118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

290,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی (صفر تا صد)

استفاده از روش‌های مختلف جهت بهبود طعم و بوی آب به 4000 سال قبل از میلاد بر می‌گردد. در نوشته‌های برجا مانده از سانسکریت و یونان باستان استفاده از زغال چوب جهت فیلتر کردن آب، قراردادن آب در معرض نور آفتاب، جوشاندن آب و قراردادن تکه‌های فلز داغ در آب قبل از نوشیدن آن توصیه شده است. مصری ها 1500 سال قبل از میلاد از آلوم جهت تصفیه آب و ته نشین کردن ذرات معلق در آن استفاده می کردند.

امروزه این روش تصفیه آب به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود و دستگاه‌های خاصی به صورت صنعتی و خانگی تولید شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کار با فیلترهای خاصی انجام می‌شود. آموزش نصب فیلتر تصفیه خانگی نحوه نصب و اجرای این دستگاه را آموزش می‌دهد و شما می‌توانید با استفاده از آن هر آنچه که لازم است درباره نصب و تعمیر این دستگاه‌ها را بدانید را یاد می‌گیرید. دوره آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی 118فایل با بیش از 34 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

سرفصل های دوره

3 ساعت

4 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی را فرا بگیریم؟

بنابر گزارشات منتشر شده از سازمان‌های مختلف محیط زیستی و پزشکی آب مصرفی در اغلب مناطق دنیا از جمله ایران دارای آلاینده‌هایی است که برای سلامت بدن اصلاً مناسب نبوده و مخاطراتی را به همراه دارند. این گزارشات اهمیت استفاده از دستگاه آب تصفیه کن خانگی را چندین برابر می‌کند و این یعنی اگر شما بتوانید این دستگاه را نصب و تعمیر کنید می‌توانید کسب و کار پر رونقی برای خودتان ایجاد کنید. همچنین می‌توانید وقتی دستگاه تصفیه خودتان خراب شد به جای پرداخت هزینه اضافی به تعمیر کار با کمترین هزینه خودتان فیلترها و دیگر مشکلات دستگاه را شناسایی و برطرف کنید. آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی به شما کمک می‌کند مهارت‌های لازم در این زمینه را کسب کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان اجرای نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب چه اتفاقی می افتد؟

پس از یادگیری نصب و تعمیر این دستگاه می‌توانید با تبلیغات مجازی و حقیقی راهی برای کسب و کار خود پیدا کنید و حرفه خودتان را تبلیغ کنید که بتوانید سفارش‌های زیادی در خصوص نصب و تعمیر این دستگاه‌ها بگیرید. همچنین می‌توانید نمایندگی فروش این دستگاه‌ها را دریافت کنید و در کنار فروش به نصب و تعمیر این دستگاه‌ها بپردازید.

تحصیلات و مهارت لازم برای شروع این شغل

استفاده از پکیج آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه کن آب خانگی بدون داشتن تحصیلات این امکان را به شما می‌دهد مهارت و توانایی لازم برای ورود کردن به این حرفه را پیدا کنید.

مدت زمان لازم برای آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی چقدر است؟

مدت زمان لازم برای یادگیری نصب و تعمیر تصفیه کن خانگی با توجه به تلاش شما می‌تواند کمتر از یک ماه باشد. البته این موضوع در افراد مختلف با میزان و توانایی یادگیری مختلف می‌تواند متفاوت باشد.

مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

1. دستگاه تصفیه آب تمام رسوبات و مواد محلول و نامحلول در آب را توسط فیلترهای الیافی، کربن و پست کربن را از بین می‌برد.

2. آلودگی و میکروب‌های آب را به طور کامل از بین می‌برد. 

3. دستگاه تصفیه آب خانگی با تصفیه کامل آب تضمین سلامتی را برای بدن به همراه دارد.

4. دارای فیلترهای مختلفی است که مانع از باقی ماندن کوچک‌ترین ویروس‌ها و آلودگی‌ها در آب می‌شوند.

معایب دستگاه تصفیه آب خانگی

1. تعویض زود به زود فیلترها

2. قیمت تقریبا زیاد اولیه دستگاه جزو معایب آن محسوب می‌شود.

