118فایل 118فایل

آموزش زنبورداری

4.5

قیمت محصول

100 تخفیف

604,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش زنبورداری 118فایل با بیش از 41 ساعت ویدئو در سه پارت “آموزش زنبورداری”، “آموزش حرفه‌ای زنبورداری” و “آموزش ساخت کندو عسل” ارائه شده تا کشاورزان و دامداران بتوانند به صورت اصولی پرورش زنبور را انجام دهند.

زنبورداری ابتدا در پرورش ملکه به نحوه اضافه کردن مانع ملکه و سوپر به کندو، بازرسی هفتگی و علامت گذاری ملکه، بهداشت، کنترل بیماری‌ها و … بیان شده تا شما هنر جویان عزیز پرورش زنبور را فرا بگیرید.

پرورش زنبور عسل یکی از مهمترین منابع درآمد زنبورداران می‌باشد. در این دوره موضوعاتی مانند آشنایی با کندوها و تجهیزات زنبورداری، ساخت کندو دادانت، کندو مدرن(flow hive)، ساخت مرحله‌ ای کندو لانگستروت و کندوهای کنیایی آموزش داده می‌شود. از این رو تولید کنندگان عسل می‌توانند مرغوب‌ ترین و با کیفیت‌ ترین عسل را تولید کنند.

شغل زنبورداری یکی از مشاغلی است که بدون داشتن دانش و مهارت در آن نمی‌توان دست به اقدامی زد. این در حالی است که بسیاری از افراد تصور اشتباهی دارند. این افراد این طور تصور می‌کنند که چون زنبورداری یک شغل قدیمی و سنتی است، نیازی به داشتن دانش ندارد. البته این تصور در نهایت موجب شکست در این شغل خواهد شد.

با وجود اینکه نیاکان ما در شغل زنبورداری تنها از راه تجربه فعالیت می‌کردند، اما امروزه وضعیت تغییر کرده است. زیرا شرایط در بخش‌های مختلف زنبورداری از جمله پرورش زنبور عسل، برداشت عسل و فرآورده‌ها و… دچار تغییر شده‌ است. از این رو این تغییرات باعث می‌شوند که دیگر نتوان با تکنیک‌های سنتی به شغل زنبورداری پرداخت. در نتیجه بهترین کار این است که فرد قبل از اقدام به کار زنبورداری درمورد آن آموزش ببیند.

مزایای یادگیری زنبورداری

عسل محصول ارزشمند و اولیه زنبورداران است که ارزش غذایی زیادی دارد و سرشار از مواد مغذی مانند نیاسین، ریبوفلاوین، آهن و منگنز است.  با تهیه عسل می‌توانند از ارزش غذایی بالای آن بهره مند شوند و همچنین با فروش آن سود خوبی به دست آورند. برای اینکه بتوانید در این حرفه موفق شوید بهتر است به یادگیری آموزش زنبورداری صفر تا صد بپردازید.

 زنبورداری یک سرگرمی جذاب است: زنبورداری که اولین محصول عسل خود را برداشت می کند، سرشار از حس موفقیت است. این موفقیت زمانی حاصل می‌شود که صفر تا صد پرورش زنبور عسل و نگهداری زنبورها را بدانید.

وجود کندوها می‌تواند برای حیات وحش مفید باشد: وجود کندوهای پرورش زنبور عسل و زنبور عسل باعث می‌شود گرده افشانی در محیط صورت بگیرد و این باعث می‌شود گیاهان و میوه‌های زیادی برای سایر موجودات به وجود آید. اینکه کندوها را در چه شرایطی قرار دهید نیاز به آموزش و آزمون و خطا دارد که برای این کار می‌توانید صفر تا صد کندو داری را یاد بگیرید و اجرا کنید.

محصولات مفید شغل زنبورداری: رایج ‌ترین و با ارزش ‌ترین محصولات کندوها را عسل می‌دانیم. این در حالی است که علاوه بر عسل، گرده زنبور عسل، بره موم، ژل رویال و مطمئنا موم خام، محصولات ارزشمندی برای استفاده یا فروش هستند. برای عمل آوری ژل رویال بهتر است صفر تا صد تولید ژل رویال را بدانید تا محصولات جانبی را با کیفیت بالا تولید کنید.

