دوره آموزش صافکاری سنتی و PDR (پی دی ار) خودرو و ماشین+مدرک معتبر

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
آموزش صافکاری ماشین-118فایل

قیمت محصول

40 تخفیف

قیمت اصلی 1,261,000 تومان بود.قیمت فعلی 757,000 تومان است.

تا کنون 2,625 نفر این محصول را خریداری کردند

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

مشاوره و پشتیبانی

تاریخ انتشار: 1399/06/03

حجم آموزش: 21.50 گیگابایت

تاریخ بروزرسانی: 1402/06/03

زمان آموزش: 23 ساعت

سطح آموزش: صفر تا صد

تاریخ انتشار: 1399/06/03

حجم آموزش: 21.50 گیگابایت

زمان آموزش: 23 ساعت

نکاتی که حتی در کلاس های حضوری گفته نمی شود!!

قدم به قدم مسیر کسب درآمد!!

امروزه وجود فراوانی خودرو در سطح شهرها و افزایش روز افزون آن باعث ایجاد شغل‌های فراوانی شده است. یکی از این شغل‌ها، شغل صافکاری خودرو است. همچنین این حرفه  به یک شغل پر رونق و پر درآمد تبدیل شده است. دوره آموزش صافکاری خودرو 118فایل یکی از مهارت های اتومکاتیک است. این دوره آموزشی شامل دو بخش می‌باشد. بخش اول شامل آموزش صافکاری بدون ‌رنگ است. بخش دوم نیز راجع به صافکاری با رنگ صحبت خواهد کرد. در صافکاری با رنگ شما می‌توانید با انواع قسمت‌های بدنه خودرو، نحوه بازکردن و تعویض آن‌ها آشنا شوید. همچنین در این بخش با ابزار و تجهیزات صافکاری با رنگ به شما معرفی می‌شود. در بخش آموزش‌ صافکاری بی‌رنگ، با ابزارهای صافکاری بدون رنگ و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید‌ شد. یکی از نکات مثبت این کسب و کار این است که ابزار مورد نیاز برای صافکاری حرفه‌ای  به راحتی قابل دسترس است. در ادامه به معرفی ابزار و تجهیزات مورد نیاز، جهت شروع این حرفه، بازار کار و درآمد آن به صورت مفصل پرداخته‌ایم.

شروع درآمد حداقل 60 میلیونی در ماه (1000 درصد قطعی)

صافکاری خودرو به فرآیندی در جهت تعمیر بدنه ی خودروی آسیب دیده گفته شده و به طور کلی به دو روش صافکاری بی رنگ و با رنگ انجام می شود. آموزش صافکاری 118فایل تمامی مهارت های لازم برای اجرای صحیح صافکاری بی رنگ و صافکاری با رنگ را ارائه داده است. در بخش صافکاری با رنگ ضمن آشنایی با انواع فلزات بدنه خودرو، نحوه بازکردن و تعویض اجزاء بدنه و موتور ماشین، شاسی کشی و جوشکاری را فرا می گیرید. نحوه سمباده کشی دستی و با دستگاه همراه با بتونه کاری از دیگر موضوعاتی است که آموزش‌ صافکاری خودرو در بخش صافکاری با رنگ به آن پرداخته است. در بخش صافکاری بدون رنگ نحوه صافکاری PDR و معرفی ابزار و شیوه استفاده از آن ها آموزش داده شده است.

محاسبه حدودی درآمد صافکاری

در این قسمت با یک محاسبه کلی درآمد حاصل صافکاری را می خواهیم شرح دهیم. چون درآمد صافکاری عوامل بسیار گسترده ای را دارد ما فقط برخی از اقلام را حساب می کنیم تا یک میانگین به دسن آوریم. در جدول ذیل هزینه صافکاری گلگیر را مشاهده می کنید (نرخ نامه هزینه صافکاری برای سال 1400 می باشد و در سال 1402 افزایش تعرفه داشته):