3. هزینه‌های نگهداری و مشکلات فنی و تعمیرات دستگاه تصفیه آب

اما باید بدانید که جای هیچ نگرانی نیست زیرا شما می‌توانید با استفاده از دوره آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی بدون هیچ نگرانی این دستگاه را خریداری و نصب کنید و همچنین در مواقع لزوم آن‌ را تعمیر نمایید.

دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

دستگاه تصفیه آب با استفاده از فیلتر‌های مخصوص خود آلودگی‌های مختلفی نظیر سرب موجود در آب، میکروب‌ها، رسوب، انواع پاتوژن‌ها، کلر و مواد معدنی اضافه را برطرف می‌کند و با از بین بردن درصد بالایی از این آلودگی‌ها، سبب می‌شود که آب آشامیدنی ما بو و مزه‌ی بهتری پیدا کند. به طور معمول اکثراً مدل‌های دستگاه تصفیه آب خانگی قابلیت تصفیه آب در 4 الی 5 و 6 مرحله را دارا می‌باشند که در هر مرحله قسمتی از آلودگی‌ها و ناخالصی‌ها حذف می‌شوند. در پایان پس از عبور آب از دستگاه تصفیه آب، شما می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که بیش از 90 درصد آلودگی‌ها بر طرف شده‌اند. برای نصب این دستگاه می‌توانید از پکیج آموزش روش نصب دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده کنید.

مراحل نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

ابتدا آب سرد شبکه شهری را قطع می‌کنیم و سه راهی استیل را به لوله شبکه آب شهر وصل می‌کنیم. در مرحله بعد شیر گازی آبی رنگ را به خروجی که روی سه راهی استیل قرار دارد وصل می‌کنیم. آب ورودی به دستگاه تصفیه آب، از طریق شیر گازی قطع و وصل خواهد شد. شیر روسینکی را می‌توان با دریل و ایجاد سوراخ، روی سینک آشپز خانه نصب کرد و یا می‌توان با پایه استیل شیر مزبور را بر روی دیوار نیز نصب نمود. از انتهای مرحله بعد شیلنگی را به شیر برداشت آب ( شیر روسینکی ) متصل می کنیم.  

اکنون دستگاه آماده راه اندازی می‌باشد. جهت راه اندازی و شست و شوی فیلترها مراحل زیر را طی کنید. دو شاخه برق را وصل کنید و بعد شیر گازی آبی رنگ را در حالت باز قرار دهید. شیر مخزن را ببندید و سپس شیر برداشت آب را ببندید تا مخزن دستگاه آبگیری کند. برای بهتر نصب کردن دستگاه خود می‌توانید از آموزش نصب و تعمیر تصفیه کن آب خانگی استفاده کنید.

نکات و تکنینک‌های نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

مهم‌ترین موضوعی که باید از آن آگاهی کامل داشته باشید، روش استفاده از دستگاه تصفیه آب است. موضوعی بسیار مهم و اثرگذار که استفاده بهینه از دستگاه و همچنین افزایش کارکرد و طولانی شدن عمر دستگاه را در پی دارد. برای این کار لازم است هر چند وقت یک بار فیلترها را عوض کنید یا سیستم جریان برق را کنترل نمایید. همچنین لازم است چند وقت یک بار دستگاه را هواگیری کنید. طریقه هواگیری دستگاه تصفیه آب خانگی این امکان را به شما می‌دهد که با صفر تا صد این کار آشنا شوید.

مراحل عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی

یکی از مشکلات دستگاه تصفیه آب که ممکن است گاهی به چشم بخورد ، ایجاد بو یا طعم نامطلوب است . این طعم و بوها ، ممکن است دلایل مختلفی داشته باشند. ممکن است بخاطر نو بودن فیلترها، شیلنگ‌ها، محفظه‌ها، مخزن و … که همگی از جنس پلاستیک هستند باشد و یا علت‌های دیگری داشته باشد که می‌توانید با استفاده از جدول عیب یابی دستگاه تصفیه آب خانگی این مشکلات را شناسایی و بر طرف کنید.

مراحل تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی دارای قطعات متعددی است. این دستگاه همانند دیگر لوازم خانگی استفاده شده، ممکن است دچار مشکل و خرابی شود. از این رو آشنایی با قطعات و نحوه تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی امری ضروری است و باید این کار را به خوبی یاد بگیرید.