چرا آموزش زنبورداری را فرا بگیریم؟

پرورش زنبور کمک می‌کند که کشاورزان محصولات بیشتری را تولید کنند. اما دلیل دیگری که موجب شده کشاورزان این دوره را مشاهده کنند، بازدهی‌ بالا و رسیدن به سود خالص در کمترین زمان است. در نتیجه می‌توان گفت دوره آموزش زنبورداری، بهترین گزینه برای رسیدن به سود و افزایش تولید در سایر محصولات کشاورزی است.

 

شغل زنبورداری از جمله مشاغلی است که می‌توان آن را با سرمایه‌ای اندک آغاز کرد. از آنجایی که عسل فرآورده‌ای مغذی و محبوب بین مردم است، شغل زنبورداری نیز از گذشته تا به امروز همواره در بین مردم پرطرفدار بوده است. از این رو تقاضای زیاد برای تولید عسل بازار مناسبی را برای شغل زنبورداری فراهم کرده است.

 

با وجود بازار کار خوب در داخل ایران برای شغل زنبورداری و تولید عسل بسیاری از افراد در این کار با صادرات نیز توانسته‌اند‌ که به درآمدهای بالاتری برسند. یکی از دلایلی که شغل زنبورداری در داخل ایران دارای بازارکار خوبی است، این است که این شغل را می‌توان در بسیاری از استان‌های کشور اجرا کرد. در سال‌های اخیر اینطور به نظر می‌رسد که بازار کار همه‌ی مشاغل از جمله شغل زنبورداری در داخل ایران چندان قوی نیست.

 

اما باید بدانید که عسل به عنوان یکی از فراورده‌‌های پرطرفدار شغل زنبورداری دارای محبوبیت زیادی است و خریداران بسیاری را دارد. در نتیجه این فرآورده سود زیادی را برای زنبوردار به ارمغان خواهد آورد. علاوه بر آن بسیاری از زنبورداران هستند که در همین چند سال اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده‌اند و شغل خود را توسعه داده‌اند. همچنین به غیر از عسل در شغل زنبورداری محصولات دیگری هم تولید می‌شوند که بازار فروش آن‌ها در ایران خوب است. همانطور که می‌دانید کشور ما ایران، چهار فصل است.

این ویژگی خود یک شرایط عالی برای شغل زنبورداری محسوب می‌شود. اگر بخواهید در مورد آینده‌ی کاری شغل زنبورداری اطلاعات کسب کنید در ابتدا باید بدانید که رشد کلان این شغل در آینده به پیشرفت و رشد اقتصاد کشور بستگی خواهد داشت.

آموزش زنبورداری 118فایل مناسب چه افرادی است؟

سرفصل های آموزش زنبورداری

4 ساعت

3 ساعت

 3 ساعت

2 ساعت

5 ساعت

سرفصل های دوره حرفه ای زنبورداری

 4 ساعت

3 ساعت

1 ساعت

3 ساعت

2 ساعت

3 ساعت

سرفصل های دوره ساخت کندو زنبورعسل

2 ساعت

5 ساعت

1 ساعت

خلاصه‌ای از محتویات آموزش زنبورداری!

خلاصه‌ای از محتویات آموزش حرفه ای زنبورداری!

خلاصه‌ای از محتویات آموزش ساخت کندو عسل!

نمونه ویدئو آموزش زنبورداری 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه کناف کاری تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع کناف کاری و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

پیش نیاز و مهارت مورد نیاز برای شغل زنبورداری

اگر شما نیز جزء افرادی هستید که تمایل به اشتغال در شغل زنبورداری دارید، باید بدانید که برای ورود به این شغل نیاز به هیچ مهارت و پیش نیاز خاصی نخواهید داشت. اما مسلما برای موفقیت در این شغل باید دانش و اطلاعات خود را بالا ببرید و به کسب مهارت و تجربه بپردازید. زیرا تنها در این صورت است که می‌توانید برای خود درآمد خوبی رقم بزنید و در این کار موفق شوید.

مدت زمان لازم برای یادگیری شغل زنبورداری چقدر است؟

یادگیری شغل زنبورداری یا به طور کلی شروع زنبورداری از صفر را به سه روش می‌توان انجام داد. اول اینکه خودتان دست به کار شوید و تعدادی کندو با نژاد دلخواه زنبورعسل را تهیه کنید و با آزمون خطا و تجربه بعد از مدت دو الی سه سال این حرفه را یاد بگیرید که این کار کمی از نظر سرمایه و وقت گیر بودن اذیت کننده خواهد بود.

