آموزش شطرنج

امکان خرید اقساطی فعال شد

زمان باقیمانده تا پایان تخفیف

ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آدرس ویدیو صحیح وارد نشده است.

قیمت محصول

100 تخفیف

175,000 تومان

تا کنون 945 نفر این محصول را خریداری کردند

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا می‌شود شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و پشتیبانی

تاریخ انتشار: 1399/05/08

تاریخ بروزرسانی: 1401/05/08

زمان آموزش: 4 ساعت

حجم آموزش: 1.80 گیگابایت

سطح آموزش: صفر تا صد

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام‌العمر هستید، برای شما یک پیشنهاد ساده و کاربردی دارم، شطرنج را بیاموزید. شطرنج ورزشی کاملا فکری است. برای انجام آن تمرکز یکی از فاکتورهای اصلی می باشد. اما اگر به شطرنج علاقمند هستید می توانید آموزش ببینید و تمرین کنید تا بتوانید حرفه ای شوید. یاد گرفتن قوانین شطرنج بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید آموزش دیدن است. دوره‌ی آموزش شطرنج 118فایل یکس از دوره‌های معتبر در این زمینه است. بازی شطرنج از 3 بخش تشکیل شده است.  هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. در این دوره‌ی آموزشی به معرفی تمامی این تکنیک ها پرداخته‌ایم. پکیج آموزش شطرنج 118فایل دارای 4 ساعت ویدئو آموزشی مفید می‌باشد. در این دوره به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت‌های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره خواهیم پرداخت.

بازی شطرنج از 3 بخش، ابتدا، وسط و پایان بازی تشکیل شده که هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. هدف بازی شطرنج، مات کردن شاه حریف می باشد. همچنین در شطرنج امکان پایان اختیاری درصورت تسلیم شدن یکی از طرفین وجود دارد. هرکدام از مهره های شطرنج دارای تاکتیک ها و جنبش های خاصی مانند حرکت قلعه، چنگال، آچمز، ترفیع پیاده و آن پاسان و غیره می باشند.

این مجموعه در ابتدا مقدمات اولیه شطرنج، آشنایی با مهره‌های شطرنج و اصطلاحات شطرنج را به شما ارائه می‌دهد. سپس در ادامه با قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج، راه‌های سریع کیش و مات و حرکت‌های طلایی در شطرنج آشنا خواهید.

در مجموعه آموزش شطرنج شناسایی ترکیب های شطرنج، بهترین مجموعه های شطرنج، طریقه چینش صفحه شطرنج، آشنایی با انواع مهره ها مثل شاه و وزیر و اسب و غیره، اصطلاحاتی مانند گامبیت، نردبان کیش و مات، حمله رعد آسا در شطرنج، مبانی شطرنج ایتالیایی، مبانی دفاع سیسیلی، هشت اشتباه مرگبار در شطرنج، تاکتیک محاصره، تاکتیک چنگال اسب و کیش مات در چهار حرکت، بخشی از آموزش هایی است که فرا خواهید گرفت.

در شطرنج یادگیری و تمرین از جمله مواردی هستند که در درک هوش هیجانی افراد مؤثر هستند. همان‌ طور که می‌دانید بازی شطرنج مربوط به گروه سنی خاصی نیست. درواقع همه افراد در هر سنی که هستند می‌توانند از این ورزش استفاده کنند. در نتیجه باید بدانید که برای یادگیری شطرنج همیشه وقت دارید. یادگیری شطرنج بسیار ساده است و تنها کافی است که تمرکز و دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف با استفاده از هوش خود موقعیت مناسب را شناسایی کنید. برای یادگیری بهتر شطرنج می‌توانید از پکیج آموزش شطرنج استفاده کنید.

چرا شطرنج را فرا بگیریم؟

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام‌العمر می‌باشید، بازی شطرنج بهترین پیشنهاد برای شما می‌باشد. بازی شطرنج باعث افزایش ضریب هوشی افراد می شود. بازی شطرنج بسیار جذاب است و می توانید با خانواده یا دوستان خود این بازی را انجام دهید. اگر شما شطرنج را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، می توانید در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.

