118فایل 118فایل

3118 2842 021

آموزش شماره دوزی

آموزش شماره دوزی-118فایل

قیمت آموزش با تخفیف ویژه

5 تخفیف

660,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش شماره دوزی (صفر تا صد)

دوره آموزش شماره دوزی 118فایل با بیش از 17 ساعت ویدئو آموزشی در زمینه شماره دوزی خدمت شما عزیزان ارائه شده است. اگر به کار دوخت‌ و دوز علاقه دارید و قبلاً کارهایی مانند گل‌ دوزی و کوبلن دوزی را امتحان کرده‌اید، پکیج آموزش شماره‌ دوزی می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. این پکیج آموزشی از طریق مربیان مجربی گردآوری شده‌ است و به شما این امکان را می‌دهد که در این زمینه به مهارت بالایی دست پیدا کنید. در این آموزش‌ها تمامی موضوعات مربوط به این رشته آموزش داده می‌شود و شما می‌توانید آن‌ها را به‌ خوبی یاد بگیرید. همچنین دوره‌های آموزشی شماره دوزی مبتدی تا پیشرفته برای تمامی افراد مناسب هستند و به شما کمک می‌کند این هنر را از صفر تا صد یاد بگیرید.

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه شماره دوزی تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع شماره دوزی و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این حرفه‌ی پرسود آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش شماره دوزی

سرفصل های دوره

1 ساعت

2 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

2 ساعت

2 ساعت

4 ساعت

3 ساعت

خلاصه محتویات آموزش شماره دوزی!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث شماره دوزی آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا آموزش شماره دوزی را فرا بگیرم؟

1. با توجه به کاربرد شماره دوزی، این رشته در بین مردم محبوب است و بازار کار خوبی دارد.

2. یک کار هنری محسوب می‌شود و با آن می‌توان طرح شماره‌ دوزی فانتزی ایجاد کرد.

3. با استفاده از آن می‌توان کارهای خلاقانه روی انواع پارچه و انواع لباس‌ها ایجاد کرد.

4. برای کاربردهای شخصی می‌توان از آن استفاده کرد.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان شماره دوزی سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش شماره دوزی 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

در پایان آموزش شماره دوزی چه اتفاقی می‌افتد؟

شما بعد از این‌ که کاملاً با مباحث شماره دوزی آشنا شدید می‌توانید وارد بازار کار شده و با انجام انواع روش‌های شماره دوزی روی پارچه معمولی و لباس‌های مختلف به درآمد برسید. همچنین از طریق آموزش این رشته به دیگران نیز فرصت شغلی دیگری برای شما فراهم می‌شود.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شغل شماره دوزی

تحصیل در رشته خیاطی و طراحی لباس می‌تواند یکی از مواردی باشد که به شما در این زمینه کمک می‌کند. اما لازم است بدانید در صورتی‌ که تمایل داشته باشید می‌توانید حتی با دوره‌های آموزش شماره دوزی اعداد که در این زمینه وجود دارد  در زمان کوتاهی تمامی سرفصل‌ها و موضوعات مربوط به این شغل را یاد گرفته و در آن  به مهارت و تجربه خوبی دست پیدا کنید.

مدت زمان لازم برای یادگیری آموزش شماره دوزی چقدر است؟

با استفاده از دوره‌های آموزش شماره دوزی ساده که در اختیار شما قرار می‌گیرد می‌توانید این کار را نهایتاً تا چند هفته به‌ خوبی یاد گرفته و در آن به مهارت برسید. البته زمانی را نیز باید برای تمرین و تکرار بیشتر در نظر بگیرید.

مزایای شماره دوزی

این کار بسیار شبیه به کارهایی مانند گل‌ دوزی و کوبلن دوزی است و با آموزش شماره دوزی روی لباس می‌توان در این هنرها نیز به مهارت خوبی دست پیدا کرد.

1.شغلی بسیار آسان و سرگرم کننده است.

2. نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی ندارد.

3. فرصت های شغلی مناسبی دارد.

معایب شماره دوزی

1. درآمد ثابتی ندارد.

2. نیازمند دقت و توجه زیادی است.

3.امکان خطا و اشتباه در آن وجود دارد.

البته باید توجه داشته باشید که این معایب راه‌ حلی دارند و آن راه‌حل این است که شما قبل‌ از انجام هر کاری باید آموزش‌های لازم و کافی در این زمینه را دیده باشید.

شماره دوزی چیست و چرا انجام دهیم؟

آموزش شماره‌ دوزی یک نوع هنر محسوب می‌شود. این کار نوعی گل‌ دوزی است که با استفاده از سوزن بر روی پارچه‌های مخصوص انجام می‌گیرد. در شماره دوزی از ضربدر برای دوخت مربع‌های کوچک پارچه استفاده می‌شود.  شماره‌ دوزی یک نوع صنایع دستی است، بنابراین هم برای خود و هم برای دیگران می‌توان از آن استفاده کرد.

 

مراحل اجرای گام‌ به‌ گام آموزش شماره دوزی

آموزش گام‌به‌گام شماره دوزی شامل چند مرحله است:

مرحله اولما نیاز به یک طراحی داریم که در این طرح کد رنگ‌ها مشخص می‌شوند و نقشه شماره دوزی روی پارچه انجام می‌گیرد.

مرحله دومدر این حالت شما باید میانه پارچه را مشخص کنید، سپس پارچه را از وسط تا کرده و دوباره این کار را انجام دهید، حال با سوزن نقطه را مشخص کنید.

مرحله سومدر این حالت پارچه را روی کارگاه گل‌دوزی ثابت می‌کنیم و شروع به دوختن طرح می‌کنیم.

 

تفاوت کوبلن دوزی و شماره دوزی

این دو مهارت به‌ هم مرتبط هستند و اگر شما یکی از آن‌ها را یاد گرفته باشید برای دیگری به آموزش کمتری احتیاج خواهید داشت. هر دوی این دوخت‌ها نوعی گل‌دوزی محسوب می‌شوند. در کوبلن دوزی ما یک دوخت کج داریم ولی در شماره‌ دوزی باید دوخت‌ها را در مربع با دو دوخت کج و مقابل هم به‌ صورت ضربدری انجام دهید.

مزیت شماره دوزی بر کوبلن دوزی

همان‌ طور که قبلاً ذکر کردیم این دو مهارت بسیار شبیه به‌ هم بوده و تفاوت زیادی ندارند. اما از جمله مزایایی که شماره‌ دوزی بر کوبلن دوزی دارد این است که شماره‌ دوزی روی هر پارچه و لباسی انجام می‌گیرد اما کوبلن دوزی نیازمند نوعی پارچه خاص است.

وسایل مورد نیاز برای شروع شماره‌ دوزی

برای این کار شما به لوازم و ابزار مخصوصی احتیاج دادید که در ادامه آن‌ها را معرفی خواهیم کرد:

1. سوزن در انواع مختلف طرح

2. پارچه شماره دوزی

3. تور شماره دوزی

4. نخ شماره دوزی

5. قیچی

6. کارگاه

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

سرمایه لازم برای شروع شماره دوزی

این شغل نیز مانند هر شغل دیگری نیازمند مقداری سرمایه است. البته باید بدانید مانند بسیاری از کارهای هنری دیگر برای شماره‌ دوزی نیز به سرمایه آنچنانی نیاز نیست. در ابتدا شما باید مقداری از هزینه را بابت آموزش شماره دوزی روی بافتنی و آموزش شماره‌ دوزی با تور و انواع آموزش‌های دیگر در این زمینه کنار بگذارید. این آموزش‌ها به شما کمک می‌کنند تا در این زمینه به مهارت کافی دست پیدا کنید تا بتوانید در بازار کار به‌ خوبی عمل کنید. در ادامه شما مقداری از سرمایه خود را باید برای خرید ابزار و تجهیزات کنار بگذارید. به طور کلی برای شروع این کار به حدود ۲میلیون تومان نیاز خواهید داشت.