 راه دوم راهی است که به صورت تئوری و با شرکت در کلاس‌های آموزش شغل زنبورداری، حضور در کلاس‌های فنی و حرفه‌ای و نیز کلاس‌های جهاد کشاورزی این حرفه را یاد بگیرید که این کار تجربه‌ای ایجاد نمی‌کند اما علم شما درباره این حرفه را بالا می‌برد لذا باید در کنار یادگیری تئوری همزمان کار عملی انجام دهید و مرحله به مرحله مسائل تئوری را اجرا کنید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

سومین راه شاگردی کردن به مدت یکسال در کنار استادکار این حرفه و زنبوردار با تجربه و حرفه‌ای است. این کار باعث می‌شود از تجربیات این افراد استفاده کنید و به صورت عملی این حرفه را یاد بگیرید. در این صورت در کمتر از یک سال با صفر تا صد این حرفه آشنا خواهید شد. همچنین می‌توانید از دوره جامع آموزش زنبورداری بهره‌مند شوید و نکات ریز این شغل را بدانید.

وسایل مورد نیاز برای شروع زنبورداری

شغل زنبورداری نیز مانند هر شغل دیگری نیازمند ابزار و تجهیزات ضروری است که بتوان از طریق آن‌ها این کار را بهتر انجام داد. این ابزار معمولا قیمت‌های گرانی ندارند و همیشه در دسترس هستند. در ادامه به معرفی ابزار لازم برای شغل زنبورداری می‌پردازیم.

1.لباس مخصوص زنبورداری، کلاه زنبورداری، دستکش مخصوص چرمی اهرم کاردک برس

2. کندوها، ظرف های تغذیه، قفس حمل کننده،قفس مجزای ملکه،شبکه، اکستراتور، پولک تراش(چنگال پولک تراش)

3. موم دوز، تخته موم دوز،موم آج دار، موم ذوب کن آفتابی

4. تله گرده گیر،ظرف مخصوص جمع آوری گرده

5. دستگاه شوک دهنده الکتریکی( برای گرفتن زهر رنبور)

6. قاب تولید سلول ملکه، شبکه مانع ملکه،کندوی جفت گیری

7. تجهیزاتی برای تعمیر کندو مانند میخ،چکش،چسب و…

لیست قیمت وسایل مورد نیاز زنبورداری

ردیفابزار و وسایل زنبورداریقیمت (تومان)
1تله گرده گیر هفت گوهر80,000
2موم دوز برنجی20,000
3تخته موم دوز چوبی17,000-23,000
4موم آج دار (هر 2 کیلو 35-36 عدد می باشد.)280,000
5دستکش پارچه ای22,000-38,000
6دستکش چرم طبیعی95,000
7دستکش چرم ساق کوتاه (با تور تهویه)124,000
8قفس مجزای ملکه1,800,000
9جعبه حمل ملکه39,000
10سرهمی زنبوداری با کلاه گرد212,000
11صافی عسل462,000
12دستگاه پرس موم3,420,000
13صافی بزرگ 5 حلبی720,000
14پرده دودی هفت گوهر39,000
15قاب گیر کندو80,000
16مجموعه سلول ملکه، نگهدارنده و پایه1,000,000
17کلاه زنبورداری(تاشو)38,000
18کلاه زنبورداری (حصیری)73,000
19شبکه مانع ملکه31,000

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه‌ی لازم برای شروع زنبورداری

برای اشتغال در شغل زنبورداری و پرورش زنبور عسل بهتر است ابتدا در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورید. بهترین کار برای شروع کار زنبورداری این است که شما حداقل حدود چهل کندو داشته باشید. دقت داشته باشید که اگر مایل هستید یک واحد زنبورداری با تعداد حدود سیصد کندو راه اندازی کنید، لازم است در ابتدا مبلغی حدود ۱۰۰ میلیون تومان سرمایه داشته باشید.

در صورتی هم که بخواهید اشتغال زایی کنید و افراد مختلف را استخدام کنید می‌توانید تعداد کندوها را حدود پانصد عدد پیش بینی نمایید. به‌طور کلی می‌توان گفت مقدار سرمایه‌ی اولیه برای شغل زنبورداری با توجه به شرایط مختلف متفاوت است. اما به‌طور کلی می‌توان در نظر گرفت که قیمت یک کلنی زنبور عسل با کیفیت حدود پانصد هزار تومان است. بعد از یک یا دو ماه  می‌توان از آن عسل برداشت کرد که همان مقدار سرمایه‌ای اولیه را به دست می‌آورد.