 گلگیر عقب

1 نقاشی گلگیرهای عقب خودرو (هرطرف کامل)600,000تا900,000
2 لکه گیری گلگیرهای عقب خودرو (هرطرف کامل)250,000تا500,000
3 خط و خش گلگیرهای عقب خودرو (هرطرف کامل)100,000تا200,000
4 تعویض گلگیر های عقب خودرو  (هرطرف)450,000تا600,000
5 صافکاری گلگیر های عقب خودرو  (هرطرف)450,000تا600,000
6 تعویض دوبل گلگیرهای عقب خودرو350,000تا600,000
7 نقاشی دوبل گلگیرهای عقب خودرو400,000تا650,000

صافکاری یک ماشین تصادفی در دو روز: 600,000 تومان تعویض هر گلگیر عقب*2 برفرض اینکه تصادفه از پشت بوده و دو عدد گلگیر باید صافکاری شود= 1,200,000 تومان در دو روز

میانگین هزینه ماشین های معمولی با خسارت کم روزی 2,000,000 تومان و در ماه 60,000,000 تومان برای شما درآمد ایجاد می کند.

در صورتی که بعد از 2 ماه دیدن آموزش نکته ای در دوره مشاهده نکردید؛ پول شما کاملا کارت به کارت می شود، بدون هیچ قید و شرطی

خودتان فکر کنید، با این آمار تصادف های جاده و میزان تورمی که هست بیشترین سودی که این وسط برده می شود توسط صافکار و نقاش است، می توانید بیخیال شوید و باز هم به دوره حضوری فکر کنید، اما خوب باید بگویم که دنیای آموزش پایان ندارد و شما با این حرف از رقبا که اکثر آموزش ها را می بینند عقب می مانید!!

سرمایه گذاری شما برای یادگرفتن و کسب درآمد با بورسیه 500,000 تومانی => 757,000 تومان

بعد از پایان تخفیف و در شرایط عادی: 1,261,000 تومن

خلاصه‌ای از محتویات آموزش صافکاری

صافکاری خودرو چیست ؟

صافکاری خودرو روشی است که برای از بین بردن فرورفتگی‌ها، خط و خش‌ها و مشکلات بدنه خودرو به کار می‌رود. به فردی که صافکاری را انجام می‌دهند صافکار گفته می‌شود. باید دقت داشته باشید که انجام صافکاری نیاز به دانش و مهارت کافی دارد و افرادی که در این زمینه اطلاع ندارند نمی‌تواند این کار را انجام دهند. به همین دلیل برای انجام این کار حتما باید در دوره آموزش صافکاری خودرو شرکت کنید تا به طور کامل با این حرفه آشنا شوید. همچنین باید دقت داشته باشید که صافکاری به دلایل مختلفی می‌تواند صورت بگیرد.

صافکاری خودرو زمانی الزام پیدا می‌کند که قسمتی از بدنه ماشین دچار قر خوردگی، تورفتگی، رنگ پریدگی و حتی ریزش رنگ شده باشد. وقتی این مشکلات در بدنه خودرو، درب موتور و خودرو، کاپوت ماشین و… اتفاق افتاد باید خودرو را جهت تعمیر صافکاری کنید. در تعریف کلی می‌توان گفت که صافکاری هم یک شغل پردرآمد و هم یک هنر ظریف کاری است که با استفاده از ابزارهای خاصی بدنه و قسمت‌های تورفته ماشین را ترمیم می‌کنند.

علاوه بر تورفتگی بدنه خودرو یک صافکار باید از مهارت بسیار بالایی برخوردار باشد تا بتواند چکه‌ها و ریزش‌های جزئی رنگ را شناسایی و برطرف کند. صافکاری ماشین در دو نوع دستی و دستگاهی و همچنین با رنگ و بدون رنگ انجام می‌شود. در صافکاری بدون رنگ به گونه‌ای تو رفتگی و تعمیرات را انجام می‌دهند تا رنگ آن آسیبی نبیند و صاف شود. در صافکاری با رنگ هم به دلیل شدت ضربه و خسارت رنگ خودرو دچار آسیب می‌شود که بعد از ترمیم و تعمیر نیاز به رنگ آمیزی دارد. اما تمام این اقدامات اطلاعات، آموزش، تمرین و مهارت می‌طلبد تا شخص صافکار بتواند کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

مزایای صافکاری خودرو

زمانی‌ که خودرویی آسیب می‌بیند معمولاً افراد به صافکاری مراجعه می‌کنند. صافکاری موجب می‌شود که آسیب‌های ناشی از دلایل مختلف روی خودرو از بین برود. بنابراین صافکاری باعث می‌شود که خودرویی که آسیب‌ دیده تا حد زیادی مشکلاتش برطرف شود و از افت قیمت آن جلوگیری می‌نماید. در صافکاری از دستگاه‌های پیشرفته استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان گفت که میزان آسیب رساندن به قسمت‌های مختلف خودرو تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می‌کند. صافکاری خودرو باعث می‌شود که تا حد امکان نیاز به تعویض قطعات خودرو کاهش یابد. بنابراین هزینه‌های ناشی از آن نیز تا حد زیادی کم خواهد شد. همچنین در نظر داشته باشید که افرادی که به صافکاری علاقه‌مند هستند می‌توانند با توجه به بازار کار خوبی که صنعت خودرو دارد، با یادگیری و آموزش اصولی صافکاری خودرو به‌ خوبی در آن پیشرفت کرده و به درآمد خوبی دست پیدا کنند.

چرا صافکاری را فرا بگیریم؟

از دلایل اصلی که می‌توان برای یادگیری صافکاری خودرو نام برد این است که با توجه به زیاد شدن تعداد خودروها در دو دهه اخیر در سطح کشور و نیاز به سرویس‌های صافکاری در هر شهر و استان مشخص است که این شغل یکی از داغ‌ترین و پررونق‌ترین بازارهای کاری را دارد. صافکاری خودرو جز مشاغلی است که درآمد بسیار خوبی دارد و به دلیل بالا بودن تورم و گرانی خودروها قدرت خرید مردم کم است و به همین دلیل بیشتر به فکر تعمیر و ترمیم خودروهای قدیمی هستند تا اینکه خودرو جدیدی خریداری کنند.

با توجه به گرانی خودرو و قطعات آن و همینطور میزان بالای تصادفات شهری در ایران که باعث خرابی و صدمه به بدنه خودرو می شود، نیاز به صافکاری حرفه ای خودرو همیشه احساس شده است. از طرفی هم شیوه صافکاری بسیار مهم بوده که به شکلی صافکاری یک خودروی صدمه دیده انجام شود تا نشانی از خسارت قبلی بر روی خودرو مشاهده نشود. این امر تنها با تخصص و تجربه بالا در زمینه ی صافکاری بدست می آید.

آموزش صافکاری 118فایل مناسب چه افرادی است؟

پیش نیاز و مهارت لازم برای صافکاری

برای شروع این حرفه نیاز به مهارت و پیش نیاز خاصی ندارید و این شغل به گونه‌ای است که به صورت عملی و تجربی می‌توان آن را آموخت. در صافکاری خودرو به مهارت‌هایی از قبیل اطلاعات کامل درباره رنگ خودرو و نحوه تعمیر بدنه خودرو، نحوه استفاده از تجهیزات، داشتن توان جسمی بالا و همچنین ریز بینی و دقیق بودن در کار و داشتن سرعت العمل بالا لازمه این کار است. به طور کلی با داشتن دیپلم مهارت محور هنر، دیپلم مهارت محور خدمات، دیپلم مهارت محور صنعت و… می‌توان وارد این حرفه به صورت تخصصی شد.

مدت زمان لازم برای یادگیری صافکاری خودرو چقدر هست؟

از آنجایی‌ که شغل صافکاری خودرو شغلی پیچیده و نسبتاً دشوار است، باید برای یادگیری آن زمان بیشتری در نظر گرفت. البته اگر چنان چه تمایل داشته باشید که از دوره‌ی آموزش گام به گام صافکاری خودرو استفاده کنید باید بدانید که این آموزش‌ها به‌ صورت ساده و روان هستند. بنابراین مدت زمان یادگیری شما تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. همچنین بر اساس علاقه افراد به یادگیری این رشته این مدت زمان می‌تواند متغیر باشد. اما به‌طور کلی می‌توان این‌ طور در نظر گرفت که برای آموزش جامع صافکاری خودرو شما به یک ماه زمان احتیاج دارید و بعد از گذراندن این مدت باید بتوانید با تمرین و تکرار بر روی خودروهای مختلف مهارت خود را در این زمینه بالاتر ببرید و خود را برای ورود بازار کار آماده کنید.