با افزایش سن، به همان اندازه که به ورزش های حرکتی برای حفظ سلامتی نیاز دارید، ورزش های ذهنی و تمرین دادن به مغز نیز دارای اهمیت می باشد. همچنین شطرنج باعث رشد خلاقیت شما شده و از طرفی شطرنج، باعث تقویت تمرکز و آرامش عمیق و بهبود حافظه می شود. کودکانی که از سنین پایین با شطرنج آشنا می‌شوند در سال های بعد و در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت.

آموزش شطرنج 118فایل مناسب چه افرادی است؟

خلاصه ای از محتویات آموزش شطرنج!

پیش نیاز و مهارت لازم برای شطرنج

البته بدیهی است که بدون آموزش نمی‌توان در این رشته فعالیت کرد. در واقع این آموزش است که موجب می‌شود در هر رشته‌ای فرد مهارت‌های فردی خود را افزایش داده و به پیشرفت دست پیدا کند. برای رشته شطرنج نیز این موضوع صادق است. به همین منظور پکیج‌های آموزشی وجود دارند که به افراد در یادگیری شطرنج کمک می‌کنند.

آموزش شطرنج موجب می‌شود که ذهن و خلاقیت فرد پرورش پیدا کرده و از این طریق به فرد توانایی حل مسئله می‌دهد. آموزش شطرنج موجب می‌شود که افراد بتوانند برای بازی خود برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند و همچنین بتواند در این بازی پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند. علاوه‌ بر آموزش، در شطرنج به پیش نیازهای دیگر نیز احتیاج است. از این پیش نیازها می‌توان به مهارت‌های فرد اشاره کرد. ازجمله مهارت‌هایی که برای هر فردی که شطرنج بازی می‌کند واجب است می‌توان به هوش و ذکاوت بالا، خلاقیت و هوش هیجانی مناسب، تمرکز و دقت بالا، صبر و حوصله زیاد اشاره کرد. این آموزش‌ها می‌توانند به صورت فردی یا گروهی انجام شوند اما بسیاری از افراد وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند و یا نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن برآیند از همین رو این افراد می‌توانند با هزینه بسیار کم و بدون وقت تلف کردن در هر ساعت از شبانه روز آموزش گام به گام شطرنج را با استفاده از پکیج‌های آموزشی ۱۱۸ فایل ببینند و در این بازی حرفه‌ای شوند.

مدت زمان لازم برای یادگیری شطرنج چقدر است؟

بازی شطرنج یک بازی کم تحرک ولی در عین حال هیجان انگیز است. این بازی با توجه به هوش و استعداد و علاقه افراد و میزان یادگیری آن‌ها پیش بینی می‌شود. اما به طور کلی دوره آموزش جامع شطرنج کمک می‌کند این بازی را در کمتر از یک یا دوهفته فرا بگیرید. برای یادگیری بهتر و حرفه‌ای شدن در این بازی باید تکرار و تمرین زیادی داشته باشید.

در پایان آموزش شطرنج چه اتفاقی می‌افتد؟

مجموعه آموزش شطرنج با مقدمات‌ اولیه بازی شطرنج، یادگیری نمادهای شطرنج، شناسایی ترکیب‌های شطرنج، آشنایی با سرباز، قلعه و فیل و غیره آغاز می‌شود. در ادامه به اصطلاحاتی مانند شبه قربانی قانونی، فضا در شطرنج ، سرعت در شطرنج می پردازد. سپس قوانین شطرنج مانند حرکات قانونی و غیرقانونی شطرنج، قانون‌های خاص شطرنج، ارتقای‌رتبه سرباز به وزیر و غیره را بیان می‌کند.

در پایان به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت‌های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره می پردازد.

بعد از تماشای آموزش شطرنج شما تمام قوانین و استراتژی های عالی در این بازی را یادگرفته اید و می توانید به بازی شطرنج با اطرافیان خود پرداخته و یا در مسابقات شطرنج شرکت کنید.

بعد از یادگیری شطرنج می‌توانید این بازی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید و در مسابقات داخلی و خارجی شرکت کنید. همچنین می‌تونید این بازی را به دیگران نیز آموزش دهید. حتی اگر هیچکدام از این کارها را نیز انجام ندهید با یادگیری شطرنج یک بازی سالم و سرگرم کننده برای اوقات فراغت خود خواهید داشت. برای یادگیری بهتر این ورزش ذهنی می‌توانید از پکیج بی‌نظیر آموزش حرفه‌ای شطرنج استفاده کنید.

مقدمات اولیه و اصطلاحات شطرنج

1 ساعت

معرفی مهره های شطرنج

1 ساعت

قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج

1 ساعت

حرکت های طلایی و راه های سریع کیش و مات

2 ساعت

یک قانون 50 حرکتی وجود دارد: اگر هیچ یک از بازیکنان در طول 50 حرکت، مهره ای را نگیرند یا پیاده ای را پیش نبرند، هر یک از بازیکنان می توانند یک تساوی داشته باشند.
تمرکز در بازی شطرنج یکی از موضوعات مهم و کلیدی در بازی شطرنج می باشد.کتاب های خودآموز، راه حل هایی برای افزایش تمرکز در شطرنج به بازیکنان ارائه می دهد.هرکس با توجه به آزمایش و خطا می تواند برای خود تکنیکی مناسب را انتخاب کند.روش ها و ایده های زیادی برای این کار وجود دارد مثل حلقه کردن دست ها دور صورت برای باریک کردن میدان دید، استفاده از گوش گیر برای کاهش صداهای محیط، تمرکز قبل از مسابقه و حاضر شدن کمی دیر تر سر میز برای ساختن پروسه تمرکز نیز از عواملی بوده که شطرنجبازان از آن ها استفاده کرده اند.
بهتر است بگوییم یکی از مشکلات امروزی در جامعه ی شطرنجی عدم توجه به سن یادگیری در شطرنج می باشد. برای پاسخ به این سوال این ۲ مطلب را در نظر بگیرید. در هر سنی هستید، همین الان شروع به فراگیری شطرنج کنید. اگر آموزش شطرنج برای کودکان خود را می خواهید شروع کنید، بهتر است از سن ۳ سالگی این کار را انجام دهید. به ۲ دلیل این سن انتخاب شده است: الف) بهتر است از همان اول ذهن بچه را با مسایل مدرسه، موسیقی و درگیر نکنید. اگر می خواهید کودک شما در آینده یک شطرنج باز و استاد بزرگ شطرنج شود، بدون تردید، آموزش شطرنج کودکان در سنین پایین را انتخاب کنید.ب) نکته اساسی دیگر پیدا کردن یک مربی اساسی است که روش های تدریس به کودکان را داشته باشد. مربی باید با خلق و خوی کودکان کاملا آشنایی داشته باشد.پس برای آموزش حرفه ای شطرنج کودکان باید یک مربی درست را انتخاب کنید و برای نقشه و آینده کودک خود نقشه بکشید و مطمئن باشید تا سن ده سالگی استاد خواهد شد.
آموزش شطرنج صفر تا صد بوده و از ابتدایی ترین تا حرفه ای ترین مباحث را پوشش می دهد. شما با تماشای این آموزش، از یک فرد مبتدی در شطرنج به یک شطرنج باز ماهر تبدیل خواهید شد. حتی بعد از تماشای آموزش شطرنج و تمرین موارد گفته شده در آن می توانید در مسابقات شرکت کنید و به کسب مقام فکر کنید.
00:00
00:00
  00:00
  00:00
   00:00
   00:00
    00:00
    00:00
     00:00
     00:00

      کیفیت این آموزش تضمین شده است و در صورت عدم رضایت به انتخاب شما

      ثبت‌نام سریع و ورود به سایت

      افزودن آموزش به سبد سفارش

      ثبت سفارش و شروع یادگیری

       

      در صورت ثبت سفارش تلفنی می‌توانید با شماره (10خط) 1240 2222 021  تماس حاصل فرمایید.

      تاکنون 22 نظر ثبت شده است

      11 دیدگاه برای آموزش شطرنج

      1. سهند

       کل آموزش زیر نویس داره ؟ چون من ناشنوام

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        بله حاوی زیرنویس تحت الفظی می باشد.
        سپاس از همراهی شما

      2. طاهر فرجاد

       چند ساعت آموزشه؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        مجموعۀ پیش‌رو شامل 4 ساعت آموزش است.
        سپاس از همراهی شما

      3. shahram

       کلاس آنلاین ندارین؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        خیر؛ محصولات وب سایت 118فایل تنها به صورت فایل های ویدیویی عرضه می‌شود.
        سپاس از همراهی شما

      4. بهروز

       واسه حرفه ای ها هم به درد میخوره؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        بله دوست عزیز؛ در این مجموعه بهترین استراتژی ها و حرکات حرفه ای آموزش داده شده است.
        سپاس از همراهی شما

      5. sahand

       زبان فارسیه؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        خیر؛ این مجموعه صرفاً دارای زیرنویس تحت الفظی می‌باشد.
        سپاس از همراهی شما

      6. hajari

       صفحه شطرنج چند تا خونه داره؟!

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        صفحه شطرنج دارای 64 عدد خانه می‌باشد.
        سپاس از همراهی شما

      7. behnazph

       واسه مسابقات کشوری شطرنج میتونم استفاده کنم؟؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        بله دوست عزیز؛ شما میتوانید با دیدن این آموزش در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.
        سپاس از همراهی شما

      8. رجبعلی

       گواهینامه هم میدین؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        بله؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
        شماره واحد پشتیبانی : 02122221240
        سپاس از همراهی شما

      9. rahabehnami

       سلام، پسرم 4 سالشه، با این مجموعه میتونه شطرنج رو کامل یاد بگیره؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        این آموزش برای علاقمندان به بازی شطرنج و علاقمندان به بازی‌های فکری مناسب است و هیچ رده سنی خاصی ندارد.
        سپاس از همراهی شما

      10. mahdiyar34

       روش شاه-قلعه کردن هم آموزش داده شده؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        بله کاربر محترم؛ این آموزش به صورت صفر تا صد ارائه شده است.
        سپاس از همراهی شما

      11. salmani45

       هر بار با دوستم شطرنج بازی میکنم ازش شکست میخورم. با دیدن مجموعه شما میتونم بالاخره شکستش بدم؟؟

       • پشتیبان 118فایل

        با سلام و احترام
        دوست عزیز؛ در این مجموعه تاکتیک‌ها و حرکات طلایی و سریع کیش و مات آموزش داده شده است که دیدن آن برای شما بسیار مفید خواهد بود.
        سپاس از همراهی شما

      دیدگاه خود را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

      وبسایت مرجع

      دارای گواهینامه

      تضمین کیفیت

      دسترسی سریع

      945

      خریدار

      5

      رضایت

      شناسه آموزش: 3272

      اطلاعات تکمیلی

      درصد تکمیل آموزش

      تسلط مدرس

      92%

      سرعت دانلود

      100%

      کیفیت ویدئو

      85%

      کیفیت صوت

      85%

      کتابچه آموزشی

      ارائه گواهینامه

      زبان فارسی دوبله شده

      زیرنویس تحت اللفظی

      آموزش‌های مرتبط

      100

      40 ساعت آموزش

      4.5

      490,000 تومان

      آموزش والیبال کودکان-118فایل
      100

      10 ساعت آموزش

      4.8

      380,000 تومان

      100

      12 ساعت آموزش

      4.9

      435,000 تومان

      آموزش ساخت اوریگامی-118فایل
      100

      64 ساعت آموزش

      4.6

      490,000 تومان

      100

      38 ساعت آموزش

      4.7

      750,000 تومان

      آموزش شعبده بازی-118فایل
      70

      55 ساعت آموزش

      4.7

      168,000 تومان

      100

      43 ساعت آموزش

      4.2

      710,000 تومان

      100

      49 ساعت آموزش

      4.6

      795,000 تومان

      مقاله‌های مرتبط

      بزرگترین شطرنج بازان ایران

      ما در ادامه به معرفی برترین و افسانه ای ترین شطرنج بازان مشهور ایران + زندگینامه و قهرمانی های آنها که براساس امتیاز و عنوان های بدست آورده در طول دوران بازیشان است می پردازیم. همچنین می توانید برای فراگیری این ورزش مهیج از دوره آموزش شطرنج حرفه ای نیز استفاده نمایید. معرفی شطرنج بازان مشهور علیرضا فیروزجا یکی از …

      23 شهریور 1401
      مطالعه

      معرفی انواع بازیکنان شطرنج

      معرفی و بررسی انواع بازیکنان شطرنج + معرفی بازیکنان هجومی، موقعیتی، بازیکنان کاربردی، منفعل گرا و بازیکنان سبک منفعل دار + نحوه بازی آنها. ما تمامی این موارد را در این مقاله توضیح داده ایم. همچنین شما می توانید برای یادگیری این ورزش مهیج از دوره آموزش جامع شطرنج استفاده نمایید. مقدمه صدها میلیون شطرنج‌ باز در جهان وجود دارد. …

      23 شهریور 1401
      مطالعه

      معرفی بهترین شطرنج بازان دنیا

      مقدمه در اکتبر 2021 یک رده‌بندی از بهترین بیست و پنج شطرنج باز حال حاضر جهان بر اساس سیستم امتیازدهی فیده ارائه شد. فیده منبعی قابل احترام در جامعه شطرنج است. در اینجا این 25 نفر که بزرگترین شطرنج بازان دنیا هستند را معرفی کرده‌ایم. شما می توانید برای فراگیری این رشته نیز از دوره آموزش جامع شطرنج استفاده نمایید. …

      23 شهریور 1401
      مطالعه

      چگونه استاد بزرگ شطرنج شویم؟

      آموزش چگونگی تبدیل شدن به یک استاد بزرگ شطرنج + ویژگی های لازم و دلایل استاد شدن در شطرنج را در این مقاله برای شما توضیح داده ایم. همچنین می توانید برای فراگیری این ورزش جذاب از دوره آموزش شطرنج حرفه ای استفاده نمایید. مقدمه تبدیل شدن به یک استاد بزرگ شطرنج (GM) رویایی است که شطرنج‌ بازان در سراسر …

      16 اسفند 1400
      مطالعه

      تاریخچه شطرنج

      بررسی تاریخچه شطرنج در قرن های مختلف از ابتدا قرن نوزدهم تا دوران معاصر و پیدایش تئوری شطرنج در کشورهای مختلف و معرفی قهرمانان شطرنج در هر دوره. ما در این مقاله تمامی این موارد را برای شما توضیح داده ایم. همچنین می توانید برای فراگیری این هنر از دوره آموزش جامع شطرنج استفاده نمایید. مقدمه تاریخچه شطرنج، طولانی و …

      16 اسفند 1400
      مطالعه

      شطرنج برای سالمندان

      ما در این مقاله به بررسی مزایای شطرنج که شامل؛ کاهش استرس + ایجاد ارتباط اجتماعی + سرگرمی مناسب + جلوگیری از آلزایمر + بهبود توانایی شناختی و محرک ذهنی که برای سالمندان است می پردازیم. همچنین می توانید برای فراگیری این ورزش جذاب از دوره آموزش شطرنج استفاده نمایید. مقدمه شطرنج بازی‌ای است که در هر سنی و با …

      16 اسفند 1400
      مطالعه

      شطرنج سوئیسی

      معرفی شطرنج سوئیسی + مسابقات شطرنج سوئیسی + سبک سوئیسی + سیستم هلندی در سبک سوئیسی + مزیت های شطرنج سوئیسی. ما در این مقاله تمامی این موارد را برای شما توضیح داده‌ایم. همچنین می توانید برای فراگیری این ورزش از دوره آموزش شطرنج حرفه ای استفاده نمایید. /*! elementor – v3.5.6 – 28-02-2022 */ .elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title[class*=elementor-size-]>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-medium{font-size:19px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-large{font-size:29px}.elementor-widget-heading …

      14 اسفند 1400
      مطالعه

      فواید آموزش شطرنج به کودکان

      فواید آموزش شطرنج به کودکان شامل؛ توسعه تفکر و منطق + بالا بردن قدرت تصمیم گیری + رشد مغز + سرگرم کننده بودن شطرنج + تقویت مهارت خواندن و ریاضی + ایجاد آرامش در کودک و … . ما در این مقاله تمامی این موارد را برای شما توضیح داده ایم. همچنین می توانید برای فراگیری این حرفه بسیار مهیج …

      14 اسفند 1400
      مطالعه

      عضویت شما با موفقیت انجام شد