در پایان آموزش زنبورداری چه اتفاقی می‌افتد؟

در پایان هر پارت علاقمندان مهارت ویژه‌ای در پرورش انواع زنبور به ویژه زنبور عسل را به دست می‌آورند. به گونه‌ ای که قادرند به عنوان پرورش دهنده زنبور، فعالیت گسترده‌ ای داشته باشند.

در انتهای پارت اول دوره آموزش زنبورداری، توانایی اضافه کردن مانع ملکه و سوپر به کندو، آپدیت روش میلر و الی برای پرورش ملکه، آپدیت روش نیکوت، بازرسی هفتگی و علامت گذاری ملکه، برپایی کلونی سلول ساز، کندوچه های جفت گیری ملکه، بهداشت، کنترل بیماری‌ها و غیره را کسب می کنید.

 تقسیم بندی کندو، بازرسی برای تشخیص بیماری، بازرسی هفتگی برای یافتن حشره ی موم خوار، روش استفاده از تخته کاذب و غیره موجب می‌شود که علاقمندان در پایان دومین پارت از دوره آموزش‌ زنبورداری بتوانند اصول اولیه زنبورداری را فرا گرفته و پرورش زنبور را آغاز کنند.

علاقمندان در آخرین پارت با موضوعاتی نظیر آشنایی با کندوها و تجهیزات زنبورداری، ساخت کندو دادانت، کندو مدرن(flow hive)، ساخت مرحله‌ای کندو لانگستروت و کندوهای کنیایی آشنا می شوند و توانایی پرورش زنبور عسل را در انتها به دست می‌آورند.

پس از یادگیری شغل زنبورداری می‌توانید تعدادی کندو با زنبورهای سالم و نژادی که دلخواهتان است تهیه کنید و به تولید عسل مرغوب و محصولات دیگر بپردازید. همچنین می‌توانید باعث ثمر دهی و افزایش بار باغات و مزارع خود و دیگران شوید که این کار به وسیله زنبورهای عسل با گرده افشانی انجام می‌شود. علاوه بر این می‌توانید شغلی برای خود و دیگران دست و پا کنید و درامد خوبی از این طریق داشته باشید. حتی می‌توانید به آموزش زنبورداری به افراد علاقه‌مند بپردازید و همچنین در این زمینه کار آفرینی کنید.

دریافت گواهینامه بین‌المللی

ارائه گواهینامه بین المللی یکی از بهترین خدمات 118فایل می باشد که می توانید با دریافت این گواهینامه مدرکی مستدل از مهارتی که کسب کرده اید را در اختیار داشته باشید. همچنین گواهینامه بین المللی می تواند تضمینی از کیفیت مهارت شما هم در داخل و هم در خارج از کشور باشد.

بازار کار زنبورداری در ایران چگونه است؟

قطعا درآمد یکی از مسائلی است که در هر شغلی اهمیت بسزایی دارد. در واقع می‌توان اینطور بیان کرد که درآمد هر شغل مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب و اقدام در جهت آن شغل است. زنبورداری نیز یکی از مشاغلی است که بسیاری از افراد تنها برای درآمد آن وارد این حرفه می‌شوند. این شغل راحت به نظر می‌آید. اما برای کسب درآمد از آن لازم است که ابتدا آن را به خوبی شناخت و در آن ابتدا آموزش دید و سپس به کسب مهارت پرداخت.

شغل زنبورداری همچون بسیاری از مشاغل دیگر به راهنمایی، کسب اطلاعات، مهارت و تجربه نیاز دارد. همه‌ی این کارها موجب پرورش عسل به صورت مرغوب و باکیفیت خواهد شد که درآمد خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. البته مهم‌ترین نقش در این کار را کارفرما برعهده دارد. برخی از افراد گمان می‌کنند که همه‌ی زنبورداران دارای درآمدهای نجومی هستند. این تصور اشتباه است. زیرا ممکن است تعدادی از زنبورداران دارای درآمدهای کم باشند.

مهم‌ترین نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که  شما باید با کسب مهارت و اطلاعات لازم و همچنین آموزش و یادگیری بتوانید که درآمد خود از شغل زنبورداری را افزایش دهید. به‌طور کلی درآمد شغل زنبورداری به عوامل گوناگونی بستگی دارد، از جمله عواملی که بر درآمد شغل زنبورداری موثر هستند می‌توان به نوع زنبور، نوع کندو، تجربه، مقدار برداشت و …‌ اشاره کرد.

عسل یکی از گران قیمت ترین محصولات کشاورزی و دامپروری محسوب می‌شود.  علاوه بر عسل می توانید موم، زهر و رویال عسل را که قیمت آن‌ ها از خود عسل هم گاهی فراتر می رود را به فروش بگذارید و درآمد خود را به میزان چشمگیری افزایش دهید.

درآمد شغل زنبورداری در جهان

کشورهای چین، آمریکا و ترکیه بیشترین تولید عسل و اشتغال در زمینه‌ی زنبورداری را دارند. در نتیجه بیشترین درآمد مربوط به شغل زنبورداری و تولید عسل در این کشورها است. البته با توجه به اینکه امروزه در بسیاری از کشورها شغل زنبورداری رواج دارد، می‌توان در آن‌ها از طریق شغل زنبورداری به کسب درآمد پرداخت و درآمد خوبی کسب نمود. جالب است بدانید نوعی ماده به نام ملیتین وجود دارد که از زهر زنبور به دست می‌آید و برای مواردی چون دارو یا واکسن و… به کار برده می‌شود.

این ماده حدود شصت درصد از زهر زنبور را تشکیل می‌دهد. هر میلی گرم از این ماده در بازارهای روز دنیا حدود صد دلار درآمد دارد. با وجود این که استخراج این ماده نسبتا سخت است و نیازمند شرایط خاصی است. اما این کار در بسیاری از کشورهای دنیا صورت می‌گیرد و درآمد خوبی را برای افراد فراهم می‌آورد. همچنین با ایجاد تکنولوژی ساخت ژل رویال در دنیا، با تولید این محصول درآمد بیشتری برای زنبورداران در سراسر دنیا فراهم شد.

در بازارهای جهانی گرده گل و موم زنبورعسل هم از دیگر فرآورده‌هایی هستند که باعث کسب درآمد بیشتر برای شغل زنبورداری می‌شوند. به‌طور کلی در دنیا حدود شش و نیم میلیون نفر به شغل زنبورداری مشغول هستند. البته درآمد شغل زنبورداری در کشورهای مختلف توسط افراد گوناگون متفاوت است. زیرا که بسته به اقلیم زنبورداری، شرایط آب و هوایی و نوع زنبورها تولید محصولات متفاوت خواهد بود. در نتیجه درآمد نیز در این شغل متغیر است.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!

اگر علاقهمند به فعالیت در زمینه پرورش زنبور عسل هستید و همچنین از دقت بالایی در کار برخوردار هستید، قطعا می توان گفت زنبورداری شغل مناسبی برای شما خواهد بود.

فصل پرورش نوزادان در شرایط آب و هوایی معتدل ، به مقدار کم ، از اواسط دی ماه شروع شده است و مرتب توسعه می‌یابد و اوایل اردیبهشت به حداکثر خود می‌رسد.در صورتی که شرایط اجازه دهد، فعالیت تولید مثل آن ها ، به همین وضع ، تا اواخر خرداد ماه ادامه پیدا می‌کند.در ماه های آبان و آذر فعالیت زاد و ولد به کلی متوقف می گردد. هنگامی که تولید مثل کلنی در حداکثر توسعه خود می‌باشد، یک ملکه ممکن است ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تخم در روز بگذارد.
بسیاری از مناطق ایران زمین برای زنبورداری مناسب هستند. در واقع به جز مناطق کویری و ارتفاعات بلند و غیر قابل تردد و نیز مناطقی که بادهای تند و طولانی مدت دارند یا مناطق شهری که برای زنبورداری مناسب نیستند, بقیه مکان های جغرافیایی کشورمان مشکلی نخواهند داشت. البته مسلما میزان برداشت در مناطق مختلف, متفاوت خواهد بود.
فردی که می خواهد به شغل زنبورداری دست بزند ابتدا باید مطمئن شود که به نیش زنبورعسل حساسیت ندارد. البته زنبوردارانی هسنند که به نیش زنبورعسل حساسیت دارند و به کمک داروهای ضد حساسیت در حال فعالیت هستند اما این روند زیاد جالب نیست و همواره دلهره ی نیش خوردن آنها را آزار می دهد.
برای فردی که به تنهایی می خواهد زنبورهایش را اداره کند و شغل دیگری نیز دارد و در طول هفته فقط یک یا دو روز برای زنبورداری وقت دارد و تجربه زنبورداری نیز ندارد, بهتر است حدود ۳ الی ۶ کندو بخرد تا با شکست مواجه نشود. اما کسی که با دوستانش اقدام به شروع نموده و شغل دیگری ندارد و تمام وقت می تواند به زنبورهایش رسیدگی کند و یا یک فرد زنبوردار را در کنار خود دارد, بهتر است بین ۲۰ تا ۱۰۰ کندو خرید نماید.