وسایل مورد نیاز برای شروع صافکاری

همانطور که در بالا اشاره کردیم صافکاری در دو نوع بارنگ و بدون رنگ انجام می‌شود که وسایل کار این دو روش نیز متفاوت است مثلا برای صافکاری بدون رنگ مهمترین ابزار میله‌های صافکاری و کش چسبی هستند. در صافکاری با رنگ خودرو نیز تجهیزاتی مثل سمباده، شاسی کش، دستگاه جوش، پمپ رنگ و خشک کن رنگ ابزارهای ضروری هستند.

مشتی: مشتی جز ابزارهای پرکاربرد حرفه صافکاری است که وقتی سطح ناهموار و یا تورفتگی در بدنه خودرو ایجاد می‌شود با مشتی می‌توان بخش‌های آسیب دیده را بر طرف کرد.

سمباده: برای اینکه بخش‌های آسیب دیده خودرو را تمیز کنید باید سمباده داشته باشید. سمباده‌ها در شماره و سایزهای مختلفی وجود دارد و همچنین به صورت دستی و برقی در بازار وجود دارد. سمباده خراش‌ها و بخش‌های آسیب دیده را صاف می‌کند و برای رنگ آمیزی آماده می‌کند.

لوازم بتونه کاری: وقتی قسمت‌های آسیب دیده خودرو ترمیم شدند صافکار باید رنگ آمیزی انجام دهد که برای اینکار باید بتونه کاری شود. این یعنی زیرسازی و آماده سازی برای رنگ آمیزی خودرو.

پولیش: پولیش در انواع مختلف وجود دارد که متانسب با میزان خراش یعنی سطحی یا عمقی بودن آن می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

ابزار و لوازم صافکاری PDR: این روش یعنی ترمیم فرورفتگی‌های بدنه خودرو بدون رنگ آمیزی انجام می‌شود که سرعت العمل بالایی برای اینکار نیاز است و ابزار و وسایل مخصوصی دارد.

تگرگ کش یا Lifter Hand Tools: این وسیله ورقه کج شده را به حالت اولیه خود برمی‌گرداند. وقتی تگرگ کشی انجام شود فرایند چکش کاری کمتر می‌شود این کار به وسیله چسب‌های پی دی آر انجام می‌گیرد.

نیش گیر یا PDR Knock Down Tools: چکش نیش گیر (PDR Hammer) و سنبه نیش گیر (Knockdown Pen) دو وسیله مخصوص نیش گیر هستند که با آن‌ها برجستگی‌های ایجاد شده با وارد کردن ضربات با این وسایل صاف می‌شوند.

نگهدارنده: برای نگه داشتن درب و کاپوت خودرو از قلاب نگهدارنده (Rope Ratchet) و پایه نگهدارنده (Hoop Prop) استفاده می‌شود که جز ابزارهای پرکاربرد صافکاری هستند.

دستگاه صافکاری یا PDR Hot Box: این دستگاه سطح مواج بدنه را درست می‌کند و برای زمانی کاربرد دارد که صافکار بخواهد در کمترین زمان عملیات ترمیم را روی ماشین انجام دهد. این دستگاه با تکنولوژی گرمایشی و مغناطیسی که دارد این کار را انجام می‌دهد.

میله PDR: این میله‌ها در قالب یک پکیج عرضه می‌شوند و در انواع مختلف اهرمی، چرخشی و دم ماهی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها برای کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیست قیمت ابزار صافکاری

بروزرسانی : 21 آبان ماه 1401

ردیف ابزار و وسایل صافکاری قیمت (تومان)
1 مشتی صافکاری(در مدل های متنوع) 25,000-1,000,000
2 جک شاسی کش (تک فاز) 230,000,000
3 انبر تگرگ کش(در مدل های متنوع) 400,000-1,500,000
4 چکش نیش گیر 40 سانتی متر(مناسب صافکاری بدون رنگ) 600,000
5 چسب تفنگی(در مدل های متنوع) 50,000-200,000
6 خشک کن رنگ موضعی( در مدل های متنوع) 6,000,000-34,000,000
7 دستگاه نقطه جوش(در مدل ها متنوع) 19,000,000-83,000,000
8 قلاب نگهدارنده درب و کاپوت 160,000
9 دستگاه سنباده(در مدل های متنوع) 800,000-5,000,000
10 میله صافکاری(در مدل و تعاد متنوع) 5,000,000-20,000,000

سرمایه لازم برای ورود به صافکاری

برای اینکه وارد این حرفه شوید و کسب درآمد کنید ابتدا باید یک مغازه حدود 50 متری خریداری یا اجاره کنید که خرید یا اجاره آن از شهری به شهر دیگر و مکان شلوغ یا پر رفت و آمد آن مبلغ متفاوتی خواهد داشت و شاید برای اجاره چیزی در حدود ۱۵۰ میلیون تومان سرمایه لازم است. مغازه باید در حدی باشد تا ماشین داخل آن جا شود و باید اتاق تاریک برای صافکاری گیریسی و یک محیط هم برای شاسی کشی داشته باشد.

بعد از خرید یا اجاره مغازه باید ابزارها و وسایل مخصوص صافکاری مثل میله‌های پی دی آر pdr، دستگاه بادگیری، قالب تنه، تیفور و زنجیر شاسی کش و… که با این ابزارها می‌توان ماشین‌های بنز و بی ام و را صافکاری کرد را خرید که این وسایل ۱۰۰ الی ۲۰۰ میلیون تومان سرمایه نیاز دارد.

آینده‌ی شغلی این حرفه تضمین شده است و هرکسی که بخواهد وارد این حرفه یعنی صافکاری خودرو شود و از این طریق کسب درآمد داشته باشد تا آخر عمر شغل آن تضمین می‌شود و می‌تواند درآمد داشته باشد به شرطی که در این حرفه مهارت و توانایی‌های لازم را پیدا کند و اعتماد مشتریان را جلب کند.

در پایان آموزش صافکاری چه اتفاقی می‌افتد؟

شما پس ‌از گذراندن دوره آموزش کامل صافکاری خودرو می‌توانید انواع صافکاری با رنگ و بی‌رنگ را به‌ طور کامل یاد بگیرید. در صافکاری با رنگ شما می‌توانید با انواع قسمت‌های بدنه خودرو، نحوه بازکردن و تعویض آن‌ها آشنا شده و از ابزار و تجهیزاتی که مخصوص این کار هستند، استفاده کنید و این کار را انجام دهید.

همچنین در صافکاری بی‌ رنگ نیز شما ضمن آشنایی با دستگاه‌های مخصوص این کار می‌توانید آن را به‌ نحو احسنت انجام دهید. دقت داشته باشید که با توجه به بازار کار خوبی که این رشته دارد پس‌ از یادگیری این مباحث می‌توانید وارد بازار کار شوید و از درآمد خوبی که این رشته دارد استفاده کنید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با آموزش صافکاری خودرو به دیگران نیز باعث افزایش درآمد خود شوید.

آموزش صافکاری به دو بخش کلی صافکاری با رنگ و صافکاری بی رنگ تقسیم شده است. در انتهای بخش آموزش‌ صافکاری با رنگ، شما ضمن آشنایی با انواع فلزات بدنه خودرو، نحوه باز کردن و تعویض اجزاء بدنه و موتور خودرو، ابزار سمباده‌کشی، اصول سمباده‌کشی دستی و با‌دستگاه، با نحوه صافکاری درب خودرو، صافکاری رکاب و ستون و … آشنا خواهید شد.

در پایان بخش آموزش‌ صافکاری بی‌رنگ، با ابزارهای صافکاری بدون رنگ و نحوه استفاده از آن به همراه روش PDR آشنا خواهید‌ شد. همچنین نحوه صافکاری گلگیر، درب، صندوق، لبه‌ خودرو، صافکاری نقطه ای درب و صافکاری ضربه‌های شدید به بدنه را فرا‌ خواهید‌ گرفت. بعد از اتمام آموزش صافکاری، شما تمام مباحث و تکنیک های جدید حرفه صافکاری را فرا گرفته اید و می توانید به عنوان یک فرد متخصص در این زمینه وارد بازار کار شوید.

بازار کار صافکاری در ایران چگونه است؟

صافکاری خودرو جز مشاغلی است که در صنعت خودرو درآمد خوبی دارد و چون تولید خودرو و واردات آن رو به افزایش است همین عوامل باعث شده تا خرید خودرو افزایش یابد و تصادفات جاده‌ای نیز بیشتر شود. برای همین یک صافکار خودرو همیشه مشتری دارد و مشغول به کار است.

اگر شما در این حرفه مهارت و تخصص فنی لازم را داشته باشید باعث رشد و رونق بازار و افزایش مشتریان شما در این حرفه می‌شود. کمترین میزان حقوق ماهیانه این حرفه 7 میلیون تومان است. این مبلغ می‌تواند با توجه به مهارت و نوع کار شما و دیگر شرایط افزایش می‌یابد.

برای اینکه درآمد خوبی داشته باشید باید محل صافکاری شما در محیطی شلوغ باشد، درکارتان حرفه‌ای باشید، سرعت العمل بالایی داشته باشید و تمامی ابزار صافکاری را داشته باشید، خوش برخورد باشید و… همه‌ی این عوامل باعث معروف شدن شما در این حرفه و افزایش مشتریانتان می‌شود که درآمد شما را بالا می‌برد.

درآمد صافکاری در ایران

امروزه در بسیاری از خانه‌ها یک یا بیشتر یک ماشین وجود دارد. وقتی خودرو زیاد باشد تصادفات و آسیب‌های خودرو نیز زیاد می‌شود بنابراین بازار کار صافکاری رونق می‌یابد و همین عوامل باعث می‌شود درآمد این شغل به نسبت بالا باشد. درآمد شغل صافکاری خودرو به نسبت سایر مشاغل مربوط به حوزه خودرو خوب است و اگر فردی با توانایی‌های لازم در این حوزه باشید و با کم و کیف کار آشنا باشید ماهیانه می‌توانید درآمدی حداقل 8 الی 10 میلیون تومان داشته باشید. درآمد صافکاری به نوع ماشین سبک و سنگین بودن آن و همچنین نوع خسارت و میزان خسارت آن بستگی دارد و ممکن است درآمد ماهیانه آن به 15 الی 20 میلیون تومان نیز برسد.

اگر خودروی شما دچار آسیب دیدگی بدنه شده است و این اتفاق در اثر تصادفات رانندگی برای شما اتفاق افتاده است احتمال این که بدنه دچار آسیب شده باشد بالا می باشد. اما در برخی اوقات این تصادف ها به قدری نمی باشد که بدنه دچار فرورفتگی باشد در این صورت نیاز نیست که به صافکاری مراجعه کنید. اما اگر بدنه خودروی شما دچار فرورفتگی شود نیاز است که آن را به صافکاری ببرید. همیشه بعد از تصادفات خودروی خود را به پیش صافکار ببرید شاید شما متوجه نباشید که کدام نقطه از بدنه خودرو دچار فرورفتگی شده باشد اما صافکار ها می توانند با ارزیابی بدنه خودرو این را بفهمند
در حالت کلی دو نوع آسیب دیدگی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم و این دو حالت از نکات مهم صافکاری خودرو می باشند. آسیب دیدگی سطحی: این نوع آسیب دیدگی معمولا در مواقعی رخ می دهد که شدت تصادفات پایین باشد و در این حالت بدنه خودرو دچار فرورفتگی های کوچک می شود و کم تر پیش می آید که رنگ بدنه خودرو از بین برود در این حالت کار صافکار راحت می باشد و می تواند به راحتی آن را به حالت اولیه برگرداند. آسیب دیدگی عمیق: به صورت کلی نکات مهم صافکاری خودرو به دو عامل بسیار مهم بستگی دارد و این دو عامل عبارت اند از ابزار ها و تجهیزات صافکاری و مهارت صافکار. در تعمیرگاهی که تجهیزات صافکاری وجود نداشته باشد صافکار نمی تواند به درستی کار کند و در محیطی که تجهیزات باشد اما صافکار مهارت لازم را نداشته باشد فرایند صافکاری نمی تواند به درستی انجام شود.
روش های سنتی صافکاری با دست انجام می شوند صفحه و چکش صافی، چکش چوبی، قالب تنه و مشتی از ابزارهای مورد استفاده در این روش می باشند که صافکار با بررسی قسمت های آسیب دیده و میزان صدمه به آن، هزینه را برآورد کرده و با توجه به این روش یا روش بدون رنگ قیمت را برآورد می کند. در این مرحله است که اگر نیاز به تعویض قطعات داشته باشد، آن را نیز اعلام می کند.
تعمیر تورفتگی ها و له شدگی ها بدون رنگ یا حذف فرورفتگی بدون رنگ (PDR) از سریع ترین، مقرون به صرفه ترین روش ها برای صافکاری و فرورفتگی در قسمت های مختلف بدنه خودرو است. تعمیر بدون رنگ (Paintless Dent Repair(PDR)) یک روش سازگار با محیط زیست است که بدنه خودرو را در کمترین زمان ممکن به حالت اول برمی گرداند. یعنی تا زمانی که رنگ خراب نشده یا ترک نخورده باشد و بیافتد، PDR یک جایگزین عالی برای تعمیرات سنتی صافکاری است.
تعمیر تو رفتگی و له شدگی ها بدون رنگ مقرون به صرفه تر است. PDR نیازی به خرید رنگ جایگزین ندارد. این عامل آن را به گزینه ای مقرون به صرفه تر در مقایسه با روش سنتی صافکاری تبدیل می کند. ترمیم بدون رنگ سریع است در حالی که تعمیرات سنتی پیچیده است. در روش سنتی به دوره های انتظار برای تامین مواد جدید یا رنگ جدید نیاز است، ولی در PDR از طریق یک فرآیند تخصصی بدون پرکننده ها و استرها بدنه تکمیل می ‌شود و خودرو سریعا به مشتری تحویل داده می شود.
اگرهنگام تصادف ضربه به ماشین به حدی نباشد که به رنگ و ورق آسیب برسد، صافکاری اصطلاحاً با تقه گریسی انجام می‌شود. برای صافکاری بی رنگ، یکی از روش های قدیمی و مرسوم، چرب کردن بدنه با استفاده از گریس و صاف کردن ورق با استفاده از ابزار آلات مختلف است که به همین روش تقه گریسی میگویند. صافکاری بدون رنگ، روش های مختلفی از جمله، تقه گریسی، حرارتی و با استفاده از نور خورشید دارد که تمیزی کار بستگی به هنر صافکار و تجربه او دارد.
آموزشگاه آنلاین موما با کمک گرفتن از اساتید برتر بین المللی در این حوضه سعی بر این داشته تا بهترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها را به صورت زیرنویس تحت لفظی فارسی یا زبان فارسی در اختیار شما قرار دهد.
آموزشگاه آنلاین 118 فایل با کمک گرفتن از اساتید برتر بین المللی در  این حوزه سعی بر این داشته  تا بهترین و با کیفیت ترین آموزش‌ها را به صورت زیرنویس تحت لفظی فارسی یا زبان فارسی در اختیار شما قرار دهد.
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00
00:00

تاکنون 30 نظر ثبت شده است

15 دیدگاه برای دوره آموزش صافکاری سنتی و PDR (پی دی ار) خودرو و ماشین+مدرک معتبر

 1. امیر

  سلام جناب خسته نباشید اگر یک ماشین خاص پیشمون اومد واسه صافکاری چه کنیم. آیا توضیح داده شده توی دوره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   شما در دوره صافکاری خودرو با اصول و نکات مهم آشنا میشوید که برای هر نوع خودرویی قابل اجرا هستش فرقی ندارد
   سپاس از همراهی شما

 2. رضا صحراگرد

  سلام بزرگوار خوبی من امروز ثبت نام کردم کی به دستم میرسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   سفارش شما بین 5 تا 7 روز کاری به دست تان خواهد رسید
   سپاس از همراهی شما

 3. مرتضی حیدری

  سلام من پکیجو خریدم لینک دانلود هاش کجاست میشه راهنمایی کنید

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   میتونید با شماره پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
   021-28423118
   سپاس از همراهی شما

 4. مرتضی

  سلام داخل گوشی هم میشه دوره رو دید؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوره قابلیت پخش در تلویزیون، موبایل و کامپیوتر را دارد.

 5. رهگذر

  سلام وقت بخیر ببخشید پکیج صافکاری آموزش روش پی دی آر هم هستش؟
  و آیا کلا میشه آموزش های رو به صورت دی وی دی سفارش داد؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   سلام وقت بخیر
   در این دوره آموزشی تمامی نکات و اصول صافکاری به روش پی دی آر توضیح داده شده است و شما می توانید پس از پرداخت هزینه و ارسال آدرس بسته آموزشی را به صورت دی وی دی دریافت کنید.

 6. کیوان8713

  چند دی‌وی‌دی میشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   آموزش صافکاری به مدت 20 آموزش و در قالب 6 دی‌وی‌دی ارائه شده است.
   سپاس از همراهی شما

 7. jahnara

  روش صافکاری کاپوت و صندوق عقبم توضیح دادین؟؟؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ این مجموعه شامل آموزش صافکاری کاپوت و صندوق عقب نیز می‌گردد.
   سپاس از همراهی شما

 8. sattar

  بسته رو امروز سفارش دادم. چند روز طول میکشه که برسه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   پس از سفارش شما این محصول طی 3 الی 7 روز کاری ارسال و به دست شما خواهد رسید.
   سپاس از همراهی شما

 9. omran99821

  نمیشه کاری کرد که بعد از صافکاری رنگ نپره؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ با توجه به میزان و شدت آسیب وارده به بدنه، صافکاری ممکن است به وسیله ابزار بی رنگ یا با رنگ انجام شود. توضیحات تکمیلی در دوره ارائه شده
   سپاس از همراهی شما

 10. mikael hasani

  کار با همه ابزار ها توضیح داده شده؟ صافکاری سنتی هم هست داخل دوره؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   در دوره صافکاری از ابزارهای نظیر شاسی‌کش، سمباده، دستگاه جوش، وسایل بتونه‌کاری، پمپ رنگ، پولیش، خشک‌کن رنگ موضعی، مشتی و قالب تنه، میله‌های صافکاری، تگرگ‌کش چسبی، ابزار چوبی، دستگاه مغناطیسی، دستگاه هاتباکس و… استفاده می‌شود. بله صافکاری سنتی هم جزوی از این دوره می باشد.
   سپاس از همراهی شما

 11. moonads

  نحوه رنگ آمیزی بدنه آموزش داده شده هست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ مبحث رنگ آموزی بدنه خودرو به علت گسترده بودنش در دوره ای جداگانه از سایت ما ارائه می شود و می توانید با مراجعه به صفحه دوره نقاشی خودرو، توضیحات تکمیلی را بخوانید.
   سپاس از همراهی شما

 12. emad45

  در مورد تعمیر موتور ماشین هم صحبت شده در پکیج؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ سرفصل ذکر شده در این مجموعه موجود نیست.
   سپاس از همراهی شما

 13. pezhman

  برای دوستانی که میخان با کسب و کار صافکاری پول پارو کنن حتما پیشنهاد میکنم این پکیجو تهیه کنن! به من که خیلی کمک کرد

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   از اعتماد و لطف شما سپاسگزاریم.
   سپاس از همراهی شما

 14. فضل الله حمیدیان

  برای همه ی ماشینا کاربردی داره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ با توجه به مشابه بودن ساختار کلی خودروها در سرتاسر جهان، کلیۀ سرفصل های ارائه شده در این مجموعه، برای خودروهای داخلی نیز قابل تعمیم است.
   سپاس از همراهی شما

 15. ahrari

  صافکاری جزو مشاغل عملی هست به صورت غیرحضوری چطور ممکن هست؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   برای ورود به حرفه ی بازار کار حتما شما به مدتی کارآموزی در فضای کسب و کار نیاز دارید. اما متاسفانه چیزی که در میان اکثر کاسبان باب شده این است که خیلی از نکات و تکنیک ها را به شما انتقال نمی دهند و این دوره می تواند یک بانک اطلاعاتی مهم در کسب و کار شما باشد و از طرفی مزیت رقابتی شما در این شغل محسوب می شود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2,625

خریدار

4.9

رضایت

شناسه آموزش: 3279

اطلاعات تکمیلی

درصد تکمیل آموزش

تسلط مدرس

92%

سرعت دانلود

100%

کیفیت ویدئو

85%

کیفیت صوت

85%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

عضویت شما با موفقیت انجام شد