شماره دوزی یک هنر بسیار زیبا شبیه به سوزن دوزی و کوبلن دوزی می باشد که بر روی پارچه ای مخصوص و توری شکل به صورت دوخت ضربدری انجام می گیرد.

بازار کار و درآمد شماره‌ دوزی

از آن‌ جایی‌ که صنعت لباس یکی از صنایع پرطرفدار در میان صنایع دیگر است، بنابراین می‌توان شماره دوزی را نیز جزو شغل‌هایی با بازار کار خوب در نظر گرفت. چرا که بسیاری از لباس‌ها نیاز به شماره‌ دوزی دارند و افراد در این زمینه می‌توانند فرصت‌های شغلی بسیار خوبی را برای خود ایجاد کنند. همچنین باید بدانید که در این زمینه حتی می‌توانید با تدریس شغل شماره دوزی نیز به درآمد برسید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!
شماره دوزی نوعی دوخت گلدوزی و سوزن دوزی روی پارچه مخصوص و سوراخ دار هست در اون از ضربدر برای پر کردن خونه ها استفاده میشه. مدل دوخت در شماره دوزی مثل کوبلن دوزی هست با این تفاوت که در کوبلن فقط یک کوک استفاده میشه ولی درشماره دوزی مربع ها با دو قطر مربع بصورت ضربدر پر میشن. اگر شما دوخت کوبلن را بلد باشید دوخت شماره دوزی و روش های دوختن آن برای شما ساده تر خواهد بود. در شماره دوزی مربع هایی فرضی داریم که توسط نخ رنگی مورد نظر که معمولا نخ کوبلن است ( البته بسته به سلیقه و نقشه کار می تواند نخ ابریشم، کاموا و نیز باشد) و سوزن دو رأس روبروی مربع را باید به هم وصل کنیم (منظور از هر مربع این است که هر ضربدر یک مربع تشکیل می دهد).

گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز شماره دوزی را در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به شماره دوزی باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

نخ مورد استفاده در شماره دوزی نخ آنکور آلمان، کوبلن یا نخ دمسه فرانسه است که این نخ‌ها دارای یک تا شش رشته بوده و تعداد رشته‌های مورد استفاده برای شماره دوزی با توجه به بافت و سوراخ‌های پارچه مشخص می‌شود. برای جدا کردن رشته‌های نخ باید سر آن را کمی بپیچانید تا تارهای نخ از یکدیگر جدا شوند و سپس تعداد رشته‌های مورد نیاز خود را از آن جدا کرده و شماره دوزی را آغاز کنید. رنگ‌های مختلف نخ‌های دمسه و آنکور دارای کد مخصوص هستند که بر روی آنها درج می‌شوند. بهتر است کد مربوط به رنگ‌های خریداری شده را برای خود یادداشت کنید تا اگر در حین کار نیاز به خرید مجدد نخ داشتید به راحتی بتوانید دقیقا همان رنگ و جنس نخ را خریداری نمایید.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ  شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود.