برای شروع کار قبل از هر چیز باید بدانید محلی که قصد دارید در آن کندوها را مستقر کنید، کجاست و چگونه محیطی است، که برای زنبورها مناسب است و احتیاجات کلونی را برآورده می کند. 

شما می توانید با داشتن 45 کلنی و دادن آمار به جهاد کشاورزی منطقه خود دفترچه زنبورداری بگیرید و از مزایای آن بهره‌مند شوید. یکی از مزایا، این است که می توانید با توجه به سهمیه منطقه خود با توجه به تعداد کندوها شکر دولتی بگیرید و یا بیمه تامین اجتماعی بشوید. همچنین قادر به دریافت تسهیلات از جهاد کشاورزی می شوید.

11 دیدگاه برای آموزش زنبورداری

 1. آریا

  سلام خسته نباشید این دوره به صورت عملیه

  • پشتیبانی 118فایل

   با سلام و احترام خیر
   این دوره آموزشی جامع به صورت پکیج برای شما ارسال میشه و تا 6 ماه میتونید از پشتیبانی سایت ما استفاده کنید
   سپاس از همراهی شما .

 2. اروند

  تو کدوم مناطق بهتره زنبورداری کنیم

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در انتخاب محل زنبورستان در فصول مختلف سال عوامل متعددی مؤثرند که زنبوردار باید با توجه به آن عوامل محل مناسبی را برای زنبورستان خود انتخاب کند.
   سپاس از همراهی شما

 3. زانیار

  چطور میشه از یه کندو بچه مصنوعی گرفت حال بخواهیم ملکه پیر کندو اصلی رو تعویض کنیم

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بعد از تقسیم باید ملکه پیر رو بکشید و به هر دو ملکه جوان بدهید.
   سپاس از همراهی شما

 4. روزبهان

  فایل های دوبله برام باز نمی کنه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برای دریافت رمز فایل ها و هر گونه مشکل فنی با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.
   شماره واحد پشتیبانی: 02122221240
   با سپاس از همراهی شما

 5. رایان

  چه فصلی برای پرورش زنبور مناسبه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   با توجه به نژاد و شرایط محیطی می تواند متغیر باشد ولی بهترین فصل از بهمن ماه تا اواخر شهریور ماه است.
   سپاس از همراهی شما

 6. امید34

  اگر لینک دریافت کنیم همون اموزشی که روی دی وی دی هست رو ارسال مکینین یا فرق میکنه

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله. مجموعه مورد نظرتان را می توانید به یکی از روش های لینک دانلود و دی وی دی دریافت کنید و هیچ تفاوتی در محتوای آموزشی وجود ندارد.
   سپاس از همراهی شما

 7. الیا

  ملکه چندتا تخم میگذارد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ملکه توانایی تخم گذاری بیش از 2000 تخم را دارد.
   سپاس از همراهی شما

 8. اتابک

  به صورت حضوری نیرویی هست که بیان بازدید حضوری کنن ازمکان پرورش زنبور

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر، آموزشگاه کسب و کار 118فایل ارائه دهنده آموزش های مختلف برای ورود به بازار کار می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 9. ابراهیم

  چقدر طول میکشه تکثیر بشند؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ملکه در روز به طور میانگین 500 تخم می گذارد که 24 ساعت در کندو رشد می کنند و 24 ساعت هم در خارج کند به عنوان زنبور کارگر فعالیت می کنند.
   سپاس از همراهی شما

 10. اَرشیا

  تغذیه زنبور چیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   همه به جز ملکه از شهد گل ها تغذیه می کنند و غذای ملکه ژل رویال می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 11. آرشام

  ملکه با کندو خریداری میشه یا جدا؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   ملکه کندو به صورت جدا خریداری می شود و توصیه می کنیم قبل از قرار دادن در کندو ملکه را رنگ کنید تا در آینده به راحتی قابل تشخیص باشد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 104

اطلاعات تکمیلی آموزش زنبورداری

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

ورود / ثبت‌ نام

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد کنید.

عضویت شما با موفقیت انجام شد