بررسی لوازم و ابزارآلات نصب دستگاه تصفیه آب خانگی

مخزن تصفیه آب: یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش‌های دستگاه تصفیه آب مخزن آن است.

پمپ افزایش فشار: فیلتر ممبران برای اینکه بتواند آب را به خوبی تصفیه کند، نیاز به فشار آب بالایی دارد. برای نصب این پمپ‌ها می‌توانید از آموزش نحوه نصب پمپ تصفیه آب خانگی کمک بگیرید.

سوئیچ‌های پرشر و لو پرشر: این سوئیچ‌ها نیز در کنار شیر برقی به عنوان قطعات برقی دستگاه به کار می‌روند.

شیر برقی: وظیفه شیر برقی تصفیه آب این است که در صورت پر شدن مخزن و یا خالی شدن آن دستور قطع یا وصل جریان را بدهد.

فیلترها انواع مختلفی دارند و از نظر درجۀ فیلتر کردن ذرات، جنس، کشور سازنده، تکنولوژی ساخت و ... متفاوت هستند.

بازار کار و درآمد نصب و تعمیر دستگاه در ایران

نصب دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از راه‌های مناسب و به صرفه برای تامین آب شرب مصرفی برای منازل و شرکت‌هاست. املاح موجود در آب برای سلامتی مضر هستند و بهترین راه برای کاهش آن‌ها استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی است. از این رو بازار کار این حرفه  بسیار داغ است و کسانی که نصب و تعمیر این دستگاه‌ها را می‌دانند از درامد خوبی برخوردار هستند. به طور متوسط، هزینه نصب و تعمیر یک دستگاه آب تصفیه کن 1 الی 2 میلیون تومان است.

بازار کار و درآمد در جهان

استفاده از دستگاه تصفیه آب در جای جای جهان انجام می‌شود وامروزه کمتر کسی را می‌بینید که از این دستگاه استفاده نکند زیرا به خاطر افزایش آلودگی‌های آب مردم به کیفیت و سالم بودن آب آشامیدنی خودشان اهمیت می‌دهند. از این رو درامد نصب و تعمیر این دستگاه‌ها در خارج از کشور نیز خوب است و کسانی که قصد مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند می‌توانند این حرفه را به صورت تخصصی یاد بگیرند.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز تعمیر تصفیه اب رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به  تعمیر تصفیه آب خواهید بود و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

جهت جلوگیری از ابتلا به سنگ کلیه و حذف مواد سرطانزا از آب و لذت از آب با طعم مطلوب و سلامتی دستگاه گوارش و اعضا بدن استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی اکیدا توصیه می شود . فرهنگ استفاده از دستگاه تصفیه آب روز به روز بالاتر رفته و تعداد افراد بیشتری از آن استفاده می کنند .
زیاد بودن تعداد فیلتر ملاک نیست بلکه کیفیت آنها مهم است و اینکه آیا به آن فیلتر نیاز دارید یا خیر؟ مثلا برای آب شهری معمولا نیازی به فیلتر نیست و نصب این فیلتر هزینه و دردسر اضافی هست . سیکل تصفیه در 5 مرحله انجام میشود و تعداد بیشتر فیلترها ، معمولا فیلترهای انتخابی و مکمل هستند . ما دستگاهای بیشتر از 7 فیلتر را توصیه نمی کنیم .
زمان تعویض ۳فیلتر اولیه دستگاه هر ۶ماه یکبار است با این حال اگر پیش از ۶ماه متوجه تغییر رنگ فیلتر مرحله یک(الیافی) شدید باید تعویض شود. همچنین فیلتر مرحله ۴(ممبران) هر ۲سال یکبار و فیلترهای مرحله ۵و۶ سالی یکبار تعویض میشوند.

حرفه تعمیر تصفیه آب خانگی هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای فنی میباشد و مطمئنا اگر در زمینه فنی و تعمیراتی  تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، تعمیرتصفیه آب خانگی؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.
آموزش تعمیر تصفیه آب 118فایل حدود 11 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 1 هفته زمان نیاز هست. یادگیری تعمیر تصفیه اب علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.
آب تلخ نیست ،اما چون مدتها آب با سختی بالا نوشیده ایم ، مدتی زمان میبرد تا ذائقه ما به طعم آب تصفیه شده عادت کند؛با گذشت زمان آب غیر تصفیه شده برای ما بد طعم خواهد بود.مثلا اگر کسی اولین بار آب معدنی واتا که امروزه بهترین کیفیت را میان رقبایش داراست مصرف کند میگوید کمی تلخ مزه است اما این نشان از کیفیت محصول دارد.