حرفه شماره دوزی هیچ پیش نیازی برای یادگیری ندارد، اما اگر بخواهیم برایش پیش نیازی بیان کنیم فقط علاقه به کارهای هنری میباشد و مطمئنا اگر در دوخت و دوز و گلدوزی تجربه ای داشته باشید، کمک بسزایی در روند یادگیری شما میکند.
آموزش شماره دوزی 118فایل حدود 17 ساعت آموزش صفر تا صد میباشد که بسته به توان یادگیری شما و زمانی که میذارید، حداقل 2 هفته زمان نیاز هست. یادگیری شماره دوزی علاوه بر نگاه کردن آموزش نیاز به تمرین نیز دارد که ما کاملا شما هنرجو عزیز را در دوره تمرین راهنمایی میکنیم.
اگر شما با دوخت کوبلن آشنا باشید و آن را بلد باشید. دوخت شماره دوزی و روش های دوختن آن برای شما بسیار ساده تر خواهد بود. چرا که شماره دوزی دقیقا مثل کوبلن دوزی است. شماره دوزی در واقع یک نوع گلدوزی است. که در آن خانه های دوخت با ضربدر پر می شوند و باید درون مربع هایی کوچک بدوزیم. مدل دوخت آن مانند کوبلن دوزی است. اما با این تفاوت که در کوبلن فقط یک دوخت کج داریم ولی درشماره دوزی هر دو قطر مربع با دو دوخت کج متضاد و روبروی هم، بصورت ضربدری پر می‌شوند. اگر پارچه از نوعی باشد که به راحتی نتوان روی آن مربع های فرضی در نظر گرفت، بر روی آن از تور سوراخ دار و مخصوص شماره دوزی استفاده می شود.
پشتیبانان 118فایل در این زمینه کاملا شمارو راهنمایی خواهند کرد، میتوانید با شماره 02122221240 تماس حاصل فرمایید.
پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، دوخت و حتی خرید لوازم شماره دوزی؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.
در شماره دوزی و گلدوزی، پارچه و سوزنی که برای دوخت استفاده می کنید بسیار مهم هستند و تناسب آنها با یکدیگر نیز بسیار مهم است. سوزنی که شما برای این کار انتخاب و استفاده می کنید باید متناسب با پارچه تان باشد. چرا که به طور مثال، اگر برای پارچه هایی که دارای بافت متراکم هستند از سوزن بزرگ استفاده کنید اثر سوراخ سوزن روی پارچه شما باقی خواهد ماند و ظاهر کارتان را بد و نا زیبا جلوه خواهد داد.
شماره دوزی نیز مانند هر کار دیگری به لوازم مشخصی نیاز دارد در واقع بدون وجود هر یک از این لوازم انجام کار میسر نیست، در این قسمت به این وسایل مورد نیاز اشاره می کنیم: نخ_طرح_پارچه_سوزن_قیچی_الگو_کارگاه
شماره دوزی در این روش بدین صورت می باشد که رنگ ها با حروف لاتین و سایر علائم، جداسازی شده است. در پایین نقشه نیز جدولی قرار دارد که علامت هر رنگ بر روی نقشه، کنار شماره نخ قرار گرفته است. تفاوت شماره دوزی با کوبلن دوزی این است که در شماره دوزی، دوخت حالت ضربدری دارد و از دیگر تفاوت این دو نوع دوخت نقشه خوانی آن ها است.

2 دیدگاه برای آموزش شماره دوزی

 1. باقری2890

  پارچه مناسب شماره دوزی چه نوع پارچه ای است؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   شما می توانید برای شماره دوزی از پاچه های کتان، هم بافت و آیدا استفاده نمایید.
   سپاس از همراهی شما

 2. E_Z

  سوزن شماره دوزی باید په ویژگی داشته باشد؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سوزن‌های شماره دوزی دارای چشمی‌های درشت هستند اما معمولا از سوزن کوبلن دوزی برای انجام این کار استفاده می‌شود. سایز سوزن با توجه به سایز پارچه مناسب شماره دوزی انتخاب می‌شود اما هرچه سوراخ‌های پارچه بزرگ‌تر باشد، سایز یا شماره سوزن نیز افزایش پیدا می‌کند. به طور کلی برای شماره دوزی از سوزن شماره 18 تا 30 استفاده می‌شود که میزان درشتی آن به درشتی بافت پارچه بستگی دارد.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3360

اطلاعات تکمیلی آموزش شماره دوزی

درصد رشد

کیفیت تصویر

92%

کیفیت صوت

98%

سرعت دانلود

85%

تسلط مدرس

90%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد نمایید.

ثبت درخواست مشاوره رایگان

شماره شما با موفقیت ثبت شد