118فایل 118فایل

آموزش شطرنج

5
پخش ویدیو

قیمت محصول

100 تخفیف

143,000 تومان

با خرید این آموزش از مزایای زیر بهره‌مند می‌شوید:

درصدی از درآمد هر ماه فروشگاه 118فایل به موسسه خیریه محک اهدا میشود. شما هم در این امر خیر سهیم باشید.

مشاوره و گفتگو پیش از خرید

آموزش شطرنج (صفر تا صد)

بازی شطرنج از 3 بخش، ابتدا، وسط و پایان بازی تشکیل شده که هریک از این بخش ها تاکتیک و سبک منحصر به خودش را دارد. هدف بازی شطرنج، مات کردن شاه حریف می باشد. همچنین در شطرنج امکان پایان اختیاری درصورت تسلیم شدن یکی از طرفین وجود دارد. هرکدام از مهره های شطرنج دارای تاکتیک ها و جنبش های خاصی مانند حرکت قلعه، چنگال، آچمز، ترفیع پیاده و آن پاسان و غیره می باشند.

مجموعه آموزش شطرنج 118فایل با بیش از 4 ساعت ویدئو به آموزش شطرنج به صورت حرفه ای پرداخته‌ است. این مجموعه در ابتدا مقدمات اولیه شطرنج، آشنایی با مهره‌های شطرنج و اصطلاحات شطرنج را به شما ارائه می‌دهد. سپس در ادامه با قوانین و اشتباهات رایج درشطرنج، راه‌های سریع کیش و مات و حرکت‌های طلایی در شطرنج آشنا خواهید.

در مجموعه آموزش شطرنج شناسایی ترکیب های شطرنج، بهترین مجموعه های شطرنج، طریقه چینش صفحه شطرنج، آشنایی با انواع مهره ها مثل شاه و وزیر و اسب و غیره، اصطلاحاتی مانند گامبیت، نردبان کیش و مات، حمله رعد آسا در شطرنج، مبانی شطرنج ایتالیایی، مبانی دفاع سیسیلی، هشت اشتباه مرگبار در شطرنج، تاکتیک محاصره، تاکتیک چنگال اسب و کیش مات در چهار حرکت، بخشی از آموزش هایی است که فرا خواهید گرفت.

شطرنج یکی از بهترین و هوشمندانه‌ترین بازی‌های فکری یا ورزش در دنیا است. این رشته طرفداران زیادی دارد. از نظر بسیاری از افراد شطرنج ابتدا در هند ابداع شده و بعد در ایران انتشار پیدا کرده است. در بسیاری از کشورها این ورزش جزو ورزش‌های شماره یک آن‌ها محسوب می‌شود. شطرنج یکی از بهترین بازی‌های فکری است که بیشتر جهت سرگرمی به کار می‌رود. در بازی شطرنج هوش، خلاقیت و یادگیری از مهم‌ترین عوامل هستند. بازی شطرنج از روش‌های خاصی برخوردار است و نیاز به توجه و دقت زیادی دارد.

در شطرنج یادگیری و تمرین از جمله مواردی هستند که در درک هوش هیجانی افراد مؤثر هستند. همان‌ طور که می‌دانید بازی شطرنج مربوط به گروه سنی خاصی نیست. درواقع همه افراد در هر سنی که هستند می‌توانند از این ورزش استفاده کنند. در نتیجه باید بدانید که برای یادگیری شطرنج همیشه وقت دارید. یادگیری شطرنج بسیار ساده است و تنها کافی است که تمرکز و دقت بالایی داشته باشید تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف با استفاده از هوش خود موقعیت مناسب را شناسایی کنید. برای یادگیری بهتر شطرنج می‌توانید از پکیج آموزش شطرنج استفاده کنید.

نمونه ویدئو آموزش شطرنج 118فایل

تضمین کیفیت آموزش

آموزشگاه کسب و کار 118فایل، تلاش نموده در زمینه شطرنج تمامی موارد مورد نیاز و با اهمیت بالا را برای شروع شطرنج و متخصص شدن در این زمینه را به صورت جامع و صفر تا صد خدمت شما عزیزان و علاقمندان این بازی جذاب آموزش دهد.