هیچ هنر و حرفه و علمی بدون درآمد نخواهد بود، همانطور که در توضیحات هم گفتیم، تعمیر تصفیه آب خانگی یکی از حرفه های  فنی فوق العاده پرطرفدار هست و هرچه خوش قول تر و حرفه ای تر باشید مشتری بیشتری خواهید داشت.

قدم بعدی تمرین هست، تنها چیزی که نیاز دارید تا متخصص شدن تمرین و تکرار هست، حتی اگر شده باشد  در خانه به انجام  تعمیر تصفیه آب کنید تا بتونید با چالش های کار رو در رو شوید، ضمنا ما هرجایی که سوالی داشتید همراه شما هستیم.

میتوان گفت تشخیص برای عموم تقریبا کار دشواری است اما برخی موارد مانند کیفیت ظاهری پوسته فیلتر ،ابعاد و میزان دانه های کربن و زغال درون فیلتر،فشردگی شیت ممبران و … است.

یادگیری هر هنر و حرفه ی جدیدی نیاز به تمرین و مکررات دارد، تا زمانی که شروع به تعمیر تصفیه آب نکنید و مشکلاتی که در حین  تصفیه به آن برمیخورید رو حل نکنید، همه ی موارد آموزش داده شده در ذهن شما نخواهد موند.

با تمرین و تکرار درتصفیه اب حرفه ای خواهید شد.

این موضوع کاملا بستگی به خودتان دارد اما پیشنهاد ما به شما این هست که اگر حدود یک ماه حتی شاگردی کنید، میتونید کاملا همه موارد رو فرابگیرید، به علت اینکه زمینه آموزشی در شما پدیدار شده است و با تعمیرتصفیه آب خانگی آشنایی کافی را دارید و فقط نیاز به تمرین خواهید داشت.

دستگاه های مختلفی در بازار وجود دارند که  از چند مرحله فیلتر استفاده می نمایند. هر فیلتر وظیفه خاصی را به عهده داشته ولی معمولا افراد سودجو با اضافه کردن فیلتر اضافی به دستگاه تلاش می کنند مشتری را فریب دهند چون عملا برخی فیلترها یا کارایی لازم را ندارند و یا گاهی اوغات از یک فیلتر چندبار و به اشکال مختلف استفاده می کنند . بهترین دستگاهها  برای تصفیه آب ؛ دستگاههای 6 مرحله ای دارای پمپ و مخزن می باشند که سیکل کامل تصفیه را انجام می دهند . دستگاههای 6 مرحله ای بدون پمپ و مخزن نیز در بازار موجود هست که نسبت به مدل های دارای پمپ و مخزن از کارایی پایین تری برخوردارند .

خیر، مخزن های این دستگاهها ضد رسوب و باکتری و لجن بوده و ماهها آب درون آنها خراب نمیشود و همچنین طراحی دستگاه به گونه ای است که آب مخزن هنگام خروج باز هم مورد تصفیه قرار گرفته تا با خیال راحت از آب استفاده نماییم . البته همیشه سعی کنید از برندهای مرغوب و با کیفیت ، مخزن را انتخاب کنید .

2 دیدگاه برای آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

 1. صابر

  بعد از سفارش چند روزه بدستمون میرسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   پس از سفارش بین 3 تا 7 روزه کاری بسته تحویل داده خواهد شد.
   سپاس از همراهی شما

 2. omid.m

  فیلترها را هر چند مدت باید تعویض کنیم؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بسته به نوع فیلترهای تصفیه آب زمان تعویض آنها متفاوت است. زمان تعویض فیلتر های پیش تصفیه مانند فیلتر الیافی و کربن ۶ ماهه می باشد اما زمان تعویض فیلتر های ممبران , پست کربن و مینرال ۲ سال می باسد. البته بهترین زمان تعویض فیلتر تصفیه آب بسته به منطقه مورد استفاده متفاوت می باشد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3354

اطلاعات تکمیلی آموزش نصب و تعمیر دستگاه تصفیه آب خانگی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد