آموزش شطرنج

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه

قیمت محصول

100 تخفیف

175,000 تومان

تا کنون 1,470 نفر این محصول را خریداری کردند

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

مشاوره و پشتیبانی

تاریخ انتشار: 1399/05/08

حجم آموزش: 1.80 گیگابایت

تاریخ بروزرسانی: 1401/05/08

زمان آموزش: 4 ساعت

سطح آموزش: صفر تا صد

تاریخ انتشار: 1399/05/08

حجم آموزش: 1.80 گیگابایت

زمان آموزش: 4 ساعت

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام‌العمر هستید، برای شما یک پیشنهاد ساده و کاربردی دارم، شطرنج را بیاموزید. شطرنج ورزشی کاملا فکری است. برای انجام آن تمرکز یکی از فاکتورهای اصلی می باشد. اما اگر به شطرنج علاقمند هستید می توانید آموزش ببینید و تمرین کنید تا بتوانید حرفه ای شوید. یاد گرفتن قوانین شطرنج بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید آموزش دیدن است. دوره‌ی آموزش شطرنج 118فایل یکس از دوره‌های معتبر در این زمینه است. بازی شطرنج از 3 بخش تشکیل شده است.  هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. در این دوره‌ی آموزشی به معرفی تمامی این تکنیک ها پرداخته‌ایم. پکیج آموزش شطرنج 118فایل دارای 4 ساعت ویدئو آموزشی مفید می‌باشد. در این دوره به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت‌های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره خواهیم پرداخت.

بازی شطرنج از 3 بخش، ابتدا، وسط و پایان بازی تشکیل شده که هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. هدف بازی شطرنج، مات کردن شاه حریف می باشد. همچنین در شطرنج امکان پایان اختیاری درصورت تسلیم شدن یکی از طرفین وجود دارد. هرکدام از مهره های شطرنج دارای تاکتیک ها و جنبش های خاصی مانند حرکت قلعه، چنگال، آچمز، ترفیع پیاده و آن پاسان و غیره می باشند.

این مجموعه در ابتدا مقدمات اولیه شطرنج، آشنایی با مهره‌های شطرنج و اصطلاحات شطرنج را به شما ارائه می‌دهد. سپس در ادامه با قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج، راه‌های سریع کیش و مات و حرکت‌های طلایی در شطرنج آشنا خواهید.

در مجموعه آموزش شطرنج شناسایی ترکیب های شطرنج، بهترین مجموعه های شطرنج، طریقه چینش صفحه شطرنج، آشنایی با انواع مهره ها مثل شاه و وزیر و اسب و غیره، اصطلاحاتی مانند گامبیت، نردبان کیش و مات، حمله رعد آسا در شطرنج، مبانی شطرنج ایتالیایی، مبانی دفاع سیسیلی، هشت اشتباه مرگبار در شطرنج، تاکتیک محاصره، تاکتیک چنگال اسب و کیش مات در چهار حرکت، بخشی از آموزش هایی است که فرا خواهید گرفت.

در شطرنج یادگیری و تمرین از جمله مواردی هستند که در درک هوش هیجانی افراد مؤثر هستند. همان‌ طور که می‌دانید بازی شطرنج مربوط به گروه سنی خاصی نیست. درواقع همه افراد در هر سنی که هستند می‌توانند از این ورزش استفاده کنند. در نتیجه باید بدانید که برای یادگیری شطرنج همیشه وقت دارید. یادگیری شطرنج بسیار ساده است و تنها کافی است که تمرکز و دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف با استفاده از هوش خود موقعیت مناسب را شناسایی کنید. برای یادگیری بهتر شطرنج می‌توانید از پکیج آموزش شطرنج استفاده کنید.

چرا شطرنج را فرا بگیریم؟

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام‌العمر می‌باشید، بازی شطرنج بهترین پیشنهاد برای شما می‌باشد. بازی شطرنج باعث افزایش ضریب هوشی افراد می شود. بازی شطرنج بسیار جذاب است و می توانید با خانواده یا دوستان خود این بازی را انجام دهید. اگر شما شطرنج را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، می توانید در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.

با افزایش سن، به همان اندازه که به ورزش های حرکتی برای حفظ سلامتی نیاز دارید، ورزش های ذهنی و تمرین دادن به مغز نیز دارای اهمیت می باشد. همچنین شطرنج باعث رشد خلاقیت شما شده و از طرفی شطرنج، باعث تقویت تمرکز و آرامش عمیق و بهبود حافظه می شود. کودکانی که از سنین پایین با شطرنج آشنا می‌شوند در سال های بعد و در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت.

آموزش شطرنج 118فایل مناسب چه افرادی است؟

خلاصه ای از محتویات آموزش شطرنج!

پیش نیاز و مهارت لازم برای شطرنج

البته بدیهی است که بدون آموزش نمی‌توان در این رشته فعالیت کرد. در واقع این آموزش است که موجب می‌شود در هر رشته‌ای فرد مهارت‌های فردی خود را افزایش داده و به پیشرفت دست پیدا کند. برای رشته شطرنج نیز این موضوع صادق است. به همین منظور پکیج‌های آموزشی وجود دارند که به افراد در یادگیری شطرنج کمک می‌کنند.

آموزش شطرنج موجب می‌شود که ذهن و خلاقیت فرد پرورش پیدا کرده و از این طریق به فرد توانایی حل مسئله می‌دهد. آموزش شطرنج موجب می‌شود که افراد بتوانند برای بازی خود برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند و همچنین بتواند در این بازی پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند. علاوه‌ بر آموزش، در شطرنج به پیش نیازهای دیگر نیز احتیاج است. از این پیش نیازها می‌توان به مهارت‌های فرد اشاره کرد. ازجمله مهارت‌هایی که برای هر فردی که شطرنج بازی می‌کند واجب است می‌توان به هوش و ذکاوت بالا، خلاقیت و هوش هیجانی مناسب، تمرکز و دقت بالا، صبر و حوصله زیاد اشاره کرد. این آموزش‌ها می‌توانند به صورت فردی یا گروهی انجام شوند اما بسیاری از افراد وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند و یا نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن برآیند از همین رو این افراد می‌توانند با هزینه بسیار کم و بدون وقت تلف کردن در هر ساعت از شبانه روز آموزش گام به گام شطرنج را با استفاده از پکیج‌های آموزشی ۱۱۸ فایل ببینند و در این بازی حرفه‌ای شوند.

مدت زمان لازم برای یادگیری شطرنج چقدر است؟

بازی شطرنج یک بازی کم تحرک ولی در عین حال هیجان انگیز است. این بازی با توجه به هوش و استعداد و علاقه افراد و میزان یادگیری آن‌ها پیش بینی می‌شود. اما به طور کلی دوره آموزش جامع شطرنج کمک می‌کند این بازی را در کمتر از یک یا دوهفته فرا بگیرید. برای یادگیری بهتر و حرفه‌ای شدن در این بازی باید تکرار و تمرین زیادی داشته باشید.

در پایان آموزش شطرنج چه اتفاقی می‌افتد؟

مجموعه آموزش شطرنج با مقدمات‌ اولیه بازی شطرنج، یادگیری نمادهای شطرنج، شناسایی ترکیب‌های شطرنج، آشنایی با سرباز، قلعه و فیل و غیره آغاز می‌شود. در ادامه به اصطلاحاتی مانند شبه قربانی قانونی، فضا در شطرنج ، سرعت در شطرنج می پردازد. سپس قوانین شطرنج مانند حرکات قانونی و غیرقانونی شطرنج، قانون‌های خاص شطرنج، ارتقای‌رتبه سرباز به وزیر و غیره را بیان می‌کند.

در پایان به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت‌های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره می پردازد.

بعد از تماشای آموزش شطرنج شما تمام قوانین و استراتژی های عالی در این بازی را یادگرفته اید و می توانید به بازی شطرنج با اطرافیان خود پرداخته و یا در مسابقات شطرنج شرکت کنید.

بعد از یادگیری شطرنج می‌توانید این بازی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید و در مسابقات داخلی و خارجی شرکت کنید. همچنین می‌تونید این بازی را به دیگران نیز آموزش دهید. حتی اگر هیچکدام از این کارها را نیز انجام ندهید با یادگیری شطرنج یک بازی سالم و سرگرم کننده برای اوقات فراغت خود خواهید داشت. برای یادگیری بهتر این ورزش ذهنی می‌توانید از پکیج بی‌نظیر آموزش حرفه‌ای شطرنج استفاده کنید.

مقدمات اولیه و اصطلاحات شطرنج

1 ساعت

معرفی مهره های شطرنج

1 ساعت

قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج

1 ساعت

حرکت های طلایی و راه های سریع کیش و مات

2 ساعت

یک قانون 50 حرکتی وجود دارد: اگر هیچ یک از بازیکنان در طول 50 حرکت، مهره ای را نگیرند یا پیاده ای را پیش نبرند، هر یک از بازیکنان می توانند یک تساوی داشته باشند.
تمرکز در بازی شطرنج یکی از موضوعات مهم و کلیدی در بازی شطرنج می باشد. کتاب های خودآموز، راه حل هایی برای افزایش تمرکز در شطرنج به بازیکنان ارائه می دهد. هرکس با توجه به آزمایش و خطا می تواند برای خود تکنیکی مناسب را انتخاب کند. روش ها و ایده های زیادی برای این کار وجود دارد مثل حلقه کردن دست ها دور صورت برای باریک کردن میدان دید، استفاده از گوش گیر برای کاهش صداهای محیط، تمرکز قبل از مسابقه و حاضر شدن کمی دیر تر سر میز برای ساختن پروسه تمرکز نیز از عواملی بوده که شطرنجبازان از آن ها استفاده کرده اند.
بهتر است بگوییم یکی از مشکلات امروزی در جامعه ی شطرنجی عدم توجه به سن یادگیری در شطرنج می باشد. برای پاسخ به این سوال این ۲ مطلب را در نظر بگیرید. در هر سنی هستید، همین الان شروع به فراگیری شطرنج کنید. اگر آموزش شطرنج برای کودکان خود را می خواهید شروع کنید، بهتر است از سن ۳ سالگی این کار را انجام دهید. به ۲ دلیل این سن انتخاب شده است: الف) بهتر است از همان اول ذهن بچه را با مسایل مدرسه، موسیقی و درگیر نکنید. اگر می خواهید کودک شما در آینده یک شطرنج باز و استاد بزرگ شطرنج شود، بدون تردید، آموزش شطرنج کودکان در سنین پایین را انتخاب کنید.ب) نکته اساسی دیگر پیدا کردن یک مربی اساسی است که روش های تدریس به کودکان را داشته باشد. مربی باید با خلق و خوی کودکان کاملا آشنایی داشته باشد.پس برای آموزش حرفه ای شطرنج کودکان باید یک مربی درست را انتخاب کنید و برای نقشه و آینده کودک خود نقشه بکشید و مطمئن باشید تا سن ده سالگی استاد خواهد شد.
آموزش شطرنج صفر تا صد بوده و از ابتدایی ترین تا حرفه ای ترین مباحث را پوشش می دهد. شما با تماشای این آموزش، از یک فرد مبتدی در شطرنج به یک شطرنج باز ماهر تبدیل خواهید شد. حتی بعد از تماشای آموزش شطرنج و تمرین موارد گفته شده در آن می توانید در مسابقات شرکت کنید و به کسب مقام فکر کنید.
آموزشگاه آنلاین 118 فایل با کمک گرفتن از اساتید برتر بین المللی در  این حوزه سعی بر این داشته  تا بهترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها را به صورت زیرنویس تحت لفظی فارسی یا زبان فارسی در اختیار شما قرار دهد.
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00

تاکنون 22 نظر ثبت شده است

11 دیدگاه برای آموزش شطرنج

 1. سهند

  کل آموزش زیر نویس داره ؟ چون من ناشنوام

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله حاوی زیرنویس تحت الفظی می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 2. طاهر فرجاد

  چند ساعت آموزشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   مجموعۀ پیش‌رو شامل 4 ساعت آموزش است.
   سپاس از همراهی شما

 3. shahram

  کلاس آنلاین ندارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ محصولات وب سایت 118فایل تنها به صورت فایل های ویدیویی عرضه می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 4. بهروز

  واسه حرفه ای ها هم به درد میخوره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ در این مجموعه بهترین استراتژی ها و حرکات حرفه ای آموزش داده شده است.
   سپاس از همراهی شما

 5. sahand

  زبان فارسیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ این مجموعه صرفاً دارای زیرنویس تحت الفظی می‌باشد.
   سپاس از همراهی شما

 6. hajari

  صفحه شطرنج چند تا خونه داره؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   صفحه شطرنج دارای 64 عدد خانه می‌باشد.
   سپاس از همراهی شما

 7. behnazph

  واسه مسابقات کشوری شطرنج میتونم استفاده کنم؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ شما میتوانید با دیدن این آموزش در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.
   سپاس از همراهی شما

 8. رجبعلی

  گواهینامه هم میدین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
   شماره واحد پشتیبانی : 02122221240
   سپاس از همراهی شما

 9. rahabehnami

  سلام، پسرم 4 سالشه، با این مجموعه میتونه شطرنج رو کامل یاد بگیره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این آموزش برای علاقمندان به بازی شطرنج و علاقمندان به بازی‌های فکری مناسب است و هیچ رده سنی خاصی ندارد.
   سپاس از همراهی شما

 10. mahdiyar34

  روش شاه-قلعه کردن هم آموزش داده شده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله کاربر محترم؛ این آموزش به صورت صفر تا صد ارائه شده است.
   سپاس از همراهی شما

 11. salmani45

  هر بار با دوستم شطرنج بازی میکنم ازش شکست میخورم. با دیدن مجموعه شما میتونم بالاخره شکستش بدم؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ در این مجموعه تاکتیک‌ها و حرکات طلایی و سریع کیش و مات آموزش داده شده است که دیدن آن برای شما بسیار مفید خواهد بود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1,470

خریدار

5

رضایت

شناسه آموزش: 3272

اطلاعات تکمیلی

درصد تکمیل آموزش

تسلط مدرس

92%

سرعت دانلود

100%

کیفیت ویدئو

85%

کیفیت صوت

85%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

عضویت شما با موفقیت انجام شد