سرفصل های دوره صفر تا صد آموزش شطرنج

سرفصل های دوره

1 ساعت

1 ساعت

1 ساعت

2 ساعت

خلاصه ای از محتویات آموزش شطرنج!

دریافت گواهینامه بین‌المللی

هنرجویان عزیز شما پس از پایان این آموزش به تمام مباحث شطرنج آشنا و مسلط خواهید بود و در صورت تمایل برای دریافت گواهینامه می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چرا شطرنج را فرا بگیریم؟

اگر به دنبال روشی برای ارتقای رشد مغز و سلامت روانی مادام‌العمر می‌باشید، بازی شطرنج بهترین پیشنهاد برای شما می‌باشد. بازی شطرنج باعث افزایش ضریب هوشی افراد می شود. بازی شطرنج بسیار جذاب است و می توانید با خانواده یا دوستان خود این بازی را انجام دهید. اگر شما شطرنج را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، می توانید در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.

با افزایش سن، به همان اندازه که به ورزش های حرکتی برای حفظ سلامتی نیاز دارید، ورزش های ذهنی و تمرین دادن به مغز نیز دارای اهمیت می باشد. همچنین شطرنج باعث رشد خلاقیت شما شده و از طرفی شطرنج، باعث تقویت تمرکز و آرامش عمیق و بهبود حافظه می شود. کودکانی که از سنین پایین با شطرنج آشنا می‌شوند در سال های بعد و در مدرسه عملکرد بهتری خواهند داشت.

توجه داشته باشید، در صورتی که در روند آموزش یا پس از پایان دوره یا حتی در زمان بازی شطرنج سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما کاملا شمارو تا زمان حل مسئله راهنمایی میکنن.

پس خیالتون راحت باشه ما کنارتون هستیم.

آموزش شطرنج 118فایل مناسب چه افرادی است؟

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

در پایان آموزش شطرنج چه اتفاقی می‌افتد؟

مجموعه آموزش شطرنج با مقدمات‌ اولیه بازی شطرنج، یادگیری نمادهای شطرنج، شناسایی ترکیب‌های شطرنج، آشنایی با سرباز، قلعه و فیل و غیره آغاز می‌شود. در ادامه به اصطلاحاتی مانند شبه قربانی قانونی، فضا در شطرنج ، سرعت در شطرنج می پردازد. سپس قوانین شطرنج مانند حرکات قانونی و غیرقانونی شطرنج، قانون‌های خاص شطرنج، ارتقای‌رتبه سرباز به وزیر و غیره را بیان می‌کند.

در پایان به اشتباهات رایج در شطرنج و حرکت‌های طلایی مانند تاکتیک چنگال اسب، تاکتیک حذف نگهبان و روش های سریع کیش و مات مانند کیش و مات در دو حرکت و سه حرکت و کیش مات به وسیله قلعه و غیره می پردازد.

بعد از تماشای آموزش شطرنج شما تمام قوانین و استراتژی های عالی در این بازی را یادگرفته اید و می توانید به بازی شطرنج با اطرافیان خود پرداخته و یا در مسابقات شطرنج شرکت کنید.

بعد از یادگیری شطرنج می‌توانید این بازی را به صورت حرفه‌ای دنبال کنید و در مسابقات داخلی و خارجی شرکت کنید. همچنین می‌تونید این بازی را به دیگران نیز آموزش دهید. حتی اگر هیچکدام از این کارها را نیز انجام ندهید با یادگیری شطرنج یک بازی سالم و سرگرم کننده برای اوقات فراغت خود خواهید داشت. برای یادگیری بهتر این ورزش ذهنی می‌توانید از پکیج بی‌نظیر آموزش حرفه‌ای شطرنج استفاده کنید.

تحصیلات و مهارت مورد نیاز برای شطرنج

کسانی که قصد شروع کار شطرنج داشته باشند به هیچ‌گونه مدرک یا تحصیلات دانشگاهی نیاز ندارند. البته بدیهی است که بدون آموزش نمی‌توان در این رشته فعالیت کرد. در واقع این آموزش است که موجب می‌شود در هر رشته‌ای فرد مهارت‌های فردی خود را افزایش داده و به پیشرفت دست پیدا کند. برای رشته شطرنج نیز این موضوع صادق است. به همین منظور پکیج‌های آموزشی وجود دارند که به افراد در یادگیری شطرنج کمک می‌کنند.

آموزش شطرنج موجب می‌شود که ذهن و خلاقیت فرد پرورش پیدا کرده و از این طریق به فرد توانایی حل مسئله می‌دهد. آموزش شطرنج موجب می‌شود که افراد بتوانند برای بازی خود برنامه‌ریزی خوبی داشته باشند و همچنین بتواند در این بازی پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهند. علاوه‌ بر آموزش، در شطرنج به پیش نیازهای دیگر نیز احتیاج است. از این پیش نیازها می‌توان به مهارت‌های فرد اشاره کرد. ازجمله مهارت‌هایی که برای هر فردی که شطرنج بازی می‌کند واجب است می‌توان به هوش و ذکاوت بالا، خلاقیت و هوش هیجانی مناسب، تمرکز و دقت بالا، صبر و حوصله زیاد اشاره کرد. این آموزش‌ها می‌توانند به صورت فردی یا گروهی انجام شوند اما بسیاری از افراد وقت کافی برای شرکت در کلاس‌های آموزشی را ندارند و یا نمی‌توانند از پس هزینه‌های آن برآیند از همین رو این افراد می‌توانند با هزینه بسیار کم و بدون وقت تلف کردن در هر ساعت از شبانه روز آموزش گام به گام شطرنج را با استفاده از پکیج‌های آموزشی ۱۱۸ فایل ببینند و در این بازی حرفه‌ای شوند.

مدت زمان لازم برای یادگیری شطرنج چقدر است؟

بازی شطرنج یک بازی کم تحرک ولی در عین حال هیجان انگیز است. این بازی با توجه به هوش و استعداد و علاقه افراد و میزان یادگیری آن‌ها پیش بینی می‌شود. اما به طور کلی دوره آموزش جامع شطرنج کمک می‌کند این بازی را در کمتر از یک یا دوهفته فرا بگیرید. برای یادگیری بهتر و حرفه‌ای شدن در این بازی باید تکرار و تمرین زیادی داشته باشید.

وسایل مورد نیاز برای شروع شطرنج

همان‌طور که می‌دانید برای شروع هر کاری به ابزار و تجهیزات مخصوص آن جایگاه احتیاج است. در مورد شطرنج جهان باید بگوییم که برای بازی در این رشته به وسایل محدودی نیاز است. اگر شما تنها قصد بازی کردن داشته باشید فقط به یک صفحه شطرنج و مهره‌های آن احتیاج خواهید داشت.

البته باید بدانید که این صفحه شطرنج و مهره‌های آن با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف به فروش می‌رسند. اما درصورتی‌که شما دارای یک باشگاه شطرنج هستید و یا این‌ که میزبان مسابقات آن هستید، باید به یک سری ابزار و لوازم بیشتر نیز دسترسی داشته باشید. از این ابزار می‌توان به میز و صندلی، صفحات نمایشی و تابلوها، ساعت شطرنج، صفحه‌های امتیاز، قلم برای ضبط حرکات و جدول اشاره کرد.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

سرمایه لازم برای باشگاه شطرنج

همان‌ طور که برای شروع هر کسب‌ و کاری نیاز به سرمایه‌گذاری هست، در شطرنج هم این نیاز احساس می‌شود. سرمایه‌گذاری در شطرنج برای موارد گوناگونی استفاده می‌شود. اولین و مهم‌ترین مسئله‌ای که در شطرنج باید برای آن سرمایه در نظر گرفت آموزش و یادگیری است. در واقع باید گفت که اگر سرمایه‌گذاری در این مورد به‌درستی انجام نگیرد ادامه کار در شطرنج تقریباً بی‌فایده خواهد بود. آموزش شطرنج به افراد کمک کند که علاوه‌ بر پیشرفت در سطح بازی خود بتوانند با موقعیت‌های مختلف کاری آشنا شوند و در این زمینه به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا کنند.

