre.danaiy

  چرا ماشین ظرفشویی روشن نمیشه!؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در این مشکل خرابی موتور ، خرابی برد الکترونیکی و خرابی سیستم برقی دستگاه دخالت دارند.
   سپاس از همراهی شما

 9. حفصه نجاتی

  چرا ماشین ظرفشویی ظرف ها را خشک نمی کند؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   اگر ماشین ظرفشویی نتواند آب را خوب تخلیه کند، ظروف خیس باقی می مانند. البته مسائل دیگری هم در این مشکل دخیل هستند.
   سپاس از همراهی شما

 10. mahdie_shekarabi

  چرا ماشین ظرفشویی، ظروف را به خوبی نمی شوید؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت این امر معمولا عدم آبریز کامل و استفاده نکردن از مواد شوینده خوب است. ابتدا مواد شوینده را عوض کنید و یک بار دیگر کیفیت شست و شو را امتحان کنید، اگر همچنان ماشین نمی تواند ظرف ها را خوب بشوید، باید آبپاش ها و آبریز ها توسط یک متخصص بررسی شوند.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 2894

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد