118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش تعمیر مایکروویو

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

424,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش تعمیر مایکروویو (صفر تا صد)

با توجه به پیشرفت و گسترش روز افزون تکنولوژی، این موضوع باعث اشتغال‌ زایی برای بسیاری از رشته‌ها در زمینه‌های مختلف شده‌ است. یکی از راه‌های رهایی از بیکاری ایجاد ارتباط میان رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی است، تا از این طریق افراد زیادی در حوزه‌های مختلف صنعتی به‌ کار گرفته شوند. امروزه وسایل و تجهیزات بسیار زیادی با پیشرفت و گسترش تکنولوژی وارد زندگی ما انسان‌ها شده‌اند.

این کار باعث سرعت بخشیدن و آسان شدن بسیاری از کارها شده است. از جمله این وسایل می‌توان به مایکروویو اشاره کرد. این دستگاه‌ها توانسته‌اند به یکی از دستگاه‌های مهم در آشپزخانه تبدیل شوند و در بین مردم دارای محبوبیت بسیار زیادی هستند. دقت داشته باشید که ساختار مایکروویوها از پیچیدگی خاصی برخوردار است و به دلیل ارتباط با امواج مایکروویو تعمیرات آن نیاز به آموزش جامع تعمیر مایکروویو دارد. اهمیت تعمیرات این دستگاه‌ها باعث شده‌ است تا افراد زیادی تمایل به شغل تعمیرات مایکروویو داشته باشند و برای پیشرفت در آن تلاش کنند. دقت داشته باشید که شغل تعمیر مایکروویو می‌تواند به‌ عنوان یک منبع درآمد عالی برای افرادی که به این زمینه علاقه‌ مند هستند باشد.

آموزش تعمیر مایکروویو 118فایل با‌بیش از 7 ساعت آموزش، در سه‌ بخش کلی به آموزش گام به گام تعمیر‌ مایکروویو پرداخته است. در این مجموعه آموزش تعمیر‌ مایکروویو با برندهای مختلف از قبیل جنرال الکتریک، ویرپول، فریجدر و… به همراه عیب یابی کامل برند های مختلف ایرانی و خارجی مایکروویو در این مجموعه گنجانده شده است.

شما می توانید در قالب ویدئو و فایل آموزشی از آن ها بهره ببرید. مجموعه آموزش تعمیر‌ مایکروویو ابتدا به صورت کامل شما را با ساختمان مایکروویو، نحوه کارکرد آن و باز و بسته کردن آن آشنا کرده و سپس نحوه عیب یابی، کدهای خطا و تعمیر قطعه به قطعه ی مایکروویو را به شما علاقمندان آموزش می دهد.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه تعمیر مایکروویو تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع تعمیر مایکروویو و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش تعمیر ماکروویو

سرفصل های دوره

3 ساعت

3 ساعت

1 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش تعمیر مایکروویو!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث تعمیر مایکروویو آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا تعمیر مایکروویو را فرا بگیریم؟

امروزه مایکروویو تقریبا جزئی از وسایل خانه همه ایرانیان بوده و کم‌کم جای خود را در آشپزخانه مردم باز کرده است. همچنین از‌طرفی تعداد کمی مشغول به‌ فعالیت در زمینه تعمیر‌ مایکروویو بوده و از این لحاظ افراد متخصص در این‌ زمینه اندک‌ شمار‌ هستند.

در مجموع می توان گفت که شما با یادگیری تخصصی و کاربردی تعمیر مایکروویو می توانید به صورت آزاد و یا قراردادی با شرکت های خدماتی، تعمیراتی در این زمینه فعالیت داشته و کسب درآمد کنید.

مایکروویوها با توجه به ساختار پیچیده‌ای که دارند، ممکن است دچار مشکلات یا خرابی‌هایی شوند که نیاز به عیب‌یابی داشته باشند. در این حالت لازم است که افراد برای تعمیر مایکروویوها تمامی قطعات مربوط به آن را بشناسند، نحوه عیب یابی آن را بدانند و بعد اقدام به تعمیر یا تعویض آن‌ها نمایند. دقت داشته باشید که مشکلاتی که در مایکروویو ممکن است به وجود بیاید شامل مشکلات سروصدا، خاموش یا روشن نشدن آن، گرم نکردن، مشکلات درب و فن آن و مشکلات متفرقه است. در این حالت افراد برای تعمیر مایکروویوها لازم است که دارای مهارت و دانش کافی باشند زیرا در غیر این صورت ممکن است به دستگاه مشکلات جبران‌ ناپذیری وارد نمایند. همچنین از طرفی به دلیل این‌ که مایکروویوها جزء وسایل برقی محسوب می‌شوند، ممکن است از این نظر نیز فرد دچار آسیب شود.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره آموزش تعمیر مایکروویو سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش تعمیر مایکروویو مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش تعمیر مایکروویو چه اتفاقی می‌افتد؟

افراد در طول آموزش صفر تا صد تعمیر مایکروویو نسبت به تمامی قطعات آن شناخت پیدا می‌کنند. همچنین یاد می‌گیرند که چطور از لوازم و تجهیرات این شغل استفاده کنند. همچنین آن‌ها یاد می‌گیرند که انواع مدل مایکروویو را عیب یابی کرده و مشکلات آن‌‌ها را حل کنند.

در صورتی که مجموعه آموزش تعمیر مایکروویو را به صورت کامل و مرحله به مرحله مشاهده کنید و قبل از تماشای ویدئوها، کتابچه آموزشی این مجموعه را مطالعه نمایید. به طور کامل با مراحل تعمیر و تعویض قطعات مختلف مایکروویو آشنا خواهید شد.

در صورتی که پس از مشاهده کامل ویدئو ها به انجام هر کدام از مراحل بپردازید. قطعاً در پایان مجموعه، تا حد زیادی به مهارت در زمینه تعمیرات مایکروویو دست خواهید یافت.

مجموعه آموزش تعمیر مایکروویو برای همه افراد علاقه مند به یادگیری تعمیر وسایل خانه مناسب است.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شروع تعمیر مایکروویو

برای کسب مدرک در زمینه شغل تعمیر مایکروویو افراد می‌توانند در رشته‌های فنی ثبت ‌نام کنند یا اینکه در رشته برق تحصیل نمایند و از این طریق مدرک به دست آورند. اما دقت داشته باشید که برای ورود به شغل تعمیر مایکروویو لازم نیست که حتماً دارای مجوز یا مدرک خاصی باشید و افراد با گذراندن آموزش‌های مربوط به این رشته نیز می‌توانند در این زمینه کسب مهارت کنند. در این حالت دوره‌های آموزش تعمیر مایکروویو از مبتدی تا پیشرفته به این افراد کمک می‌کنند که در این زمینه به مهارت کافی دست پیدا کنند و از طریق پشتیبانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد به تخصص خوبی در این رشته دست پیدا کنند و برای ورود به بازار کار خود را آماده کنند.

مدت زمان لازم برای یادگیری تعمیر مایکروویو چقدر است؟

با توجه به این موضوع که آموزش تعمیرات مایکروویو ساده و آسان است، زمان یادگیری آن نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. البته افراد بسته به روشی که برای آموزش انتخاب می‌کنند این مدت زمان یادگیری متفاوت است. مثلا کسی که به‌ عنوان شاگرد و کارآموز این کار را شروع می‌کند به مدت زمان بیشتری برای یادگیری احتیاج خواهد داشت اما در صورتی‌ که افراد تمایل داشته باشند با شرکت در دوره آموزش تعمیر مایکروویو این رشته را یاد بگیرند، این مدت‌ زمان به ۲ هفته الی ۱ ماه کاهش پیدا می‌کند.

مزایای یادگیری تعمیر مایکروویو

1. با توجه به اینکه امروزه در هر منزل از مایکروویو استفاده می‌شود، استفاده روزافزون از این دستگاه باعث تمایل بیشتر افرادی می‌شود که تعمیر مایکروویو را انجام می‌دهند.

2. با توجه به نوسانات اقتصادی و گران شدن قطعات مایکروویو همچنین گران شدن این دستگاه‌ها امروزه افراد در جهت خرید این دستگاه‌ها اقدام نمی‌کنند و بیشتر تلاش می‌کنند که دستگاه‌های خود را تعمیر کنند. بنابراین نیاز به تعمیرکار مایکروویو احساس می‌شود.

3. بازار کار این رشته خوب بوده و دارای درآمد نسبتاً بالایی است.

4. نیاز به سرمایه زیادی ندارد.

5. نیاز به کار جسمانی خیلی زیادی ندارد.

6. با توجه به رونق شغل تعمیر لوازم خانگی شغل تعمیر مایکروویو نیز از جمله مشاغلی است که دارای رونق بسیار زیادی است.

معایب یادگیری تعمیر مایکروویو

1. این شغل از آنجایی که شغلی مستقل و آزاد است، دارای درآمد ثابتی نیست.

2. برخی از قطعات یا لوازم و تجهیزات آن ممکن است در بازار مدتی یافت نشوند.

3. آموزش تعمیر مایکروویو نیاز به‌ دقت و توجه زیادی دارد.

4. با توجه به تمایل بسیاری از افراد به این رشته می‌توان گفت که بازار کار نسبتاً اشباع‌ شده‌ای دارد.

البته برای این معایبی که ذکر شد اصلاً جای نگرانی نیست زیرا افراد با آموزش تخصصی تعمیر مایکروویو به‌ صورت اصولی و مناسب می‌توانند سطح مهارت‌های خود را آن‌قدر بالا ببرند که بتوانند در این زمینه به موفقیت و پیشرفت خوبی دست پیدا کنند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

وسایل مورد نیاز برای شروع تعمیر مایکروویو

همان‌ طور که برای راه ‌اندازی هر شغلی نیاز به ابزار و تجهیزات لازم برای آن شغل هست برای شغل تعمیر ماکروویو نیز به وسایلی احتیاج دارید که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

1. دستگاه وی ا

2. ولت متر لوله خلا

3. ابزارهای دستی مانند انواع پیچ گوشتی و فازمتر و …

4. یورکس

5. تستر نشتی

6. مغناطیس

7. تستر خازن

8. محافظ جهت فیوز

9. لامپ تست

لیست قیمت وسایل مورد نیاز تعمیر مایکروویو

ردیفوسایل مورد نیاز تعمیر مایکروویوقیمت (تومان)
1ولت متر لوله خلا500000
2 ابزارهای دستی مانند انواع پیچ گوشتی و فازمتر و ...3000000
3انواع تستر نشتی (بر اساس مدل)200000 - 5000000
4تستر خازن7000000
5محافظ جهت فیوز500000
6لامپ تست500000

سرمایه مورد نیاز برای شروع تعمیر مایکروویو

برای شروع راه‌اندازی شغل تعمیرات مایکروویو لازم است که شما هزینه‌ای را جهت شرکت در دوره آموزش جامع تعمیر مایکروویو در نظر بگیرید. در ادامه در صورتی‌ که تمایل داشته باشید می‌توانید برای خود کارگاه یا مغازه ای را انتخاب کرده و آن را اجاره یا خریداری نمایید. بنابراین مبلغی نیز جهت این مکان باید در نظر داشته باشید. البته بهترین کار این است که پس‌ از کسب مهارت‌هایی که در این زمینه به دست می‌آورید در ابتدا به‌ صورت شرکت‌های خدماتی و تعمیراتی که در سطح شهر وجود دارد کار خود را شروع کنید و بعد پس‌ از کسب مهارت در آن و تجربه بیشتر به فکر پرداخت اجاره یا خریداری مکان باشید. همچنین در نظر داشته باشید که شما نیاز به یک اندک سرمایه‌ جهت خرید لوازم و تجهیزات لازم این شغل نیز دارید.

بازار کار تعمیر مایکروویو در ایران چگونه است؟

حتماً تا امروز با انواع و مدل‌های مختلف مایکروویوها آشنا شده‌اید و می‌دانید که نقش مایکروویوها در پخت ‌و پز و آشپزی و شیرینی‌پزی تا چه حد مهم است. مایکروویو ها علاوه‌بر این‌ که باعث گرم کردن غذا می‌شوند، می‌توانند انجام کارهایی مانند پخت انواع غذا، درست کردن انواع کیک و شیرینی را نیز انجام دهند. این موارد برای افرادی که شاغل هستند و زمان کافی برای آشپزی ندارند بسیار مهم است و در نتیجه نقش ماکروویو برای آن‌ها تا حدی ضروری است. به‌طور کلی می‌توان گفت میاکروویوها وسیله‌ای کاربردی و مهم در منزل هستند که کارها را با سرعت بالایی انجام می‌دهند.

با توجه به الکترونیکی بودن مایکروویوها و امکان ایجاد مشکلات مختلف در آن‌ها باید دقت داشته باشید که این خرابی‌ها می‌توانند دارای علت‌های مختلفی باشند، در نتیجه عیب ‌یابی و تعمیر آن‌ها بسیار مهم است. دقت داشته باشید که کار کردن با امواج مایکروویو خطرات بسیار زیادی دارد و در صورتی‌ که کار کردن با این دستگاه به‌ درستی انجام نگیرد، ممکن است باعث آتش ‌سوزی یا برق‌ گرفتگی نیز شود. به‌ همین دلیل است که بسیاری از افراد برای تعمیر مایکروویوهای خود به‌ صورت خودسرانه اقدام نمی‌کنند و از تعمیرکاران متخصص و ماهر در این زمینه کمک می‌گیرند.

به‌ همین منظور استفاده از مایکروویو و نیاز به متخصص برای انجام عیب‌ یابی و تعمیرات آن باعث شده‌ است تا بازار کار این رشته پررونق و پرسود باشد. همچنین شرایط اقتصادی جدید برای مردم موجب شده‌ است که آن‌ها ترجیح دهند به‌ جای خرید مایکروویو جدید، مایکروویوهای خود را با هزینه کمتر تعمیر کنند. همچنین دقت داشته باشید که امروزه انواع مختلفی از مایکروویو وارد بازار شده‌اند که دارای ویژگی‌های مختلفی هستند. در نتیجه برای تعمیر مایکروویو نیاز به تخصص و دانش کافی است که خود افراد نمی‌توانند این کار را انجام دهند. بنابراین برای تعمیر مایکروویوهای خود باید به افراد متخصص و با دانش فنی بالا مراجعه کنند.

تعمیر مایکروویو قطعاً کاری تخصصی و نیازمند مهارت بالایی است. از این‌رو تعمیرکاران کمتری به این‌کار مشغول بوده و شما در‌صورت یادگیری، مشتریان و به‌دنبال آن درآمد قابل‌توجهی کسب خواهید‌کرد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

درآمد تعمیر مایکروویو در ایران

توجه داشته باشید که عوامل مختلفی روی درآمد حاصل از شغل تعمیر مایکروویو ممکن است مؤثر باشند. از جمله این عوامل می‌توان به سابقه کاری و مهارت فرد اشاره کرد. در نتیجه افرادی که تعمیرات مایکروویو را انجام می‌دهند در صورتی‌ که آموزش تعمیر مایکروویو را به‌ صورت تخصصی و حرفه‌ای نگذرانده باشند، نمی‌توانند در این شغل موفق باشند. زیرا ممکن است در این حالت به خود یا دستگاهی که با آن سروکار دارند آسیب بزنند. در نتیجه همیشه این را در نظر داشته باشید که انجام کار با کیفیت و حسن انجام کار در بهبود میزان درآمد می‌تواند تا حد بسیار زیادی مؤثر باشد.

همچنین دقت داشته باشید افرادی که تعمیر مایکروویو انجام می‌دهند، همواره باید اطلاعات خود را به روز کنند تا بتوانند انواع مدل‌های این دستگاه را تعمیر کرده و از این طریق درآمد خود را گسترش دهند. یکی از عوامل مهمی که روی درآمد حاصل از تعمیر مایکروویو مؤثر است خوش ‌قولی و رضایت مشتری است. در واقع افراد هر چقدر بتوانند رضایت مشتریان بیشتری را جلب کنند، در این شغل به پیشرفت بالاتری دست پیدا خواهند کرد. علاوه‌بر موارد ذکر شده قیمت مناسب جهت هزینه‌های تعمیر مایکروویو می‌تواند تا حد بسیار زیادی رضایت مشتری را جلب کند. از این طریق به‌ مرور تعداد مشتریان شما بیشتر می‌شود و درآمد شما افزایش پیدا کند. به‌طور کلی درآمد حاصل از تعمیر مایکروویو چیزی حدود ۵ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان است.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

بله آموزش نصب و عیب‌یابی و تعمیر مایکروویوهای دیواری هم کامل آموزش داده شده است.

در این مجموعه آموزش تعمیر‌ مایکروویو با برندهای مختلف از قبیل جنرال الکتریک، ویرپول، فریجدر و… برای تمرین مهیا شده است و تفاوت های آن در برند های مختلف به شما آموزش داده میشود.

با توجه به این که سرفصل های آموزشی این دوره مطابق با نیاز بازار کار طراحی شده است و پس از اتمام دوره کارآموزان می توانند با آمادگی کامل وارد بازار کار شوند.

 
 

برای شروع این کار به بودجه بالایی نیازی نیست زیرا وسایل مورد نیاز شما ابزار هایی نظیر: اهم سنج، فیوزکش و … می باشد.

آموزش تعمیر مایکروویو 118فایل حدود 7 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل یک هفته زمان نیاز هست.
یادگیری تعمیر مایکروویو علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.

حرفه تعمیر مایکروویو هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی و تعمیراتی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه تعمیر لوازم خانگی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، تعمیر مایکروویو یکی از حرفه های ساختمانی فوق العاده پرطرفدار هست و هر خونه ای برای تعمیر و عیب یابی مایکروویو به تعمیرکار نیاز دارد و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد مایکروویو خونه خودتون و اطرافیانتون رو تعمیر کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز تعمیر مایکروویو رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به تعمیر انواع برند های مایکروویو باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیر مایکروویو و حتی خرید ابزارآلات تعمیر مایکروویو؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.

در صورت گرم نشدن دستگاه از نکات زیر برای عیب یابی و تعمیرات ماکروفر استفاده نمایید:
1. گرم نشدن ماکروفر عملاً به معنی از کار افتادن آن است زیرا در این صورت قادر نیست عمل طبخ غذا را به درستی انجام دهد.
2. مشکل گرم نشدن مایکروفر از عمده‌ترین مشکلاتی است که به‌طور روزانه گزارش می‌شود و غالباً دلایل آن را باید در بخش‌های زیر جستجو کرد.

در صورت کار نکردن دستگاه از نکات زیر برای عیب یابی و تعمیرات ماکروفر استفاده نمایید:
اگر ماکروفر خود را به برق متصل کرده‌اید و دستگاه ماکروفر شما کار نمی‌کند یا اصلاً روشن نمی‌شود، پیش از عیب‌یابی ماکروفر به سراغ اتصالات منزل خود بروید. جریان پریز را با استفاده از یک‌ فازمتر بررسی کنید. اگر وسیله‌ای برای بررسی جریان در دسترس ندارید وسایل کوچک‌تر مانند سشوار را به پریز مذکور وصل کنید و مطمئن شوید که پریز سالم است. همچنین دوشاخه دستگاه را از نظر سلامت و رسانایی بررسی کنید.

نقش فیوز لاین در کار نکردن مایکروویو به قرار زیر است:
1. اگر جریان بیش از حد از مایکروفر عبور کند فیوز لاین، می‌ترکد.
2. اگر فیوز ترکیده باشد ماکروفر روشن نمی‌شود.
3. برای تست فیوز لاین از یک مولتی متر استفاده کنید. شما باید مشکلی را که موجب ترکیدن فیوز شده است حل کنید.
4. اگر این مشکل را حل نکرده‌اید بهتر است اقدام به تعویض فیوز نکنید چراکه ممکن است، فیوز جدید را نیز از بین ببرد.

سوییچ درب ممکن است به‌طور ناگهانی از کار بیفتد. هر یک از سوییچ‌های درب را برای یافتن علائمی از گرمای بیش از حد، سوختگی و… بررسی کنید. اگر هیچ علامت واضحی از خرابی مشاهده نکردید از مولتی متر برای بررسی جریان استفاده کنید. هر یک از سوییچ‌ها که آسیب دیده باشند، باید تعویض شوند.

اگر ماکروفر شما برای چند ثانیه روشن می‌شود و سپس مجدداً خاموش می‌شود، تاچ پد دستگاه ممکن است دچار مشکل شده باشد. این مسئله معمولاً اتفاق نمی‌افتد. به‌طور عمومی اگر صفحه نمایش مایکروفر کار کند و بعضی دکمه‌های آن به درستی پاسخ بدهند و بعضی دیگر نه مشکل از تاچ پد دستگاه است؛ اما احتمال آن وجود دارد که مشکل خاموش شدن دستگاه از تاچ پد باشد.

نچرخیدن سینی گردان ماکروفر نیز از معایبی است که عمدتاً گزارش می‌شود و سرمنشأ آن نیز معمولاً در دوبخشی است که در ادامه نام‌ برده خواهد شد.
1. از مولتی متر برای بررسی جریان استفاده کنید. اگر موتور صفحه گردان فاقد پیوستگی جریان است، آن را جایگزین کنید.
2. اگر سینی گردان ماکروفر نمی‌چرخد کوپلینگ درایو سینی شیشه‌ای ممکن است شکسته باشد.
3. کوپلینگ را به‌آرامی، برای بررسی آسیب آن، از شفت موتور محرک بکشید.

یکی دیگر از اشکالات متداول ماکروویو خارج شدن هوای گرم از زیر این دستگاه است که در صورتخارج شدن هوای گرم از زیر دستگاه از نکات زیر برای عیب یابی و تعمیر ماکروفر استفاده نمایید:
1. در حین کارکردن ماکروفر با عمل کردن فن، هوای گرم از زیر دستگاه خارج می‌شود.
2. به دلیل تماس هوای خروجی با سطحی که دستگاه روی آن قرار دارد هوای گرما از زیر دستگاه یا طرفین آن احساس می‌شود؛ بنابراین اگر متوجه خروج هوای گرم از زیر دستگاه شدید نگران نشوید.
3. ترجیحاً مایکروفر را در فضاهای کاملاً بسته قرار ندهید.