اگر قصد افراد از شطرنج تنها بازی باشد تنها سرمایه‌ای که بر این کار باید بگذارند همین آموزش است، اما اگر بخواهند که در این زمینه مشغول به کار شده و مهارت‌های بیشتری بیاموزند باید مقدار بیشتری سرمایه برای کار خود در نظر بگیرند. بنابراین اگر شما قصد دارید که به تدریس شطرنج مشغول شوید می‌توانید به‌صورت اختیاری مکانی را اجاره یا خریداری کنید و در آن مکان به آموزش شطرنج مشغول شوید.

البته در این‌ صورت سودی که از این کار به دست می‌آورید بسیار بیشتر از زمانی است که در باشگاه‌های مختلف ثبت‌نام کنید و از این طریق به تدریس بپردازید. بعضی از افراد هم مایل هستند که یک باشگاه شطرنج راه‌اندازی کنند که در این‌ صورت همان‌ طور که می‌دانیم به سرمایه نسبتاً بیشتری احتیاج خواهند داشت.

در این حالت سرمایه‌ای که برای این کار افراد قرار می‌دهند صرف خرید وسایل و تجهیزات لازم و استخدام پرسنل خواهد شد و بیشترین سهم از سرمایه نیز  به خرید یا اجاره مکان باشگاه اختصاص پیدا می‌کند. با توجه به موارد ذکر شده می‌توانیم این‌ طور بیان کنیم سرمایه لازم برای یادگیری و آموزش شطرنج چیزی درحدود چند صد هزار تومان یا چند میلیون تومان است. همچنین سرمایه لازم برای راه‌اندازی یک باشگاه شطرنج از چیزی بین صد میلیون تومان تا دویست میلیون تومان هزینه دارد.

شطرنج یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین بازی های فکری در جهان است!

بازار کار شطرنج چگونه است؟

بیشتر افراد تصور می کنند که شطرنج فقط برای تفریح و بازی کردن است؛ اما حقیقت این است که این بازی می تواند تبدیل به منبع درآمد بالایی برای شما بشود.

همان‌ طور که می‌دانید شطرنج جزیی از مشاغل ورزشی است که تنوع کاری بسیار زیادی دارد. به عنوان مثال می‌توانید یک باشگاه شطرنج را در نظر بگیرید و تعداد شاغلان در این رشته و جایگاه‌های کاری آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید. بازار کار شطرنج برای افرادی که دارای مدرک معتبر هستند یا این‌ که در این رشته موفقیت‌های زیادی کسب کرده‌اند، می‌تواند بسیار مناسب باشد.

البته افرادی هم که به این رشته علاقه زیادی دارند و پتانسیل این را دارند که در این رشته پیشرفت خوبی داشته باشند، می‌تواند فرصت‌های شغلی خوبی را برای خود از طریق شطرنج ایجاد کنند. بازار کار شطرنج چه از لحاظ خود بازی و رقابت‌های آن و چه از طریق آموزش‌هایی که در این زمینه وجود دارد، دارای بازار شغلی بسیار مناسبی است. این‌ موضوع در صورتی است که امروزه درآمد بسیاری از شطرنج‌بازان درکل دنیا زبانزد است و به‌ همین دلیل می‌توان گفت که رونق کار رشته شطرنج مثبت و بسیار زیاد است.

باید بدانید که حوزه کاری شطرنج بسیار گسترده‌ است و از این رشته می‌توان از طریق‌های مختلف کسب درآمد نمود. یکی از این راه‌ها مدیریت حوزه‌های مربوط به شطرنج است. یکی دیگر از این شغل‌ها می‌توانند پژوهشگری مسائل مربوط به شطرنج باشد که اتفاقاً دارای درآمد بسیار مناسب است.

از آنجایی‌ که روز به‌ روز به محبوبیت شطرنج در بین مردم افزوده می‌شود، باید گفت که در این رشته همواره افرادی هستند که مایل به ورود در آن باشند. در این حالت همان‌طور که می‌دانید آموزش شطرنج دارای اهمیت بسیار زیادی است. بنابراین می‌توان گفت که بازار کار تدریس شطرنج نیز بسیار عالی است.

 از دیگر دلایل لزوم یادگیری شطرنج این است که می‌توانید در اوقات فراغت خود با افراد مختلف، دوست و آشنا و خانواده بازی کنید و لذت ببرید. همچنین می‌توانید در تیم‌های ورزشی به رقابت بپردازید و به مسابقات مختلف اعزام شوید. برای شرکت در مسابقات یا تدریس این بازی باید توانایی و مهارت کافی را داشته باشید تا بتوانید در این مسیر قدم بگذارید. برای این کار می‌توانید از دوره آموزش مقدماتی تا پیشرفته شطرنج استفاده کنید و در این ورزش مهارت کسب کنید.

درآمد شطرنج در ایران

همان‌طور که می‌دانید امروزه در بسیاری از رشته‌های ورزشی درآمدهای بسیار خوبی وجود دارد. البته نمی‌توان درآمد حاصل از شطرنج را به‌صورت دقیق بیان کرد. زیرا که این‌ موضوع به عوامل زیادی ازجمله توانایی‌های فردی و هوش و استعداد آن شخص بستگی دارد. اما چیزی که وجود دارد این است که همواره افراد زیادی وجود دارند که قصد ورود به این رشته را دارند. از همین رو عرضه و تقاضا ارتباط مستقیمی با هم دارند.

این موضوع بدان معنی است که هر چقدر تعداد این افراد بیشتر شود، احتمالاً فرصت‌های شغلی برای کسب درآمد هم بیشتر شده و درآمدها افزایش پیدا می‌کنند. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم فرصت‌های شغلی بسیاری از شطرنج وجود دارد که هر کدام دارای درآمدهای مختلفی هستند. مثلاً افرادی که از طریق رقابت‌ها در شطرنج به کسب درآمد می‌پردازند، باید بدانند که مبلغ این‌گونه قراردادهای مسابقاتی معمولاً به‌قدری هستند که درآمد خوبی برای شطرنج بازان داشته باشند.

در کل می‌توان بیان کرد که شطرنج یکی از ورزش‌های پول‌ساز در کل دنیا محسوب می‌شود. شطرنج‌بازان بسیاری وجود دارند که سالانه تا یک میلیارد هم درآمد دارند. این‌گونه افراد معمولاً برای درآمد خود از جذب اسپانسر، برنده شدن در مسابقات و قراردادهای باشگاه شطرنج استفاده می‌کنند. البته میزان درآمد هر شخص در شطرنج متفاوت است، اما در کل افرادی که در باشگاه‌های شطرنج به رقابت می‌پردازند و در تیم‌های مختلف بازی می‌کنند معمولاً تا حدود شصت میلیون تومان درآمد دارند.

همچنین باید به این‌ موضوع نیز اشاره کرد که افرادی که تدریس شطرنج انجام می‌دهند نیز دارای درآمدهای بسیار بالا هستند. زیرا که همواره افرادی وجود دارند که خواستار یادگیری این رشته هستند. این افراد می‌توانند به مربیان شطرنج رجوع کنند و برای افرادی که آموزش شطرنج می‌دهند درآمدهای خوبی رقم بزنند.

مربیانی که در سطوح مقدماتی آموزش می‌دهند حقوقی حدود ۵الی ۸ میلیون تومان درماه خواهند داشت. اما مربیانی که در سطح پیشرفته آموزش می‌دهند و کسانی که شاگردان زیادی دارند می‌توانند ماهانه بالغ بر ۱۲میلیون تومان درآمد داشته باشند.

درآمد شطرنج در جهان

همان‌ طور که در ایران بازار کار شطرنج می‌تواند مناسب باشد، در کشورهای خارجی نیز این رشته دارای طرفداران زیادی است. در نتیجه شطرنج در کل دنیا دارای بازار کار مناسبی است. این در حالی است که بسیاری از افراد که دانشگاه را ترک کرده‌اند به رشته شطرنج روی می‌آورند. این‌ مورد خود نشان‌دهنده این موضوع است که شطرنج ورزش پرسودی است.

در واقع این‌ طور به‌ نظر می‌رسد که برای یک درآمد خوب در شطرنج تنها کافی است که در مسابقات آخر هفته شرکت کرده و جوایز این مسابقات را از آن خود کرد. افرادی که به این صورت به کسب درآمد می‌پردازند، معمولاً از این طریق می‌توانند حداقل چند هزار دلار کسب درآمد داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود برای افرادی که در شطرنج در سطح متوسطی هستند حداقل سیصد هزار دلار از طریق این مسابقات سود به دست آید.

اما اگر قصد سفر به خارج از کشور به منظور اشتغال در شطرنج را دارید، بهتر است بدانید که کار در کشورهای اروپایی بهتر از کشورهای آمریکایی است. زیرا در این کشورها نسبت‌ به کشورهای آمریکایی حمایت بیشتری از شطرنج وجود دارد و درآمدهای بالاتری در این زمینه به افراد تعلق می‌گیرد. طبق گزارش‌هایی که وجود دارد گفته می‌شود که افرادی که به تدریس شطرنج در کشورهای خارجی می‌پردازند معمولاً برای این کار ۴۰ دلار در ساعت و بعضی از افراد ۱۰۰ دلار در ساعت درآمد کسب می‌کنند.

همچنین بسیاری از افراد هستند که با راه‌اندازی یک باشگاه شطرنج به کسب درآمد در این کشورها می‌پردازند البته دستمزد در این حالت بسیار بالا بوده و این کار سود بسیار زیادی را نصیب آن فرد خواهد کرد. بسیاری از افراد به دلیل موقعیت و درآمد خوبی که در کشورهای خارجی از بازی شطرنج به دست می‌آید برای ادامه مسیر و کسب موفقیت و درآمد بیشتر مهاجرت می‌کنند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید که با شطرنج می‌خواهید مهاجرت کنید باید توانایی خودتان را در این زمینه افزایش دهید. برای افزایش توانایی خود می‌توانید از پکیج آموزش صفر تا صد شطرنج استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات شطرنج را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

سوالاتی که شاید در ذهن شما باشد!
گروه آموزشی 118فایل سعی داشته تمامی موارد بروز کناف کاری رو در آموزش به صورت دقیق بیان کرده باشد به صورتی که در پایان آموزش قادر به اجرا کناف سقف، دیوار و دکوراتیو باشید و در نهایت اگر موردی بود که شما یادنگرفتید، پشتیبانان ما شمارو راهنمایی خواهند کرد.

هیچ چیزی فی نفسه وجود ندارد. اما یک قانون 50 حرکتی وجود دارد: اگر هیچ یک از بازیکنان در طول 50 حرکت، مهره ای را نگیرند یا پیاده ای را پیش نبرند، هر یک از بازیکنان می توانند یک تساوی داشته باشند.

می توانید با مشاهده پوزیسیون های تصادفی از یکی از وب سایت های متعددی که بازی های اخیر را پوشش می دهند، تمرین کنید. آیا هر مهره یا پیاده ای محافظت نشده است؟ آیا می توان آن را گرفت؟ وضعیت مهره چگونه است؟ آیا تاکتیکی وجود دارد که تهدید شود؟ همچنین باید به حرکات اسب توجه کنید زیرا حریفان به احتمال زیاد آنها را نادیده می گیرند. کاپابلانکا گفت: هر چه بازیکن ضعیف تر باشد، اسب برای او وحشتناک تر است.

بله. اگر شما و حریف خود پوزیسیون های یکسانی را چهار، پنج، یا ده بار تکرار کنید، بازی به طور خودکار مساوی نمی شود و تا زمانی که کسی ادعای تساوی کند بازی ادامه دارد.

اما برای قانون لمس مهره و قانون تساوی 50 حرکت، اجباری است.

حدود هزار سال پیش شطرنج روی تخته تک رنگ بازی می شد. چکرز هم همینطور بود. یک “شطرنج” شطرنجی نشده بود.

امروزه، قوانین مسابقات به خانه ها به عنوان “سفید” و “سیاه” اشاره می کنند. اما تنها قانون پذیرفته شده این است که نیمی از خانه ها باید رنگ روشن تر از بقیه داشته باشند.

تمرکز در بازی شطرنج یکی از موضوعات مهم و کلیدی در بازی شطرنج می باشد.

کتاب های خودآموز، راه حل هایی برای افزایش تمرکز در شطرنج به بازیکنان ارائه می دهد.

هرکس با توجه به آزمایش و خطا می تواند برای خود تکنیکی مناسب را انتخاب کند.

روش ها و ایده های زیادی برای این کار وجود دارد مثل حلقه کردن دست ها دور صورت برای باریک کردن میدان دید، استفاده  از گوش گیر برای کاهش صداهای محیط، تمرکز قبل از مسابقه و حاضر شدن کمی دیر تر سر میز برای ساختن پروسه تمرکز نیز از عواملی بوده که شطرنجبازان از آن ها استفاده کرده اند.

بله. اما بازیکنان مسابقات مهره های سفید یا چوبی را ترجیح می دهند. آنها خواهان تضاد رنگی بین مهره ها و صفحه هستند. این باعث می شود که چشم آنها راحت تر شود. و آن‌ها مهره هایی را ترجیح می‌دهند که سطحی مات داشته باشند، نه براق.

اعتقاد بر این است که در قدیمی ترین بازی به جا مانده با استفاده از قوانین مدرن، برای “سفید” از مهره های قرمز وبرای “سیاه ” از مهره های سبز استفاده می کردند.

در وب‌سایت “118فایل” اگر شما آموزشی را تهیه کرده باشید که شرایط مندرج شده در این صفحه را نداشته باشد، می‌توانید پس از گذشت سه‌ماه از زمان خرید دوره آموزشی درخواست بازگشت وجه خود را ارسال نمایید، تا 100درصد مبلغ پرداختی در حساب کاربری شما شارژ  شود و یا 80درصد مبلغ پرداختی به حساب بانکی شما بازگشت داده شود

شاید باورتان نشود اما شطرنج یکی از ورزش های پردرآمد در جهان است. اگر شما شطرنج را به صورت حرفه ای دنبال کنید، می توانید با شرکت در مسابقات کشوری و جهانی به مقام رسیده و پاداش های 50 تا 2 میلیاردی را کسب کنید. شما می توانید از طریق آموزش شطرنج به دیگران نیز بین 5 تا 20 میلیون یا بیشتر درآمد داشته باشید.

اگر به بازی های فکری علاقه دارید، ما آموزش شطرنج را به  شما پیشنهاد می کنیم. شطرنج یکی از محبوب ترین و سرگرم کننده ترین بازی های فکری در بین مردم است. با یادگیری شطرنج می توانید در زمان اوقات فراغت با دوستان و خانواده به این بازی مشغول شوید.

اگر شطرنج را به مدت دو ماه جدی بگیرید، تا جایی که می توانید مطالعه کنید و آموزش ببینید و تمرین کنید، باید بتوانید حریفی را که اصلا مطالعه نمی کند و تمرین نمیکند را شکست دهید.

بهتر است بگوییم یکی از مشکلات امروزی در جامعه ی شطرنجی عدم توجه به سن یادگیری در شطرنج می باشد.

برای پاسخ به این سوال این ۲ مطلب را در نظر بگیرید.

در هر سنی هستید، همین الان شروع به فراگیری شطرنج کنید.

اگر آموزش شطرنج برای کودکان خود را می خواهید شروع کنید، بهتر است از سن ۳ سالگی این کار را انجام دهید. به ۲ دلیل این سن انتخاب شده است:

الف) بهتر است از همان اول ذهن بچه را با مسایل مدرسه، موسیقی و درگیر نکنید. اگر می خواهید کودک شما در آینده یک شطرنج باز و استاد بزرگ شطرنج شود، بدون تردید، آموزش شطرنج کودکان در سنین پایین را انتخاب کنید.

ب) نکته اساسی دیگر پیدا کردن یک مربی اساسی است که روش های تدریس به کودکان را داشته باشد. مربی باید با خلق و خوی کودکان کاملا آشنایی داشته باشد.

پس برای آموزش حرفه ای شطرنج کودکان باید یک مربی درست را انتخاب کنید و برای نقشه و آینده کودک خود نقشه بکشید و مطمئن باشید تا سن ده سالگی استاد خواهد شد.

یک داور این کار را انجام می دهد .در بیشتر موارد، اگر با نقض قوانین مواجه شدید، باید به او متوسل شوید.

اگر داور در زمان تخلف حضور نداشته باشد، بسیاری از اختلافات اتفاق می افتد،مثلا ، شما وزیر خود را لمس کردید، شما باید آن را جابجا کنید، نه من این کار را نکردم.

پشتیبانی شما عزیزان به صورتی هست که در روند آموزش، انجام بازی شطرنج و حتی خرید لوازم شطرنج؛ هر سوال یا مشکلی داشتید، پشتیبانان ما شمارو با صبر و حوصله کاملا راهنمایی خواهند کرد.

آموزش شطرنج صفر تا صد بوده و از ابتدایی ترین تا حرفه ای ترین مباحث را پوشش می دهد. شما با تماشای این آموزش، از یک فرد مبتدی در شطرنج به یک شطرنج باز ماهر تبدیل خواهید شد. حتی بعد از تماشای آموزش شطرنج و تمرین موارد گفته شده در آن می توانید در مسابقات شرکت کنید و به کسب مقام فکر کنید.

10 دیدگاه برای آموزش شطرنج

 1. طاهر فرجاد

  چند ساعت آموزشه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   مجموعۀ پیش‌رو شامل 4 ساعت آموزش است.
   سپاس از همراهی شما

 2. shahram

  کلاس آنلاین ندارین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ محصولات وب سایت 118فایل تنها به صورت فایل های ویدیویی عرضه می‌شود.
   سپاس از همراهی شما

 3. بهروز

  واسه حرفه ای ها هم به درد میخوره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ در این مجموعه بهترین استراتژی ها و حرکات حرفه ای آموزش داده شده است.
   سپاس از همراهی شما

 4. sahand

  زبان فارسیه؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   خیر؛ این مجموعه صرفاً دارای زیرنویس تحت الفظی می‌باشد.
   سپاس از همراهی شما

 5. hajari

  صفحه شطرنج چند تا خونه داره؟!

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   صفحه شطرنج دارای 64 عدد خانه می‌باشد.
   سپاس از همراهی شما

 6. behnazph

  واسه مسابقات کشوری شطرنج میتونم استفاده کنم؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله دوست عزیز؛ شما میتوانید با دیدن این آموزش در مسابقات شطرنج کشوری و حتی جهانی شرکت کنید.
   سپاس از همراهی شما

 7. رجبعلی

  گواهینامه هم میدین؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله؛ برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تماس باشید.
   شماره واحد پشتیبانی : 02122221240
   سپاس از همراهی شما

 8. rahabehnami

  سلام، پسرم 4 سالشه، با این مجموعه میتونه شطرنج رو کامل یاد بگیره؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   این آموزش برای علاقمندان به بازی شطرنج و علاقمندان به بازی‌های فکری مناسب است و هیچ رده سنی خاصی ندارد.
   سپاس از همراهی شما

 9. mahdiyar34

  روش شاه-قلعه کردن هم آموزش داده شده؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   بله کاربر محترم؛ این آموزش به صورت صفر تا صد ارائه شده است.
   سپاس از همراهی شما

 10. salmani45

  هر بار با دوستم شطرنج بازی میکنم ازش شکست میخورم. با دیدن مجموعه شما میتونم بالاخره شکستش بدم؟؟

  • پشتیبان 118فایل

   با سلام و احترام
   دوست عزیز؛ در این مجموعه تاکتیک‌ها و حرکات طلایی و سریع کیش و مات آموزش داده شده است که دیدن آن برای شما بسیار مفید خواهد بود.
   سپاس از همراهی شما

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شناسه آموزش: 3272

اطلاعات تکمیلی آموزش شطرنج

درصد رشد

کیفیت تصویر

80%

کیفیت صوت

85%

سرعت دانلود

99%

تسلط مدرس

92%

کتابچه آموزشی

ارائه گواهینامه

زبان فارسی دوبله شده

زیرنویس تحت اللفظی

آموزش دارای گارانتی بازگشت وجه می‌باشد

مقاله‌های مرتبط

ورود / ثبت‌ نام

برای جستجو حداقل 1 کلمه وارد کنید.

عضویت شما با موفقیت انجام شد