1. اگر ماکروفر شما در حین پخت غذا از کار افتاده است. نگران نباشید؛ زیرا این کار واکنش ماکروفر درزمانی است که مشکلی در حال اتفاق افتادن است. گاهی اوقات تنها جابه‌جایی ماکروفر از محل و در نظر گرفتن جایی بهتر برای آن مشکل را حل می‌کند.
2. عمده‌ترین دلیل خاموش شدن ماکرویو در حین پخت غذا، کمبود تهویه است. در هنگام کارکردن مایکروفر، باید فاصله مناسبی بین دستگاه و فضای اطراف آن وجود داشته باشد.
3. دلیل دوم این مشکل ممکن است به خاطر سوییچ برد دستگاه باشد. اتصال نامناسب سیم‌ها می‌تواند موجب ایجاد گرمای ناخواسته شود. این امر باعث سوختن فیوز و درنتیجه قطع جریان می‌شود.

10 دیدگاه برای آموزش تعمیر مایکروویو

 1. AtenA

  دیروز داشتم از مایکروویو استفاده می کردم یهو دستگاه خاموش شد میتونید کمکم کنید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خاموش شدن ناگهانی دستگاه حین کار می تواند به علت گرم شدن زیاد دستگاه، قطع شدن اتوماتیک جریان برق و یا نوسان ولتاژ باشد.
   سپاس از همراهی شما

 2. homeyra67

  مایکروویوی که جرقه میزنه علتش چی میتونه باشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت این مشکل می تواند استفاده از ظروف فلزی و یا چرب بودن دیواره داخلی دستگاه باشد.
   سپاس از همراهی شما

 3. neda.rejai

  بهتره از چه ظروفی برای این دستگاه استفاده کنیم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ظروف سرامیکی، پیرکس،آرکوپال و برخی ظرف های پلاستیکی می توانند ظروف خوبی برای این دستگاه باشند.
   سپاس از همراهی شما

 4. Sina

  تفاوت مایکروویو و مایکروفر چیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در مایکروویو فقط از اشعه برای پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی استفاده می‌شود ولی در مایکروفر هم از اشعه و هم از المنت استفاده می‌شود که کارایی بالاتری دارد.
   سپاس ازهمراهی شما

 5. S_T_50

  سولاردام فرقش با بقیه چیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام واحترام
   در سولاردام، سیستم پخت مایکروویو وجود دارد اما المنت‌های نوری نیز به سیستم اضافه گردیده است.
   سپاس از همراهی شما

 6. mahnaz.75

  غذا چجوری داخل مایکروو گرم میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   یکی از قطعات اصلی مایکروو لامپ مگنترون است که وظیفه آن گرم کردن غذا است.
   سپاس از همراهی شما

 7. چارقد گل گلی

  دلیل اینکه مایکروویو غذا ها را گرم نمی کنند چی میتونه باشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   اگر مایکروویو شما غذا را به خوبی گرم نمی کند یکی از دلایل اصلی آن لامپ مگنترون است که خرابی آن نمی تواند غذا را به خوبی گرم کند. همچنین خرابی دیود و خازن هم می توانند مانع گرم شدن غذا شوند.
   سپاس از همراهی شما

 8. پژمان حمیدی

  سینی مایکروویو اصلا نمی چرخه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   علت نچرخیدن سینی مایکروویو می تواند به علت کثیف بودن چرخ های زیر آن باشد و یا می تواند مشکل در قطعه ای باشد که محور اصلی را به مرکز سینی متصل میکند.
   سپاس از همراهی شما

 9. rj32_yasin

  راستش زیاد اطلاعاتی دراین باره ندارم میتونم این دوره رو خریداری کنم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   مجموعه آموزش تعمیر مایکروویو برای همه افراد علاقه مند به یادگیری تعمیر وسایل خانه مناسب است.
   سپاس از همراهی شما

 10. Akbar_r

  چه برند هایی داخل مجموعه تعمیرشون گفته شده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این مجموعه آموزش تعمیر‌ مایکروویو با برندهای مختلف از قبیل جنرال الکتریک، ویرپول، فریجدر و… به همراه عیب یابی کامل برند های مختلف ایرانی و خارجی مایکروویو در این مجموعه گنجانده شده است.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3247

اطلاعات تکمیلی آموزش تعمیر مایکروویو

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد